Probiotika v péči o pleť: co jsou a jak fungují?

Tento článek je založen na některých informacích týkajících se Probiotika v péči o pleť: co jsou a jak fungují?

.

Probiotika jsou na pultech obchodů se zdravou výživou již dlouhou dobu a nabízejí všechny druhy vlastností pro vyrovnávání rovnováhy střev. Nyní se však do popředí dostává nová generace bakteriálních kmenů navržených tak, aby fungovaly zvenčí.

Stejně jako tobolky, které spolknete, aby byla vaše střeva šťastná, i probiotika mohou mít vlastnosti vyrovnávající biom, když se aplikují lokálně na pokožku. Od čistících prostředků a sér až po masky a spreje, používejte arzenál kosmetických produktů naplněných prospěšnými bakteriemi, které slibují zklidnění zánětu, posílení kožní bariéry a dokonce i redukci akné.

Zní to zajímavě, že? Ale opravdu stojí za to zařadit probiotika do vašeho neustále se rozšiřujícího režimu péče o pleť? Ve skutečnosti existuje mnoho nedávných studií, které naznačují, že je tomu tak. Tady je vše, co potřebujete vědět…

Co jsou probiotika?

Probiotika jsou živé (prospěšné) bakterie a kvasinky, které mají klíčové výhody pro celkové zdraví našeho trávicího systému. Nacházejí se v jogurtech a doplňcích výživy, mají schopnost blokovat patogeny a vyrovnávat bakterie ve střevech, aby bojovaly proti nadýmání, žaludečním křečím a jiným problémům.

„Správná definice probiotik je „mikroorganismy, které mohou být prospěšné pro hostitele,“ říká Marie Drago, zakladatelka značky probiotické péče o pleť Gallinée, „ale zvyknu je nazývat dobrými bakteriemi!

Imaxtri

Jak fungují probiotika v péči o pleť?

Stejně jako probiotika léčí a zabraňují žaludečním problémům, lokální verze jsou známé svým uklidňujícím účinkem na pokožku tím, že využívají vysoké hladiny prospěšných bakterií, které pomáhají buňkám prosperovat. Když je vaše kožní bariéra v dobrém stavu, dokáže regulovat tvorbu kožního mazu, udržovat hydrataci a chránit před volnými radikály.

„Při topické aplikaci probiotika regulují přirozenou rovnováhu a pomáhají zmírňovat buněčné signalizační molekuly, aby se zlepšila buněčná komunikace a vyrovnala se imunitní odpověď těla,“ vysvětluje Claire Vero, zakladatelka Aurelia Probiotic Skincare.

Jak dodává Drago, přirozené bakteriální prostředí naší pokožky hraje velmi důležitou ochrannou roli, takže je životně důležité, abychom ji udrželi neporušenou. „Nicméně při našem příliš čistém moderním životním stylu je tento ekosystém často poškozen a může vést k suché, stresované a jemné pokožce.“

Rozhodnutí? Podporou vašeho mikrobiomu dávkou lokálních probiotik pomáháte vašemu osobnímu ekosystému zůstat v rovnováze, což následně vede k zářivé a šťastné pleti.

Gregory Scaffidi

Jaký je rozdíl mezi prebiotiky a probiotiky?

„Prebiotika jsou látky, které poskytují živiny nebo „potravu“ pro živá probiotika, “ říká Vero. „Neprospívají přímo pokožce, ale umožňují lepší vývoj některých prospěšných probiotik.“

Tento obsah je importován z Instagramu. Stejný obsah můžete nalézt v jiném formátu nebo najít více informací na jejich webové stránce.

Výhody probiotik pro každý typ pleti

Péče o citlivou pokožku s probiotiky

Probiotika mají docela chytrou schopnost opravit a posílit kožní bariéru. Citlivé pokožce může chvíli trvat, než se zotaví z poškození, ale začlenění probiotik do režimu péče o pleť pomáhá urychlit proces.

„Naše probiotika pomáhají regulovat přirozenou imunitní (nebo zánětlivou) reakci pokožky, což znamená, že se udržuje rovnováha a pokožka se stává méně reaktivní,“ říká Vero. Ve skutečnosti pomáhají zvyšovat odolnost pokožky a přirozenou imunitu.

Pokud je tedy vaším cílem silnější a vyváženější pleť, možná by stálo za to investovat do péče o pleť na bázi probiotik.

Čistící prostředek na obličej a tělo šetrný k biom

Matka bahno amazon.com

Tato inteligentní pěna, vyrobená z živých bakterií, udrží vaši pokožku čistou, aniž by z ní odstranila prospěšné složky.

Mlha RX

Goldfaden, MUDr

www.cultbeauty.co.uk

38 £

KOUPTE NYNÍ

Tato ultrajemná mlha udrží vaše bakterie v rovnováze po celý den, což je v zakouřeném městě životně důležité.

Krém Cicapair Tiger Grass

Dr.Jart+ lookfantastic.com 38,00 £

32,30 £ (sleva 15 %)

Probiotika jsou v tomto pleťovém krému pro úpravu barvy kombinována se zklidňující tygrovanou trávou.

Prebiotický a probiotický sprej na obličej Z Balance

Zelens Cultbeauty.co.uk

48,00 £

Rozptylte tento bakteriální sprej, abyste zvýšili přirozenou obranyschopnost pokožky a úroveň hydratace.

Probiotická péče o pleť

Volné radikály, jako je znečištění, mohou urychlit stárnutí a dodat pokožce zdravý lesk, ale při lokální aplikaci probiotika mohou posílit přirozenou obranyschopnost pokožky proti těmto agresorům.

„Aktivací přirozeného obranného systému pokožky a obnovením rovnováhy probiotika zajistí, že vaše pokožka bude připravena pro každý den,“ říká Vero.

Jednoduše řečeno, lokální dávka probiotik může uklidnit imunitní odpověď stimulovanou znečištěním a stresem, čímž zabrání poškození kolagenu, elastinu a zdravých buněk. Berte je jako štít proti zmiňovaným environmentálním agresorům a všemu, co si denně házíme na kůži.

Rozjasňující maska ​​proti znečištění

Probiotikum Aurelia pro péči o pleť

www.cultbeauty.co.uk

58 £

KOUPTE NYNÍ

Krémová, ne suchá, tato maska ​​z růžového jílu je vyrobena ze 100% organických složek, včetně značkových vyvažujících probiotik.

Probiotické sérum proti stárnutí

Gallinee lookfantastic.com 45,00 £

36,00 £ (sleva 20 %)

Toto 92% přírodní sérum obsahuje prebiotika i probiotika, aby byla vaše pleť dokonale vyvážena.

Čistící maska

Tata Harper net-a-porter.com

63,00 £

Probiotika jsou jen jednou z mnoha složek zlepšujících pokožku, které se nacházejí v této neuvěřitelné masce.

prebiotický ocet na obličej

Gallinee lookfantastic.com 26,00 £

20,80 £ (sleva 20 %)

Tento ikonický toner obsahuje AHA spolu s probiotiky pro opravu a zklidnění pokožky.

Péče o pleť s probiotiky na akné

Výzkum ukázal, že potraviny obsahující zmíněné laktobacily (druh bakterií běžně se vyskytujících v jogurtech) jsou účinné při léčbě akné a Marie věří, že to v budoucnu zcela změní způsob, jakým se vypořádáme s běžnými kožními problémy.

„Předpokládám, že v příštích letech se akné nebude léčit antibiotiky, ale probiotiky,“ říká Marie. „Dává větší smysl krmit dobré lidi a hladovět ty špatné (v tomto případě bakterie akné).“

Vero souhlasí s tím, že probiotická péče o pleť je slibným způsobem léčby aknózní pleti. „Tím, že probiotika zklidňují a vyrovnávají zánětlivou reakci v pokožce, mohou také pomoci uklidnit aknózní pokožku zevnitř.“ Věří, že klíčem k vypořádání se s aknózní pletí je šetrné zacházení s jemnými přípravky, které neodstraňují všechny přirozené mastnoty pleti.

Probiotický koncentrát pro péči o pleť Aurelia

Probiotická péče o pleť Aurelia

38,00 £

Hvězdný produkt Aurelia je navržen ke smíchání s vaším oblíbeným sérem nebo hydratačním krémem, což mu dodá příjemnou bakteriální podporu. Značka používá neživé probiotikum Bifidobacterium, které působí na hlubší buněčné úrovni, aby chránilo a vyrovnávalo pokožku.

Hydratační gel skvalán + probiotikum

Webová stránka Biossance Cultbeauty.co.uk

44,00 £

Tento lehký hydratační gel kombinuje probiotika s botanickým skvalánem pro hydrataci a vyvážení mastné pokožky nebo pokožky se sklonem k růžovce.

Regenerační sprej s probiotiky Molecular Savior

Skin allies cultbeauty.co.uk

57,00 £

Tento pokrokový sprej kombinuje koloidní stříbro a probiotika pro hojení a opravu pokožky náchylné k akné.

Živá prebiotická vyrovnávací maska

Algenist Cultbeauty.co.uk

38,00 £

Pokud by vaši pleť náhle něco rozrušilo, tato maska ​​s probiotiky a kaolínem ji vyčistí již za 20 minut.

Napsat komentář