Proč procedury nenahradí dobrou péči o pleť– Na zdravém těle zdravá kůže Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Nový rok je přirozený čas obnovy a ideální čas pro stanovení cílů ve všem od kariéry přes vztahy až po rutiny péče o sebe. Nový rok je také skvělý čas myslet na obnovu pleti. V tomto našem vydání Lékařská ordinace ze série, Dr. Suzan Obagi, certifikovaná dermatologka a kosmetická chirurgička a zakladatelka vědecky formulované produktové řady SUZANOBAGIMD, vysvětluje, jak může správná rutina péče o pleť – dokonce více než kancelářské procedury – pomoci dát pleti nový začátek. .

Spousta lidí se mě ptá, proč se pleť věkem tak drasticky mění, a já mám dvě odpovědi: V první řadě je to všechno o tom, jak naše kožní buňky fungují – a časem ztrácejí svou funkci. A za druhé, je odrazem toho, kolik péče musíme napravit základní poškození a zabránit nepřetržitému poškození pomocí kvalitní a důsledné rutiny péče o pleť.

Věda o stárnutí pokožky

Ve věku přibližně 18 let fungují různé typy buněk, aby pokožka vypadala mladě.

Keratinocyty (které tvoří téměř 90% buněk epidermis) se dostanou z bazální vrstvy kůže do svrchní vrstvy, stratum corneum a poté se oddělí. Melanocyty (buňky produkující melanin) zároveň dodávají pokožce krásnou, rovnoměrnou barvu. Celou tu dobu fibroblasty (buňky pojivové tkáně) produkují velké množství kolagenu, elastinu a glykosaminoglykanů (nebo GAG), díky čemuž je naše mladá pokožka pevná, pružná a kyprá.

A pak začnou změny. Po 18. roce života se obrat keratinocytů snižuje a tyto buňky mohou začít vykazovat nahromaděné poškození vlivem znečištění, slunce a kouření. Melanocyty se mohou stát hyperaktivními, což vede k melasmu nebo slunečním skvrnám a pihám. A fibroblasty začnou produkovat asi o 1% méně kolagenu, elastinu a GAG ročně, čímž se kůže stává tenčí, volnější a sušší. Schopnost naší pokožky hojit se z ran se také s přibývajícím věkem zpomaluje.

Tady začíná omlazení

Co tedy lze udělat pro zvrácení některých z těchto změn? Jednou z možností jsou kancelářské postupy, které mohou řešit „čtyři R“ omlazení:

Uvolněte se hyperaktivní svaly s neuromodulátory, jako je Botox / Dysport

Doplňte ztráta objemu měkkých tkání nebo zvýšení autologního tuku

Resurfacing pokožky (k ošetření poškození sluncem, vrásek, jizev) peelingem nebo laserovým zákrokem

Znovu zakrýt uvolněná kůže s neinvazivními postupy napínání nebo chirurgického liftingu

Zatímco mladší pacienti nemusí v určitém okamžiku potřebovat všechny čtyři R, budou potřebovat léčbu v každé kategorii, aby i nadále vypadali co nejlépe.

Výsledky těchto méně invazivních procedur lze zlepšit přípravou pokožky pomocí dobře navrženého režimu péče o pleť, čímž se výsledky posunou na vyšší úroveň. Pacienti však rychle zjistí, že samotné procedury nestačí. Pokud se nic neudělá pro udržení jeho vynikajících výsledků, tyto výsledky se budou pomalu snižovat a zlepšení se ztratí. Proto navrhuji páté a poslední R: Obnova. Abyste si zachovali dosažené výsledky, musíte svoji pokožku udržovat omlazenou.

Obnova sestává z dobře navrženého režimu péče o pleť, který zabraňuje správnému převrácení keratinocytů, kontroluje melanocyty, aby normalizoval barvu pokožky, a stimuluje fibroblasty, aby produkovaly kolagen, elastin a GAG.

Vaše sada nástrojů na obnovení

Dobře navržený režim péče o pleť by měl obsahovat následující složky:

retinoidy ke zvýšení obratu keratinocytů, zlepšení distribuce melanocytů v epidermu a stimulaci fibroblastů k produkci kolagenu, elastinu a GAG.

Antioxidanty k ochraně před neustálým napadením kožních buněk znečištěním životního prostředí, kouřením a všemi formami světla (ultrafialové záření, vysokoenergetické viditelné světlo, viditelné světlo a infračervené záření). Tyto škodlivé paprsky způsobují oxidaci uvnitř buněk, což přispívá ke stárnutí.

Alfa-hydroxykyseliny (AHA) a polyhydroxykyseliny (PHA) pomáhá jemně odlupovat vrstvy odumřelé kůže, stimuluje kožní obrat. Také přerušují vazby mezi keratinocyty, což umožňuje lokálním látkám lépe proniknout do kůže.

Inhibitory tyrozinázy a další činidla pro kontrolu pigmentace pokračují v normalizaci pigmentace pokožky pro rovnoměrnější tón pleti.

Širokospektrální opalovací krémy s oxidy železa, antioxidanty a aktivními minerálními složkami chrání před škodlivými paprsky světla.

Neexistuje rychlý a snadný způsob, jak zpomalit účinky stárnutí. Vyžaduje to důslednost a péči a váš režim péče o pleť je nejdůležitějším aspektem vašeho celkového plánu proti stárnutí. Pokud je vaše pokožka drsná, má nerovnoměrnou pigmentaci a není na dotek pevná, nejprve zvažte, že váš režim péče o pleť možná bude třeba vylepšit dříve, než přistoupíte k kancelářské proceduře, která by měla být považována za příležitostnou, jakož i vítanou a efektivní . – zesílení.

Napsat komentář