Rýžová voda na obličej. Objevte výhody a využití

The rýžová voda Je to domácí zkrášlovací prostředek korejského původu, který se dědí z generace na generaci. Nyní, prostřednictvím sociálních sítí, toto prastaré tajemství zmítá svět. A právě to, že jeho benefity pro pokožku jsou četné díky vysokému obsahu antioxidantů, vitamínů a minerálů.

Jaké jsou výhody rýžové vody na obličej?

Přestože se rýže používá na celém světě, je základem asijské kultury. A tam zjistili, že rýžová voda má mnoho výhod pro tvář. Nejrelevantnější jsou tyto:

Hydratační a protizánětlivé vlastnosti

Rýžová voda udržuje pokožku jemnou a hladkou, působí jako přírodní tonikum a zklidňuje podráždění. Dá se použít pro všechny typy pleti, dokonce i pro citlivou.

Vlastnosti proti skvrnám a rozjasňování

rýžová voda je bohaté na vitamín B3 který pomáhá rozjasňovat nedokonalosti pleti, vyrovnává odstín a dodává jasnější a zářivější vzhled.

vlastnosti proti stárnutí

Kromě toho je bohaté na vitamín E.který chrání před volnými radikály a předčasným stárnutím a obsahuje omega 6, které brání vzniku vrásek a mimických vrásek.

Minimalizujte póry

Další výhodou rýžové vody je, že díky svým antiseptickým vlastnostem dosahuje vysoké úrovně čištění. Pomáhá to k tomu, aby byly póry méně viditelné, jakož i ke kontrole nedokonalostí s černými tečkami nebo přebytečným mazem.

stimuluje mikrocirkulaci

Rýžová voda také stimuluje cirkulaci v pokožce obličeje, díky čemuž je rozjasněná a hladší.

Rýžová voda na skvrny na tváři

Pokud vás něco v každém věku znepokojuje, jsou to kožní skvrny. Ačkoli se obvykle vyskytují v průběhu let, mnozí mladí lidé mohou trpět také perorální antikoncepcí nebo nadměrným sluněním bez opalovacího krému.

No, rýžová voda, ten domácí kosmetický lék, který zametá Asií, Je to spojenec v boji proti skvrnám na tváři. Ve skutečnosti je to nejznámější benefit a pro který Stala se jedním z tajemství krásy tisíců lidí.

Jak používat rýžovou vodu na skvrny na tváři

  • Dobře si očistěte tvářtakže je bez make-upu a kosmetických produktů.
  • s bavlnkou naneste rýžovou vodu na celý obličejtrvat na oblastech, které jsou pigmentovány.
  • nech topůsobí 15 minut.
  • Odstraňte teplou vodou a pokračujte ve své běžné kosmetické rutině.

Jak se připravuje rýžová voda?

Tento asijský beauty trik, který vymetá sociální sítě, si velmi jednoduše připravíte doma, takže si můžete užívat všech jeho výhod.

  • Důležité je vybrat si co nejpřirozenější rýži a neošetřovat ji chemikáliemi. Umyjte, počkejte, až uschne a nalijte do sklenice.
  • Potom přidejte šálek a půl nebo dva převařené nebo destilované vody (tolik k zakrytí rýže a nalijte asi dva prsty).
  • Nechte 30 minut namočit, bez varu nebo varu, a lépe přikryjte utěrkou.
  • A rýžovou vodu už máte připravenou, stačí ji přecedit, a uchovávat v čisté láhvi, nejlépe sklenici, na chladném místě, kde se neznečistí.
  • Používejte 6-7 dní, ne více.
  • Uvidíte, že s přibývajícími dny bude jeho barva bělejší, ale nic se neděje, jen to znamená, že je fermentovaný a jeho vlastnosti jsou ještě větší.

Jak používat rýžovou vodu

V Koreji, rodišti KBeauty, která bouří dobývá svět, se rýžová voda používá zejména jako tonikum. Po očištění obličeje, ráno i večer, pomocí čistícího kotouče nebo vlastními prsty naneste rýžovou vodu na celý obličej, krk a dekolt.

Nezapomeň používejte opalovací krém každý den aby bylo toto ošetření ještě účinnější ve vašem boji proti kožním skvrnám.

Napsat komentář