Pleťové masky a tělová mléka: 12 způsobů použití okurky na pleť

Při pozorném čtení tohoto příspěvku najdete některé informace týkající se Pleťové masky a tělová mléka: 12 způsobů použití okurky na pleť

.

Co je dost dobré pro váš salát, by mělo být dost dobré pro vaši pokožku, ne?

Ve vašich střevech okurky poskytují vitamin C a kyselinu kávovou proti zánětům a když se aplikují na váš obličej, tyto živiny mohou mít pozitivní vliv na omlazení vašeho obličeje.

Okurka obsahuje 96 procent vody, díky čemuž je hydratačním doplňkem produktů péče o pleť a je také obecně bezpečná pro citlivou pokožku kvůli nedostatku drsných, potenciálně dráždivých složek.

Chcete-li to přidat do své rutiny, zde je několik nápadů, jak to udělat:

1. Aplikujte oční chladící prostředek, který vám pomůže při oteklých očích.

Všichni vedeme hektický život a mnozí z nás spí méně, než potřebujeme (nebo bychom chtěli). Z tohoto důvodu jsou oteklé oči něco, co v jednom nebo druhém bodě zažíváme všichni. Naštěstí vychlazená okurka může pomoci zmírnit otoky kolem očí a také poskytnout určité chlazení pro všeobecné podráždění.

Okurková šťáva dokáže nejen snížit otok v oblasti očí, ale také zklidnit poškozenou pokožku a oči svěží. Může za to obsah vitamínu C a kyseliny listové v okurce.

Potom však nezapomeňte na oční krém! Okurka nemá schopnost hydratovat oční okolí jen kvůli obsahu vody. Pro uzamčení vlhkosti byste měli použít oční krém dle vlastního výběru.

2. Difúzní toner pro zklidnění spálené nebo poškozené pokožky.

Někdy se i během našich nejlepších slunečných dnů stále spálíme. Domácí okurkové tonikum může pomoci s poškozenou pokožkou tím, že poskytne chladivý efekt.

Vytvořte si vlastní chladivé tonikum (na základě tohoto receptu):

  1. Okurku omyjte, oloupejte a nakrájejte a přidejte do hrnce s dostatečným množstvím vody, aby zakryla plátky okurky.
  2. Zahřívejte na mírném ohni asi 5-7 minut, poté přeneste obsah do mixéru nebo kuchyňského robota a rozmixujte do hladka.
  3. Odtud směs přelijte přes jemné sítko nebo vyždímejte gázou, abyste odstranili všechny nerozmixované kousky.
  4. Zbylou tekutinu nalijte do rozprašovače nebo jiné sterilizované nádoby.
  5. Neváhejte a přidejte lžičku růžové vody nebo vilínu, abyste posílili hydratační a léčivé účinky směsi.

Poznámka: Neskladujte směs déle než 3-4 dny. Bez konzervačních látek se mlha může zhoršit.

3. Vyrobte si okurkovou masku, která pomůže na podrážděnou a aknózní pleť.

Okurka je mimořádně prospěšná i pro lidi s podrážděnou a aknózní pokožkou. Smíchejte uklidňující složky okurkové vody s bentonitovým jílem a vytvořte masku, která ochrání pokožku před podrážděním a otokem.

Pro pleť se sklonem k aknéOkurková šťáva může pomoci zředit silné esenciální oleje, jako je olej z čajovníku. Můžete tak bojovat proti akné, aniž byste pleť vysušovali nebo štípali. Okurku lze natřít i přímo na pokožku, na fleky po akné, nebo dokonce na počkání umístit pod plachtu.

4. Umyjte si obličej vodou z okurek.

Pro snadné ranní mytí smíchejte okurkovou vodu s jinými zdravými přísadami, jako je aloe vera, zelený čaj nebo kastilské mýdlo. (Také, pokud je váš zdroj vody z vodovodu pochybný, okurková voda může být dobrou náhradou.)

Můžete si také posypat okurkovou vodou tvář, abyste se cítili svěží a plní energie kdykoli během dne.

5. Vyrobte si vlastní okurkové tělové mléko

Výroba vlastního tělového mléka na bázi okurek je rychlá a jednoduchá. Vezměte si svůj běžný recept na pleťovou vodu pro kutily a místo čisté vody použijte okurkovou vodu.

Hello Glow používá směs Aloe Vera, vitamínu E a kokosového mléka k vytvoření naprosto přirozeného hydratačního tělového mléka. Pokud má vaše pleť ráda hustší mléka na bázi gelu, vyzkoušejte toto od Thought.

6. Relaxujte s hydratační maskou s okurkou

Jelikož okurka obsahuje 96 procent vody, můžete ji smíchat s dalšími přírodními složkami a vytvořit tak masku, která pomáhá odlupovat pokožku a absorbovat uklidňující vlastnosti okurky.

Využijte kuchyňské zbytky: Směs okurky, medu a jogurtu vytváří hydratační masku s příjemnou vůní. Neváhejte a buďte kreativní přidáním přísad, jako je oves, do směsi pro uklidňující a exfoliační vlastnosti.

7. Jezte, pijte a míchejte pleťovou kosmetiku

Voda je to, co vaše tělo potřebuje k vykonávání životně důležitých funkcí – od regulace teploty až po udržování zdravého trávicího systému – takže přidání nakrájené okurky do vody, kterou pijete, je skvělý způsob, jak zůstat hydratovaný. Zejména nemáte-li rádi chuť obyčejné vody.

Chcete se hned pustit do práce a netrápit se tvorbou plísní při vlastní práci? Zkuste raději ty profesionální produkty. Najdete ji označenou jako ingredienci „cucumis sativus“.

A pokud vaše pokožka opravdu miluje okurku, ujistěte se, že je to jedna z prvních ingrediencí na seznamu. To zvyšuje pravděpodobnost potence.

Možná jste četli návrhy, že čistá okurka je zázračná potravina, ale dosud se většina výzkumů dělala jen v kontrolovaných laboratořích na buňkách nebo myších.

V těchto případech výzkumníci také používají extrakt z okurky – koncentrovanější formu – namísto běžné okurky.

Zde je několik věcí, které obyčejná okurka pro vaši pokožku nedokáže:

  • Vybělí si pokožku: Neexistují žádné studie, které by dokazovaly, že okurka může pomoci zesvětlit nebo vybělit pokožku. Zesvětlení tmavých skvrn nastává v důsledku obnovy odumřelých buněk (exfoliace) a tvorby nových kožních buněk.
  • Zvlhčete pokožku: Voda samotná nikdy není dostatečným zvlhčovačem a totéž platí io okurkách. Při jakékoli DIY péči o okurky je důležité, abyste během tohoto kroku nanášeli hydratační hydratační krém. Ve skutečnosti vědci zjistili, že okurkový vzorec bez zvlhčovače vedl ke snížení hydratace.
  • Dopřejte své pleti dostatek vitamínů: Přestože okurky obsahují vitamíny C, K a B, jakož i antioxidanty, vzhledem k tomu, že okurky jsou z 96 procent voda, šance na získání dostatečně vysokých dávek těchto vitamínů na vážné kožní problémy je přinejlepším sporná.

K prokázanému zlepšení pleti budete s největší pravděpodobností potřebovat mnohem více okurek, než by vám za normálních okolností zbylo po přípravě salátu. A pokud je vaše krása udržitelná, čistá a zelená, nejlépe uděláte, budete-li jíst okurky a držet se produktů z obchodu.

Jennifer Still je redaktorkou a spisovatelkou časopisů Vanity Fair, Glamour, Bon Appetit, Business Insider a dalších. Píše o jídle a kultuře. Následujte ji Twitter.

Napsat komentář