Panthenol: kosmetické vlastnosti pro pokožku

The PANTENOL (INCI: panthenol) je také známý jako vitamín B5, provitamin B5 nebo D-PANTENOL. Je zodpovědný za zvýšení proliferace fibroblastů, tedy buněk reparujících kůži, které regenerují a udržují elasticitu naší dermy. je jeho nízká molekulová hmotnost usnadňuje penetraci dovnitř dermy.

Výhody pantenolu pro vaši pokožku

Používá se ke zlepšení vzhledu pokožky přes ni zvlhčující a zvlhčující vlastnosti. Navíc, jelikož díky nízké molekulové hmotnosti dobře proniká do pokožky, daří se mu opravit hlubší tkáně Proto se používá také jako hojivý prostředek na rány či poškozenou pokožku.

Může být přítomen v kosmetice na obličej, tělo, vlasy, opalovací krém nebo dokonce deodoranty, vždy s funkcí kondicionování a hydratace.

vlastní a uklidňující a protizánětlivé vlastnosti díky čemuž je ideální k léčbě spálení od slunce.

  • Zvlhčovače
  • zvlhčovače
  • zotavení

Zvlhčovače

Dělá to velká hydratační síla pantenolu pokožka neztrácí vodu Y vyhnout se Tedy dehydratace. Z tohoto důvodu se používá nejen jako změkčovač, ale také jako kondicionér pokožky, který zabraňuje vysušování a poskytuje zvýšenou péči.

zvlhčovače

Stejně důležitá je jeho hydratační aktivita, která dodává určité množství vody epidermis a zajišťuje, že si pokožka zachová svoji vitalitu.

jizva

Je ideální jako léčba zánětlivé zmírňuje spáleniny od slunce a také pomáhá rychle regenerovat a hojit tkáně.

Snižte průtok krve a je to snižuje zarudnutí a zánětem.

pantenol na vlasy

V kosmetice je panthenol nejvíce zastoupen v péči o vlasy. Důvodem je to PANTENOL používá se pár dodává lesk bez mazání vlasy. Kromě toho, jeho hydratační činnost je také s vlasy, výkon vyhnout se vysychání a proto se vlasy lámou a lámou.

Dokonce se ukázalo, že díky filmu, který dělá na vlasových vláknech, je dobrý ochranný i vnějších agresí teplo od slunce nebo od kadeřníků jako jsou fény či žehličky.

Panthenol a citlivá pokožka

Je běžné najít PANTENOL v kosmetice pro péči o citlivou pokožku. Je to způsobeno tím, že citlivá pokožka má tendenci být mírně podrážděná a panthenol dokáže tyto projevy zmírnit a svou činnost doplňuje také tím, že poskytuje hydrataci a zabraňuje ztrátě vody, a proto nabízí velmi kompletní péči o pokožku. který potřebuje více péče. opatruj se.

Navíc pro citlivou pokožku Panthenol pomáhá při kožních onemocněních jako je dermatitida, psoriáza či ekzém. Ve všech těchto případech zvyšuje hydrataci, zlepšuje procesy tvorby vodního kamene a vytváří velkou elasticitu.

V mnoha recepturách a kosmetických přípravcích jej najdeme spolu s glycerinem jako perfektní kombinaci pro zklidnění a snížení svědění a zarudnutí suché pokožky.

Pro miminka

Protože neexistuje jemnější pokožka než dětská pokožka, pantenol se používá v mnoha přípravcích k péči o pokožku. Jak jsme již vysvětlili, jeho hydratační účinek snižuje ztrátu vody a zlepšuje texturu a hladkost epidermis.

Chcete-li znát panthenolovou kosmetiku, stačí se přihlásit k odběru Zpravodaj o kosmetice a brzy obdržíte e-mailem produkty, které doporučuji.

A jaké panthenolové produkty fungují u vás?

Napsat komentář