Pomoc při štípnutí hmyzem: co funguje (a co ne)

V tomto blogu bych vám ráda přiblížila pravdu týkající se Pomoc při štípnutí hmyzem: co funguje (a co ne)

.

Požádali jsme našeho autora a redaktory, aby otestovali některé nové produkty, abychom se ujistili, že skutečně fungují. Vyzpovídali jsme i šest našich redaktorů, kteří tráví spoustu času venku (nebo prostě přitahují spoustu komárů), co jim vyhovuje a co ne.

V některých případech jsme od různých testerů dostali různé recenze na stejný produkt – to znamenalo, že některým se líbil a jiným ne. V těchto případech jsme se ujistili, že do naší recenze zahrneme všechny recenze.

To, co pro vás funguje nejlépe, bude pravděpodobně záviset na vašich preferencích a chemii těla, ale těchto 9 možností by vám mělo poskytnout výchozí bod.

Průvodce cenami

 • $ = méně než 10 USD
 • $$ = 10–25 USD
 • $$$ = více než 25 dolarů

ukousnut

 • Cena: $$$
 • Výhody: neobsahuje chemikálie a nezanechává žádné zbytky
 • minusy: horké

Toto zařízení využívá teplo ke zmírnění svědění a bodnutí hmyzem. Elegantní a lehký design obsahuje keramickou destičku, kterou držíte nad sousto. Stisknutím jednoho ze dvou tlačítek se aktivuje 3- nebo 5-sekundový nával tepla a během několika minut svědění a bolest zmizí.

„Tohle je možnost bez chemikálií, vůní a oleje a opravdu to funguje. Ale spravedlivé varování: tato věc je horká! Při teplotě kolem 124 °F (51 °C) to na spálení pokožky nestačí, ale je to jistě citelné.

„Bite Away je schválen americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a může být použit pro děti ve věku 2 let a starší. Ale nejsem si jistá, jestli bych to použila na dítě.“ – Jessica Timmons, autorka The blog

„Ano, existují důkazy, že teplo může zmírnit svědění, ale tato věc byla příliš horká. Když jsem si ho přiložil na pokožku, stiskl jsem tlačítko napájení a čekal jsem, jen abych vykřikl, když zasáhla horko. Bylo to skoro jako poštípání včelou.

„Dokonce jsem dostal kamaráda, aby to zkusil, abych se ujistil, že nejsem jen dítě, a křičel stejně jako já! Jsem si jist, že je to neškodné, ale kousnutí nestálo za potenciální užitek. Také bych to určitě nepoužil u malých dětí.“ – Jamie Powell, redaktor The blog

kousnutí broukem

 • Cena: $
 • Výhody: neobsahuje chemikálie a nezanechává žádné zbytky
 • minusy: se musí použít okamžitě

Toto zařízení „Jak je vidět v televizi“ používá odsávání na vysávání slin nebo hmyzího jedu, čímž zmírňuje svědění a otok, které způsobují. To znamená, že namísto léčení symptomů, Bug Bite Thing (jako Bite Away) ve skutečnosti odstraňuje příčinu těchto symptomů.

Chcete-li zařízení použít, umístěte jej nad sousto s rukojeťmi dolů. Pomalu táhněte rukojeti nahoru, dokud neucítíte sání. Podržte 10 až 20 sekund, poté uvolněte sání stisknutím.

„Design tohoto malého nástroje je dobře promyšlený. Čepice je oboustranná, aby se do ní vešly bodnutí na menších částech těla a menší velikost jsem skutečně úspěšně použil na pár třísek. Navíc, jelikož je odnímatelná, můžete ji mezi jednotlivými použitími prát (pouze nenamočte část pumpy). Rukojeť je také navržena tak, aby setřásla jakákoli žihadla, která mohou zůstat v kůži.

„Tento jednoduchý nástroj funguje dobře, ale je poněkud nemotorný a trvalo mu několik pokusů, abyste ho pochopili. Když víte, co děláte, je to skvělý způsob, jak se vypořádat s kousnutím od hmyzu.“ — Timmons

„Chtěl jsem milovat Bug Bite Thing – zásluhy značky za to, že to zachovalo jméno – ale nebylo to pro mě vítězné. Jedná se o ruční odsávací nástroj, o kterém se říká, že vysává hmyzí jed a sliny (fuj!) zpod kůže. Na obalu je však napsáno použít ihned po kousnutí a nežertují.

„Zatímco jsem si divně užíval pocit cucání včerejšího sousta na mém lýtku, necítil jsem žádnou úlevu od svědění, což je nepříjemné. Často si všimnu, že na mě útočí pijači krve, až druhý den.“ – Powell

EiR NYC Bite Tamer

 • Cena: $$
 • Výhody: 100% přírodní a krásně voní
 • minusy: nejsou tak účinné jako některé jiné možnosti

EiR Bite Tamer je válečkový lék na svědění navržen tak, aby poskytoval okamžitou úlevu od svědění po kousnutí. Směs ricinového oleje, kafrové kůry, oleje z čajovníku a kopaiby má kromě jiných složek uklidňující vlastnosti a mátovou bylinkovou vůni.

„Použil jsem to k štípnutí komárem na vrchní části chodidla a ačkoli to neurychlilo hojení kousnutí, rychle to odstranilo svědění a dokonce snížilo otok. Kromě toho se mi tato vůně velmi líbí, takže nemám problém si ji dát, kdykoli se začnu líně škrábat.“ — Timmons

„Když je to možné, upřednostňuji používání přírodních, organických produktů, a proto ode mě tento produkt získává body v těchto kategoriích. To se mi líbí nejvíce složky jsou organické a balení je převážně ze skla (s plastovým víkem). Má také velmi příjemnou bylinkovou vůni.

„Některé složky jsou určeny ke snížení zánětu a opravdu mám pocit, že mi zmírnily otok. Nepomáhá to však svědění tak, jak jsem doufal.“ – Chelsea Logan, redaktorka The blog

Esenciální olej pro rostlinnou terapii svědění pro děti

 • Cena: $
 • Výhody: bezpečné pro děti
 • minusy: může být nutné opakovaně aplikovat

Toto je další svědivá koule vyrobená ze směsi čistých esenciálních olejů včetně kopaiby, levandule, máty, pačule a dalších. Všechny oleje jsou označeny jako „bezpečné pro děti“ s bezpečnostním listem vysvětlující všechny bezpečnostní informace a potenciálně citlivé látky.

„Miluji skvělé vůně a tahle je opravdu dobrá: sladká a jemně květinová s trochou pepře. Příjemným bonusem je, že tento lék také zmírňuje svědění.

„Ačkoli je Itch Away určen pro děti ve věku od 2 do 10 let, považuji ho za užitečný pro zmírnění svědění po bodnutí vlastním hmyzem. A nejsem jediný – z více než 700 recenzí tohoto produktu na webové stránce Plant Therapy je značný počet dospělých, kteří jej sami rádi používají.“ — Timmons

Zklidňující koupel Aveeno

 • Cena: $
 • Výhody: funguje dobře, pokud máte spoustu kousnutí nebo citlivou pokožku
 • minusy: může dehydratovat

Tato koloidní koupel z ovesných vloček je určena ke zmírnění bolesti a svědění spojeného se spálením od slunce, vyrážkami, ekzémy a uhodli jste i hmyzem.

Jemná koupel bez zápachu může být právě to, co potřebujete, pokud nemáte do činění jen s jedním nebo dvěma samostatnými kousky.

„Na začátek jsem velkým fanouškem lázní, ale vždy, když dostanu vyrážku nebo štípnutí, přikloním se ke koloidním ovesným koupelím. Jsou tak uklidňující a uklidňující.

„Jediná nevýhoda (která je běžná u většiny horkých koupelí) je, že se může dehydrovat, takže ráda vypiji velkou sklenici vody, když jsem suchá,“ Jen Anderson, redaktorka The blog.

Kortizon 10 Krém proti svědění s 1% hydrokortizonem – Intenzivní hojivé složení

Hydrokortizon je kombinován s heřmánkem a vitamíny A, C a E v tomto krémovém složení navrženém ke zklidnění svědící pokožky způsobené bodnutím hmyzem, jedovatým břečťanem a normální suchou pokožku. Podle výrobce je to nejsilnější lék na svědění, který si můžete pořídit bez lékařského předpisu.

Zatímco online recenze byly obecně pozitivní, naše osobní zkušenosti byly smíchány.

„Pracuje se s ním dobře a líbí se mi, že to není vidět na kůži.“ Hnědá

„Alergické štípnutí komárem mě nesvědilo, bez ohledu na to, jak pečlivě jsem kousnutí zakryla,“ Candice Abellon, redaktorka The blog.

Hydrokortizonový krém na předpis 2,5 %

 • Cena: se liší
 • Výhody: silné a efektivní
 • minusy: potřebný předpis

Pro silnější hydrokortizonový krém budete potřebovat předpis od svého lékaře. K léčbě zánětu a svědění může být použit 2,5procentní lokální steroidní krém, díky čemuž je účinný, pokud je kousnutí hmyzem silně oteklé.

„Zjistil jsem, že tato síla je účinnější než volně prodejné možnosti. Hlavní nevýhodou je samozřejmě přístup. Ve Spojených státech potřebujete předpis od lékaře. Dalšími složkami jsou obvykle vazelína a minerální olej.

„Můžete ho použít na kopřivku, štípnutí komárem a pavoukem. Fungovalo to dobře pro mě jako někoho, koho kousnutí od štěnice má tendenci bobtnat.“ – Abellon

Krém na úlevu od bolesti a svědění Gold Bond se 4% lidokainu

 • Cena: $
 • Výhody: bez steroidů
 • minusy: funguje rychle

Lidokain je lokální antiseptikum s mírným analgetickým účinkem a přesně tuto roli hraje v tomto mléce. Vzorec bez steroidů může být použit k uklidnění menších popálenin a odřenin, štípnutí hmyzem a dokonce i ke spálení od slunce.

„Je to uklidňující a působí rychle – komáři jsou v této turistické sezóně špatné!“ – Abellon.

Balzám po hmyzu Jezevec

 • Cena: $$
 • Výhody: organický a slouží také jako repelent proti hmyzu
 • minusy: nepomáhá při otocích

Je to účinný lék na svědění vyrobený z organických složek, jako jsou koloidní ovesné vločky, včelí vosk, slunečnicový olej, kokosový olej, ricinový olej a několik esenciálních olejů.

Jemný balzám působí jako přírodní repelent proti hmyzu a tyčinkový aplikátor je pohodlný.

„Komáře mě milují, ale mé tělo je nenávidí“ – vždy, když mě štípne, oteknu po tunách. Na otoky to opravdu nic nedělá, ale tohle je můj produkt na svědění. Líbí se mi, že je vyroben z přírodních surovin a je certifikován USDA.

„Další výhodou je, že jelikož jde o odolnou hůlku, nezabere vám místo v tašce na tekutiny, když létáte. Není to tak chaotické nebo lepkavé jako některé jiné produkty (není třeba čekat, až uschne)“ – Logan

.

Napsat komentář