Péče proti stárnutí pro citlivou pleť– Zdravá kůže Napsala Andrea

Doposud je známým faktem, že při objevení se viditelných známek stárnutí hraje významnou roli zvýšené ultrafialové záření. A přestože existuje množství produktů péče o pleť, které mají tento proces zvrátit, není jich mnoho, které by byly speciálně zaměřeny na osoby s citlivou pokožkou.

Více než 50 % žen trpí citlivou pokožkou. Mnozí z mých pacientů patří do této skupiny a volají po alternativách k tradičním přístupům proti stárnutí. Někteří z nich vyzkoušeli různé produkty, z nichž většina způsobila jen větší škody. Říkám jim, že citlivá pleť má jedinečné výzvy a že produkty péče o pleť nemusí být drsné a složité, aby byly účinné. Přístup, který používám k pacientům s citlivou pokožkou, je spárovat jemné, klinicky ověřené produkty doma s ošetřením světlem v ordinaci pro lepší výsledky.

Krok 1: Začněte s jemnou, klinicky ověřenou dietou doma.

Pro mé pacienty je důležité, aby používali produkt důsledně po celý rok, aby pomohli snížit zarudnutí a podráždění. I něco, co každý chce, opálení, je vlastně znakem toho, že se pokožka snaží chránit před podrážděním. Je známo, že mnoho populárních a rychle působících produktů proti stárnutí, jako jsou retinoly a některá exfoliační činidla, dráždí pokožku. V průběhu času může chronické podráždění vést ke stárnutí pokožky. Produkty formulované s rostlinnými složkami známými pro své účinky proti stárnutí mohou pomoci, aniž by způsobily větší poškození pokožky.

Doporučené produkty: Krém na obličej Epionce Renewal a Lytic Tx

Poznámka: V klinické studii byly Epionce Renewal Facial Cream a Lytic Tx testovány proti změkčovači předepsanému s 0,05% tretinoinem – zlatým standardem pro retinoidy. Dvojitě zaslepená studie ukázala, že volně prodejné produkty Epionce jsou statisticky stejné při snižování fotostárnutí tretinoinu o 0,05 %. Ještě důležitější je, že řada Epionce nezpůsobovala žádné další podráždění ani zarudnutí.


Krok 2: Nechte odborníky, aby vám pomohli.

Typické problémy pro citlivou pokožku lze lépe zlepšit spoluprací se specialistou na péči o pleť. Chemický peeling je vynikajícím doplňkem jakéhokoli úsilí proti stárnutí a je účinný při zvrácení tmavých skvrn a jemných vrásek. Série dvou až tří lehkých peelingů může pomoci zlepšit poškození sluncem.

Pacienti s citlivou pokožkou by se neměli bát zhoršení onemocnění. Výhodou chemického peelingu je, že přicházejí v různých silách. Pokud pacientka nesnese peeling se silou lékaře, kosmetičky mohou klidně použít i mírnější verzi, kterou snese každý s citlivou pokožkou.


Krok 3: Nepřestávejte používat opalovací krém.

Jednou z nejlepších celoročních zbraní proti stárnutí ve vašem arzenálu je širokospektrální opalovací krém s SPF 30 nebo vyšším. Každodenní aplikace pod make-up, bez ohledu na roční období, může mít dlouhodobé výhody při prevenci jemných linek, vrásek a tmavých skvrn.

V mé kanceláři doporučujeme opalovací krémy s protizánětlivými a antioxidačními účinky. Tato účinná kombinace ochrání vaši pokožku před budoucím podrážděním a poškozením.

Doporučené produkty: Epionce Ultra Shield Lotion SPF 50

Toto jsou jen některé ze sharewaru pro nastavení cílů, který můžu použít ve své kanceláři. Samozřejmě, pleť každého člověka je jedinečná, proto doporučuji navštívit specialistu na péči o pleť pro kompletní konzultaci, která určí, co by pro vás mohlo být nejlepší.


ČTĚTELE – Byl tento článek užitečný? Podělte se s námi o své myšlenky v sekci komentářů níže – navíc pokračujte v posouvání, abyste objevili další produkty Epionce.

Napsat komentář