Proč se v uších tvoří černé tečky a jak se s nimi vypořádat

Při pozorném čtení tohoto příspěvku najdete některé informace týkající se Proč se v uších tvoří černé tečky a jak se s nimi vypořádat

.

Zahrnujeme produkty, které považujeme za užitečné pro naše čtenáře. Pokud nakupujete z odkazů na této stránce, můžeme získat malou provizi. Tady je náš postup.

Černé tečky se mohou objevit kdekoli

Akné je forma akné, typ zánětlivého onemocnění kůže způsobeného ucpanými póry.

Na rozdíl od jiných typů akné, jako jsou cysty, akné není spojeno s bakteriemi. Způsobuje je kombinace oleje (kožního mazu), odumřelých kožních buněk a nečistot, které ucpávají póry a vytvářejí ztvrdlou hmotu. Horní část póru zůstává otevřená a ucpaný materiál oxiduje do tmavé barvy.

Zatímco akné je obvykle spojeno s oblastmi „T-zóny“ (brada, nos a čelo), může se objevit kdekoli na těle. Vaše uši jsou obzvláště náchylné k akné, protože obvykle nedostávají stejnou preventivní péči jako váš obličej.

Každý má mazové žlázy – ve skutečnosti jsou nezbytné pro přirozenou hydrataci pokožky. Mazové žlázy se stávají problematickými pouze tehdy, stanou-li se nadměrně aktivními a produkují příliš mnoho mazu. Nejčastěji se to vyskytuje u lidí s mastným nebo kombinovaným typem pleti.

Následující rizikové faktory mohou také zvýšit ucpání pórů, což vede k většímu počtu akné:

  • hormonální výkyvy
  • léky na předpis
  • stres
  • rodinná historie

Bílé tečky se sice vyskytují i ​​kvůli ucpaným pórům, ale mají uzavřené hlavičky. Tím se vytvoří bílá čepička, kterou vidíte na kůži.

Chcete-li se zbavit černých teček v uchu, postupujte podle stejných kroků jako u černých teček na jiných částech těla. Rozdíl je ovšem v tom, že kůže na uších je citlivější a ani tuto oblast tak snadno nevidíte.

Důležitá je i konzistence – na uši se může lehce zapomenout ve srovnání s viditelnějšími oblastmi, jako je váš obličej.

Jedním z nejlepších způsobů, jak odstranit přebytečný maz a nečistoty, které se mohou hromadit ve vašich uších, je jejich každodenní mytí. Je to jednoduché ve sprše a dokonce můžete použít i běžný čisticí obličejový prostředek. Můžete použít prsty nebo měkký hadřík.

Vyberte si jemné pěnivé produkty bez obsahu oleje, jako například:

Vyhněte se nadměrnému čištění uší, protože to může podráždit vaši pokožku a způsobit tvorbu nových pupínků.

Možná už víte, že exfoliace je důležitá pro vaši tvář a tělo. Pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky, které zmatňují tón pleti a ucpávají póry. To zahrnuje také vaše uši. Jednou za týden si můžete jemnou pokožku kolem uší jemně přetřít peelingem. Nejlepší je to udělat pod sprchou.

Prsty naneste peeling a jemně vmasírujte. Následující produkty mohou pomoci:

Některé volně prodejné (OTC) léky proti akné mohou také pomoci zbavit se akné v citlivých uších a kolem nich. Kyselina salicylová je užitečným volně prodejným lékem, který uvolňuje póry a odstraňuje odumřelé kožní buňky. Užitečné jsou i jiné léky proti akné, jako je benzoylperoxid.

Kyselina salicylová je dostupná v mnoha přípravcích na akné. Nejběžnější jsou adstringenty a tonika, ačkoli je mají i některé čistící prostředky. Když používáte čistící prostředek s kyselinou salicylovou, jako je Dermalogica Clearing Skin Wash, použijte jej namísto běžného čisticího prostředku ve sprše.

Můžete také použít svůj běžný čistící prostředek a přidat adstringent, jako je například Neutrogena Clear Pore Oil-Eliminating Astringent. Pokud používáte adstringens, pro začátek jej používejte jednou denně. Pokud na kůži není žádné podráždění, můžete jej aplikovat dvakrát denně do uší pomocí vatového tamponu nebo Q-tipu.

Odstranění může být poslední možností pro přetrvávající černé tečky v uchu. Namísto použití nehtů nebo sponek do vlasů si budete chtít koupit extrakční nástroj, který nezanechá stopy ani řezy na kůži.

Avšak i profesionální nástroje pro extrakci mohou být obtížné použít v uších. Měl bys:

  1. Nejprve si na postižené místo přitlačte teplou žínku, abyste uvolnili ucpané póry.
  2. Použijte sterilizovaný extraktor stisknutím kovové smyčky na okraji úhoře. Potom po něm zatáhněte prstem a vysunete jej.
  3. Ujistěte se, že nástroj nestisknete přímo na černou tečku, protože by to mohlo roztrhnout citlivou pokožku ucha.
  4. Umyjte si ucho a po dokončení extraktor znovu sterilizujte.

Zatímco domácí léky na akné mohou některým lidem pomoci, ne ve všech případech fungují. Pokud se vám akné v uchu znovu objevuje nebo je-li rozšířeno po celém regionu, možná je čas navštívit dermatologa.

Kožní lékař může pomoci s černými tečkami v uších několika způsoby. S profesionálními extrakčními nástroji dokážou nejprve bezpečně a důkladně odstranit černé tečky. To může být mnohem efektivnější, než jej odstranit sami, než vy nebudete dobře vidět do ucha ani za ucho.

Máte-li občasné akné v uších a jinde na těle, dermatolog vám může předepsat léčbu akné. Uvědomte si však, že mnohé z těchto produktů mohou způsobit, že vaše pokožka bude citlivá na slunce, proto si určitě natírejte opalovací krém, abyste se vyhnuli spálení.

Dalším způsobem, jak se zbavit černých teček v uchu, je zabránit jejich výskytu. Takový úkol závisí na udržování uší čistých a bez přebytečného mazu. Většina ošetření neléčí samotné akné, ale zabraňuje tvorbě dalších. Zvažte následující kroky:

.

Napsat komentář