Oxid titaničitý, od opalovacích krémů po kosmetické bělidlo

The oxid titaničitý On je jedním z nejpoužívanější ingredience v kosmetice díky své velké všestrannosti. Jeho využití je různorodé a proto je přítomen v krémech, sérách, gelech, make-upech a pod.

Kosmetické štítky nebo INCI se mohou zobrazovat jako Oxid titaničitý (zejména na krémy a opalovací krémy) příp IC 77891 (hlavně v líčení)

Co je oxid titaničitý

Oxid titaničitý je a anorganická bílá hmota který se běžně používá jako Barvivo. Má také výbornou schopnost šíří ultrafialové světloproto se používá v opalovacích krémech.

Co se oxid titaničitý používá v kosmetice?

Svět kosmetiky používá mnoho oxidu titaničitého s různými aplikacemi. Nejčastěji jsou v makeup buď v prášku nebo v kapalině, v krémy jako zahušťovadlo resp Ochranné opalovací krémy s filtrem, který odpuzuje sluneční záření, a proto chrání před ultrafialovým zářením.

Oxid titaničitý jako opalovací krém

Oxid titaničitý je jedním z tzv. minerální filtry nebo fyzikální filtry v opalovacích krémech. Používá se pro svoji schopnost absorbovat a rozptylovat UVA i UVB paprsky, které chrání pokožku před spálením.

Způsob, jakým by měly v této kosmetice působit, je odrážet sluneční světlo. Vytváří reflexní vrstvu, která paprsky odpuzuje, čímž zabraňuje poškození sluncem. Z tohoto důvodu a svojí povahou patří mezi opalovací krémy používané v přírodní kosmetice a také v drtivé většině opalovacích krémů.

Ale tato vlastnost znamená, že se dá použít nejen v opalovacích krémech, ale také v krémech nebo make-upech s určitým procentem radiační ochrany.

Navíc jde o dlouhotrvající složku, která má vysokou voděodolnost takže je ideální v opalovacích krémech.

Rovněž jeho nízká podrážděnost udělej to správně pro jakýkoli typ pleti. Proto většina opalovací krémy pro děti a miminka Jeho základem je oxid titaničitý a oxid zinečnatý.

Oxid titaničitý jako bělící krémy

V krémech a sérách se používá jako matující nebo zahušťovací činidlo. Přispívá k vstřebávání mazu z pokožky, získává matující efekt, a proto se používá v kosmetice na mastnou pleť nebo se sklonem k akné.

Složením dodá konzistenci a krémům a gelům bělejší tón. Kromě toho se snadno natahuje, což umožňuje rychlou aplikaci produktu.

Oxid titaničitý v makeupu

Jedním z nejběžnějších použití oxidu titaničitého je v make-up. Používá se jako pigment, získává vyšší intenzitu barev a jasu. To umožňuje vytvářet širokou škálu barev a tónů.

Je také složkou vhodnou pro všechny typy pleti s dobrou snášenlivostí i pro tu nejcitlivější pleť. Jelikož se jedná o inertní látku, je ideální pro použití bez rizika alergických reakcí.

Bezpečnost oxidu titaničitého a nanočástic

The Food and Drug Administration, Food and Drug Administration (FDA) studovali bezpečnost oxidu titaničitého jako složky v lécích, potravinách a kosmetice. Výsledkem byl průvodce, který to uváděl je bezpečný pro oxid titaničitý používané v kosmetice, včetně koncentrovaných produktů pro použití v blízkosti oka. FDA také regulovala bezpečnost a účinnost opalovacích krémů, včetně oxidu titaničitého v nanorozměrech.

A je to tak, že oxid titaničitý i oxid zinečnatý se začaly používat i ve formě nanočástic. A s nimi přišly i pochybnosti.

S nanočástic se velikost těchto složek zmenšuje, čímž se dosáhne lepší integrace do pokožkyav případě této aktivní složky snížení jejího bílého pigmentu.

Použití oxidu titaničitého v opalovacích krémech, aniž by byl ve formě nanočástic, zanechává na pokožce bělavou stopu, které se mnozí lidé vyhýbají. To je důvod, proč je oxid titaničitý v nanorozměrech mnohem bezbarvejší a stále působí jako refraktor ultrafialového světla.

Zjištění, zda kosmetika obsahuje tyto nanočástice, je tak jednoduché jako pohled INCI a hledání „oxidu titaničitého (nano)“.

Kontroverze nastala, když bylo zveřejněno několik zpráv, ve kterých se uvádělo, že jelikož částice byly tak malé, pokožka je absorbovala a dostaly se až do krve, což bylo škodlivé.

Jsou však nanočástice škodlivé?

Odborníci naznačili, že může existovat jakékoli riziko při každém vdechnutí těchto nanočástic. Jinými slovy, sprej nebo pudrový opalovací krém nebo pudrový make-up může být více ohrožen.

Podle něj BOE v nařízení Evropské komise „Oxid titaničitý je v současnosti akceptován jako ultrafialový filtr v kosmetice, dokonce i ve formě nanomateriálů. Oxid titaničitý v nanočásticích je uveden v bodě 27a přílohy VI nařízení (ES) č. 1775/2006. 1907/2006. 1223/2009. Je povolena v maximální koncentraci 25 % v přípravcích připravených k použití, s výjimkou aplikací, které mohou vést k expozici plic konečného uživatele vdechnutím, a za podmínek uvedených v tomto prohlášení.“

nakonec Nanočástice oxidu titaničitého jsou v krémech povoleny bez jakéhokoli rizika a v naprostém bezpečí. A to je raději se jim vyhnout, pokud je vidíme v INCI sprejích na opalování nebo pudrových make-upech. Pamatujte, že abyste je rozpoznali na štítcích, musíte vyhledat slova oxid titaničitý (nano).

A co se týče normálního oxidu titaničitého, je to výborný opalovací krém, široce používaný a složka široce používaná v kosmetice vůbec.

Napsat komentář