Šafránový olej – Testovaná kosmetika

Pokud jste zadali příspěvek o komedogenních a nekomedogenních olejích Určitě vám povědomě zní nepříliš známý olej, kterým je šafránový olej.

Co je šafránový olej

The šafránový olej se extrahuje z lisování semen za studena této rostliny, která pochází z Egypta a bylo zjištěno, že má skvělé vlastnosti a výhody pro naši pokožku.

V kosmetice nepatří mezi nejběžnější oleje, ale najdete jej v seznamu složek (palce) Co Olej z Carthamus Tinctorius (šafran).

Vlastnosti šafránového oleje

  • zánětlivé
  • rekuperační
  • seborea
  • Antikorektor

zánětlivé

Jednou z vlastností tohoto oleje je jeho uklidňující a protizánětlivý účinek Pomáhá snižovat otoky způsobené nerovnováhou kůže. Z tohoto důvodu je velmi běžné vidět v zamýšlené kosmetice šafránový olej atopická kůže s dermatitidou nebo ekzémem.

rekuperační

Jeho vysoký obsah vitamínu E a antioxidanty získat tento olej, aby mohl zabraňuje poškození volnými radikály a vylepšete své výrazy. Proto se používá jako ošetření proti stárnutí pro všechny typy pleti od zralé, suché až po aknózní.

seborea

Jak jsem vám řekl na začátku příspěvku, tento olej je na seznamu nekomedogenních olejů a je pravděpodobně jedním z nejméně komedogenních, ideální pro mastnou nebo aknózní pleť lze bez problémů použít i přímo na pokožku.

Jeho obsah kyseliny linolové zlepšuje vzhled akné a redukuje černé tečky díky svému antibakteriálnímu účinku.

Antikorektor

Ne všechny oleje mají stejnou koncentraci vitamínů jako ostatní. Běžně ho najdeme ve všech vitamínech skupiny E či D, ale v tomto případě jde io šafránový olej bohaté na vitamin K, vitamin schopen zlepšit krevní oběh a odvodnění Proto se používá v kosmetice zaměřené na redukci tmavých kruhů.

šafránový olej na vlasy

Je to také olej, na který je zvyklý lesk si vlasy vzhledem k tomu, že to neztěžuje. Jemné nebo rozpuštěné vlasy je proto možné použít jak na konečky, tak jednou týdně na vlasovou pokožku prostřednictvím masáže na stimulaci růstu a zlepšení průtoku krve.

I v poškozených vlasech je dokáže šafránový olej obnovit a zabránit jejich vypadávání.

Použití šafránového oleje

Tento olej nepatří mezi ty nejběžnější, podíváme-li se na zářezy naší kosmetiky, ale běžným by se měl stát zejména při řešení problémů jako je rosacea či akné.

Všem, kteří se mě ptají na dvojité čištění a čistící olej, který nepůsobí na vaši mastnou pleť nebo se sklonem k akné, doporučuji mimo jiné i šafránový olej, se kterým nebudete mít vyrážky a budete moci využít všech jeho vlastností.

Na noc přímo na pleť, protože intenzivní maska ​​je nejpříjemnější. Obvykle ho kupuji z Amazonu, protože má docela dobrou cenu a jelikož mám Prime, poštovné je zdarma. Ten, který obvykle beru, je tento 250 ml Narod ačkoli existují 500 ml.

Doporučuje se také následovník Provensálský olej pro těhotné ženy, který obsahuje šafránový olej, jakož i mandlový, slunečnicový a sezamový olej pro prevenci strií, a který fungoval velmi dobře.

Objevte krém Lidl a zaslouží-li si slávu, kterou má. V příspěvku vám rozeberu INCI a odhalím všechny vaše nevýhody 😉

Napsat komentář