Růžová voda Jak se používá? 10 nejlepších použití! ⁇

The růžová voda Je to přírodní kosmetický přípravek používaný od starověku pro své uklidňující, protizánětlivé, dekongestantní, tonizující vlastnosti… Získává se destilací esenciálního oleje z růžových lupenů.

Růžová voda je bohatá na vitamíny B a E a působí na pokožku jako tonikum, vyrovnává její pH. Je to jeden z těch prostředků, které se v péči o pleť dědily z generace na generaci. A zájem o přírodní kosmetiku ji vrátil do současnosti.

Kromě čisté růžové vody naleznete množství kosmetických a kosmetických přípravků, které ji obsahují jako ingredienci pro její vynikající vlastnosti.

K čemu je růžová voda?

Ať se líbí 10 použití vody růží, které budete milovat:

  1. Co obličejové tonikum po každodenním čištění.
  2. K utlumení tašky pod oči.
  3. Pro lákavé a makeup.
  4. Pro zklidňuje citlivou pokožku nebo s rosaceou.
  5. Pro zmírňuje akné.
  6. Pro ušetři si nohy unavený.
  7. Pro zvlhčuje suché oblasti tělajako jsou lokty nebo kolena.
  8. Pro hydratuje suché vlasy a uzemněné a vyhýbejte se roztřepeným konečkům.
  9. Pro zmírňuje popáleniny Slunce.
  10. Pro zklidňuje pokožku po odstraňování chloupků.

Růžová voda na obličej: všechny její výhody

Nejznámější růžová voda pochází z Bulharska a získává se z alexandrijské nebo damašské růže, známé jako Rosa Damascena. Poprvé byl vyvinut ve starověké Persii a Bulharsku. Přestože jste již viděli, že se jedná o multifunkční produkt, růžová voda se používá zejména na obličej. Toto jsou jen některé ze sharewaru k nastavení cílů, který můžete použít.

antioxidační výhody

Růžová voda má antioxidační vlastnosti, pomáhá předcházet poškození pokožky znečištěním, UV zářením nebo stresem.

protizánětlivé vlastnosti

Růžová voda zklidňuje podrážděnou pokožku, ať už v důsledku akné nebo dermatologických problémů, jako je rosacea nebo ekzém. Kromě toho snižuje zarudnutí pokožky.

Pomáhá zmírňovat akné

Díky svým antimikrobiálním a antibakteriálním vlastnostem působí růžová voda také na zlepšení akné. Kromě toho působí na regulaci kožního mazu, takže je dobrým spojencem pro regulaci přebytečného kožního mazu u mastné a smíšené pleti.

Je hydratační a proti vráskám

Růžová voda hydratuje pokožku a pomáhá redukovat jemné linky a vrásky, díky čemuž je dokonalá, chcete-li zabránit stárnutí pleti.

Jak používat růžovou vodu na obličej

Díky mnoha vlastnostem je růžová voda základem krásy, který používaly již naše babičky. Pravděpodobně jste jej používali jako obličejový tonikum, ale kromě toho má mnoho dalších použití, které prozradíme níže:

Tonikum na tvář

Nejznámější využití růžové vody je jako tonikum pro všechny typy pleti a zvláště pro citlivou pleť. Používá se po čištění a před ošetřením k vyrovnání pH pokožky, prevenci pnutí, zklidnění pokožky, poskytnutí hydratace…

hydratační maska

Růžovou vodu můžete použít také k výrobě pleťové masky, která pomůže hydratovat suchou pokožku. Sdílíme velmi jednoduchý a rychlý recept: potřebujete jen dvě polévkové lžíce růžové vody a polévkovou lžíci dužiny z manga. Vše dobře promíchejte a naneste na čistou tvář po dobu 20 minut. Potom odstraňte teplou vodou. Můžeš používejte jej jednou týdně.

Ke snížení očních váčků

Dalším velmi zajímavým využitím růžové vody je redukce nevzhledných váčků, které se objevují pod očima, jelikož má protizánětlivé vlastnosti. Za tímto účelem jednoduše navlhčete dva vatové tampony růžovou vodou a nechte je na očích pět minut.

Jako mlha na obličej k nošení v tašce

Růžová voda je běžný produkt, který můžete nosit kdykoli s sebou, abyste si jej mohli kdykoli aplikovat ve formě mlhy na obličej. Pomáhá osvěžit pokožku v horkých dnech nebo na velmi horkých místech a kdykoli zklidňuje podráždění.

Jako fixátor make-upu

Můžete jej použít také k prodloužení trvání make-upu, nastříkáním na pokožku o 10-15 centimetrů.

Napsat komentář