Průvodce kosmetikou a péčí o pleť bez krutosti– Každodenní péče o vaši pokožku a vlasy

V tomto příspěvku na blogu bychom vám rádi vysvětlili pravdu o tom. Průvodce kosmetikou a péčí o pleť bez krutosti

.

Bez hrůzy Ochrana pokožky a kosmetické výrobky nejsou testovány na zvířatech.

V minulosti se myslelo, že testování na zvířatech pomáhá dokázat bezpečnost a účinnost, ale to není pravda. I když některé produkty nejsou testovány na zvířatech, stále mohou obsahovat chemikálie, které byly v určitém okamžiku testovány na zvířatech.

Testování na zvířatech se v mnoha společnostech postupně ukončuje. Není to jen proto, že testování na zvířatech je kruté, ale také proto, že vědecké výsledky nejsou tak užitečné, jak se dosud předpokládalo.

Veganská kosmetika a produkty péče o pleť se ve většině případů považují za produkty bez krutosti, protože jejich složky pocházejí z rostlin, nikoli ze zvířat. I když jsou některé veganské produkty vzácné, jsou testovány na zvířatech, takže nejsou nutně bez krutosti.
Přísady pocházející ze zvířat nemusí být snadné rozpoznat, protože názvy jsou nejasné. Vědět o nejběžnějších chemikáliích živočišného původu vám může pomoci dekódovat štítky a seznamy složek.

Výrobky bez krutosti lze snadno nalézt v mnoha obchodech, zejména na internetu. Také je stále jednodušší najít veganské produkty na internetu a v obchodech.

Zdravější péče o pleť a výběr kosmetiky

Mnoho lidí potýká s kožními problémy po celý život. Suchá nebo šupinatá pokožka, akné, pupínky, rosacea, ekzémy a dokonce i autoimunitní onemocnění, jako je lupus, mohou způsobit, že vaše pokožka bude vypadat nezdravě nebo nepříjemně.

Chcete, aby byla vaše pleť co nejjasnější a čistá, což znamená, že potřebujete produkty, které byly schváleny dermatologem a obsahují málo agresivních chemikálií. V ideálním případě vám produkty péče o pleť bez krutostí a veganů pomohou vyčistit vaši pokožku, ale chcete se ujistit, že jejich tvrzení jsou pravdivá.

V mnoha případech mohou být produkty péče o pleť bez krutosti a veganské produkty tou nejlepší volbou pro volně prodejné možnosti. Požádejte svého dermatologa o doporučení, která vám pomohou najít dobrá řešení.

Mohou vás zmást desítky zdravotních tvrzení na etiketách nebo reklamách určitých produktů. Označení tvrdí, že produkty jsou organické, zelené, organické, přírodní nebo bez krutosti. Tady je to, co to všechno znamená.

Vliv testování na zvířatech a testování produktů na zvířatech

Vědci již dlouho používají laboratorní zvířata ke studiu účinků mnoha chemikálií. Reakce zvířat nám mohou pomoci pochopit, jak mohou lidé interagovat s těmito chemikáliemi ve svém prostředí.

Tyto testy jsou po celém světě regulovány vládními agenturami a regulačními skupinami, včetně amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), Komise pro bezpečnost spotřebitelských výrobků (CPSC), Agentury na ochranu životního prostředí (EPA) a Úřadu pro zdraví a bezpečnost. Práce (OSHA). Tyto skupiny využívají vědecký výzkum k ověření zdraví a bezpečnosti určitých produktů a ke stažení produktů, které neprošly těmito testy.

Tyto agentury určí, jaké typy testování jsou potřebné před schválením produktu, aby bylo co nejvíce produktů bezpečných pro lidi. Předpisy také v maximální možné míře snižují škody na životním prostředí a týrání zvířat.

Díky technologickému pokroku lze schválit moderní produkty péče o pleť a kosmetiku bez testování na zvířatech. Mnohé z těchto produktů používají veganské složky, což znamená, že chemikálie pocházejí z rostlin, nikoli zvířat. Tyto produkty mohou obsahovat různá zdravotní a bezpečnostní tvrzení a někdy mohou být schváleny regulačními orgány bez určitých typů vědeckých údajů.

Co znamená „bez krutosti“? Proč je důležitý v kosmetice nebo péči o pleť?

Konečný termín Bez hrůzy obvykle to znamená, že výrobek nebyl přímo testován na zvířatech; proto v konečném výrobku není žádné týrání zvířat. Když uvidíte tento štítek, můžete si být jisti, že rtěnka, korektor, pleťová voda, čistící prostředek nebo jiný produkt, který používáte, nebyla přímo testována na zvířatech v laboratorních podmínkách.

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) však nemá žádná omezení na používání těchto výrazů při marketingu produktů. Proto tvrzení jako „netestovaná na zvířatech“ nebo „bez krutosti“ nejsou součástí procesu regulace bezpečnosti péče o pleť.

FDA poznamenává, že tyto podmínky se s největší pravděpodobností vztahují na hotové výrobky, takže přímo zakoupený výrobek nebyl testován na zvířatech. Výrobky, které jsou součástí hotového výrobku, však mohou být testovány na zvířatech, zejména pokud výrobek používá chemikálie, které se v péči o pleť nebo v kosmetice používají již delší dobu.

Mnoho společností zabývajících se péčí o pleť zastavilo testování na zvířatech, což je pozitivní krok. Mnozí hledají materiály pro své produkty, které jsou eticky vyráběny, veganské a šetrné k životnímu prostředí. Ne každá část kosmetického výrobku nebo produktu péče o pleť však pochází z etického zdroje.

FDA uvádí v reklamě několik zákonů souvisejících s pravdou a uvádí složky několika produktů. Balení kosmetiky, péče o pleť, potravin a výrobků pro domácnost musí být pravdivé, založené na jasných definicích každé z těchto kategorií.

Federální obchodní komise (FTC) reguluje výrazy používané v reklamě, aby se zabránilo nepravdivým tvrzením o zdraví a bezpečnosti. To zahrnuje některá tvrzení o produktech bez krutosti, veganských složkách a ekologických nebo bezpečnostních možnostech.

FTC neschvaluje výrobky z hlediska bezpečnosti nebo prodeje. Tím pádem nemohou zaručit, že některé společnosti nezneužijí pojmy jako např. Vegetářian, Bez hrůzynebo netestováno na zvířatech.

Testování na zvířatech: škodlivé pro zvířata a lidi

Zatímco testování na zvířatech pomohlo vědcům porozumět potenciální škodlivosti chemikálií v počátečních stádiích lékařského testování a testování produktů, existuje mnoho argumentů, že používání laboratorních zvířat již není nutné a dokonce legitimní. Ve skutečnosti může testování na zvířatech vést k poškození v důsledku zavádějících důkazů shromážděných během procesu.

Přestože u savců, jako jsou krysy, prasata, šimpanzi nebo jiná zvířata, jsou biologické procesy podobné jako u lidí, nemusí být dostatečně podobné, aby poskytly jakýkoli užitečný důkaz o dlouhodobém přínosu nebo poškození produktu. Tyto zavádějící informace mohou poškodit lidi, kteří dlouhá léta používají produkty jako pleťové vody, prášky nebo kosmetiku a mohou u nich vzniknout chronická onemocnění a dokonce i rakovina.

Podle článku publikovaného v roce se na celém světě používá ve vědeckém výzkumu přibližně 115 milionů zvířat. Článek uvádí několik důvodů, proč bylo udržování postupů testování na zvířatech ve výzkumu bezpečnosti kruté a nepřesné.

 • Existují rozdíly v laboratorním prostředí. Fyziologie a chování zvířat se v různých laboratorních podmínkách značně liší. Mnoho laboratorních zvířat žije během svého života v prostorách bez oken, což může změnit jejich duševní zdraví, úroveň stresu a dokonce i genetický projev.

  Zvířata žijící ve svém přirozeném prostředí ve svých specifických sociálních skupinách vykazují specifické chování, zatímco totéž zvíře žijící v laboratoři s velmi odlišnými sociálními skupinami má pravděpodobně vyšší hladiny stresových hormonů, větší poškození vnitřních orgánů, změny velikosti mozku a chemie a kratší životnost.

  Ačkoli byly podniknuty určité kroky k mezinárodní harmonizaci laboratorního prostředí, tyto normy nebyly formálně zavedeny. Variabilita vlivu bez standardizace na zvířatech může drasticky změnit výsledky testů.

 • Lidé a zvířata trpí různými chorobami. Dokonce i při studiích toxicity určitých chemikálií, které se nacházejí v přípravcích pro péči o pleť nebo v kosmetice, je jen málo lidí schopno zvážit, jak chemikálie ovlivní člověka z dlouhodobého hlediska ve srovnání s laboratorním zvířetem.

  Některá laboratorní zvířata, jako jsou krysy nebo myši, jsou chovány na genovou expresi pro určité nemoci, jako je rakovina, cukrovka a dokonce i Alzheimerova choroba na úrovních blízkých lidem, ale stále to neposkytne stejné výsledky jako dlouhodobé testování resp. lidská pozorování.

 • Různá zvířata mají odlišnou fyziologii a genetiku. Může se to zdát zřejmé, ale různá zvířata mají různé genetické projevy, což může vést k různým reakcím na určité chemikálie.

  Například rozdíl mezi šimpanzi a laboratorními potkany může vést k velmi odlišným výsledkům testů pro stejnou chemikálii, dokonce i za podobných podmínek. Žádný z výsledků nemůže odrážet účinky chemikálie na lidi.

Testování na zvířatech se obvykle zaměřuje na přímé, okamžité poškození produkty, které mohou dráždit citlivé oblasti, jako jsou oči nebo ústa; jakou škodu může způsobit opakovaná konzumace velkého množství produktu; nebo testy, které specificky měří potenciálně smrtelnou dávku. Opět, protože lidé reagují na chemikálie jinak než většina zvířat, tyto testy se považují za kruté. Málokdy přinášejí velmi užitečné výsledky.

Bohužel mnohá laboratorní zvířata nejsou chráněna zákonem Spojených států amerických o dobrých životních podmínkách zvířat.

Co je veganská kosmetika a produkty péče o pleť?

Veganské produkty jsou vyrobeny výlučně z neživočišných produktů; ve výrobcích není mléko, tuk ani med. Všechno v produktech pochází z rostliny.

Zatímco veganské produkty jsou často spojovány s tím, že jsou bez krutosti, protože nevyžadují použití zvířat k výrobě chemikálie, neznamená to, že veganské produkty nejsou testovány na zvířatech. Jelikož řada z nich jsou nová, lze je z bezpečnostních důvodů ještě před schválením testovat na zvířatech.

Opět platí, že mnohé druhy testování na zvířatech se na celém světě postupně ruší. To znamená, že produkty bez krutosti se mnohem častěji překrývají s veganskými produkty.

Živočišné produkty se používají již tisíce let v kosmetice, péči o pleť, vlasy a v mnoha dalších aplikacích. Zatímco testování na zvířatech a dlouhodobé používání u lidí prokázaly, že chemikálie pocházející z živočišných zdrojů jsou často bezpečné, mnozí výzkumníci dospěli k závěru, že rostlinné alternativy jsou přinejmenším stejně účinné, ne-li efektivnější. Například chemikálie na rostlinné bázi mohou být pro mnoho lidí s citlivou pokožkou méně dráždivé.

Jak se vědci dozvídají více, mnohé společnosti spěchají nahradit své staré živočišné produkty veganskými verzemi, protože takové alternativy existují. V budoucnu se mohou stát dostupnějšími než živočišné produkty.

Nejběžnější složky živočišného původu v péči o pleť a make-up

Dokonce i produkty bez krutosti mohou obsahovat chemikálie pocházející ze zvířat. Bohužel mnohé z nich se nezískávají humanitárními metodami.

Zde jsou některé z nejpopulárnějších živočišných produktů, které se mohou skrývat v jiných produktech bez krutosti, ale ne veganských produktů péče o pleť a krásy:

 • Protein: Tato chemikálie se obvykle získává z vaječných bílků a nachází se také ve svalech, krvi a mléce. Je to koagulační činidlo. Vejce pravděpodobně nepocházejí z etických farem.
 • Alantoin nebo alkoxid: Kyselina močová se nachází u většiny savců, ale obvykle pochází od krav. Je běžnou součástí pleťových vod a krémů. Chemikálie může pocházet z rostlin. Ve veganských produktech může být uveden jako extrakt z kořene kostivalu lékařského.
 • Aminokyseliny, živočišné tuky a oleje: Nacházejí se v desítkách kosmetických přípravků, vitamínů, doplňků, šamponů a jiných produktů pro péči o vlasy, mají mnohočetné využití, ale obvykle nepocházejí ze zdroje zcela bez krutosti. Mezi rostlinné náhrady patří kokos Olejolej z pšeničných klíčků, lněný olej, syntetické látky a další možnosti.
 • Včelí vosk a plástev: Jsou to mimořádně oblíbené texturovací a hydratační sloučeniny nacházející se v rtěnkách, lescích na rtu, pleťových vodách, očních krémech, řasenkách a jiné kosmetice. Jsou roztaveny z vosku získaného z panenských včel. I když včely nejsou nutně poškozeny, existují smíšené informace o bezpečnosti těchto produktů při dlouhodobém používání na lidské kůži.
 • Kyselina kaprylová: Běžně se vyskytuje v mýdlech a parfémech, je to tekutá mastná kyselina, která se nachází v kravském nebo kozím mléce. Stejná chemikálie může pocházet z palmového nebo kokosového oleje a veganský produkt může tyto složky uvádět namísto chemického názvu.
 • Elastin: Je to protein nacházející se ve vazivech a aortách, často z krav. Zatímco řada produktů péče o pleť podporují elastin, který napíná pokožku a redukuje vrásky, tato chemikálie nemá stejný účinek, když se aplikuje přímo na pokožku. Proteiny z rostlinných tkání jsou účinnější.
 • Gel nebo želatina: Jeden z nejstarších používaných živočišných produktů pochází z vaření kostí, šlach, vazů a kůže zvířat, jako jsou koně, krávy a prasata, v horké vodě. Je široce používán v potravinách a kosmetických výrobcích. Rostlinné alternativy zahrnují agar-agar, karagen, mořské řasy, pektin, dextrin, bavlněnou gumu a silikagel.
 • keratin: Protein nacházející se ve vlasech, nehtech a kopytech, tato chemikálie obvykle pochází z pozemních rohů, peří, kopyt nebo vlasů několika druhů zvířat. Často se nachází v šamponech a oplachech na vlasy. Veganské náhrady zahrnují sójový protein, amla olej nebo mandlový olej.
 • Lecitin: Tato voskovitá látka je důležitou součástí nervů a nervové tkáně zvířat, včetně lidí. Nachází se v potravinách a kosmetických výrobcích včetně rtěnek, očních krémů, pleťových vod a krémů na ruce, mýdel a dokonce i některých léků. Mezi alternativy patří sójový lecitin.
 • „Přírodní zdroje: Potraviny a produkty péče o pleť, které obsahují chemikálie z přírodních zdrojů, se ve velké míře považují za součást pozitivního kroku směrem k ekologicky šetrným a zdravějším produktům. Není to však nutně pravda. Mnohé přírodní zdroje jsou živočišné. Namísto toho hledejte konkrétní rostlinné zdroje.
 • Kyselina stearová: Tento lék, který se nachází ve svíčkách, lacích na vlasy, kondicionérech, deodorantech a dokonce i ve žvýkačkách, může dráždit pokožku nebo oči nebo ústa. Často se získává ze zvířat, jako jsou prasata, ovce a krávy. Mezi rostlinné zdroje patří rostlinné tuky, zejména kokosový.
 • Vitamin A: Více produktů péče o pleť a kosmetiky přidává do seznamu složek vitamíny, aby byla pokožka déle zdravá. Většina zdrojů vitamínu A pochází z ryb, včetně žraloků, vajec nebo másla. Je snadné najít rostlinné alternativy včetně mrkve, citrónové trávy a pšeničné trávy.

Existuje mnoho dalších chemikálií odvozených ze zvířat, která se běžně používají v péči o pleť, kosmetice, péči o vlasy, čisticích prostředcích pro domácnost, potravinách a podobně. Je stále jednodušší najít veganské alternativy, protože stále více lidí chápe, že škody na zvířatech nejsou jen laboratorním testováním, ale také tím, jak se zvířata chovají, krmí a zabíjejí.

Externí zdroj pro nalezení kosmetiky a produktů péče o pleť bez krutosti

I když bylo v minulosti mnoho chemikálií testovaných na zvířatech, v současnosti je lidé používají dlouhodobě, aby pochopili, že jsou skutečně bezpečné je produkt. Existují tisíce kosmetických a ošetřujících chemikálií, o kterých víme, že jejich používání je bezpečné i po celá desetiletí. Existuje také více než 50 testů bezpečnosti produktů, které nejsou škodlivé pro zvířata, a mnohé další jsou ve vývoji.

Existuje několik dostupných zdrojů, které vám pomohou najít důvěryhodnou značku bez krutosti. Některé z předních stránek zahrnují:

 • Internacionála bez krutosti: Tato nezisková organizace vám umožňuje prohlížet kategorie včetně péče o pleť a kosmetiky. Skupina nedostává vládní ani loterijní financování a není podporována žádnou konkrétní společností zabývající se krásou nebo osobní péčí. Informace uvedené na stránce pocházejí od informovaných spotřebitelů, kteří uvádějí produkty, které se jim nejvíce líbí.
 • Humanitární společnost: Jedná se o další neziskovou organizaci, která investuje do zdraví a bezpečnosti zvířat, od domácích zvířat po volně žijící zvířata a laboratorní zvířata. Skupina dostává finanční prostředky od individuálních dárců a některých organizací, ale není sponzorována konkrétními společnostmi zabývajícími se kosmetikou nebo domácími spotřebiči. Na jejich stránce o hledání produktů bez krutosti online jsou uvedeny konkrétní štítky a jak je nalézt na stránkách, jako je Amazon.
 • Kotě bez krutosti: Tato malá organizace začala jako blog, který pomáhá čtenářům orientovat se ve světě produktů bez krutosti. Nyní mají několik stran s informacemi, které vám pomohou zjistit, které značky ve vaší místní drogerii jsou skutečně bez krutosti. Když víte, kterým štítkem důvěřovat, můžete si vybrat tyto produkty namísto nekonečného čtení štítků nebo doufání, že váš marketing je relevantní.
 • TETHER: Přestože je tato slavná nezisková organizace známa tím, že protestuje proti právům zvířat, dělá mnoho dobrého pro dobré životní podmínky zvířat tím, že šíří informace o produktech bez krutosti a veganských produktech. Mají webovou stránku věnovanou krutým a veganským produktům pro krásu a péči o pleť, které jsou levné a lze je snadno najít.

Externí zdroje nejlepších veganských produktů péče o pleť a krásy

Mnohé veganské produkty jsou také bez krutosti. Webové stránky, které doporučují produkty bez krutosti nebo veganské produkty, obvykle uvádějí produkty, které jsou obojí.

Zde je několik solidních zdrojů veganské péče o pleť a kosmetických produktů:

 • Dobrý obchod: Jejich stránka s názvem „Upgradujte svou rutinu krásy pomocí 15 značek make-upu, které jsou vhodné pro vegany a bez krutosti“ uvádí několik možností, které si můžete objednat online nebo najít v obchodech. The Good Trade, která byla spuštěna v Los Angeles, se zaměřuje na hledání nejlepších produktů pro udržitelný rozvoj a vytváření komunity kolem vědomého života.
 • Nádhera: Kosmetické časopisy jako např. Nádhera rutinně sumarizuje nejoblíbenější možnosti v oblasti krásy a péče o pleť na různých seznamech, včetně veganských možností pro ty, kteří chtějí snížit svůj vliv na životní prostředí a vyhnout se týrání zvířat. Jejich článek „Veganský make-up, péče o pleť a péče o vlasy, které naši redaktoři milují“, vám může pomoci najít rozpoznatelné značky.
 • Etický slon: Toto je veganský průvodce bez krutosti pro všechny vaše potřeby. Jejich webová stránka „Cruelty-Free & Vegan Makeup – Affordable Drugstore Brands ()“ vám pomůže nalézt nejlepší a nejlevnější veganskou kosmetiku a produkty péče o pleť ve vašem místním obchodě.
 • Chutné veganské: Tato stránka, založená jako blog, který pomáhá veganům získat nejlepší možnou výživu, nyní vede každého s veganským životním stylem najít značky pro jakékoli použití včetně péče o pleť a kosmetiky. Jejich stránka „Vegan Makeup Brands“ obsahuje přímá doporučení. TETHER: Tato nezisková organizace vede aktuální seznam veganských společností, které netestují na zvířatech, a spojuje to nejlepší z obou etických světů. Tento seznam můžete naskenovat a vyhledat společnosti a zadat objednávku přímo od nich.

Bibliografie:
Běžná kožní onemocnění a stavy. (29. března ). Dnešní lékařské zprávy.
RE: Veřejný komentář k zeleným průvodcům – Organický kulatý stůl P954501. (listopad ). Federální obchodní komise (FTC).
Bezpečnostní testy: věda, medicína a zvířata. (2004). Národní rada pro výzkum.
„Cruelty Free“ / „Netestováno na zvířatech“. (srpen ). US Food and Drug Administration (FDA).
Průvodce kosmetickým označováním. (srpen ). US Food and Drug Administration (FDA).
Zelení průvodci. Federální obchodní komise (FTC).
Chyby a poškození lidí při pokusech na zvířatech. (říjen ). Cambridge Healthcare Ethics Quarterly.
Často kladené dotazy o testování kosmetiky. Humanitární společnost Spojených států amerických.
30-sekundové vysvětlení rozdílu mezi veganskými a krutými produkty. (srpen ). Kanál Buzz.
Proč se vyplatí starat se o veganskou krásu. (únor ). New York Times.
Seznam složek živočišného původu. TETHER.
Veganské společnosti, které neprovádějí testování na zvířatech. MediaPeta.
Co znamená péče o pleť bez krutosti? (duben ). Kate Somerville.
Průvodce veganským a krutým make-upem a péčí o pleť pro začátečníky. (červenec ). SÁM SÁM.
Veganská péče o pleť: co ve skutečnosti znamená etické a přirozené? (leden ). Novinky na rostlinné bázi.

Napsat komentář