Rozjasňuje olivový olej pleť?

V tomto blogu bych vám ráda přiblížila pravdu týkající se Rozjasňuje olivový olej pleť?

.

Olivový olej a zesvětlovače pokožky

Pomáhá olivový olej rozjasnit pleť? Krátká odpověď: ano a ne. Abychom pochopili, co olivový olej může a co nemůže udělat pro ošetření zesvětlení pleti, projdeme základy toho, jak fungují produkty na zesvětlení pleti a jaké vlastnosti má olivový olej.

Zesvětlení pleti je určeno k zesvětlení skvrn, skvrn nebo celkového tónu pleti. Zesvětlovače pokožky se také nazývají bělidla, zesvětlovače pokožky, blednoucí krémy a bělící krémy.

Nejprve se podívejme, co dělají účinné zesvětlovače pleti. Krémy na zesvětlení pokožky obvykle působí na povrchu nebo ve svrchní vrstvě pokožky.

Skutečné prostředky pro bělení pokožky fungují jednou nebo oběma z těchto metod:

1. Snižte kožní pigment

Melanin je pigment ve vaší pokožce. Čím více melaninu máte, tím tmavší tón pleti. Je produkován kožními buňkami zvanými melanocyty.

Krémy na zesvětlení pokožky zastavují nebo zpomalují proces, kterým melanocyty produkují melanin. Jiné brání melaninu dostat se do svrchní vrstvy kůže.

Zesvětlovače pokožky nejsou trvalé. Je to proto, že nové melanocyty rostou, když se vaše pokožka v průběhu času obnovuje.

2. Zvyšte exfoliaci pokožky

Odstraňování starých kožních buněk pomáhá rozjasnit sluncem opálenou nebo poškozenou pokožku. Jak stárneme, přirozená exfoliace pokožky se zpomaluje.

Některé zesvětlovače pokožky fungují tak, že způsobují rychlejší odlupování pokožky. Výsledkem je větší výměna kožních buněk, takže na povrchu pokožky se objeví světlejší buňky.

Rozjasňovače pleti a opalovací krém

Zesvětlovače pokožky mohou také obsahovat opalovací krém na ochranu zesvětlené pokožky před poškozením sluncem a opalováním. Mezi složky, které blokují sluneční ultrafialové (UV) paprsky patří:

 • oxid zinečnatý
 • oxid titaničitý

Důležitá je kvalita olivového oleje, který používáte.

Olivový olej se získává z plodů olivovníku. Olej se lisuje z oliv. Ne každý olivový olej je stejný. Použitý proces ovlivňuje množství zdravých tuků a živin v olivovém oleji. Dokonce ovlivňuje i chuť.

 • Extra panenský olivový olej (EVOO) lisovaný za studena. To znamená, že se lisuje z celých oliv bez použití chemikálií a tepla.
 • Rafinovaný olivový olej se často označuje jako „olivový olej“. Může být zpracován chemikáliemi nebo vyroben ze směsi olivového oleje a jiných rostlinných olejů. To může poskytnout méně zdravotních výhod.
 • Extra panenský olivový olej nebo rafinovaný olivový olej může být směsí extra panenského olivového oleje a rafinovaného olivového oleje. Často se vyrábí také z méně zralých oliv. Tento typ nemusí být dostupný v obchodech.

EVOO je olej volby, protože jeho výrobní proces může zachovat více nutričních vlastností olivového oleje a do oleje lze přidat méně chemikálií nebo dalších přísad.

Olivový olej může být pro pokožku prospěšný jak součást stravy, tak jako součást vaší každodenní péče o pleť.

Péče o pleť s dietou

Výzkum ukazuje, že konzumace olivového oleje a jiných potravin s omega-3 mastnými kyselinami snižuje zánět (zarudnutí a otok) v těle. To může pomoci předcházet nebo léčit poškození kůže v důsledku zánětu. Například poškození pokožky sluncem nebo fotostárnutí je způsobeno zánětem kůže. To vede ke stařeckým skvrnám, jemným liniím, vráskám a zarudnutí.

Olivový olej v produktech péče o pleť

Olivový olej se používá v komerční péči o pleť a kosmetických výrobcích. V produktech péče o pleť hledejte složky olivového oleje uvedené jako:

 • hydrogenovaný olivový olej
 • olej z evropského ovoce olea
 • kyselina olivová
 • olinát draselný
 • olivát sodný

olivový olej na kůži

Aplikace olivového oleje na pokožku blokuje asi 20 procent škodlivých ultrafialových (UV) slunečních paprsků. Dosahuje toho zvýšením hladin přirozených opalovacích bílkovin pokožky. Olivový olej obsahuje také tuk zvaný skvalen. Tento přírodní tuk je nejdůležitějším ochranným tukem pokožky. Přídavek olivového oleje posiluje tuto přirozenou bariéru.

Olivový olej obsahuje antioxidanty, které pomáhají předcházet poškození. Je potřebný další výzkum antioxidačních vlastností olivového oleje při konzumaci nebo při kontaktu s pokožkou.

Extra panenský olivový olej (EVOO) působí na pokožku jen mírně. Nesnižuje melanin ani nezvyšuje odlupování kožních buněk. Může však pomoci předcházet poškození sluncem a pigmentaci. Může také pomoci snížit zarudnutí pokožky a vrásky.

Produkty pro kůže

Olivový olej se používá v různých kosmetických a kosmetických výrobcích. Nachází se v pleťových krémech, hydratačních krémech, kosmetice, čisticích prostředcích na obličej, opalovacích mlékách, mýdlech do koupele, šamponech a vlasových kondicionérech.

Olivový olej má několik použití a výhod při péči o pleť:

 • Čistící prostředek. To umožňuje, aby se voda smíchala s olejem a nečistotami.
 • emulgační činidlo. To umožňuje, aby se složky smíchaly.
 • Hydratační krém. Zvlhčuje nebo vytváří ochrannou bariéru na pokožce.
 • Přírodní opalovací krém. Působí jako fyzická bariéra pro nějaké světlo.

Peeling s olivovým olejem a citrónovou šťávou

Někteří lidé používají směs olivového oleje a citrónové šťávy k zesvětlení vlasů a pokožky. Citronová šťáva není skutečným prostředkem k bělení pokožky, přestože obsahuje antioxidanty, které mohou pomoci snížit poškození kůže, které způsobuje tmavé skvrny. Za hlavní mechanismus zesvětlení pokožky se považuje kyselina citrónová v citrónové šťávě, která podporuje exfoliaci pokožky. Tuto směs používejte s mírou; všechny kyseliny mohou dráždit pokožku a způsobit její vysušení a zarudnutí.

Citrusové plody mohou způsobit kožní reakce u některých lidí v kombinaci se slunečním zářením. Známá jako fytofotodermatitida, někdy se také označuje jako „margarita popálenina“ kvůli jejímu úzkému spojení s limetkovou šťávou.

Olivový olej na odstraňování make-upu

Olivový olej používejte jako přírodní odstraňovač make-upu. Naneste olivový olej na vatový tampon nebo ručník a jemně setřete make-up. Olivový olej čistí kůži bez použití agresivních chemikálií.

Hydratační krém s olivovým olejem

Jako zvlhčovač používejte olivový olej. Podobně jako při použití olivového oleje jako odličovače, můžete použít vatový tampon k nanesení olivového oleje jako zvlhčovače pro čistou a suchou pokožku. Použijte utěrku k nasáknutí přebytečného oleje.

I přírodní jedlé oleje mohou mít při aplikaci přímo na kůži vedlejší účinky. Lékařská studie zjistila, že aplikace čistého olivového oleje na pokožku dospělých po dobu čtyř týdnů vyvolala alergickou reakci. Toto se vyskytlo také u dospělých bez anamnézy kožní alergie.

Krémy s olivovým olejem obvykle obsahují pouze výtažky nebo vyvažují olej jinými složkami. Jejich použití může být bezpečnější než čistý olivový olej.

Časté nanášení olivového oleje na kůži může způsobit podráždění pokožky. To se může stát, pokud olivový olej ucpává kožní póry nebo rozkládá jiné přírodní kožní oleje.

Složky pro zesvětlení pokožky

Tradiční produkty pro zesvětlení pokožky obsahují jednu nebo více složek, které účinně bělí pokožku.

Tyto složky zahrnují:

Někteří lidé používají injekční přípravky na zesvětlení pokožky, ale Food and Drug Administration (FDA) je nedoporučuje. Není dostatek důkazů o tom, že fungují a mohou existovat zdravotní rizika.

Rizika

Všechny přípravky na zesvětlování pokožky mohou pokožku podráždit. Používejte jen podle návodu.

Použití zesvětlovače pokožky

Zesvětlovače pleti naleznete v kosmetice inzerované jako rozjasňující, rozjasňující nebo zjemňující pleť. Některé z nich se používají v medicíně k léčbě kožních změn, jako jsou:

 • pihy
 • sluneční skvrny
 • hyperpigmentace
 • melasma (pigmentové skvrny na kůži)
 • jizvy po akné
 • stařecké skvrny
 • hormonální skvrny

Je potřebný další výzkum účinků olivového oleje na pokožku. Studie ukazují, že při konzumaci poskytuje mnoho výhod pro tělo i kůži.

Přidejte do svého jídelníčku dostatek extra panenského a extra panenského olivového oleje. Tento rostlinný olej prospěšný pro srdce je nejlépe konzumovat studený jako salátový dresink nebo dip. Olivový olej má nižší bod kouření než jiné oleje a neměl by se používat k vaření při vysokých teplotách.

Není to skutečný rozjasňovač pleti v kosmetickém smyslu, ale má mírnou UV ochranu a snižuje zarudnutí. Účinnějšími opalovacími přípravky jsou minerální opalovací krémy a oblečení.

Máte-li problémy s pletí, poraďte se se svým lékařem o nejlepším rozjasňovači pro váš stav pleti. Lékařský zesvětlovač pleti vám může poskytnout lepší výsledky než kosmetické produkty.

.

Napsat komentář