Ricinový olej: vlastnosti a výhody pro vaši pokožku

Co je ricinový olej?

Ricinový olej se získává z ricinových semen. Jeho INCI je Castor oil Communis oil, ačkoli jej lze někdy nalézt jako ricinový olej. Oba jsou stejné, i když poslední termín často vede ke zmatku, protože je spojen se zvířetem.

Castor je rostlina původem z Afriky a roste v teplém podnebí. Myslel jsem si, že jsem tuto rostlinu nikdy neviděl, ale určitě mnozí, když uvidí fotografii, budou vědět, že jsem ji už mnohokrát viděl v parcích nebo zahradách.

Prvním lisováním semen za studena vzniká ricinový olej, který je velmi prospěšný pro pokožku, neboť jí dodává výživu a hydrataci. Kromě toho se díky složkám tohoto speciálního oleje daří růst vlasům, řasám a obočí.

Vlastnosti ricinového oleje

  • zvlhčující a vyživující
  • Stimulace a posílení řas
  • Působí protizánětlivě při olupování nebo ekzémové pokožce
  • antioxidanty

zvlhčující a vyživující

Stejně jako všechny oleje, i ricinový olej velmi hydratuje a vyživuje. Ideální k ošetření pokožky, vytváří ochrannou bariéru, která zabrání ztrátě vody, dodává vitamíny a stopové prvky potřebné pro správné fungování epidermis.

Kromě toho se ricinový olej často používá ke změkčení oblastí s mozoly nebo mozoly.

Stimuluje a posiluje řasy a vlasy

Ale pokud je ricinový olej něčím znám, tak proto, že se často používá k posílení a prodloužení řas u lidí s nejjemnějšími a nejkřehčími vlasy.

Je výbornou složkou na vlasy, protože lze aplikovat jak na samotné vlasy, tak i na pokožku hlavy. Při aplikaci na vlasovou pokožku jemnou masáží obnovíme prokrvení a zlepšíme pronikání oleje, aby vlasy rostly silné. To samé se děje s kartami. Aplikovaný pomocí guipillonu a opatrně před spaním může posílit vaše řasy a obočí.

Navíc ricinový olej aplikovaný od středu ke konečkům vlasů dodává spoustu lesku a hebkosti.

Působí protizánětlivě při olupování nebo ekzémové pokožce

Kůže s ekzémem nebo odlupováním v důsledku dermatitidy nebo jiných zánětlivých procesů v kůži může použít ricinový olej jako protizánětlivý prostředek ke zklidnění a zmírnění svědění a šupinatění. Při aplikaci přímo na povrch s kožními lézemi bude pozorována velká změna.

antioxidanty

Chraňte před volnými radikály. Díky vysokému složení vitamínu E je ideální pro antioxidační léčbu. Navíc si můžete tímto olejem odlíčit make-up jako první krok rutiny a všimnete si, že vaše pleť je mnohem jemnější a hydratovanější.

Napsat komentář