Přísady péče o pleť, které byste neměli míchat– Zdravá kůže Doporučení A. Skarkova

Pozor, rybu nepodávejte s červeným vínem při pokojové teplotě a vychlazený Sauvignon Blanc vynechejte, pokud připravujete grilované ribeye. Také víte, jak sladit obsah šatníku a jaké boty se hodí ke všemu, co máte. Ale když si vzpomenete na krémy, hydratační krémy, séra a směsi pod oči, které si každý den nanášíte na pleť, přemýšlíte někdy nad tím, co je napsáno na zadní etiketě? Možná už nebudete přemýšlet o složkách ve vašich kosmetických výrobcích, ale tady je to, co mnohé ženy nevědí: Ne všechny složky péče o pleť, i když jsou samy o sobě silné a účinné, dobře spolupracují a používají je současně. vložte pokožku do nekonečné smyčky reakce, řešení a opakování.

„Chcete ingredience, které se nemíchají a neoddělují, jako je olej a voda, aby se směs rovnoměrně rozložila na pokožce. Míchání ingrediencí může mít aditivní účinky na vaši pokožku,“ vysvětluje doktorka Deborah Yu, kosmetická chirurgička z Centra plastické chirurgie. „Pokud se složky nemusí nutně shodovat, měli byste si být vědomi toho, že byste mohli mít méně než optimální výsledek.“

Jaké složky péče o pleť jsou tedy spřízněné duše a kdo by se toho měl vzdát? Tady je to, co říkají odborníci:

DOBRÉ: Vitamin C + vitamín E.

Dermatoložka Tsippora Shainhouse MD, FAAD říká, že jelikož vitamin C i E jsou antioxidanty, jejich složky vytvářejí ideální koktejl, který může pomoci obnovit a opravit kožní buňky, zvláště když pokožka začíná stárnout a stává se méně farmářskou. Dr. Yu dodává: „Vitamin C plní v pokožce různé funkce: stimuluje kolagen, redukuje jemné linky a vrásky a pomáhá chránit pokožku před znečišťujícími látkami z prostředí. Poskytuje tak zvýšenou ochranu před UV zářením. A vitamín E také pomáhá blokovat útok volných radikálů na pokožku, čímž snižuje známky stárnutí.“

DOBŘE: AHA (kyselina glykolová) + BHA (kyselina salicylová)

Máte-li pleť se sklonem k akné, dokonce i v dospělosti, můžete mít problémy s identifikací toho, co vás opravdu zbaví těchto skvrn před velkým zasedáním správní rady nebo slibným prvním rande. Dr. Shainhouse říká, že k provedení tohoto úkolu je třeba použít směs kyseliny glykolové, kyseliny salicylové a benzoylperoxidu. „Kyseliny odlupují pokožku a umožňují benzoylperoxidu proniknout hlouběji, aby se zvýšil protizánětlivý a antibakteriální účinek,“ vysvětluje.

DOBŘE: Kyselina hyaluronová + Retinol

Ve věku 20 let (a možná i dříve, pokud se skutečně věnujete péči o pleť) jste pravděpodobně přemýšleli o přidání retinoidu do svého jídelníčku. „Jde o derivát, který ucpává póry, exfoliuje a stimuluje kolagen, aby redukoval jemné linky, urychloval buněčnou výměnu, vyrovnává zabarvení a vyhlazuje pokožku. Výsledky lze někdy vidět už za čtyři týdny,“ říká Dr. Yu. Když však vaše pokožka začne reagovat na ošetření a ztrácí svoji první vrstvu, můžete si všimnout, že vaše pokožka je mimořádně citlivá nebo obzvlášť suchá. To je důvod, proč Dr. Shainhouse říká, abyste přidali produkt s kyselinou hyaluronovou pro vyvážení vašeho systému. „Kyselina hyaluronová zvlhčuje a může pomoci předcházet podráždění retinoidy, přičemž jí umožňuje proniknout a zůstat účinná,“ poznamenává.

POZOR: retinol + kyselina salicylová

Při zvažování cílů pro produkty, které používáte, zvažte jejich účel. Pokud použijete dva produkty, které by mohly vaši pokožku vysušit, pak se vám tvář provoní s dvojnásobnou intenzitou. „Nechcete použít dvě silné složky, které mají stejný účinek na vaši pokožku. Například retinol a kyselina salicylová mohou způsobit podráždění pokožky, když se používají samostatně,“ říká Dr. Yu. „Kombinace těchto věcí může způsobit, že vaše pokožka bude suchá a citlivá, zejména na světlo.“

Potřebujete obě ingredience? Jedním ze způsobů, jak použít obojí ve své rutině, je použít je jeden po druhém. V takovém případě použijte svou kyselinu salicylovou nebo kúru na akné ráno a poté večer retinolový krém proti stárnutí.

POZOR: AHA/BHA + vitamin C

Dr. Shainhouse říká, že není ideální mít tyto složky ve svém každodenním arzenálu péče o pleť, neboť v kombinaci nemusí poskytovat antioxidační výhody, které očekáváte. „Některé kyseliny mohou změnit pH vitamínu C a destabilizovat jej, což může způsobit, že bude neaktivní,“ vysvětluje. Jak zvládnout? Jelikož séra s vitamínem C se nejlépe aplikují během dne, zvažte použití kúry na bázi kyseliny v noci.

NENÍ DOBRÉ: benzoylperoxid + tretinoin

Další argument, proč byste si před přijetím nového režimu měli nastudovat etiketu? Ve skutečnosti možná budete chtít, aby jeden produkt zrušil druhý, abyste nevyřešili žádná svá podráždění, problémy nebo touhy.To je případ tohoto nešťastného páru.třetinoin. Ačkoli jedna studie uvádí, že při použití specifických koncentrací 0,05 % tretinoinového gelu a 6,26 % benzoylperoxidového gelu nedošlo k degradaci tretinoinu vyvolané benzoylperoxidem,“ říká Dr. Yu.

Napsat komentář