Recenze Malin Goetz– Zdravaplet, váš blog o přírodní kosmetice

Tento článek je založen na některých informacích týkajících se Recenze Malin Goetz

.

Příběh Malin Goetzové

Malin Goetz založili v roce 2004 Matthew Malin a Andrew Goetz, kteří měli zkušenosti a vzdělání v oblasti péče o pleť a marketingu. Matthew pracoval ve výkonném školícím programu na Saks Fifth Avenue, poté jako nákupčí kosmetiky v Barneys New York, poté dohlížel na globální prodej pro Kiehl’s a nakonec rozvíjel kosmetickou divizi Prada a řídil Helmut Lang Parfums. Andrew pracoval jako americký marketingový ředitel pro rodinnou švýcarskou designérskou firmu Vitra deset let, které vedly k uvedení Malin Goetz na trh.

Péče o pleť Malin Goetz využívá pokročilé technologie pro formulování produktů s přírodními složkami pro moderní lidi, kteří si myslí na design. Mezi produkty společnosti patří široká škála produktů na pleť, tělo a vlasy, ale také parfémy, svíčky a předměty osobní péče. Produkty péče o pleť Malin Goetz jsou vhodné pro všechny typy pleti a pohlaví, pomáhají hojit a chránit pokožku bez použití čistících prostředků, barviv nebo umělých vůní, které mohou pokožku podráždit. V této recenzi se budeme zabývat některými z nejprodávanějších produktů značky, klíčovými složkami, recenzemi Malin Goetz od skutečných zákazníků a dalšími.

Top 5 produktů péče o pleť Malin Goetz

Mezi produkty péče o pleť Malin Goetz patří čistící prostředky, zvlhčovače, masky, séra, oleje, péče o oči, péče o rty a další. Pojďme se blíže podívat na 5 nejprodávanějších produktů péče o pleť Malin Goetz.

Revitalizační oční gel
Nejoblíbenějším produktem péče o pleť Malin Goetz je Revitalizační oční gel. Toto lehké oční ošetření údajně pomáhá vyživovat jemnou pokožku pod očima a zlepšuje vzhled tmavých kruhů a jemných vrásek. Složení obsahuje rýžové a sójové peptidy, které pomáhají rozjasnit oční okolí, zatímco extrakt z okurky zklidňuje suchou pokožku a snižuje otoky. K dispozici je také směs výtažků z mořských řas bohatá na antioxidanty, která pomáhá hydratovat a doplňovat vlhkost.

regenerační olej
Malin Goetz Repair Oil je rychle se vstřebávající pleťový olej určený pro výživu pokožky a zlepšení vzhledu jemných linek a vrásek. Tento produkt obsahuje směs rostlinných olejů a předpokládá se, že je vhodný pro všechny typy pleti, včetně citlivé pleti. Některé z olejů, které naleznete v této směsi, jsou arganový, pupalkový, jojobový, hroznový a šípkový.

Ruční bergamot + mytí těla
Jedním z oblíbených produktů péče o tělo od Malin Goetz je Bergamot Hand + Body Wash, čistící gel, který pod tekoucí vodou vytvoří bohatou pěnu pro důkladné vyčištění pokožky rukou a těla. Říká se, že se jedná o jemné, ale účinné složení, které se beze zbytku smývá a nevysušuje ani neloupí pokožku.

Grapefruitový gel pro mytí obličeje
Tento čistící přípravek na obličej Malin Goetz obsahuje přírodní výtažek z grapefruitu a čistící prostředky na bázi aminokyselin, které jemně, ale důkladně očistí pokožku od nečistot, mastnoty a make-upu. Značka tvrdí, že olej z grapefruitových slupek je přírodní čistící prostředek, ale jak se dozvíte v další části, tato složka může způsobit více škody než užitku.

Hydratační krém na obličej s vitamínem E
Posledním nejprodávanějším produktem péče o pleť Malin Goetz, o kterém bychom chtěli diskutovat, je hydratační krém na obličej s vitamínem E. Tento hydratační krém je vhodný pro všechny typy pleti, zejména pro citlivou pleť, a doporučuje se jako podklad pod okamžitý make-up nebo jako voda po holení.
Složení kombinuje vitamíny E a B5 se zklidňujícími mastnými kyselinami z heřmánku, které jemně zvlhčují a vyrovnávají pokožku.

Jaké jsou klíčové složky péče o pleť Malin Goetz?

Namísto použití pouze jedné klíčové složky v celé produktové řadě se Malin Goetz zaměřuje na používání různých rostlinných extraktů a olejů. Níže si projdeme některé z klíčových složek, které naleznete v nejprodávanějších produktech péče o pleť Malin Goetz, které jsme načrtli výše.

Revitalizační oční krém Malin Goetz obsahuje poměrně vysokou koncentraci diamantového prášku. Diamantový prášek obsahuje částice odrážející světlo, které pomáhají okamžitě redukovat výskyt jemných linek a vrásek, čímž dodávají pokožce rozptýlený efekt „soft focus“. Kosmetické výhody diamantového prášku jsou však dočasné. Diamanty jsou totiž neaktivní a nepronikají do pokožky. Když si myjete tvář, smyjete diamanty, čímž zabráníte, aby poskytovaly vaší pokožce dlouhodobý užitek. Zatímco účinky diamantového prášku jsou pouze dočasné, tento oční krém obsahuje několik složek, které mohou poskytnout dlouhodobé výhody, jako jsou sójové peptidy, extrakty z mořských řas, hyaluronát sodný a extrakt z okurky.

Revitalizační oční krém Malin Goetz obsahuje také vysokou koncentraci Ascophyllum Nodosum, známé také jako norská kelp, což je druh mořské řasy. Výtažky z mořských řas poskytují pokožce mnoho výhod, neboť jsou tak bohaté na vitamíny, minerály, aminokyseliny a stopové prvky. Mnohé z těchto živin například působí jako antioxidanty, a proto pomáhají pokožce bojovat proti volným radikálům, nestabilním molekulám, které přispívají k předčasným vráskám a jemným liniím na pokožce. Extrakt z mořských řas také pomáhá zlepšit hydrataci pokožky, díky čemuž je Ascophyllum Nodosum skvělou složkou očního krému, jelikož jemná pokožka kolem očí je náchylná k suchosti.

Jak již bylo zmíněno výše, Malin Goetz Recovery Oil obsahuje směs různých rostlinných olejů, jejichž nejvyšší koncentraci má arganový olej. Arganový olej obsahuje několik prospěšných mastných kyselin, které podporují zdraví pokožky, včetně kyseliny olejové, kyseliny linolové, kyseliny palmitové a kyseliny stearové. Podle Journal of Controlled Release je kyselina olejová omega-9 mononenasycená mastná kyselina, která působí jako zesilovač penetrace tím, že porušuje kožní bariéru. Kyselina linolová, omega-6 polynenasycená mastná kyselina, má protizánětlivé vlastnosti a také doplňuje bariérovou funkci pokožky. Kyselina palmitová a kyselina stearová jsou nasycené mastné kyseliny, které také pomáhají doplňovat bariérovou funkci pokožky.

Vzorec Malin Goetz Bergamot Hand + Body Wash není moc působivý. Většina složení se skládá z povrchově aktivních látek, jako je laurylsulfát amonný a laurylsulfát sodný, zvlhčovadlo glycerin a vonná kompozice. Značka tvrdí, že aminokyseliny jsou klíčovými složkami, a přestože vzorec obsahuje aminokyseliny, chtěli bychom zdůraznit, že jsou uvedeny v seznamu složek za konzervační látkou. To znamená, že se používají ve velmi nízkých koncentracích a pravděpodobně nedělají mnoho pro vaši pokožku.

Gel na mytí obličeje Malin Goetz Grapefruit obsahuje především povrchově aktivní látky a glycerin. Olej z grapefruitových slupek je také zahrnut jako klíčová složka, neboť se předpokládá, že přirozeně čistí pokožku. Je pravda, že olej z grapefruitových slupek je antibakteriální a protiplísňový, ale obsahuje i některé problematické složky. Například olej z kůry grapefruitu obsahuje asi 90% limonenu. Podle Journal of the American Academy of Dermatology je limonen silným senzibilizátorem pokožky. Kromě toho olej z kůry grapefruitu obsahuje furanokumariny, které způsobují, že tento olej je mírně fototoxický, což znamená, že pokožka je po vystavení slunci podrážděná.

Přestože vitamín E je v názvu Malin Goetz Vitamin E Face Moisturizer, značka používá ve svém složení méně než 1% tokoferylacetátu (syntetický ester vitamínu E). Víme to při pohledu na seznam složek (který je seřazen podle klesající koncentrace). Všechny tyto složky jsou uvedeny za konzervační látkou fenoxyetanol, která se podle Vědeckého výboru pro bezpečnost spotřebitelů (SCCS) nemůže používat v koncentracích vyšších než 1 %.

Kde se prodává péče o pleť Malin Goetz?

Produkty péče o pleť Malin Goetz se prodávají na webové stránce značky, jakož i v kamenných prodejnách značky, které naleznete ve Spojených státech, Evropě a Hong Kongu. Produkty pro Specialisty na péči o pleť Malin Goetz naleznete také v luxusních obchodech, hotelech, leteckých společnostech a tělocvičnách. Chcete-li najít nejbližší prodejnu péče o pleť Malin Goetz, můžete použít vyhledávač obchodů na webové stránce značky.

Jaká jsou pravidla vrácení Malin Goetz?

V pravidlech vrácení Malin Goetz se uvádí: „Chcete-li zboží vrátit, nezapomeňte nám poslat žádost o vrácení vyplněním našeho formuláře na vrácení. Nejsme zodpovědní za vrácení zboží, které nebylo předem dohodnuto s naším týmem služeb zákazníkům. Za položky, které obsahují alespoň 75 % původního obsahu a budou přijaty do 30 dnů od původního nákupu, nabídneme plnou náhradu.“

Je Malin Goetz bez krutosti?

Malin Goetz je bez krutosti a produkty jsou oficiálně certifikovány Leaping Bunny. Certifikace Leaping Bunny znamená, že produkty péče o pleť Malin Goetz nejsou testovány na zvířatech v každé fázi vývoje produktu.

Recenze na Malin Goetz

Recenze Malin Goetz na stránce značky jsou mixem pozitiv a negativ. Produkt s největším počtem recenzí je Malin Goetz Grapefruit Face Cleanser, který získal v průměru 4,2 z 5 hvězdiček. Pozitivní recenze tohoto čistícího prostředku uvádějí, že účinně odstraňuje nečistoty, přebytečný maz a jiné nečistoty z pleti. Například jedna velmi pozitivní recenze říká: „Používám to už léta! Toto je skutečně nejlepší odstraňovač make-upu/mytí obličeje, jaký jsem kdy použil! Léta jsem pracovala v kosmetickém průmyslu a tento produkt mi změnil život. Udělal jsem ze všech, které znám, fanoušky!“

Existuje však poměrně mnoho negativních recenzí od Malin Goetz na Grapefruit Face Cleanser, většinou od zákazníků, kteří zažili špatné alergické reakce na tento produkt. Například jedna recenze řekla: „Použil jsem to a v poledne mě svědila tvář a cítila jsem se zvláštně nerovnoměrně, jako malé hrudky písku na očích, tvářích, nose a tváři. Druhý den byla moje pokožka stále tak syrová a cítila jsem se jako spálená od slunce. O 5 dní později se moje pokožka olupuje a konečně se zotavuje. Nevím, jaká je přesná složka, ale spálí vás to na tváři! Nepoužívejte to. Jak jsme již zmínili, je to pravděpodobně způsobeno vysokou koncentrací oleje z grapefruitových slupek v tomto produktu.

Jaké jsou alternativy péče o pleť Malin Goetz?

Celkově na nás produkty péče o pleť Malin Goetz nezapůsobily. V mnoha produktech značka používá nízké koncentrace klíčových složek a vysoké koncentrace aromatických esenciálních olejů. I když esenciální oleje tyto produkty jistě příjemně voní, ve skutečnosti mohou vaší pokožce více uškodit než pomoci. Jak říkají mnozí odborníci na péči o pleť, „co je dobré pro nos, je málokdy dobré pro pokožku“. Platí to i pro přírodní esenciální oleje nacházející se v produktech péče o pleť Malin Goetz, které mohou potenciálně způsobit podráždění a senzibilizaci pokožky.

Pokud hledáte značku péče o pleť, která maximalizuje používání účinných složek, které jsou prospěšné pro vaši pokožku, a zároveň minimalizuje složky, které by vám mohly příjemně vonět a cítit se příjemně (ale ve skutečnosti nefungují), doporučujeme vám Formulyst. Jedním z produktů Formulyst, který vám doporučujeme vyzkoušet, je Nourishing Oil, pleťový olej proti stárnutí vyrobený ze 100% čistých ingrediencí. Tento pleťový olej obsahuje řadu neparfémovaných rostlinných olejů, které mohou pomoci vyživovat, hydratovat a chránit pokožku. Například Formulyst Nourishing Oil je nabitý oleji bohatými na omega – včetně purpurového, olivového, makadamiového a avokádového – které dodávají pokožce omega 3, 6, 7 a 9. Další hydratační oleje zahrnují olej ze světlicových semen, arganový olej, jojobové semínko olej a olej, abychom jmenovali alespoň některé.

Není třeba dělat kompromisy, pokud jde o nalezení účinné a bezpečné péče o pleť. Carrot & Stick má tvrdý přístup k péči o pleť a dokonale vyvažuje sílu rostlin se špičkovou vědou. Mrkev a tyčinka jsou dobré nejen pro vaši pokožku, ale jsou dobré i pro životní prostředí, neboť receptury neobsahují škodlivé chemikálie, které se běžně vyskytují v produktech péče o pleť.

Bibliografie:
1. Journal of Controlled Release, Volume 37, Issue 3, Prosinec 1995, pages 299-306″
2. Journal of American Academy of Dermatology, Volume 47, Issue 5, Listopad 2002, pages 709-714”
3. de Groot AC, Schmidt E. Esenciální oleje, část IV: Kontaktní alergie. Infekce kůže. ;27(4):170-175. doi:10.1097/DER.0000000000000197

Napsat komentář