Osvěžující a hydratační síla růžové vodní mlhy

Pokud jste zde proto, že se chcete dozvědět více o Osvěžující a hydratační síla růžové vodní mlhy

.

Zapomeňte na tucet růží, kupte nám růžovou mlhu.

Pokud někdy existovalo znamení, že krása je opravdu multifunkční, je to právě růžová voda. Růže mohou učinit naše dvory krásnými, konferenční stolky luxusní a pokoje svěží, ale mohou pomoci i při únavě, úzkosti, suché pokožce nebo ucpaném nose.

Pár vteřin spreje pro osvěžení vzduchu nebo pokožky může změnit váš den.

Růžová voda není novinkou. Fosilie ukazují, že růže jsou staré 30 milionů let a růžová voda je zde již asi 14 století a má svůj původ v íránských lékařských a duchovních praktikách. Růžový hydrosol se tradičně destiloval z damašské růže, ale společnosti dnes používají mnoho různých druhů růží, včetně šipek a zelných růží.

Ale předtím, než se rozhodnete, který sprej s růžovou vodou si koupit, podívejte se na sedm netradičních způsobů, jak vám tento nebeský produkt může pomoci.

Za suchou pokožku je snadné obvinit chladné počasí, ale mohou za to také klimatizace a ohřívače. Tato zařízení snižují vlhkost ve vzduchu, což způsobuje vysychání buněk – a proto bílá šupinatá pokožka. Jedna studie z roku však zjistila, že mlha byla velmi účinná při hydrataci vnější vrstvy naší pokožky, zejména během zimních měsíců. Přidejte růži a máte dokonalý přírodní lék.

„Absolutní růže zlepšuje funkci kožní bariéry a snižuje transdermální ztrátu vody,“ říká Dominique Caron, zakladatel společnosti Apoterra Skincare. Je také plný antioxidantů a má některé antibakteriální vlastnosti. „Protože množství účinných látek obsažených v růžové vodě je výrazně nižší než v absolutním nebo esenciálním oleji, bude růžová voda mnohem šetrnější k pokožce a vašemu nervovému systému.“

Jak: Denně nastříkejte růžovou vodu na suchou pokožku, jako jsou hřbet rukou, chodidla a obličej. Pro velmi suchou pokožku včetně ekzému vyzkoušejte vlhký zábal s růžovou vodou.

Kromě božské vůně má růžová vodní mlha na naše tělo silný relaxační účinek. Jedna studie z roku zjistila, že vdechování růžové vody snižuje úzkost u pacientů podstupujících lékařské zákroky. Je to pravděpodobně způsobeno tím, že čichové vjemy (nebo stará dobrá vůně) vysílají do mozku uklidňující signály.

„Mým pacientům, kteří projevují úzkost před minimálně invazivním zákrokem (může být poněkud zastrašující vidět, jak se jim injekční stříkačky přibližují k obličeji), postříkám jejich plenky růžovou vodou,“ říká Robin Hillary, RN.

Když budete příště nervózní a nebudete se moci uvolnit, umyjte si tvář. Mnoho lidí popisuje svou péči o pleť jako účinný způsob uklidnění, takže pokud potřebujete 3 kroky nebo 10, nezapomeňte přidat kapku růžové mlhy.

Jak: Dlouho a zhluboka se nadechněte a postříkejte si tričko, vlasy a obličej.

Pravděpodobně jste již viděli slovo „toner“ často spojené s růžovou vodou. Je k tomu dobrý důvod. „Naše pokožka je ve skutečnosti kyselá s pH 4,5 až 5,5,“ vysvětluje David Pollock, vývojář kosmetiky pro Smashbox, Lancôme a další. „Většina produktů péče o pleť má však pH mezi 6,0 a 7,5.“

Tyto potraviny s vysokým pH rozkládají naši pokožku a mohou zhoršit stávající kožní onemocnění, jako je rosacea, psoriáza, akné a vrásky. Ale přirozeně nízké pH růžové vody 5,5 pomáhá obnovit přirozenou rovnováhu. „Výsledkem je, že růžová voda pomáhá uklidnit a uklidnit pokožku, čímž snižuje podráždění pokožky,“ říká Pollock.

Jak: Nastříkejte růžovou vodu na vatový tampon a ráno a večer po vyčištění ji rovnoměrně otřete. Bavlněné tampony působí také jako jemný peeling pro jemnější pokožku.

Nedává vám život obecně v noci spát? Pomoci může integrace spánkové rutiny, která zahrnuje růžovou vodu. „Noční rituály podporují produkci hormonu dobré nálady oxytocinu a zároveň snižují hladinu stresu, kortizolu,“ říká Elisabeth Trattner, doktorka čínské medicíny a certifikovaná lékařka AZCIM. Tlačení těla a hormonů směrem ke spánku je důležité pro správnou regeneraci. Ano, sen o kráse je skutečná věc! Inhalace růžové vody zesiluje uklidňující účinek.

„Přemýšlejte o tom jako o alternativě levandule,“ říká Chris Brantner, certifikovaný trenér vědy o spánku ve Sleep Zoo. Takto vysvětluje relaxační účinek: Čichový nerv se pojí s naším mozkem, který vysílá signály do amygdaly a limbického systému. Tato část našeho mozku řídí náladu a emoce a předpokládá se, že určité vůně, jako například růže, ji uvolňují.

Jak: Každý večer před spaním si nastříkejte pár kapek růžové vody na polštář, postel, nohy nebo obličej.

Viktoriánské ženy věděly něco o sebelásce a zahrnuly růžovou vodu do všech svých kosmetických produktů, od mýdel až po studené krémy. Anthony Hall z Massachusetts, psycholog, odborník na vztahy a autor knihy The Ultimate Guide a Multi-Orgasmic Life, říká, že dokonce nasypte si do zrcadla parfém na oslavu krásy.

„Všechny činy provedené s úmyslem mají sílu,“ vysvětluje. Hall hovoří o své vlastní zkušenosti: „Dívat se do zrcadla a říct ‚Miluji tě‘ je silné, ale přidává chuť [of] růže vyvolává silnější pocit lásky a krásy.“ To není sobectví, to je meditativní vnímání sebe sama s láskou a soucitem.

Jak: Nastříkejte na zrcadlo růžovou vodu. Když to setřete, stanovte si záměr dívat se na sebe s větší láskou. Opakujte denně.

Ukazuje se, že romantický humbuk kolem růží není způsob, jak dramatizovat společnost. Tyto oblíbené květiny jsou ve skutečnosti afrodiziaky a ženy je používaly během historie a v koloniální Americe, aby „udržely zájem mužů“, říká Amy Reilly, odbornice na afrodiziakum a autorka knihy Eat Cake Naked.

Pokud si myslíte: „Počkejte, ženy dávaly růže mužům? Zdá se to trochu opožděné, pojďme k vědě. Růžová voda údajně zlepšuje:

Růžová voda dokonce překonala placebo ve studii z roku na mužích s nízkým libidem v důsledku deprese. Pro nás ženy víme, že růže uklidňuje nervy a úzkost, což pomáhá při zadržování. Z tohoto důvodu, pokud chcete vytvořit náladu, nalijte růžovou vodu.

Jak: Nastříkejte si postel předtím, než do ní skočíte vy a váš partner. Nebo vyšlehejte dva panáky šampaňského Reilly s pitím Kiss of Rosewater (z její knihy o afrodiziakálních potravinách). Je to jednoduché: vezměte 2 až 4 kapky růžové vody a přidejte 5 oz. Šampaňské nebo šumivé víno ve stylu brut (výjimečně dobře funguje cava). Potom si užijte.

Věřte nebo ne, ukázalo se, že růžová vodní mlha je při snižování ucpání dýchacích cest stejně účinná jako některá léčiva. Esenciální olej uvolňuje svaly průdušnice, usnadňuje dýchání a snižuje kašel. To je skvělá zpráva v zimě, kdy mráz číhá téměř na každém rohu.

Jak: Po horké sprše si nastříkejte růžovou vodu na obličej a hrudník a zároveň zhluboka dýchejte.

Nyní, místo toho, abychom kupovali růže v místním květinářství, sbíráme růžovou vodu pro naše police (a pro sebe). Můžete si také koupit růžovou vodu a nalít ji do prázdné skleněné láhve s rozprašovačem, přičemž obsah upravíte tak, aby vyhovoval potřebám vaší pokožky. Nebo si jednoduše vyberte z následujících kultovních oblíbených, od doporučených dermatologů až po internetový konsensus:

Vedlejší účinky?

Obecně růžová voda nemá žádné vedlejší účinky, ale výrobci mohou přidat parfém na zvýraznění vůně růže nebo jiné složky, které mohou citlivou pokožku podráždit. Chcete-li zkontrolovat svůj produkt, podívejte se na seznam složek. Čím méně přísad a čím vyšší je růžový extrakt uvedený na láhvi, tím je produkt čistší.

Se všemi těmito výhodami není překvapením, že růžová voda obstála ve zkoušce času. Jedna mlha je jako oblak štěstí a nemůžeme se nabažit. Kdoví, co tento den přinese, ale růžová voda ho alespoň rozzáří.

Larell Scardelli je spisovatel na volné noze, květinář, bloger v oblasti péče o pleť, redaktor časopisu, milovník koček a milovník tmavé čokolády. Má RYT-200, studuje energetickou medicínu a miluje dobrý garážový prodej. Její články pokrývají vše od interiérového zahradnictví až po přírodní kosmetické produkty a objevily se v časopisech Bust, Women’s Health, Prevention, Yoga International a Rodale’s Organic Life. Sledujte její hloupé dobrodružství na Instagramu nebo si přečtěte více o její práci na jejím webu.

Napsat komentář