Rozmarýn: vlastnosti pro vaši pokožku

The rozmarýnjako jiné rostliny léčivé a léčivév historii ho používaly mnohé civilizace.

A jeho léčivé vlastnosti způsobily, že rozmarýn se nadále používá o staletí později.

Původ rozmarýnu

Pokud je ještě někdo, kdo tuto rostlinu nezná, měli byste to vědět rozmarýn je keř (Rosmarinus officinalis) dřevnaté a vytrvalé se skvělou vůní. Jeho ostré listy jsou ty, které používá k extrakci své esence. to je originální oblasti Středomořský Španělsko je jednou ze zemí s nejvyšší koncentrací této rostliny.

Rozmarýn v kosmetice

Jak si již umíte představit, rozmarýn je dostupný v mnoha formátech podle toho, co chceme v kosmetice použít. Vše závisí na prostředí, ve kterém se jeho esence extrahuje.

  • rozmarýnový esenciální olej

Takže rozmarýnový esenciální olej by byl výsledek parní destilace rozmarýnové kytice. Prostřednictvím tohoto procesu a velmi koncentrovaný olej který se používá jako vůně do osvěžovačů vzduchu a také v kosmetice. Jedná se o formát, který více aktiv Je to nutné, protože je velmi soustředěné. Také je to dražší protože jeho extrakční proces je citlivější, protože k získání několika kapek je zapotřebí hodně rozmarýnu esenciální olej. V palce můžete to najít jako olej z rosmarinus officinalis.

Ale rozmarýnový olej a rozmarýnový esenciální olej nejsou totéž. V tomto případě se nejedná o destilaci, ale větvičky rozmarýnu namočíme do oleje (mohou to být olivy, slunečnice nebo cokoli jiného). Jeho INCI je nejednoznačnější, protože ho lze nalézt i ve formě oleje z rosmarinus officinalis a může vést k záměně s mnohem koncentrovanějším esenciálním olejem.

  • Rozmarýnová voda nebo rozmarýnový hydrolát

The rozmarýnový hydrolát Je to také výsledek procesu parní destilace rozmarýnu. Při tomto procesu se podstata páry oddělí a je stejná výpary, které kondenzují a tvoří se rozmarýnová voda. Velmi často se používá při výrobě kosmetiky indikované k ošetření pokožky hlavy nebo pokožky. Získává se ze stejného destilačního procesu, má také a velké zatížení aktiv ale nižší kvůli vodě.

Také je pro vás snadné najít kosmetiku extrakt z rozmarýnu, což je macerace rostliny ve vodě (a někdy s glycerinem). Proto je jeho koncentrace účinných látek mnohem nižší než esenciální olej nebo rozmarýnová voda. V INCI se jeví jako extrakt z rosmarinus officinalis.

Také víme rozmarýnová tinktura který je více známý jako rozmarýnový alkohol, který, jak už název napovídá, je macerace rozmarýnu v alkoholu. Je široce používán kvůli těkavosti alkoholu, takže proniká do hlubších vrstev pokožky, proto se používá při masáži k léčbě zánětů a tonizaci svalů.

Vlastnosti rozmarýnu pro pokožku

Nyní, po rozsáhlém vyprávění o způsobech, jakými lze rozmarýn využít v kosmetice, rozebereme jeho vlastnosti a proč je tato rostlina již tisíciletí zdrojem léčení a uzdravování.

Rozmarýn vyniká svými vlastnostmi adstringentní, antiseptický a aktivátor krevního oběhu.

  • aktivace dopravy

Rozmarýn se používá ve velkém množství vlasových přípravků. Je to proto, že je prokázáno, že jeho majetek dostane stimuluje průtok krve zlepšením nejen on růst vlasů ale posílení vlasového vlákna.

Stejná stimulační aktivita se provádí při aplikaci na jiné části pokožky. získávání zlepšit oběh nohou. Proto se rozmarýnový alkohol často používá k potírání nohou sportovců po dlouhém tréninku.

  • Adstringentní a antiseptický

I jeho činnost antiseptikum Dosáhnout zabraňuje množení bakterií pleť, která prospívá především aknózní pleť. Používá se jako regulátor kožního mazu je schopen nejen čistit, ale také léčit stávající znaménka a je stejný jako regulátor tuku, díky čemuž je ideální k ošetření pokožky hlavy se seboroickou nebo velmi mastnou dermatitidou.

Kromě toho je příčinou kyselina rozmarýnová protizánětlivý účinek. zmírňuje případy podráždění kůže, jako je ekzém nebo dermatitida. Stejně jako zlepšuje procesy tvorby šupin nebo lupů, které obvykle postihují pokožku hlavy.

Jak vidíte, výhod rozmarýnu pro pokožku je mnoho a jistě ho obsahuje také mnoho kosmetických přípravků, které pravidelně používáte.

Zajímalo by mě, jestli používáte rozmarýn ve své každodenní rutině a jaké produkty z rozmarýnu jsou vaše oblíbené.

Čtu vás v komentářích 😉

Napsat komentář