Osobní esej o líčení

V tomto článku budeme hovořit o Osobní esej o líčení

.

Getty Images

Nedávno jsem ve čtvrtek zveřejnila fotku z mých pátých narozenin na Instagramu jako flashbackový příspěvek. První věc, kterou si všimnu, je, že loupím o fotoaparát. Druhá věc, kterou si všimnu, je, jak špatně vypadají mé vlasy. Ofinu mám pokrčenou, v něčem, co se zdá být neúspěšným pokusem o zapletení copu, mám dvě zlobivé sponky a kolem obličeje mi vlají vlasy.

Getty Images

Foto: Jessica Grose

Připomnělo mi to, jak často jsem se jako holka hádala s mámou o své vlasy, protože neměla ani ponětí, co dělá. Naše neshody budou asi takové:

„Proč mi nemůžeš udělat vlasy jako Lily?“ Kňučel bych. Lily byla naše dospívající chůva, která mi dokázala zaplést vlasy tak pevně, že mi začaly téměř u hlavy.

„Na Harvardu mě nenaučili dělat vlasy,“ odfrkla si moje lékařka. Měla stylovou pixie (Madonna, zhruba z videa Rain), kterou metodicky podporovala návštěvou kadeřníka jednou za čtyři týdny. Dávala si záležet na oblečení, ale vždy byla minimálně nalíčená a nevěděla, jak používat kulmu. A přestože mě odmalička brávala na nákupy, nikdy mě nenaučila dělat něco hezkého. Když jsem se jí nedávno zeptal, proč nikdy neodevzdala žádnou z těchto dovedností, nejprve řekla: „Nikdy mi to nepřišlo na mysl,“ a pak dodala: „Aspoň jsem tě naučila, jak si holit nohy.“

Moje máma také vždycky říkala, že v mládí nepotřebuješ make-up: ve 20 máš lepší pleť a vlasy než kdy předtím, tak proč to cukrovat? Podle mých zkušeností to byla pravda. Nikdy jsem neměla akné, až když mi bylo 20 let, když se mi začaly dělat vrásky (to je jako z kosmického vtipu). Moje vlasy byly divné a šlachovité, když jsem byla těhotná se svou dcerou ve věku 30 let. Dostal jsem se do bodu, že kdybych se nezačal učit, jak dělat základní vlasy a make-up, jak se to naučili moji přátelé, když jsme byli teenagery, hrozilo by, že vystoupím na veřejnost jako mostový troll.

K tématu: Jak si udržet mladistvou pleť v každém věku

Getty Images

Foto: YouTube

Toto je Michelle Phan, hvězda kosmetických tutoriálů na YouTube, která má více než 1 miliardu zobrazení. Je také zakladatelkou e-commerce startupu v hodnotě 84 milionů dolarů. Podívala jsem se na její videa, mimo jiné, když jsem se snažila naučit nějaké základní techniky líčení. Nikdy mě nenapadlo dělat s obočím něco jiného, ​​než vytrhávat vyčnívající chloupky, které mě vyrostly z víček, dokud jsem si nepodívala video s jejím základním obočím. Nyní má novou knihu s názvem, co ještě? Make-up, který zahrnuje také některé základy líčení a vlasů.

Hned musím říci, že nejsem cílovým publikem Fanovy knihy. Skuteční teenagery. Jsou sekce o tom, jak získat stáž a jak se obléct na pohřeb, které v mém životě nejsou zcela nevyhnutelné. Ale i po letech zhlédnutí videí, jako je Feng’s (jako i vynikající seriál Jane Marie How to be a Girl in Heels, který je více zaměřen na začátečníky v oblasti krásy pro dospělé, než jsem já), stále nejsem dobrý v líčení nebo ve vlasech. Pracuji z domova, takže moje chybějící know-how v oblasti krásy není každodenním dramatem, ale teď mám dceru a moc bych jí chtěla udělat účes, aby jednou nevypadala jako horká kaše.

Getty Images

Foto: Amazon

K tématu: 10 způsobů, jak se zpevnit, aniž byste se zabili v posilovně

Book Fan mi pomohla s některými věcmi, které nejsou v jejím videu. Kniha je velmi, velmi elementární, co pořád potřebuji. Dozvěděl jsem se, že bych si měl na své pupínky nanášet tenké vrstvy korektoru – pokud „natřu“ příliš mnoho korektoru najednou, varuje Phan, „pupínka bude vypadat lepkavě a/nebo hrbolatě.“ Naučila jsem se dělat kouřové oči i bez jakýchkoli pomůcek , jen prsty, což je velmi užitečné, protože jsem trochu chytrá se štětci na make-up a stále neumím dělat nic složitého. Tekuté oční linky jsem zkoušela mnohokrát, protože se mi to zdá jako dobrý nápad a vždycky nakonec vypadám, jako kdyby mi moje batole nalíčilo oči.

Co se týká vlasů, Fanova kniha byla méně nápomocná. Už si umím udělat snesitelný cop (dá návod) a bez ohledu na to, kolik návodů si přečtu nebo podívám na internetu, rybí cop se mi nikdy, nikdy nepodaří. Stále nechápu, proč si beauty blogerky vybraly právě tento styl jako „lehkou“ alternativu k běžnému culíku. Není to snadné, pokud jste již dobrý ve stylu.

Skutečnost, že ve většině těchto věcí stále nejsem génius, ve mně vyvolává mnohem větší soucit s mojí mámou. Nikdy nebudu moci své dceři zaplést francouzský cop, který začíná u její hlavy. Mohu ji naučit, jak zakrýt pupínek, ale nemůžu jí pomoci se skvělou oční linkou nebo čímkoli jiným, což je v roce 2028 trendy pro teenagery. krátký. A ty to víš prý ženě natočte vlasy a na jeden den bude mít plážové vlny. Naučte ji, jak si natáčet vlastní vlasy pomocí videonávodu na YouTube a ona bude mít plážové vlny navždy.

K tématu: Cindy Crawford sdílí svá tajemství krásy

.

Napsat komentář