SÉRUM NA PLEŤ A PLEŤOVÝ OLEJ – JAK SI VYBRAT

Sérum na pleť a pleťový olej – to je oč v tomto článku poběží.

Sérum na pleť je v poslední době jedním z nejvyhledávanějších kosmetických produktů. Na druhou stranu, když se řekne „pleťový olej“, spousta z vás jenom mávne rukou.

Když už se někdo rozhodne pleťový olej zahrnout do své kosmetické rutiny, tak je to většinou jako péče o suchou pleť. Protože mastící se pleť si sama toho oleje vytváří už tak dost, že?

Přitom jde jenom o to, vybrat si ten nejlepší olej na pleť. Ten nejlepší olej pro tu VAŠI pleť.

JAK POUŽÍVAT PŘÍRODNÍ OLEJE NA PLEŤ

SÉRUM NA PLEŤ A PLEŤOVÝ OLEJ
JAK POUŽÍVAT PŘÍRODNÍ OLEJE NA PLEŤ

Spousta lidí neví, jak pleťový olej správně používat. Často ho tak nanáší na suchou pleť a někdy dokonce namísto pleťového krému. Potom žasnou jak to, že jejich pleť je najednou tak suchá, chybí jí elasticita a na jejím povrchu se může tvořit lehký mastný film.

Pravidlo #1 je nanášet pleťový olej na vlhkou pleť. Pleťové oleje fungují nejlépe v kombinaci s humektanty (o kterých si můžete přečíst v článku). Humektanty pleti nabídnou potřebnou vlhkost a olej na obličej jí dodá potřebné lipidy a vitamíny, aby zůstala pružná a svěží.

Pleť tak můžete navlhčit třeba hydratačním tonerem, květovou nebo termální vodou a pleťovým krémem.

Obecně platí, že produkty se nanáší od nejlehčího po nejhustější. To znamená, že nejdříve nanesete pleťový krém a až potom olej na obličej. Ovšem výjimka potvrzuje pravidlo v případě, že vaše každodenní péče o pleť zahrnuje velmi okluzivní krémy nebo minerální oleje. V tomto případě je lepší použít nejdřív olej na obličej a až potom krém.

Dalším důvodem, proč pleťový olej nanášet na vlhkou tvář je ten, že se bude lépe vstřebávat a nebude se žmolkovat.

Obvykle stačí 2-4 kapky, záleží na tom, jak moc hustý a mastný je váš pleťový olej. Lepší než ho do pleti vtírat podobně jako krém, je ho lehce vťupkat.

MŮJ TIP: Pleťové oleje se obvykle prodávají v lahvičce s kapátkem. Kapátko je tam proto, abyste do produktu nemusely namáčet prsty (podobně jako u krému). Proto si olej nejdříve nakapejte do dlaně nebo na prsty, potom ho rozetřete mezi prsty a až potom ho vklepejte na obličej.

Přírodní oleje na pleť mají obvykle kratší dobu spotřeby a opakovaným kontaktem kapátka přímo s vaší kůží by se do produktu mohly dostat bakterie. Tyto bakterie by mohly způsobit, že se vám pleťový olej zbytečně brzy zkazí.

PROČ POUŽÍVAT PŘÍRODNÍ OLEJE NA PLEŤ

SÉRUM NA PLEŤ A PLEŤOVÝ OLEJ
PROČ POUŽÍVAT PŘÍRODNÍ OLEJE NA PLEŤ

JAK VÁM PŘÍRODNÍ OLEJE NA PLEŤ POMŮŽOU

  • zvýší elasticitu pleti
  • urychlí regeneraci pleti
  • sjednotí tón pleti
  • zjemní a vyhladí pleť
  • jsou plné vitamínů a mastných kyselin, které jsou pro pleť prospěšné

JAK SE LIŠÍ SÉRUM NA PLEŤ A PLEŤOVÝ OLEJ?

pleťové sérum a oleje na pleť
JAK SE LIŠÍ SÉRUM NA PLEŤ A PLEŤOVÝ OLEJ?

PŘÍRODNÍ OLEJE NA PLEŤ

Pleťové oleje mají obvykle jednodušší složení. Jako pleťový olej můžou fungovat i jednotlivé nosné oleje.

Olej na obličej obsahuje pouze látky rozpustné v oleji (nejspíš víte, že voda a olej se ne úplně dobře smíchají), což výrobce může trochu limitovat.

Konzistence takového produktu bude typicky olejová a v rutině se obecně řadí až jako poslední krok.

SÉRUM NA PLEŤ

Pleťové sérum má obvykle komplexnější složení a často se zaměřuje na vícero kožních problémů.

Sérum na pleť obvykle obsahuje jak ve vodě rozpustné látky, tak v oleji rozpustné látky, což výrobcům dává větší volnost se tzv. rozšoupnout, co se volby ingrediencí týče.

Konzistence pleťového séra může být hustější, řidší, krémová, olejovitější nebo skoro až vodová. V rutině se obvykle řadí před pleťovým krémem.

NEJLEPŠÍ OLEJ NA MASTNOU PLEŤ

SÉRUM NA PLEŤ A PLEŤOVÝ OLEJ
NEJLEPŠÍ OLEJ NA MASTNOU PLEŤ

HROZNOVÝ OLEJ

Jaké má hroznový olej účinky na pleť? Protože je plný antioxidantů, chrání pleť před volnými radikály. Je vhodný pro stažení pórů a sjednocení pleti. Má protizánětlivé vlastnosti a lehkou konzistenci, proto je vhodný jako péče o mastnou pleť.

HROZNOVÝ OLEJ RENOVALITY

HROZNOVÝ OLEJ SALOOS

HROZNOVÝ OLEJ SOAPHORIA ORGANIC

KONOPNÝ OLEJ NA PLEŤ

Napsala jsem celý článek na téma Konopný olej na pleť, proto ho tady popíšu pouze v krátkosti. Konopný olej má protizánětlivé vlastnosti, které pomůžou na zanícené akné. Je to vhodný olej na vrásky, protože podporuje tvorbu důležitých proteinů kolagen a elastin. Pleť po něm bude posilněná, napapaná a regenerovaná.

SALOOS BIO KONOPNÝ OLEJ

NEJLEPŠÍ OLEJ NA SUCHOU PLEŤ

SÉRUM NA PLEŤ A PLEŤOVÝ OLEJ
NEJLEPŠÍ OLEJ NA SUCHOU PLEŤ

BIO AVOKÁDOVÝ OLEJ NA PLEŤ

Avokádový olej je bohatý, velmi výživný pleťový olej s rychlou absorpcí. Je to další skvělý olej na vrásky, který bude pleť regenerovat a chránit. Pomůže pleť hydratovat a napravit poškozenou a podrážděnou pokožku. Unavená pleť se projasní a získá zdravý tón.

SALOOS BIO AVOKÁDOVÝ OLEJ NA PLEŤ

MARULOVÝ OLEJ NA PLEŤ

Marulový olej ocení šupinatá, poškozená a začervenalá pleť, kterou dokáže zklidnit. Jako skvělý olej na vrásky, podporuje tvorbu kolagenu a pomáhá k rozjasnění pleti. Je bohatý na antioxidanty, kterými jsou vitamín E a C, a tím pleť chrání.

DR. FEELGOOD MARULOVÝ OLEJ

MERUŇKOVÝ OLEJ NA PLEŤ

Meruňkový olej na pleť slouží jako péče o suchou a citlivou pleť. Je to lehký olej se středně rychlou absorpcí. Působí hojivě na zanícené akné a zmírňuje svědění kůže. Vyživuje a zjemňuje pleť a tím zvyšuje její elasticitu.

RENOVALITY MERUŇKOVÝ OLEJ

SALOOS MERUŇKOVÝ OLEJ

CHIA OLEJ

Chia olej je vhodný olej na suchou pleť. Napravuje narušenou kožní bariéru a tím tak pomáhá od svědění kůže. Ocení ho podrážděná pokožka, kterou dokáže zklidnit. Je to skvělý olej na jizvy. Obsahuje zinek, který je protizánětlivý a je bohatý na antioxidanty.

THE ORDINARY 100% ORGANIC VIRGIN CHIA SEED OIL

SALOOS BIO CHIA OLEJ

ARGANOVÝ OLEJ NA PLEŤ

Arganový olej je skvělý olej na suchou pleť. Je považovaný za tekuté zlato. Má silné regenerační vlastnosti a je bohatý na antioxidanty. Skvělá volba, pokud hledáte přírodní pleťový olej proti vráskám. Je vhodný i na zarudnutí kůže díky tomu, že pleť zklidní a vyživí.

RENOVALITY ARGANOVÝ OLEJ LISOVANÝ ZA STUDENA

SALOOS BIO ARGANOVÝ OLEJ

MORINGOVÝ OLEJ

Moringový olej je vhodná péče o suchou a citlivou pleť. Je plný antioxidantů, které jsou potřeba v boji proti poškození pleti volnými radikály. Zjemní a hloubkově vyživí suchou, popraskanou a drsnou pokožku.

MORINGOVÝ OLEJ RENOVALITY

MORINGOVÝ OLEJ SALOOS

PŘÍRODNÍ PLEŤOVÉ OLEJE PRO VŠECHNY TYPY PLETI

SÉRUM NA PLEŤ A PLEŤOVÝ OLEJ
PŘÍRODNÍ PLEŤOVÉ OLEJE PRO VŠECHNY TYPY PLETI

JOJOBOVÝ OLEJ NA PLEŤ

Jojobový olej je skvělý olej na suchou pleť i pro mastící se pleť, která trpí na akné. Je to skvělá péče o mastnou pleť díky jeho schopnosti vyrovnat tvorbu kožního mazu. Má lehkou konzistenci, rychle se vstřebává a pleť bude sametová na dotek. Zlepšuje elasticitu pokožky a obsahuje antioxidanty, které pleť chrání.

L:A BRUKET No. 047 JOJOBA OIL NATURAL
RENOVALITY JOJOBOVÝ OLEJ NA PLEŤ
OLEJE SALOOS BIO JOJOBOA
PURITY VISION BIO JOJOBOVÝ OLEJ NA PLEŤ
TOPVET JOJOBOVÝ OLEJ NA PLEŤ

ŠÍPKOVÝ OLEJ NA PLEŤ

Jaké má šípkový olej účinky na pleť? Šípkový olej obsahuje přírodní tretinoin, což je forma vitamínu A. Díky tomu pomáhá napravit poškozenou kožní bariéru a pleť se lépe a rychleji regeneruje. Je to skvělý olej na jizvy po akné a na stažení pórů. Také patří mezi nejlepší přírodní oleje na pleť proti vráskám. Je to jednoduše pleťový olej, který se hodí do každodenní péče o pleť.

SALOOS BIO ŠÍPKOVÝ OLEJ NA PLEŤ

RENOVALITY ŠÍPKOVÝ OLEJ LISOVANÝ ZA STUDENA

ŠVESTKOVÝ OLEJ NA PLEŤ

Švestkový olej je vhodný olej na suchou pleť i pro mastící se pleť s akné. Je plný nenasycených mastných kyselin a vitamínu E, což pomůže k rozjasnění pleti. I podrážděná pokožka se díky vitamínu E zklidní. Je to skvělý přírodní pleťový olej na vrásky, který zlepší elasticitu pleti a urychlí obnovu buněk. Pleť tak bude hladší se sjednoceným tónem. Je vhodný i jako péče o mastnou pleť, protože dokáže redukovat kožní maz a má protizánětlivé účinky, které zklidní zanícené akné.

SALOOS ŠVESTKOVÝ OLEJ

RENOVALITY ŠVESTKOVÝ OLEJ

Teď už víte, že sérum na pleť a pleťový olej nejsou to stejné. Doufám, že si dokážete vybrat z této široké nabídky olejů, kterou jsem pro vás připravila, a najdete tak ten SVŮJ oblíbený pleťový olej.

Sepsala jsem jeden samostatný článek o tom, proč je skvalenový olej tak skvělý, že se často objevuje v kosmetických produktech. Pokud ve své kosmetické rutině rádi používáte nosné oleje, mrkněte i na tento článek.

A co vy, máte nějaký tip na kvalitní pleťový olej, který vám zachránil pleť? Šup s ním do komentářů.

Napsat komentář