Proč nosit opalovací krém? Zde je 5 dobrých důvodů– Triky, jak pečovat o pokožku obličeje a těla Napsala Andrea

Víte, že byste měli používat opalovací krém, ale možná nevíte, proč je to tak důležité. V tomto našem vydání Lékařská ordinace Doktorka Adeline Kikam, dermatologka a zakladatelka @brownskinderm, platformy věnované péči o pleť a dermatologické zdravotní výchově pro všechny typy pleti, zejména barevnou, nám dává pět hlavních důvodů, proč by měl být opalovací krém klíčovým hráčem ve vaší každodenní péči o pleť.

V závislosti na tom, v jakém desetiletí jste se narodili, jste se s největší pravděpodobností naučili, jak důležité je používat opalovací krém jako dítě nebo jako mladý dospělý. Bez ohledu na váš věk jste však možná neznali všechny důvody, proč byste měli používat opalovací krém.

Samozřejmě, nikdo nechce zažít bolest a utrpení způsobené úpalem. Ta část je jasná. Opalovací krém však plní řadu dalších rozhodujících úkolů při udržování celkového zdraví a zdraví a vzhledu pokožky.

Proč nosit opalovací krém?

Kromě toho, že vás chrání před spálením (pokud vás spálí typ pokožky), proč byste měli nosit opalovací krém? Zde je mých pět hlavních důvodů:

  1. Opalovací krém pomáhá předcházet rakovině kůže. Tři nejběžnější typy rakoviny kůže jsou bazocelulární rakovina kůže, skvamocelulární rakovina kůže a melanom. UV záření je nejdůležitějším rizikovým faktorem, který způsobuje tyto rakoviny kůže. Důsledná a přiměřená ochrana před slunečním UV zářením pomáhá snižovat vaše riziko, a proto je nezbytné natírat se opalovacím krémem každý den.
  1. Opalovací krém zabraňuje předčasnému stárnutí. Vinníci procesu stárnutí se dělí do dvou kategorií: vnitřní stárnutí (ovlivněné genetikou) a vnější stárnutí (způsobené chronickým vystavením slunečnímu záření, znečištění, chemikáliím a jiným environmentálním faktorům). UV záření způsobuje předčasné odbourávání kolagenu a elastinu v pokožce, výsledkem čehož jsou jemné linky a vrásky. Poškozuje také buňky produkující pigment zvané melanocyty, což vede k nadprodukci melaninu, což způsobuje hyperpigmentaci. Ultrafialové záření ze slunce je zodpovědné za přibližně 90 % viditelných známek stárnutí. Pravidelné používání opalovacích krémů vám umožní těšit se z hladké a mladistvě vypadající pokožky po celá léta.
  1. Opalovací krém snižuje riziko hyperpigmentace. Běžné kožní onemocnění způsobené expozicí slunci, hyperpigmentace, je, když je vaše pokožka tmavá v bodech v důsledku změn v produkci melaninu, který dodává pokožce barvu. Lidé s tmavší pokožkou jsou přirozeně náchylnější k hyperpigmentaci.
  1. Opalovací krém zabraňuje zánětům kůže. UV záření poškozuje DNA buněk, které chrání imunitu, což vede k zánětům a poškození pokožky a uvnitř těla volnými radikály. Potlačením imunity se snižuje schopnost našeho těla pro tyto buňky chránit nás před rakovinou kůže a jinými chorobami. Imunitní systém hraje důležitou roli při udržování zdraví všech tělesných tkání, takže zdravá pokožka je životně důležitá pro celkové zdraví.
  1. Opalovací krém zabraňuje citlivosti na slunce. Opalovací krémy jsou obzvláště užitečné při prevenci podráždění sluncem u lidí s onemocněními citlivými na slunce, jako je lupus a rosacea, kde vystavení UV záření může vést k zarudnutí a popálení kůže ak obecné závažnosti těchto stavů.

Jak nosit opalovací krém

Nyní je důležité vědět, jaký typ opalovacího krému použít. Vždy doporučuji fyzický opalovací krém s SPF ne nižším než 30. Na rozdíl od opalovacích krémů jsou opalovací krémy vyrobeny z minerálních složek, jako je oxid zinečnatý a oxid titaničitý (některé obsahují oxid železitý, který chrání před modrým světlem), které sedí nad pokožkou. , které škodlivé UV paprsky spíše odchylují, než aby byly absorbovány.

Pamatujte, že opalovací krém byste měli nanášet každé dvě hodiny, každý den, ať už trávíte většinu času doma nebo venku. Měli byste jej také spárovat s lokálním sérem vitamínu C, které může pomoci v boji proti vystavení volným radikálům a ultrafialovému záření, zpomaluje příznaky stárnutí a rozjasňuje pleť. Když se odvážíte ven, nespoléhejte jen na opalovací krém, hledejte stín a noste klobouky se širokým okrajem a jiné oblečení s ochranou proti UV záření.

Napsat komentář