Recenze jemného čistícího mléka na obličej Aesop

V tomto blogu bych vám ráda přiblížila pravdu týkající se Recenze jemného čistícího mléka na obličej Aesop

.

Součástí mé práce jako senior editoru v Zdravaplet.com je být pokusným králíkem krásy. Vždy testuji stovky produktů, abych našla ten nejlepší, ale jakkoli vtipně to zní, moji pleť to může vyjít draze. Nedávno jsem prošla obdobím, kdy jsem měla ze všeho, co se dotklo mé tváře, pocit, že hořelo. Lokální přípravky k léčbě akné na předpis, pleťové vody, séra a gely, které jsem používal bez problémů, předtím, než mi všechny zanechaly pokožku pálenou, červenou a velmi citlivou na dotek. Něco bylo velmi, velmi špatně, ale aniž bych byl schopen přesně určit příčinu, byl jsem bezradný.

Na kosmetice celebrit René Roulo jsem s ní konzultoval své obavy a řekla mi, že mám poškozenou bariéru proti vlhkosti. Bariéra proti vlhkosti je tvořena lipidy, které spojují pokožku a působí jako „bodyguard“ proti vnějším dráždidlům. Vysvětlila, že všechna moje testování produktů, nadměrná exfoliace a příliš mnoho kosmetických ošetření najednou narušily ochrannou bariéru mé pokožky, takže na povrchu byly nyní neviditelné „praskliny“, které mě vedly k větší citlivosti.

Jedním z prvních kroků, které mi řekla, abych obnovila pleť, byla změna čistícího prostředku. Navrhla mi, abych nahradil svou běžnou gelovou pěnu hydratačním mlékem. Naštěstí se mi přibližně ve stejnou dobu dostalo na stůl Aesopovo nové jemné čistící mléko na obličej.

Jemné čistící mléko na obličej

Jemné čistící mléko na obličej

Čistící mléko, jehož vývoj, stejně jako všechny produkty Aesop, trval přibližně dva roky, bylo vyvinuto s ohledem na citlivou pokožku. „Efektivní čistí pokožku, aniž by ji zbavoval vlhkosti, poskytuje výjimečně jemné, ale důkladné čištění,“ říká mi chemik Dr. Keith Forbes, hlavní vědec společnosti Aesop. „Jemná povrchově aktivní látka na olivovém základě rychle napíná a odstraňuje nečistoty, přebytečný kožní maz a make-up.“

Forbes vysvětluje, že rozdíl mezi čistícím mlékem a mým běžným čistícím gelem je ten, že čistící gely jsou na vodní bázi a obsahují vyšší hladiny povrchově aktivních látek (tj. těch, které vytvářejí pocit pěny při mytí). Jsou skvělé pro hlubší čištění v létě nebo při vysoké vlhkosti, kdy je pravděpodobné, že máte mastnou pleť.

Toto čistící mléko na druhé straně obsahuje pantenol (provitamin B5), složku, která brání pocitu suchosti a pnutí, ke kterému dochází po umytí. Obsahuje také olej z hroznových jader a mimózové, jojobové a slunečnicové vosky, které „redukují[s] ztráta vlhkosti během čištění a zanechává pokožku jemnou,“ uvádí Forbes.

Další australské značky kosmetiky

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na to, že můj běžný čistící prostředek nemá pěnu, ale miloval jsem hedvábné klouzání mléčné výživy. Namísto zarudnutí a pnutí se moje pokožka stala jemnou jako dětská, dokonce i před použitím hydratačního krému.

Také jsem se ujistil, že nebudu dvakrát čistit jako kdysi – Forbes mi řekl, že to není zapotřebí. „Při použití tohoto přístupu riskujete nadměrné čištění a narušení hydrolipidického filmu pokožky,“ varovala mě. „Při pečlivém nanesení a důkladném opláchnutí jediné čištění jemným čistícím mlékem na obličej skvěle odstraní make-up z obličeje.“ Nepotřebovala jsem podle ní nejprve použít ubrousky ani micelární vodu. Minutové tření lehkého tekutého roztoku kolem mého obličeje stačilo k nadzvednutí vrstev podkladu. Ještě působivější? Lehce taje do mé oblíbené voděodolné tekuté oční linky.

Čistící mléko používám ve své rutině už měsíc a myslím, že se už nevrátím. Nejprve jsem používala jen tento čistící a hydratační krém a po pár týdnech jsem si všimla, že mi definitivně stáhl všechny záněty, postupně jsem se vrátila ke zbytku produktů. Od té doby jsem necítila žádné brnění.

Pořiďte si více mléčných čisticích prostředků na obličej
Renée Rouleau Aloe uklidňující čistící mléko
Jemné čistící mléko Avene
Glossier Milky Jelly čistící mléko
Jemné čistící mléko Caudalie

ředitel krásy

Cristina Rodulfo je ředitelkou krásy pro zdraví žen. Dohlíží na tiskové a digitální pokrytí krásy a je expertkou na testování produktů, identifikaci trendů a zkoumání průniků krásy, wellness a kultury. Před Women’s Health pracovala filipínsko-americká rodačka z New Yorku a absolventka NYU pro Zdravaplet.com čtyři roky. Jako hlavní redaktorka krásy koprodukovala dokumentární film The Beat: How Drag Queens Shaped the Beauty Industry, nominovaný na Webby Award, a hostila milion shlédnutý seriál Beauty Haul. Nikdy se neumí rozhodnout, zda si dát ofinu, nebo ne, cítí se nahá bez okřídlených očních linek a nikdy nezahálí při běhu na maratonu v New Yorku.

Napsat komentář