Podle dermatologů nejhorší rada pro péči o pleť (vůbec).– Tipy, jak pečovat o pleť Přečtěte si Andreina doporučení

Od chvíle, kdy začnete chodit s make-upem v teenagerském věku, dokud nezačnete bojovat proti akné nebo přemýšlíte o vytvoření osobní rutiny proti stárnutí, každý ve vašem životě bude mít názor na péči o pleť. Zatímco vaše babička a matka mohou přísahat na určité produkty nebo diety, vaše nejlepší kamarádka může navrhnout modernější přístup. Jakákoli slova moudrosti vám budou poskytnuta, je důležité je brát s rezervou. Podle dermatologů jsou mnohé rady, které slyšely od pacientů, nejen nepřesné, ale mohly by být problematické při vyrážkách, poškození sluncem a jiných problémech.

Dermatologové zde sdílejí nejhorší rady, jaké kdy slyšeli, abyste se ujistili, že se vyhnete těmto chybám na zdraví vaší pokožky:

1. „Zubní pasta dokáže vyčistit vaši pokožku.“

Pamatujete si, když jste měla pyžamový večírek se svou nejlepší kamarádkou a ona se podělila o to, jak bojuje s těmi nudnými pupínky se staromódní zubní pastou? Možná jste byli nadšeni z tohoto DIY řešení, když jste měla 13 let, ale teď, když jste dospělý, je čas přejít na produkt, který skutečně funguje.

Dermatoložka Shilpa Agrwal, MD, vysvětluje, že zubní pasta může vysušit medvědy, protože obsahuje peroxid vodíku, sodu bikarbonu a alkohol, ale s vaší pokožkou toho moc nedělá. „Můžete pociťovat zarudnutí, podráždění a dokonce i povrchové popáleniny ze všech drsných přísad. Měli jsme pacienty, kteří si poškodili pokožku nanesením zubní pasty a trvalo jim týdny, než se uzdravili,“ říká. Místo toho doktor Agrwal navrhuje použít volně prodejnou léčbu akné, která obsahuje kyselinu salicylovou nebo benzoylperoxid. Nebo pro přirozenější řešení akné zvažte ošetření skvrn z bentonitového jílu nebo dokonce zředěný čajovníkový olej, který má skvělé antibakteriální vlastnosti.

Zkuste: Léčba akné Kate Somerville EradiKate

2. „Čokoláda způsobuje akné.“

Přestože v tom může být gram pravdy, doktor Evans nám připomíná, že nikdy neexistuje jediné jídlo, které by způsobilo, že by každý praskl, protože každý má svůj vlastní individuální chemický makeup. Namísto toho, abyste se vzdali chuti na čokoládu, protože vás vaše sestra varovala, že skončíte s kapkou velikosti polibku od Hersheyho, věnujte pozornost tomu, co jíte a jak vaše pokožka reaguje. I když si sestřina pokožka nemusí rozumět s čokoládou, mohou to být oříšky, které lákají vaše akné. „Potraviny, které jsou častěji spojeny s akné, zahrnují mléčné výrobky, sůl, zpracované obiloviny, bílou mouku, bělidla a potraviny s vysokým glykemickým indexem,“ dodává doktor Evans.

3. „Čím více si budete třít a mýt obličej, tím čistší bude vaše pleť.“

Pokud má vaše pleť sklony k akné, pravděpodobně již víte, jak důležité je zajistit, aby se vaše kožní buňky neucpávaly v důsledku nadměrného pocení, silného make-upu nebo bakterií, které by mohly zapálit citlivé póry. Podle dermatologa Dr. Tsippora Shainhouse MD, FAAD však „nedostatečné mytí obličeje“ není důvodem, proč propukáte. Ve skutečnosti, budete-li se třít příliš silně nebo příliš často, můžete své vyrážky ještě zhoršit. Namísto každodenního hloubkového čištění Dr. Shainhouse navrhuje použít jemný čistící prostředek na mytí obličeje čistícím prostředkem, abyste se ujistili, že každá poslední kapka řasenky, podkladové báze a tvářenky je pryč z obličeje. A pokud si rádi děláte peeling, radí vám, abyste to omezili jen dvakrát týdně. „Pokud je vaše pokožka citlivá nebo náchylná k vyrážkám, vyberte si produkt na bázi enzymů namísto hrubého, zrnitého,“ dodává.

Zkuste: Probiotický čistící prostředek na čistou pleť Eminence

4. „Nepotřebujete opalovací krém, když slunce nesvítí.“

Opakujte s námi (a Dr. Shainhouseem): Bez ohledu na počasí, teplotu nebo klima byste měli nosit opalovací krém každý den. „Škodlivé UV paprsky jsou přítomny jak v horkých letních dnech, tak v jasných a chladných zimních dnech. UV prochází sklem, oblaky a odráží se v písku, vodě, sněhu a ledě,“ vysvětluje. Pod make-up a oblečení navrhuje aplikovat širokospektrální opalovací krém s SPF 30, přičemž dbejte na to, abyste jej znovu nanášeli každých pár hodin při nepřetržitém slunění, intenzivním pocení nebo plavání.

Zkuste: Sportovní opalovací krém Juice Beauty SPF 30

5. „Majonéza může působit jako pleťová maska.“

V závislosti na tom, ve které části země nebo světa jste vyrůstali, Mayu buď milujete, nebo jí opovrhujete. Ale ať už ho dáte do burgeru nebo si do něj namočíte hranolky, doktor Agrwal říká, že byste jej nikdy neměli používat jako hydratační masku. Zatímco někteří lidé mohou tvrdit, že tuk a oleje v tomto koření pomáhají dodat pokožce vlhkost a opravit bariéru poškozené pokožky, Dr. Agrwal říká, že tomu tak rozhodně není.

„Nadměrná tloušťka a oleje z tohoto domácího léku mohou ucpávat póry a způsobit vyrážky. Může také vést k nadměrnému růstu kožních bakterií, což je další příčina akné,“ vysvětluje. Namísto toho vám doktor Agrwal radí poohlédnout se po produktech, které využívají kyselinu hyaluronovou. „Kyselina hyaluronová je základní složkou přirozené bariéry pokožky a séra nebo masky založené na této složce mohou pomoci vaší pokožce množit se,“ vysvětluje.

Potřebujete masku na suchou pleť? Přečti toto: Jak najít nejlepší pleťové masky pro suchou pleť

6. „Slunce mi vyčistí pokožku.“

Možná jste si nechali tvář bez make-upu, když jste minulý víkend relaxovali u bazénu, ale podle dermatologa Dr. Stanleyho Kovaka tato extra dávka vitamínu D ve skutečnosti neodstraní žádné nedokonalosti. Namísto toho teplo a pobyt na slunci vaši pokožku vysušuje, takže je náchylná k tvorbě většího množství mazu. „Bankování podporuje i pocení, které může vést k ucpávání pórů. Opalování může také způsobit hyperpigmentaci pokožky, což může způsobit, že již existující jizvy vypadají ještě tmavší,“ říká. Proto je mimořádně důležité používat opalovací krém a chránit tvář před škodlivými paprsky.

7. „Ať své rány dýchat ve vzduchu.“

Když se objeví hrbolatý škrábanec nebo se otřete ostrým předmětem, který způsobí nešťastnou ránu, váš otec možná nezapomene nechat ránu dýchat, aby se rychleji zahojila. Dermatolog Robin Evans, MD, říká, že opak je pravdou, jelikož mnohé studie ukázaly, že rány se lépe hojí, když jsou vlhké. „Není třeba je nechat vyschnout a dostat vzduch, protože to může skutečně ovlivnit hojení,“ vysvětluje. Nejlepší způsob, jak udržet rány vlhké, je aplikovat lokální mast, jako je Neosporin nebo polysporin, nebo dokonce vazelínu, a udržovat ji překryté obvazem.

Zkuste: Emuaid mast první pomoci

Napsat komentář