Rostlinné kmenové buňky: výhody pro péči o pleť– Zdravá kůže Napsala Andrea

Přestože název může znít zklamáním, na rostlinných kmenových buňkách není nic tabu. Tato přirozeně odvozená složka je prospěšnou součástí péče o pleť a něco, čemu chcete začít věnovat pozornost, pokud jde o vaši rutinu proti stárnutí. Používání produktů, které obsahují rostlinné kmenové buňky, může pomoci udržet vaši pokožku mladou tím, že bojuje proti vráskám, chrání před poškozením sluncem a snižuje zánět.

Důvody, proč zvážit použití rostlinných kmenových buněk

Možná si říkáte: „Nejsem rostlina, tak proč bych měl chtít použít rostlinné buňky na svou pokožku?“ Naštěstí použití rostlinných kmenových buněk nezpůsobí, že tvář bude mít kůru nebo listnaté větve. Namísto toho mohou stimulovat lepší buněčnou změnu, což vede k většímu počtu mladých kožních buněk na povrchu kůže, tvrdí dermatolog Dr. Ava Shamban. Rostlinné kmenové buňky mají silný antioxidační a protizánětlivý účinek, pomáhají chránit před poškozením sluncem a předcházet vráskám, tvrdí dermatolog Dr. Sonoa Au. Existují také důkazy, že kmenové buňky mohou podporovat produkci nového kolagenu, díky čemuž pleť vypadá mladší.

Jak fungují rostlinné kmenové buňky

Stejně jako lidské kmenové buňky, i rostlinné kmenové buňky jsou nediferencované buňky, které se mohou dělit a produkovat více kmenových buněk nebo se mohou stát specializovanými buňkami. Zdroje kmenových buněk sahají od květin přes jablka až po brusinky a jiné rostlinné zdroje. „Když se přidají do krému nebo séra pro péči o pleť, obvykle se nejprve rozbijí, potom se uvolní vysoké hladiny antioxidantů a růstových faktorů,“ říká Shamban.

Různé kmenové buňky v rostlinách mají různé účinky. Například kmenové buňky extrahované z hroznových jadérek prokázaly vysokou protinádorovou aktivitu. „Produkty obsahující tyto kmenové buňky mohou zlepšit fotoprotektivní vlastnosti opalovacích krémů,“ říká Au. Verbascozid, který se nachází v extraktu z kmenových buněk lila, pomáhá při hojení ran. „Má také silné protizánětlivé vlastnosti a opravuje oxidační poškození DNA,“ říká. „Stejně jako extrakt z hroznových jadérek chrání pokožku před poškozením UVA a UVB.“

Naše nejlepší produkty

Když se tyto rostlinné kmenové buňky přidají do krémů, hydratačních krémů a sér, dodají těmto produktům extra podporu proti stárnutí a pomohou chránit vaši pokožku před poškozením. Zde je několik produktů z rostlinných kmenových buněk, které budete možná chtít přidat do svého sortimentu.

 1. Kupte nyní v

  1. Eminence Organic Skin Care Monoi Age Corrective noční krém na obličej a krk

  Tento výživný krém naplněný rostlinnými látkami pomáhá vyhlazovat pokožku, zvyšovat pružnost a dodává vašemu obličeji krásný a zářivý tón. Směs arganových kmenových buněk a výtažků z muškátového oříšku pomáhá redukovat hloubku vrásek a zlepšovat pevnost.
  Recenze říkají: „Úžasně voní, je mimořádně zvlhčující a bohatá a zanechává moji pokožku ráno zářící. Mám velmi citlivou pokožku a bohatost tohoto krému ve mně vůbec nevyvolává vzrušení.“

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  2. Juice Beauty STEM CELLULAR Hydratační krém proti vráskám

  Udržuje mladistvý jas pokožky a udržuje ji hydratovanou pomocí tohoto hydratačního přípravku, který bojuje proti vráskám. Infuze kmenových buněk z ovoce, vitamínu C a hroznových jadérek bohatých na resveratrol pomáhá zpevnit a vyhlazovat pokožku a zároveň bojovat proti volným radikálům.
  Recenze říkají: „Tento hydratační krém si zamilujete, pokud hledáte hydratační krém s výhodami proti stárnutí. Mám smíšenou pleť s minimálními vráskami a se sklonem k vyrážkám. Všiml jsem si, že při večerním používání tohoto produktu se mi minimalizovaly drobné vrásky kolem očí.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  3. HydroPeptide Hydrostem Stem Cell Antioxidant Ser

  Toto antioxidační sérum je vyrobeno ze šesti různých kmenových buněk a bylinných peptidů, které pomohou vaší pokožce obnovit se a zabránit předčasnému stárnutí. Kromě toho, že zmírňuje poškození způsobená věkem, pomáhá hydratovat, zpevnit a rozjasnit pleť.
  V recenzi se píše: „Po důkladném prostudování složek v různých pleťových produktech jsem si jist, že toto je buď to nejlepší, nebo jedno z nejlepších, pokud jde o ‚udělání něčeho‘ na zastavení nebo zlepšení procesu pleti. stárnutí.“

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  4. Lucern Laboratories Absolute Serum Firming Collagen Booster

  Udržujte svou pokožku hladkou a omlazenou s tímto kolagenovým posilovačem navrženým pro zlepšení vzhledu kontur vašeho obličeje. Zde se pomerančové kmenové buňky používají ke stimulaci kolagenových fibroblastů a pojivových tkání pro zvýšení pevnosti.
  Recenze říkají: „Toto používám ve dne iv noci ve svém komplexním režimu péče o pleť. Závazek této společnosti proti stárnutí bezpečným a netoxickým způsobem je bezkonkurenční. Mám smíšenou pleť, která je náchylná k rosacei, a to mě nedráždí ani nedráždí.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. 5. Oční zpevňující komplex Lifeline Skin Care

  Tento oční krém dělá všechno: bojuje proti vráskám a viditelným známkám stárnutí a zároveň snižuje otoky, tmavé kruhy a hyperpigmentaci. Kmenové buňky působí zejména na stimulaci produkce kolagenu a elastinu, aby viditelně vyhladily jemnou pokožku kolem očí.
  Recenze říkají: “V mých očích jsem začal pozorovat rozdíl DVA DNY po použití tohoto produktu, pouze v noci. Po měsíci používání začaly kruhy a kapsy blednout a zmenšovat se a všiml jsem si stahujícího efektu.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. 6. Výživové tonikum pro vědu o rostlinných kmenových buňkách Inteligentní živiny

  Toto multifunkční tonikum obsahuje botanické kmenové buňky, které pomáhají regenerovat kolagen pro mladší vzhled. Díky obsahu řas udržuje vaši pokožku hydratovanou a hydratovanou, čímž pomáhá snižovat výskyt vrásek.
  Recenze říkají: „Líbí se mi, jaký je to povzbuzující pocit a připraví mou pokožku k absorbování více vlhkosti z jiných produktů.“

Napsat komentář