Peeling kutikuly: příčiny, léčba, prevence– Pečujte o svůj obličej přirozeně Doporučení A. Skarkova

Správná péče o nehty zahrnuje více než jen lak a barvu na nehty – zahrnuje také péči o pokožku. Peeling kutikuly může nejen pokazit vzhled manikúry, ale může být také dost nepříjemný a bolestivý. I když máte pocit, že se o své nehty staráte, odlupující se nehtová kůžička se vám může zdát nemístná a ne vždy jde o nejjednodušší problém, kterého se zbavit. Navíc, pokud se neléčí, mohou vést k dalším problémům.

„Kutikula poskytuje těsné utěsnění mezi pokožkou a nehtovou ploténkou, čímž zabraňuje pronikání bakterií, virů a plísní,“ říká dermatolog Dr. Ava Shamban. „Když kutikuly vyschnou, zvednou se a nehet se může infikovat.“ Nikdo si nezaslouží žít s rukama pokrytým oloupanou kůžičkou, ale vyžaduje trochu péče, aby vaše kůžička zůstala zdravá a neporušená. Mluvil jsem se Shambanem a několika dalšími dermatology a techniky péče o nehty, abych vám poskytl informace o tom, co způsobuje odlupování kutikuly a jak ho můžete léčit a předcházet mu.

Příčiny odlupování kutikuly

Odlupování nehtové kůžičky může nastat z několika důvodů, ať už jde o vaše každodenní návyky nebo o to, jak o nehty pečujete. Zde jsou některé z hlavních důvodů, proč můžete zažít peeling kutikuly:

  1. Suchá pokožka / Nedostatek vlhkosti
  2. Nadměrné mytí rukou
  3. Příliš mnoho dezinfekčního prostředku na ruce
  4. Aceton
  5. Drsné počasí
  6. Ekzém
  7. Podvýživa
  8. Některé léky, například chemoterapeutika
  9. Kousnutí kutikuly
  10. Kousání nehtů/špatná péče o nehty

V závislosti na příčině odlupování kutikuly se metody léčby mohou lišit. Existuje však množství různých způsobů, kterými můžete olupování kůžičky nejen léčit, ale také mu předcházet. Zde je několik řešení v závislosti na příčině.

Pro suché ruce: Vyzkoušejte hydratační mléko na ruce

Protože pro většinu lidí nelze méně mýt ruce, je velmi důležité předcházet suché a odlupované kůžičce. Kromě nošení rukavic při vaření nebo vaření nezapomeňte na ruce denně nanášet hydratační krém. „Hydratace je nezbytná pro každý centimetr naší pokožky, včetně nehtové kůžičky,“ říká Natasha Polákov, spolumajitelka Marina and I Nail Salon.

Co se týče hydratačních krémů, slavná manikérka Rachel Shim navrhuje používat denní ošetření rukou proti stárnutí od Dermelectu, které využívá komplexu proteinových peptidů k ​​úpravě a zvlhčení pokožky a utěsňuje vlhkost. „Má také vodou reaktivované složení, které je ideální pro časté mytí rukou,“ říká.

Můžete se rozhodnout i pro přírodní řešení a použít olivový olej, navrhuje Poláků. „Umyjte si ruce, lehce je osušte ručníkem a naneste olej na každý nehet a kůžičku,“ říká. „Jemně masírujte a nechte několik minut působit, poté otřete měkkou utěrkou.“

Pro suchou kůžičku: Vyzkoušejte olej na kůžičku

„Olej na kůžičku dodává nehtům a nehtové kůžičce vlhkost a hydrataci, což ztěžuje třepení a odlupování,“ říká Shim. Něco jako SpaRitual Cuti-Cocktail Nail and Cuticle Oil může současně pomoci zjemnit a upravit nehty a nehtovou kůžičku díky svým složkám, jako je aloe a esenciální oleje.

Pro příliš mnoho odstraňovače nehtů / dezinfekčního prostředku na ruce: Vyzkoušejte nealkoholické produkty

Nemusíte se úplně vzdát odlakovače či dezinfekčního prostředku na ruce – stačí změnit typ, který si pořídíte. „Používejte nealkoholický, nevysušující dezinfekční prostředek na ruce,“ říká dermatolog Maral K. Skelsey, MD. „Používejte i odlakovač bez acetonu.“

Pro špatnou péči o nehty: Vyzkoušejte lepší nehtový salon

„Velmi důležitá je dobrá manikúra,“ říká Polákov. „Předtím, než si naplánujete manikúru, ujistěte se, že technologie, kterou chcete vidět, je licencovaná, spolehlivá a čistá. Nástroje musí být dezinfikovány a nabroušeny. Kleště na nehtovou kůžičku, které nejsou dostatečně ostré, mohou způsobit další odlupování.”

Obecně je důležité držet ruce co nejvíce od vody, denně si hydratovat ruce a nehtovou kůžičku krémy a olejem a vybrat si dobrého nehtového technika, pokud jde o manikúru. Vaše kůžička vám později poděkuje.

Napsat komentář