Olej z čajovníku: vlastnosti a výhody pro pokožku

The čajovník Je to druh keře, původem z Austrálie, ze kterého se destilací listů a větví získává esenciální olej.

Výsledkem je čirá, vysoce koncentrovaná tekutina, která se používá v kosmetice k léčbě různých kožních problémů, jako je akné, nebo působí jako antiseptikum.

INCI: Olej z listů Melaleuca Alternifolia (čajovník).

Vlastnosti čajovníku

  • antiseptikum
  • proti akné
  • jizva

antiseptikum

Jedná se o přírodní antiseptikum, které lze aplikovat přímo na pokožku nebo ředit v oleji či vodě. Tato antibakteriální síla činí použití esenciálního oleje z čajovníku ideálním v případě plísní. Je-li oblast, kde se houby nacházejí, malá, mohou se přímo aplikovat tři kapky tohoto esenciálního oleje a je-li oblast větší, mohou se zředit v oleji nebo vodě, aby pokryly větší plochu.

Stejná antiseptická aktivita se využívá při tvorbě šupin, lupů nebo psoriázy. Pokud se rozpustí v oleji, může se rozetřít po postižených částech těla, aby se zlepšil jejich stav.

Vši se vyhnou, i když se použije esenciální olej z čajovníku a pokud se už vyskytnou, je také dobrým prostředkem, jak se jich natrvalo zbavit.

proti akné

Esenciální olej z čajovníku se používá jako léčba proti akné. Jeho antiseptický účinek čistí oblast a zabraňuje infekci pokožky a tím i vzniku pupínků. Z tohoto důvodu je tato aktivní složka přítomna v mnoha produktech používaných k léčbě akné.

jizva

Jeho antibakteriální působení pomáhá při hojení ran, popálenin či puchýřů, pokud jsou již uzavřeny nebo s strupy. S otevřenými ranami nebo puchýři se nedoporučuje používat.

Uštípnutí hmyzem zmírní i aplikace čajovníkového oleje na samotné kousnutí.

Kontraindikace používání oleje z čajovníku

  • Mějte na paměti, že je to esenciální olej, je velmi koncentrovaný, takže jej musíte používat opatrně. Z tohoto důvodu by se neměly použít více než dvě nebo tři kapky, pokud se aplikují přímo na pokožku.
  • Nikdy by se neměl užívat perorálně.
  • Jak už jsem řekl, několik kapek se může přidat do šamponů, olejů nebo mýdel, aby se jejich aktivita zředila a mohli více pokrýt povrch pokožky.
  • Tento, stejně jako ostatní esenciální oleje, by neměly používat ani s ním manipulovat těhotné nebo kojící ženy.
  • Dojde-li k podráždění nebo kožním změnám, přestaňte jej užívat a poraďte se s lékařem.

Chcete-li znát kosmetiku s čajovníkovým olejem, stačí se přihlásit k odběru Zpravodaj o kosmetice a poštou obdržíte všechny produkty, které doporučuji.

Napsat komentář