Opravte tmavé skvrny– Triky, jak pečovat o pokožku obličeje a těla Co doporučuje Andrea?

Příliš mnoho zábavy na slunci dokáže s vaší pokožkou udělat spoustu věcí a když na nás dopadne, možná už uvidíte fleky – tedy tmavé fleky. Vystavení slunci zvyšuje produkci melaninu, což vede k hnědým skvrnám, které se často vyskytují na tvářích, čele a kolem očí. Také nerovnoměrný tón pleti může způsobit, že vaše pleť bude matná a unavená. Buď můžete jít k ošetření do ambulance dermatologa, nebo můžete vzít věci do vlastních rukou.

KROK 1: NÁPRAVA PROBLÉMŮ S PIGMENTACÍ

Pokud začaly se vám na tváři objevovat hnědé fleky, nepropadejte panice – nejste sami. Ve skutečnosti ho má asi třetina žen nad 40 let. Ať už jde o nadměrné vystavování se slunci, hormony nebo obojí, tyto tvrdohlavé skvrny mohou být obtížně léčitelné. Dobrou zprávou je, že některé případy ještě lze napravit. Chcete-li opravit tyto chyby, zvažte přidání korektoru tmavých skvrn do vaší rutiny. Ale pozor, některé roztoky na redukci pigmentu, ať už se jedná o dermatologické zákroky nebo specializovaná farmaceutika, mohou pokožku oslabit nebo podráždit. Ujistěte se, že přijdete se silným složením, které vaše pokožka snadno snese.

Doporučujeme: Pigmentclar sérum na tmavé skvrny

Proč se nám to líbí: Toto sérum obsahuje PhE-Resorcinol pro rozzáření pleti (100krát účinnější než kyselina kojová) a lipohydroxy exfoliační kyselinu (aka LHA – 4krát lepší než kyselina salicylová). Obsahuje také uklidňující niacinamid, který udržuje citlivou pokožku v pohodlí.


2. KROK: OSVĚTLITE SI OBLAST OČÍ

Obecně existují dva typy tmavých kruhů pod očima: modré kruhy způsobené špatným krevním oběhem a dehydratací a hnědé kruhy, tedy „panda eye“, který souvisí s nadprodukcí melaninu. I když ke skrytí těchto tmavých kruhů můžete vždy použít make-up, existují oční ošetření, která vám mohou poskytnout okamžité i dlouhodobé výsledky.

Doporučujeme: Pigmentové oči

Proč se nám to líbí: Pigmentclar Eyes obsahuje PhE-Resorcinol, který pomáhá zlepšovat vzhled tmavých kruhů v průběhu času. Bonus? Světlo odrážející perleťové pigmenty při aplikaci rozzáří celé oční okolí, takže výsledky vidíte okamžitě.


KROK 3: CHRAŇTE SVOU PLEŤ CELÝ ROK

Aby vaše pokožka zůstala zářivá a rovnoměrná, je nezbytné používat opalovací krém po celý rok, dokonce i během zamračených dní. Pro ochranu pokožky před UVA a UVB paprsky si vyberte produkt s SPF alespoň 15 denně.

Doporučujeme: Hydratační krém na tmavé skvrny Pigmentclar s SPF 30

Proč se nám to líbí: Tento produkt nabízí oboustranný přístup k nerovnoměrnému tónu pleti: korekci a ochranu. Toto multitaskingové ošetření, které obsahuje PhE-Resorcinol, LHA a niacinamid, během dne viditelně redukuje tmavé skvrny, poskytuje potřebnou hydrataci a zklidňuje citlivou pokožku, protože díky širokospektrálnímu SPF 30 pomáhá předcházet budoucím tmavým skvrnám způsobeným sluncem.

Napsat komentář