Rostlinné oleje v péči o pleť– Pečujte o vlasy a pokožku

V tomto blogu bych vám ráda přiblížila pravdu týkající se Rostlinné oleje v péči o pleť

.

Květ Anthemis Nobilis Olej
Anthemis je rod aromatických kvetoucích rostlin z čeledi Asteraceae, čeledi sedmikrásky. Tyto bylinné rostliny pocházejí z Evropy, ale lze je nalézt iv oblastech Severní Ameriky a Argentiny. Populární názvy pro Anthemis nobilis jsou římský heřmánek, zahradní heřmánek a mleté ​​jablko. Rostlina vytváří bílé květy podobné sedmikrásce.

V kosmetice a Ochrana pokožky V produktech působí květinový olej Anthemis nobilis jako vonná a složka pro úpravu pokožky. Olej má také protizánětlivé vlastnosti, díky čemuž je ideální složkou pro léčbu drobných podráždění pokožky a spálení od slunce. Olej z květin Anthemis nobilis může také pomoci snížit příznaky akné snížením zánětu a zklidněním pokožky. Výzkum ukázal, že olej z květů Anthemis nobilis není dráždivý ani alergenní.

Argania Spinosa (arganový) olej z arganových semen
Argania spinosa je botanický název arganového stromu, který pochází z Maroka. Kvetoucí strom produkuje ovoce s tlustou, nahořklou slupkou, která obklopuje sladce vonící, ale nepříjemně chutnající vrstvu dužniny. Toto obklopuje velmi tvrdý ořech, který obsahuje jedno (někdy dvě nebo tři) malá jádra bohatá na olej. Extrakce poskytuje 30 % až 50 % oleje v semenech, v závislosti na způsobu extrakce.

Arganový olej je bohatým zdrojem několika prospěšných mastných kyselin, zejména kyseliny olejové a linolové. Tyto mastné kyseliny doplňují kožní bariérovou funkci, která zabraňuje ztrátě vody a zároveň chrání pokožku před škodlivými dráždidly z prostředí. Kromě toho kyselina linolová sníží zánět a akné a zároveň zvýší hydrataci pokožky. Kyselina olejová dokáže zlepšit propustnost pokožky a usnadnit průnik jiných složek do ní. Arganový olej navíc obsahuje tokoferoly (vitamin E), fenoly a karoteny, které mají antioxidační vlastnosti. Antioxidanty chrání pleť před volnými radikály, nestabilními částicemi, které přispívají k tvorbě předčasných vrásek a jemných linek na pleti.

Listový olej Backhousia Citriodora
Backhousia citriodora, také známá jako citrónová myrta, je kvetoucí rostlina, která je endemická pro subtropické deštné pralesy středního a jihovýchodního Queenslandu v Austrálii. Listy citrónové myrty jsou nejvyšším přírodním zdrojem citralu, aromatické sloučeniny, která se pro svoji citrusovou vůni používá v kosmetice, parfémech a výrobcích péče o pleť.

Kromě toho, že citral, který se nachází v oleji z listů Backhousia citriodora, působí jako vonná složka, bylo prokázáno, že poskytuje silné antimikrobiální vlastnosti. Studie publikovaná v Letters in Applied Microbiology ukázala, že citral vykazoval významnou antimikrobiální aktivitu proti grampozitivním i gramnegativním bakteriím i houbám. Tyto antimikrobiální vlastnosti umožňují oleji z listů Backhousia citriodora pomáhat při hojení kožních infekcí, ran a akné. Nakonec, olej z listů Backhousia citriodora poskytuje protizánětlivé a adstringentní vlastnosti.

Květový olej Citrus Aurantium Amara (hořký pomeranč)
Citrus aurantium amara, také známý jako hořký pomeranč, je citrusový strom pocházející z jihovýchodní Asie. Plody hořkého pomeranče vypadají velmi podobně jako sladký pomeranč, ale dužina ovoce má kyselou chuť a slupka a slupka kolem segmentů ovoce mají silnou hořkou chuť. Tento strom produkuje bílé květy s pěti okvětními lístky, které vydávají intenzivní vůni.

Olej vymačkaný z květů hořkého pomeranče se nazývá neroli olej a je jedním z nejčastěji používaných květinových olejů v parfumerii. Kromě toho má neroli olej schopnost regenerovat kožní buňky, díky čemuž je prospěšný při léčbě vrásek, jizev a strií. Pomáhá také regulovat produkci oleje, díky čemuž je skvělou složkou pro lidi s akné. Nakonec, neroli olej může zlepšit elasticitu pokožky, a proto se tato složka často používá v produktech péče o pleť proti stárnutí. Neroli olej je netoxická, nedráždivá, nesenzibilizující, nefototoxická látka, obsahuje však známé alergeny.

Eukalyptový (eukalyptový) listový olej
Eucalyptus globulus, také známý jako strom horečky nebo guma, je stálezelený strom, který je jedním z nejvíce pěstovaných stromů v Austrálii. Listy Eucalyptus globulus mohou být destilovány párou, aby se extrahoval eukalyptový olej. Eukalyptový olej má v minulosti široké využití, a to i jako farmaceutický, antiseptický, repelentní, aromatický a voňavý prostředek.

Hlavní složkou oleje z listů eukalyptu je eukalyptol nebo 1,8-cineol, který tvoří 70 až 90 procent obsahu oleje. Eukalyptol má antioxidační, protizánětlivé a analgetické účinky. Při lokální aplikaci může pomoci snížit zánět, bolest svalů, bolestivost a otok. Olej z listů eukalyptu má také antibakteriální a antiseptické vlastnosti, díky čemuž je vynikající složkou při menších podrážděních pokožky, jako jsou řezné rány, popáleniny, rány a bodnutí hmyzem.

Olej ze semen Fragaria Ananassa (Jahoda).
Fragaria ananassa je botanický název pro jahodu, ovoce známé pro svou výraznou vůni, jasně červenou barvu, šťavnatou texturu a sladkost. Semena tohoto ovoce se sklízejí jako vedlejší produkt při výrobě ovocných šťáv a džemů pro výrobu oleje ze semen jahod.

Olej z jahod se používá v produktech péče o pleť díky vysoké koncentraci kyseliny linolové a alfa-linolenové. Tyto mastné kyseliny doplňují kožní bariérovou funkci, která zabraňuje ztrátě vody a zároveň chrání pokožku před škodlivými dráždidly z prostředí. Kromě toho kyselina linolová sníží zánět a akné a zároveň zvýší hydrataci pokožky. Jahody obsahují také antioxidant zvaný kyselina ellagová. Studie ukázaly, že lokální aplikace kyseliny ellagové udržuje pokožku mladistvou prostřednictvím prevence kolagen porucha. Olej z jahod se rychle vstřebává a zanechává na pokožce jemnou jahodovou vůni.

Hydrogenovaný olivový olej
Oliva, známá pod botanickým názvem Olea europaea, což znamená „evropská oliva“, je druh malého stromu z čeledi Oleaceae. Olivový olej se vyrábí mletím zralých plodů (oliv) Olea europaea. Pojem „hydrogenovaný olivový olej“ znamená, že olej se chemicky přeměňuje z kapalné na polotuhou nebo pevnou formu procesem, který využívá plynný vodík pod vysokým tlakem. Hydrogenace umožňuje, aby olejovitá kapalina zůstala tuhá při pokojové teplotě.

Hydrogenovaný olivový olej se používá v produktech péče o pleť, protože molekuly, které tvoří olivový olej, jsou příliš velké na to, aby je pokožka absorbovala. Proces hydrogenace způsobuje, že částice tuku jsou dostatečně malé na to, aby mohly projít kůží. Po vstřebání vám hydrogenovaný olivový olej může přinést mnoho výhod díky bohatému obsahu antioxidantů a mastných kyselin.

Jojobový olej
Rostlina jojoba, botanicky nazývaná Simmondsia chinensis, je trvalý stálezelený pouštní keř pocházející z jižní Arizony, jižní Kalifornie a severozápadního Mexika. Jojoba se komerčně pěstuje na výrobu jojobového oleje, tekutého esterového vosku extrahovaného z jejích semen. Olej sestává hlavně z esterů mastných kyselin s dlouhým řetězcem (97 %), ale v malém množství obsahuje také vitamíny, minerály, triglyceridy, fosfolipidy a tokoferoly.

Jojobový olej je široce používán v produktech péče o pleť pro svoji schopnost hydratovat pokožku, redukovat akné a bojovat proti známkám stárnutí. Při lokální aplikaci může jojobový olej „ošidit“ pokožku, aby si myslela, že produkuje dostatek oleje, což pomáhá vyrovnat produkci oleje. Jojobový olej totiž napodobuje přirozený kožní maz lépe než kterýkoli jiný olej. Vyvážení produkce oleje může pomoci snížit příznaky stárnutí, protože vaše tělo přirozeně produkuje méně mazu v průběhu času. Kromě toho, opětovné vyvážení produkce ropy je užitečné pro ty na druhém konci spektra, kteří produkují příliš mnoho ropy, což může způsobit praskliny. Jojobový olej je změkčovadlo, což znamená, že hydratuje pokožku a předchází suchým, šupinatým a drsným místům.

Panenský jalovcový olej (cedrové dřevo)
Juniperus virginiana, také známý jako východní červený cedr, je druh jalovce pocházející z východní části Severní Ameriky. Olej lze destilovat ze dřeva, větviček a listů, čímž se získá to, co je známo jako cedrový olej. Hlavními složkami oleje z cedrového dřeva jsou: alfa-cedren, beta-cedren, cedrol, seskviterpeny, thujopsen a widdrol.

Olej z cedrového dřeva se používá v produktech péče o pleť, protože poskytuje řadu výhod. Jedná se například o přírodní antiseptikum, což znamená, že může zabránit rozvoji a růstu škodlivých mikroorganismů, které mohou negativně ovlivnit zdraví pokožky. Cedrový olej lze navíc použít při prevenci a léčbě akné díky svým antiseptickým vlastnostem. Olej z cedrového dřeva může také uklidnit záněty a uklidnit podráždění pokožky, a proto se často používá ke zmírnění příznaků ekzému.

Lavandula Angustifolia (levandulový) olej
Lavandula angustifolia je botanický název pro levanduli, kvetoucí rostlinu z čeledi Lamiaceae, původem z oblasti Středozemního moře. Levandule je oblíbená pro své barevné květiny, vůni a schopnost přežít s nízkou spotřebou vody.

Levandulový olej nabízí mnoho výhod v produktech péče o pleť díky svým protizánětlivým, antioxidačním a antimikrobiálním vlastnostem. Díky těmto vlastnostem je levandulový olej vynikající volbou pro zklidnění a ošetření pokožky, která je podrážděná nebo červená od slunce, bodnutí hmyzem nebo bakterií. Antioxidační účinek, který poskytuje levandulový olej, pomáhá chránit pokožku před volnými radikály, nestabilními částicemi, které přispívají k tvorbě předčasných vrásek a jemných linek na pokožce.

Hybridní olej z levandule
Lavandula hybrida, také známá jako lavandin, je třída hybridů L. angustifolia a L. latifolia. Levandule se běžně pěstují pro komerční účely, protože jejich květiny jsou obvykle větší než anglická levandule a rostliny se snáze sklízejí. Vůně Lavandula hybrida je léčivá a ne tak sladká jako čistá levandule.

Levandulový hybridní olej se používá v produktech péče o pleť pro své antioxidační vlastnosti. Antioxidanty chrání pleť před volnými radikály, nestabilními částicemi, které přispívají k tvorbě předčasných vrásek a jemných linek na pleti. Kromě toho výzkum ukázal, že olej z Lavandula hybrida může mít adstringentní vlastnosti. Adstringenty jsou při aplikaci na pokožku stahující a vysušující. Působí tak, že se zesíťují s proteiny v pokožce známými jako keratin a vytvářejí neviditelný film, který dokáže dočasně odmastit pokožku, napnout a tonizovat pokožku a minimalizovat výskyt rozšířených pórů.

Olej z citrónové trávy
Cymbopogon je rod asi 55 druhů tropických ostrovních rostlin z čeledi trav, běžněji známých jako citrónová tráva. Citronová tráva se používá jako léčivá bylina v Indii a je běžná v asijské kuchyni. Je bohatým zdrojem základních vitamínů, jako je vitamin A, B1, B2, B3, B5, B6, kyselina listová a vitamín C. V produktech péče o pleť poskytuje citrónový olej řadu výhod, jako jsou protizánětlivé, antioxidační a léčivé vlastnosti. Je to také přírodní adstringent, který může pomoci napnout a tonizovat pokožku a odmastit mastnou pokožku. Nakonec olej z citrónové trávy má protiplísňové vlastnosti a lze jej použít jako konzervační prostředek.

Olej ze semen Macadamia Integrifolia
Macadamia integrifolia je kvetoucí strom z čeledi Proteaceae, původem z Queenslandu v Austrálii. Strom produkuje tvrdé, dřevité ovoce, které obsahuje jedno nebo dvě semena. Z dužiny makadamových ořechů lze vymačkat netěkavý olej. Semena makadamy obsahují více než 75 % své hmotnosti jako olej. Olej je triglyceridový olej a obsahuje hlavně mononenasycené tuky až do 80 až 84 %.

Makadamiový olej je lehký olej, který se dobře vstřebává do pokožky, aniž by ji zanechával mastnou. Díky vysokému obsahu mastných kyselin v oleji ze semen makadamy tato složka vyživuje a zvlhčuje pokožku a doplňuje ochrannou bariéru pokožky. Silná, neporušená kožní bariéra zabraňuje ztrátě vody a chrání pokožku před škodlivými environmentálními dráždidly. Výsledkem je hladká, hydratovaná a zdravá pokožka. Tyto mastné kyseliny mají také protizánětlivé vlastnosti, které jsou skvělé pro ošetření suché nebo podrážděné pokožky.

Mentha Piperita (máta peprná)
Mentha piperita, také známá jako máta peprná, je hybridní máta, kříženec vodní máty a máty. Listy máty peprné se zpracovávají na esenciální olej, aby se získaly příchutě hlavně do žvýkaček a zubních past.

Mátový olej lze použít také v přípravcích pro péči o pleť. Při lokální aplikaci poskytuje mátový olej chladivý a uklidňující účinek. Mátový olej může také pomoci vyrovnat sekreci mazu v pokožce, a tak předcházet akné. Konečně mátový olej má vysokou koncentraci přírodních pesticidů, zejména pulegon a menthone, a je známo, že odpuzuje některé škůdce včetně komárů.

Commiphora myrhový olej (myrha)
Commiphora myrra je ostnatý strom z čeledi Burseraceae. Je to jeden z primárních stromů používaných k výrobě myrhy, pryskyřice vyráběné ze sušené mízy stromů. Předpokládá se, že staří Egypťané používali myrhu k zabránění stárnutí a udržení zdravé pokožky.

V produktech péče o pleť se myrhový olej používá ke zklidnění suché, popraskané nebo popraskané pokožky ak podpoře růstu zdravé pokožky. Dá se použít také jako vůně. Myrhový olej má antioxidační vlastnosti, které pomáhají pokožce bojovat proti volným radikálům, nestabilním molekulám, které přispívají k předčasným vráskám a jemným liniím na pokožce. Nakonec vědecká studie z roku 2010 zjistila, že lokální aplikace myrhového oleje pomohla zvednout bílé krvinky kolem kožních ran, což vedlo k rychlejšímu hojení.

Olea europaea (olivový olej) Nezmydlitelný
Oliva, známá pod botanickým názvem Olea europaea, což znamená „evropská oliva“, je druh malého stromu z čeledi Oleaceae. Olivový olej se vyrábí mletím zralých plodů (oliv) Olea europaea. Neomydlitelný olej je část rostlinného oleje, která se nerozkládá při rafinaci mastných kyselin v oleji pro použití v kosmetických výrobcích.

Neomyvatelná látka olivového oleje se snadno vstřebává přes pokožku. Nesmydlitelná část olivového oleje obsahuje fytosteroly a skvalán, které jsou velmi prospěšné pro pokožku. Fytosteroly jsou podobné cholesterolu a prospívají pokožce doplňováním její lipidové bariéry a zároveň poskytují uklidňující účinek. Skvalen v nezmýdlitelném olivovém oleji je důležitý, protože doplňuje skvalen, vlastní verzi skvalánu lidskému tělu. V průběhu času se množství skvalenu, které může vaše tělo vytvořit a udržet v kůži, snižuje. Tento pokles produkce skvalenu začíná kolem 20. roku života, což způsobuje, že pokožka vypadá suchá a suchá. Proto lokální aplikace skvalánu pomáhá doplňovat ochrannou bariéru pokožky, udržuje ji jemnou, pružnou a hydratovanou.

Oryza Sativa (rýžový) olej z otrub
Oryza sativa je rostlinný druh, který se v angličtině nejčastěji označuje jako rýže. Otruby jsou tvrdou vnější vrstvou zrna a často se vyrábějí jako vedlejší produkt mletí při výrobě rafinovaných zrn (například bílé mouky, bílé rýže atd.). Otrubový olej lze extrahovat pro výrobu oleje z rýžových otrub.

Olej z rýžových otrub se používá v produktech péče o pleť kvůli vysoké koncentraci mastných kyselin, zejména kyseliny olejové (38,4 %), kyseliny linolové (34,4 %) a kyseliny palmitové (21,5 %). Mastné kyseliny jsou prospěšné pro kůži, protože pomáhají obnovit kožní bariéru. Kožní bariéra se skládá ze zploštělých odumřelých kožních buněk, které drží pohromadě směs lipidů. Bez těchto esenciálních lipidů je bariéra oslabena. Slabá nebo poškozená bariéra způsobuje ztrátu vody přes kůži a může umožnit pronikání škodlivých látek, jako jsou dráždivé látky nebo bakterie. Proto doplnění bariéry přísad, jako je olej z rýžových otrub, bude pokožka zvlhčená a chráněná.

Pelargonium Graveolens Flower Oil
Geranium graveolens, také známý jako muškát růžový, je kvetoucí rostlina, která vytváří květiny od světle růžové až po téměř bílou, s příjemným aroma. Z tohoto důvodu se olej z květů Pelargonium graveolens často používá jako vonná přísada do parfémů, kosmetiky a produktů péče o pleť. Považuje se za levnější alternativu k jiným růžovým olejům a často se používá také v aromaterapeutických přípravcích.

Květový olej Pelargonium graveolens má také antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, pomáhá při léčbě různých kožních onemocnění včetně akné, ekzémů a stárnutí pokožky. Květový olej Pelargonium graveolens je považován za netoxický, nedráždivý a obecně nealergický.

Persea Gratissima Oil (avokádový)
Persea gratissima je kvetoucí strom, který produkuje ovoce známé jako avokádo. Botanicky se avokádo považuje za velkou bobuli, která obsahuje jedno velké semeno známé jako „jamička“ nebo „kámen“. K vytvoření avokádového oleje pro použití v produktech péče o pleť se dužina avokáda nejprve vysuší, aby se odstranilo co nejvíce vody. Olej se poté extrahuje rozpouštědly při zvýšených teplotách. Po extrakci se olej obvykle rafinuje, bělí a deodoruje, čímž se získá žlutý olej bez zápachu, který lze použít v produktech péče o pleť.

V produktech péče o pleť je avokádový olej ceněn pro své regenerační a hydratační vlastnosti. Obsahuje velké množství mononenasycených tuků, které pomáhají doplňovat bariérovou funkci pokožky. Silná, neporušená kožní bariéra zabraňuje ztrátě vody a chrání pokožku před škodlivými environmentálními dráždidly. Výsledkem je hladká, hydratovaná a zdravá pokožka. Avokádový olej je také bohatý na vitamín E, antioxidant rozpustný v tucích, který chrání pokožku před volnými radikály a posiluje kožní bariéru. Konečně avokádový olej má schopnost zvýšit vstřebávání karotenoidů a dalších živin.

Olej ze semen Prunus Domestica
Prunus domestica je kvetoucí opadavý strom, který vytváří ovoce zvané švestka. Jako všechny plody Prunus, i švestka obsahuje jedno velké semeno. Olej lze extrahovat ze semen a použít v produktech péče o pleť, jako je olej ze semen Prunus domestica.

Olej ze semen Prunus domestica je bohatý olej, který poskytuje nemastnou a hedvábnou pokožku, která se rychle vstřebává skrz pokožku. Má jemnou ovocnou a mandlovou vůni. Díky vysoké koncentraci kyseliny olejové je olej schopen doplňovat ochranné funkce pokožky. Silná, neporušená kožní bariéra zabraňuje ztrátě vody a chrání pokožku před škodlivými environmentálními dráždidly. Výsledkem je hladká, hydratovaná a zdravá pokožka. Olej ze semen Prunus domestica obsahuje také fytosteroly. Fytosteroly jsou podobné cholesterolu a prospívají pokožce doplňováním její lipidové bariéry a zároveň poskytují uklidňující účinek.

Růžový olej (Rosa Damascena)
Rosa damascena, také známá jako damascénská růže, je hybrid růže odvozen z Rosa gallice a Rosa moschata. Tento druh růží je dobře známý svou jemnou vůní a komerčně se sklízí pro růžový olej.

V roce 2010 čínští vědci publikovali studii odhalující, že růžový olej vykazuje jednu z nejsilnějších baktericidních vlastností v porovnání s 10 jinými oleji. Zjistili také, že již po pěti minutách bylo 0,25% zředění Propionibacterium acnes (bakterie zodpovědné za akné) zcela zničeno růžovým olejem. Kromě toho studie ukázaly, že růžový olej dokáže chránit pokožku před škodlivými účinky slunce tím, že absorbuje UV záření. Růžový olej je bohatý na flavonoidy, které mají antioxidační účinek.

Olej z listů Rosmarinus Officinalis (Rozmarin).
Rosmarinus officinalis, také známý jako rozmarýn, je dřevitá, vytrvalá bylina pocházející z oblasti Středozemního moře. Vytváří bílé, růžové, fialové nebo modré květy. Rozmarýnový olej se získává z listů této rostliny a má dřevitou, vždy zelenou vůni, která je osvěžující a čistící.

V produktech péče o pleť se olej z listů rozmarýnu používá k vyrovnání produkce oleje. Může pomoci odstranit přebytečný maz a nečistoty z pórů, aniž by způsoboval vysušení. Olej z listů rozmarýnu je také bohatý na antioxidanty, jako je kyselina karnosová a kyselina rozmarýnová. Tyto antioxidanty chrání pleť před volnými radikály, nestabilními částicemi, které přispívají k tvorbě předčasných vrásek a jemných linek na pleti.

Sesamum Indicum Oil (sezamový)
Sesamum indicum je kvetoucí rostlina pěstovaná pro jedlá sezamová semínka, která rostou v lusku nebo „buchtách“. Sezamová semínka mají jeden z nejvyšších obsahů oleje ze semen. Sezamový olej je jedním z nejpopulárnějších kuchyňských olejů používaných po celém světě díky své bohaté oříškové chuti.

Sezamový olej je vyroben z několika prospěšných mastných kyselin, včetně kyseliny linolové a olejové. Tyto mastné kyseliny doplňují lipidovou bariéru pokožky, která zabraňuje ztrátě vody a chrání před škodlivými faktory vnějšího prostředí od pokožky. Výsledkem je hladká, hydratovaná a zdravá pokožka. Sezamový olej také poskytuje antioxidační účinky a chrání pokožku před volnými radikály, nestabilními částicemi, které přispívají k předčasným vráskám a jemným liniím na pokožce.

Sojový olej (Glycine soya) nezmýdelnitelný
Glycinová sója, neboli divoká sója, je jednoletá rostlina z čeledi bobovitých. Sójový olej je rostlinný olej extrahovaný z glycinových sójových bobů. Nezmýdelnitelné složky sójového oleje jsou tou částí rostlinného oleje, která se nerozkládá při rafinaci mastných kyselin v oleji pro použití v kosmetických výrobcích. Nezmydlitelný sójový olej je bohatý na fytosteroly. Fytosteroly jsou podobné cholesterolu a prospívají pokožce doplňováním její lipidové bariéry a zároveň poskytují uklidňující účinek. Kromě toho díky své molekulární struktuře ve tvaru disku fytosteroly podporují tvorbu filmu na kůži. Tento film pomáhá předcházet absorpci toxických látek a zajišťuje přiměřenou úroveň hydratace pokožky snížením transepidermální ztráty vody.

Olej z klíčků Triticum Vulgare (pšenice)
Triticum vulgare, také známá jako pšenice obecná nebo chlebová, je pěstovaná odrůda pšenice, která tvoří asi 95 % veškeré vyprodukované pšenice. V produktech péče o pleť se používají dvě různé části semen pšenice: otruby a klíčky. Klíček je část semene, která klíčí a roste, zatímco otruby jsou vnější vrstvou semene.

Olej z pšeničných klíčků je koncentrovaným zdrojem několika základních živin, jako je vitamin E, kyselina listová, fosfor, thiamin, zinek a hořčík, jakož i esenciální mastné kyseliny a mastné alkoholy. Všechny tyto živiny, zejména mastné kyseliny a vitamín E, působí na posílení bariérové ​​funkce pokožky. Silná, neporušená kožní bariéra zabraňuje ztrátě vody a chrání pokožku před škodlivými environmentálními dráždidly. Výsledkem je hladká, hydratovaná a zdravá pokožka. Kromě toho je vitamín E silným antioxidantem rozpustným v tucích, který chrání pokožku před volnými radikály, nestabilními částicemi, které přispívají k tvorbě předčasných vrásek a jemných linek na pokožce.

Zingiber Cassumunar Root Oil
Zingiber cassumunar, také známý jako plai, je druh rostliny z čeledi zázvorovitých, která produkuje rizomy, typ kořenového systému, který posílá kořeny a výhonky z uzlin. Oddenek se v Thajsku používá v medicíně při masáži a dokonce i v potravinách. Výzkum ukázal, že plai olej má antimikrobiální aktivitu proti širokému spektru grampozitivních a gramnegativních bakterií, dermatofytů a kvasinek. Plai olej může také zmírnit bolest, zánět a otok při lokální aplikaci.

Olej ze semen Limnanthes Alba (moučná pěna)
Limnanthes alba, také známý jako luční pěna, je druh kvetoucí rostliny původem z Kalifornie a Oregonu, kde roste na travnatých, vlhkých stanovištích. Z plodů této rostliny se získává olej ze semen luční pěny, který obsahuje 20 až 30 % oleje. Olej z Semeno luční je jedním z nejstabilnějších známých rostlinných olejů a může prodloužit trvanlivost jiných olejů. Olej ze semen luční pěny obsahuje více než 98 % mastných kyselin s dlouhým řetězcem a může zabránit oxidaci a zatuchnutí jiných olejů, i když jsou vystaveny teplu, světlu a/nebo vzduchu.

V produktech péče o pleť může olej ze semen luční pěny pomoci vyrovnat produkci oleje, neboť se velmi podobá lidskému mazu. Má střední až světlou pokožku, která se velmi rychle vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Dokáže vytvořit ochrannou vrstvu na povrchu pokožky, která zadržuje vlhkost a dodává pokožce živiny. Olej ze semen luční pěny se často používá v produktech péče o pleť proti stárnutí díky svému výživnému složení s vysokým obsahem antioxidantů.

Olej ze semen Ternifolia macadamia
Macadamia ternifolia, původem z Austrálie, je jedním ze čtyř druhů stromů Macadamia. Strom produkuje tvrdé, dřevité ovoce, které obsahuje jedno nebo dvě semena. Z dužiny makadamových ořechů lze vymačkat netěkavý olej. Semena makadamy obsahují více než 75 % své hmotnosti jako olej. Olej je triglyceridový olej a obsahuje hlavně mononenasycené tuky až do 80 až 84 %.

Olej ze semen Macadamia ternifolia je lehký olej, který se rychle vstřebává do pokožky a nezanechává na ní pocit mastnoty. Vysoký obsah kyseliny olejové v oleji ze semen macadamia ternifolia má silný hydratační, regenerační a zjemňující účinek na pokožku. Kyselina linolová umožňuje této složce vyživovat a zvlhčovat pokožku doplněním ochranné bariéry pokožky. Silná, neporušená kožní bariéra pomáhá předcházet ztrátě vody a chrání pokožku před škodlivými environmentálními dráždidly. Výsledkem je hladká, hydratovaná a zdravá pokožka. Tyto mastné kyseliny mají také protizánětlivé vlastnosti, které jsou skvělé pro ošetření suché nebo podrážděné pokožky.

Olej z hroznových jadérek Vitis Vinifera
Vitis vinifera, vinná réva hroznorodá, je rostlinný druh vyskytující se v oblasti Středozemního moře. V současnosti existuje 5 000 až 10 000 odrůd hroznů Vitis vinifera, ale jen několik z nich je komerčně významných pro výrobu vína a hroznů. Hroznový olej se lisuje z hroznových jadérek.

Olej z hroznových jadérek je lehký, stabilní a zvlhčující, a proto se používá v mnoha kosmetických výrobcích a výrobcích péče o pleť. Má vysokou afinitu ke struktuře kožních buněk, díky čemuž se snadno vstřebává bez zanechání mastného pocitu na pokožce. Tato vlastnost také umožňuje oleji dodávat další aktivní složky hluboko do pokožky. Olej z hroznových jadérek je bohatým zdrojem vitamínu E, obsahuje jej asi dvakrát více než olivový olej. Vitamin E je antioxidant rozpustný v tucích, který chrání pokožku před volnými radikály. Nakonec se předpokládá, že kyselina linolová, která se nachází v oleji z hroznových jadérek, snižuje zánět a pomáhá mastné pokožce tím, že uvolňuje póry.

Prunus Amygdalus Dulcis Oil (sladké mandle)
V překladu z latiny Prunus amygdalus dulcis znamená „sladká mandle“. Ačkoli se mandle obvykle seskupují s jinými ořechy, ve skutečnosti je to peckovice, ovoce s vnější slupkou, která obklopuje skořápku se semeny uvnitř. Olej se získává ze zralých zrn semen, která byla vysušena a rozdrcena procesem lisování za studena.

Sladký mandlový olej obsahuje mnoho prospěšných tuků, včetně 32 % mononenasycené kyseliny olejové (omega-9 mastná kyselina), 13 % kyseliny linolové (omega-6 polynenasycená mastná kyselina) a 10 % nasycených mastných kyselin (hlavně jako kyselina palmitová). Tyto zdravé tuky pomáhají udržovat pokožku hydratovanou tím, že: udržují kožní bariéru neporušenou. Silná kožní bariéra snižuje příznaky jako suchost a svědění a zanechává pokožku zdravou a zářivou. Olej ze sladkých mandlí je také bohatý na vitamín E, antioxidant rozpustný v tucích. Antioxidanty chrání pleť před volnými radikály, nestabilními částicemi, které přispívají k tvorbě předčasných vrásek a jemných linek na pleti. Navíc, když je vitamín E dodáván do pokožky přes mazové (olejové) žlázy, poskytuje ochrannou bariéru a pomáhá snižovat transepidermální ztrátu vody.

Napsat komentář