Proč je důležité pořadí vaší rutiny péče o pleť důležité– Zdravaplet, váš blog o přírodní kosmetice Andrea S. doporučuje:

Přiznejme si, že péče o pleť není jednoduchá. Jistě, hydratační krém je samozřejmý a mytí obličeje je, víte, mytí obličeje, ale když přijde na skutečnou aplikaci těchto produktů v systematickém, logickém pořadí? Typ hry na hádání, který je obvykle plný dezinformací. Pokud jste tedy chodili s výrobky a doufali jen v to nejlepší (nebo jste narazili na dráždivé a zdánlivě neúčinné receptury), ujistěte se, že se náhodou neřídíte jedním z těchto mýtů.

  1. MÝTUS: Hydratační krémy a pleťové oleje jsou vzájemně zaměnitelné.

Nejste sami, kdo věří, že oleje jsou jen extra hydratační zvlhčovače. Ale ve skutečnosti se oleje nejlépe používají na krém na obličej – namísto jednoho – aby pomohly zesílit jeho hydratační účinky. „Oleje jsou okluzivní, což znamená, že se spíše hydratují, než aby vaší pokožce přidávaly tunu hydratačního krému,“ říká Dr. Mona Gohara, certifikovaná dermatologka. Pokud váš oblíbený pleťový olej neuvádí jinak, „oleje by měly být v ideálním případě poslední ve vaší rutině péče o pleť, které pod nimi utěsňují vlhkost“.

  1. MÝTUS: Nejprve by se měla aplikovat bodová ošetření.

Ošetření na místě vám budou klouzat a klouzat po tváři, jakmile přidáte další produkt, takže vaše jamky budou prázdné a zbytek vaší pokožky může být podrážděný. Namísto toho si po dokončení rutiny jemně otřete košík navlhčeným vatovým tamponem a poté přípravek naneste na místo čistým prstem.

  1. MÝTUS: Vaše pleť nemusí být na začátku čistá.

Postříkání obličeje vodou před aplikací produktů nebude stačit. „Vaše pokožka má přírodní oleje, které je třeba odstranit čistícím olejem a/nebo mytím obličeje,“ říká Dr. Gohara (dvě možnosti: DHC Deep Cleansing Oil a HoliFrog Superior Omega Nutritive Gel Wash). Připomínka: Aby vaše produkty skutečně pronikly, vaše pleť musí být očištěna od mastnoty a nečistot – a to platí také pro make-up ubrousky, které mají tendenci zanechávat mastné zbytky.

  1. MÝTUS: Retinol by se měl používat na čistou a suchou pokožku.

Smět. Pokoušíte-li se však zmírnit napětí a podráždění, které se často vyskytují při rutině s retinoidy, zkuste je aplikovat 20 minut po aplikaci hydratačního krému. „Krém bude působit jako tampon, který zároveň zředí potenci retinoidu, aby jej vaše pokožka lépe snášela,“ říká doktor Gohara.

  1. MÝTUS: Potřebujete 10krokovou rutinu.

ne. Vše, co potřebujete, je jemný čistící prostředek, hydratační krém a opalovací krém. Ve skutečnosti čím delší je vaše rutina, tím větší je pravděpodobnost podráždění pokožky. „Mnoho mých pacientů přichází s něčím, co se nazývá periorální dermatitida, což je v podstatě hybrid akné a ekzému,“ říká doktor Gohara. Důvod? „Současné používání množství nových produktů, které mohou vyvolat zánětlivou reakci v kůži.“ Ať je to jednoduché a ideálně schváleno pro kůži.

Napsat komentář