Proč byste je mohli chtít vyzkoušet– Přírodní kosmetika na dosah ruky přečtěte si moje doporučení

Růstové faktory znějí jako něco z laboratoře šíleného vědce někde v Oblasti 51, ale ve skutečnosti jsou skutečné a ve skutečnosti hrají významnou roli při opravě pokožky. Přidání produktů na podporu růstu do vaší rutiny péče o pleť může mít skutečný rozdíl v tom, jak vaše pleť vypadá a jak se cítíte. Na tom není nic šíleného.

Jaké jsou však růstové faktory? Jak to funguje? A jaký druh péče o pleť podporující růst byste měli přidat do své rutiny? Nehýbejte se, relaxujte a nechte si vysvětlit.

Jaké jsou růstové faktory?

Za prvé, růstové faktory jsou přítomny v celém těle a přikazují buňkám, aby se uzdravily a ano, aby rostly. V kůži plní podobnou funkci. „Podporuji opravu poškozené pokožky, pomáhá vytvářet nové kolagenové útvary [and] pomáhá vytvářet komponenty, které poskytují elasticitu a pevnost,“ říká Dr. Michele Green, certifikovaný dermatolog z New Yorku. S přibývajícím věkem se přirozená produkce růstových faktorů zpomaluje, což brání opravě pokožky. Pojem „růstové faktory“ je množné číslo, protože jejich pokožka produkuje celou řadu, přičemž každý má jinou roli při opravě, regeneraci a omlazování.

Jak fungují produkty péče o pleť s růstovými faktory?

Růstové faktory aktivují v kůži různé mechanismy, které jí umožňují samu sebe samu opravu; Například „růstové faktory aktivují rostlinu k produkci kolagenu v kůži a také stimulují produkci elastinu,“ říká Dr. Peterson Pierre, certifikovaný dermatolog Pierre Institut péče o pleť v Thousand Oaks, CA. „To má za následek výrazné zlepšení jemných linek, vrásek, tónu, textury a změny barvy.“ Ano, to je hodně.

Kdo by měl používat produkty péče o pleť s růstem?

Každý je vítán, aby se ponořil do těchto produktů, jak vysvětluje Dr. Pierre, protože „růstové faktory jsou obecně dobře tolerovány, díky čemuž jsou dostupné pro každý typ pleti.“

Ne každý je však opravdu potřebuje. Jsou nejlepší pro poškozenou, vyztuženou, matnou nebo ochablou pokožku, protože „pomohou regenerovat mladší a zdravější pokožku,“ říká Greene.

Jak bych měl do své rutiny přidat produkty péče o pleť s růstovými faktory?

Někteří odborníci se domnívají, že produkty s růstovým faktorem jsou mírnější alternativou retinolu pro lidi, jejichž pokožka nesnáší podráždění. Naneste produkt s růstovým faktorem na čistou, vlhkou pokožku, poté počkejte několik minut, než se vstřebá, a poté naplňte hydratačním krémem.

Jaké produkty mají růstové faktory?

nabízí jedny z nejlepších produktů péče o pleť s růstovými faktory na trhu.

Napsat komentář