Opravdu vám kouření pomáhá zhubnout?

Pokud čtete tento článek, jste na správném místě, abyste se dozvěděli o Opravdu vám kouření pomáhá zhubnout?

.

I když nekouříte trávu, pravděpodobně jste už slyšeli o munchie, ohromné ​​touze sníst všechny pochutiny po kouření konopí.

Jiní však přísahají, že kouření trávy je nejen nutí jíst méně, ale pomáhá jim také hubnout.

Užívání konopí může být spojeno s nižší tělesnou hmotností, ale není to tak jednoduché, jak to zní.

Tady je pohled na to, co děláme a co nevíme o vztahu mezi kouřením konopí a hubnutím.

Mnoho z řečí o kouření trávy na hubnutí pochází z přehledu dvou průzkumů z roku . Autoři dospěli k závěru, že míra obezity byla vyšší mezi lidmi, kteří uvedli, že neužívali konopí, v porovnání s mírami mezi těmi, kteří užívali konopí alespoň 3 dny v týdnu.

Krátce před zveřejněním těchto výsledků dospěla k podobným závěrům i studie zkoumající souvislost mezi konopí a obezitou u mladých dospělých.

Nedávno metaanalýza vztahu mezi užíváním konopí a indexem tělesné hmotnosti (BMI) zjistila, že uživatelé konopí měli výrazně nižší hodnoty BMI a obezity, ale zvýšený příjem kalorií.

Je důležité si uvědomit, že tato studie jednoduše naznačuje, že existuje určitá souvislost mezi užíváním konopí a nižší tělesnou hmotností. Není jasné, co se za tímto odkazem skrývá, a není dostatek důkazů o tom, že užívání konopí je účinný způsob, jak zhubnout.

Kromě toho má užívání konopí svá rizika a nevýhody (o tom později).

Odborníci mají několik teorií o tom, proč je užívání konopí spojeno s nižším BMI a menší pravděpodobností obezity.

Může zlepšit mobilitu

Při správném používání může konopí zmírnit příznaky bolesti a ztuhlosti. To znamená, že lidé s problémy s pohyblivostí mohou zjistit, že mohou být při užívání konopí aktivnější.

To může způsobit, že někteří lidé pijí méně

Někteří odborníci se domnívají, že mladí lidé, kteří užívají konopí, mohou konzumovat méně alkoholu než ti, kteří ho neužívají. To znamená, že nepřijímají kalorie z alkoholických nápojů, což může přispět k nižšímu BMI.

Dokáže snížit stres

Stresové pojídání je velmi reálná věc. Výzkum ukazuje, že lidé se ve stresu častěji přejídají a spoléhají na pohodlné jídlo.

Není žádným tajemstvím, že tráva může snížit úzkost a pomoci vám uklidnit se, když se cítíte ve stresu. Někteří věří, že pro některé lidi může nahradit stresující jedení.

Může zlepšit spánek

Špatný spánek může vést k přibírání na váze. Existují určité důkazy, že konopí může zlepšit nespavost. Navíc může pomoci snížit stres a bolest, dvě hlavní příčiny špatného spánku.

Dokáže urychlit metabolismus

Existují určité důkazy, že konopí interaguje s receptorem kanabinoidu 1, který hraje roli v metabolismu a příjmu potravy. Zdá se, že velké množství konopí urychluje metabolismus a snižuje ukládání energie, což má za následek nižší BMI.

Užívání konopí nevede k drastickému hubnutí. Odborníci se však domnívají, že může pomoci s některými základními faktory, které mohou u některých lidí přispět ke zvýšení tělesné hmotnosti.

K úplnému pochopení vztahu mezi užíváním konopí a hmotností je zapotřebí další výzkum.

Výzkum týkající se konopí a hubnutí některých lidí překvapuje z důvodu dlouhého spojení mezi plevelem a mlsáním.

Nedávná studie totiž ukázala nárůst prodeje „nezdravých“ potravin, které autoři většinou definují jako chipsy, sušenky a zmrzlinu, ve státech USA, kde je v současnosti konopí legální.

Je však třeba připomenout, že korelace neznamená příčinnou souvislost. To, že se prodej těchto produktů zvýšil tam, kde je konopí legální, neznamená, že na vině je konopí.

Jak mohou lidé jíst víc a zhubnout kouřením trávy? Výzkumníci se stále snaží zjistit podrobnosti, ale rovnováha mezi dvěma hlavními kanabinoidy v marihuaně může poskytnout určité vysvětlení.

Bylo prokázáno, že THC, psychoaktivní sloučenina, která způsobuje „povzbuzení“ z plevele, vyvolává hlad. To je důvod, proč lidé někdy používají konopí jako stimulant chuti k jídlu.

CBD, na druhé straně, působí proti některým účinkům THC, včetně jeho účinků na zvýšení chuti k jídlu a na změnu nálady.

Na první pohled by se mohlo zdát, že studie naznačuje, že kouření trávy je dobrý způsob, jak zhubnout. Neexistuje však žádný důkaz, že užívání konopí přímo způsobuje hubnutí.

To může nepřímo pomoci vyřešit určité problémy, včetně chronické bolesti a špatného spánku, což může přispět k tloustnutí.

Navíc užívání konopí není bezpečné, zvláště pokud to kouříš.

Podle American Lung Association obsahuje konopí kouř mnoho stejných dráždivých látek, toxinů a karcinogenů jako tabákový kouř.

A protože kuřáci plevele vdechují hlouběji a zadrží kouř déle, jsou vystaveni většímu množství dehtu na jeden nádech než kuřáci cigaret.

V průběhu času kouření poškozuje vaše plíce a dýchací cesty, snižuje dýchací funkce a zvyšuje riziko zánětu dýchacích cest a chronické bronchitidy.

Potom je zde problém zneužívání a závislosti. Podle zprávy z roku může mít až 30 procent uživatelů určitý stupeň poruchy užívání konopí. Ohroženi jsou zejména mladí lidé, zejména ti, kteří užívají konopí před dosažením věku 18 let.

I když existují určité důkazy, že kouření plevele může ovlivnit hmotnost, je zapotřebí další výzkum.

Navíc kouření stále způsobuje více škody než užitku, i když jde jen o konopí. Nekouření konopí může poskytnout určité zdravotní výhody, ale nedoporučuje se na hubnutí.

.

Napsat komentář