Retinol a retinoidy: nejlepší aktivní složky proti stárnutí

Co je retinol a retinoidy

Začněme objasněním pojmů. Obvykle vše nazýváme retinol, ale ne všechno je retinol. Takže obecný název který by se použil na vyprávění o všem by bylretinoidy »který obsahuje nejen retinol, ale také estery retinolu, kyselinu retinovou atp.

No všichni retinoidy mají společné beta karoten, stejně jako mrkev a cuketa. A to nám pomáhá produkovat retinol (aktivní forma vitamínu A).

The retinol je derivát toto Vitamin A s mnoha vědeckými referencemi, které z něj učinily jednu z nejúčinnějších aktivních složek na oddálení stárnutí pleti.

K čemu je retinol?

Retinol je složka široce používaná v kosmetice a slouží jako kožený transformátor. provádí efekt regenerující aby pokožka sama přirozeně produkovala potřebný kolagen a elastin, aby pokožka neztratila ochablost a nevznikaly vrásky.

Kromě toho se používá jako odlehčená drhnout který dosáhne obnovy buněk, přičemž svým účinkem pomáhá zastavit oxidační poškození antioxidanty.

Níže vysvětluji podrobněji každou z vlastností a výhod retinolu a retinoidů.

Výhody retinolu a retinoidů

  • křoviny
  • antioxidanty
  • Proti stárnutí a regeneraci
  • depigmentace

exfoliační vlastnosti

Přestože to není jejich hlavní funkce, ano, retinoidy exfoliují. Snižují stratum corneum a normalizují keratinizaci. Proto někdy, když používáme tento typ aktiv, vidíme, jak se můžeme odlepit. Je to jeden z účinků, chceme-li dokončit buněčnou obnovu potřebnou pro naši pokožku.

antioxidační vlastnosti

Dalším méně známým benefitem je antioxidant. Proto jeho použití v určitých recepturách a aplikované ráno zpomaluje oxidační poškození, které může způsobit mimo jiné sluneční záření.

Anti-aging a transformační vlastnosti

Retinoidy spolupracují s fibroblasty, které díky svým transformačním vlastnostem zvětšují objem epidermis a zároveň snižují ztrátu vody z pokožky.

depigmentační vlastnosti

Ano, prostřednictvím své exfoliační a regenerační aktivity působí také jako depigmentační prostředek. [COMPLETAR]

Druhy retinoidů

Poté, co vám řekneme, co to je, jaké jsou výhody retinoidů, poznáme je lépe, protože jsou v různých chemických formách.

Abyste pochopili tuto část, musíte se zamyslet nad těmito složkami při kontaktu s pokožkou se mění na kyselinu retinovou ale že způsob, jakým to musí udělat, může být rychlejší nebo pomalejší.

Čistá kyselina retinová nepotřebuje transformaci, je velmi účinná, ale také velmi dráždivá. Pokud však použijeme ester retinolu, musí se nejprve přeměnit na retinol, potom na retinaldehyd a nakonec na kyselinu retinovou.

  • Estery retinolu
  • Retinol
  • Retinaldehyd
  • Kyselina retinová

Estery retinolu

Takzvané estery retinolu jsou všechny složky, jejichž název začíná na „Retinyl“, za nímž následuje další malé slovo. Jsou nejvzdálenější formou kyseliny retinové, a proto nejméně účinné, ale také nejméně dráždivé, díky čemuž jsou ideální pro použití pro citlivou pokožku.

Retinol

Retinol je snad nejznámější a prodávanou formou. Lze ho nalézt na etiketách a INCIS jako „Retinol“ a je o něco účinnější než estery, ale méně než čistá kyselina retinová nebo retinová. Má však vynikající rovnováhu mezi účinností a tolerancí, díky čemuž je ideální pro všechny typy pleti.

Retinaldehyd

Retinal nebo retinaldehyd (Retinaldehyd) je bývalá forma kyseliny retinové a má lepší toleranci, ale měla by být používána pokožkou, která byla dříve v kontaktu s její retinolovou formou.

Kyselina retinová

Kyselina retinová (INCI) je klenotem v koruně. Považuje se za lék, proto ho musí předepisovat dermatologové. Je pravda, že můžete najít některé produkty s touto složkou, které nevyžadují lékařský předpis, ale než je začnete používat, doporučuji vám, abyste si prošli všemi předchozími retinoidy a aby vaše pokožka byla v dobrém stavu k asimilaci velmi účinného aktiva. přísada, ale pokud se používá s hlavou.

Jak používat retinol nebo retinoidy

Tato aktiva jsou důležitá pomocí nich z večer. I když je pravda, že mnohé lze použít i během dne kvůli jeho koncentraci a toleranci).

The retinoidy nejsou fotosenzibilizující ale je pravda, že s jeho používáním je pokožka poněkud citlivější a tyto stavy nejsou dobré, má-li se pokožka vystavovat slunci. Z tohoto důvodu se doporučuje, abyste je nepoužívali v létě. Je také vhodné vyhnout se jim bez ohledu na roční období, pokud víte, že venku strávíte spoustu hodin.

Hodně pochybujete io tom, jak je na jaře využijete. První věc, kterou je třeba zvážit, je, zda moje kosmetika obsahuje (estery, retinol, retinian nebo kyselinu retinovou), protože pokud je jedna z prvních, lze ji použít klidněji, protože nejsou tak dráždivé. V mém případě, když přijde jaro, používám retinoidy jen od pondělí do čtvrtka. Protože pokud o víkendech jdu ven nebo se věnuji outdoorovým aktivitám, raději se nebudu vystavovat.

Samozřejmě, že si ho nanesete, když si jej VŽDY ráno natřete opalovacím krémem.

Jak se retinoidy aplikují na kůži?

Po vyčištění tvář dobře vysušíme a zcela suchou naneseme naši kosmetiku s retinolem. Není třeba nanášet velké množství, stačí tenká vrstva.

Jsou lidé, kteří se ke zmírnění působení těchto retinoidů předtím natírají krémem, takzvaným „sendvičovým efektem“. Pokud vaše pokožka dobře nesnáší tento typ účinné látky, může to být možnost, ale doporučuji, můžete-li si retinol přímo na pokožku bez předchozích produktů, mnohem lepší.

Pro smíšenou nebo mastnou pleť by měl stačit retinoid. Tedy čištění + kontura očí + retinol a před spaním. Na suchou pokožku naneste hydratační krém nebo trochu oleje po přibližně 10 až 15 minutách.

Klíčem k tomu, aby retinoidy fungovaly, je jejich progresivní aplikace. Nechceme běhat a pokud jsme tuto účinnou látku nikdy nepoužívali, začněme retinylovým sérem mezi jeho INCI. A pokud používáte jakoukoli retinolovou kosmetiku, doporučuji ji používat dva dny po sobě a uvidíte, jak vaše pokožka zareaguje. Je důležité nevypouštět současně jiné produkty, abyste zjistili, zda došlo k reakci.

A jelikož ho tolerujete, můžete jej používat i několik dní po sobě. Doporučuji však střídat, neužívat 7 nocí, ale jednu-dvě odpočívat s jiným typem aktivní hydratační nebo výživné složky. Můžete také užívat AHA, jako je kyselina glykolová nebo kyselina mléčná, ale neměly by být přehnaně agresivní.

V jakém věku mohu používat retinol a retinoidy?

Toto je další otázka, kterou se mě nejčastěji ptáte. Pokud máte akné nebo melasmu, tyto typy účinných látek můžete používat již od 20. nebo 25. roku života.

Pokud však tyto kožní změny nejsou přítomny, jeho pravidelné používání by se dalo dobře zavést po 30. roce života. Jednou z možností je používat jej tři-čtyři měsíce po sobě (vždy ho představujte postupně, zvláště pokud právě začínáte) a pak ho pozastavit a přejít na jiná aktiva. Takto pokožka už dostává své výhody a zvyká si na její používání.

Od 40. roku života může každá rutina zařadit mezi své silné stránky retinol. V ideálním případě jej používejte 3-4 dny v týdnu.

A od 50tky to už doporučuji každý den (v létě se tomu vyhýbat).

Vedlejší účinek retinolu a retinoidy

Retinoidy se nedoporučují, pokud jste těhotná nebo kojíte.

Pokud nanášíte kosmetiku s retinoidy a dochází k zarudnutí, olupování nebo neustálému podráždění, přerušte její aplikaci a obnovte pokožku aktivními hydratačními a zklidňujícími složkami, jako je kyselina hyaluronová, pantenol nebo alantoin. Jakmile se pokožka zotaví (1 až 2 týdny), retinol může být znovu zaveden do rutiny a uvidíte, co se stane.

Napsat komentář