Jak odstranit lepidlo na nehty

Umělé nehty se snadno používají a působí upraveným dojmem. Jednoduše je nalepíte na přírodní nehty a máte hotovo – dokud se vám lepidlo na nehty nenalepí i na prsty. Pokud se vám to povedlo a teď nevíte, čím odstranit lepidlo na nehty, čtěte dál. Lepidlo na nehty může být obtížné odstranit, pokud to neuděláte správně.

Lepidlo na nehty obsahuje kyanoakrylát, stejnou chemikálii, která se nachází v mnoha superlepidlech pro domácnost. Přesto se lepidlo na nehty a lepidlo pro domácnost mohou lišit v hustotě.

Na rozdíl od lepidla pro domácnost mohou některá lepidla na nehty obsahovat složky určené ke stimulaci růstu nehtů. Lepidla na nehty jsou navržena tak, aby rychle zaschla a pevně přilnula k nehtům. Jsou také voděodolná a po zaschnutí se stanou průhlednými.

Lepidla, která neobsahují kyanoakrylát, jako jsou silikonová lepidla, epoxidová lepidla, lepidlo na dřevo nebo řemeslné lepidlo, nemusí dobře přilnout k nehtům nebo vůbec. Lepidla na bázi polyuretanu mohou obarvit pokožku a jejich použití je nepohodlné. Jsou určeny pro těžké stavební práce, ne pro lepení umělých nehtů.

Jak odstranit lepidlo na nehty

Čím odstranit lepidlo na nehty

K odstranění lepidla na umělé nehty z pokožky budete potřebovat pomůcky, které už možná máte doma:

 • odlakovač s acetonem
 • zubní kartáček, pilník nebo leštička na nehty
 • namáčecí nádobu
 • jakýkoli druh oleje, jako je olivový olej, dětský olej nebo vazelína a hydratační krém
 • teplá mýdlová voda
 • vatové tampony

Jak odstranit lepidlo z nehtů

Existuje několik metod k odstranění lepidla na nehty z kůže, ale všechny vyžadují použití acetonu. Ne všechny odlakovače obsahují aceton, proto se před zahájením ujistěte, že máte ten správný.

Způsob, jak odstranit lepidlo na nehty

 1. Ponořte lepidlem zasažené místo do teplé mýdlové vody. Čím teplejší, tím lepší, ale dejte pozor, abyste se nespálili. Ujistěte se, že je voda napěněná a namočte zasažené místo asi na 15 minut. Pomůže to uvolnit lepidlo na nehty z pokožky.
 2. Jemně otřete oblast čistým zubním kartáčkem, brusným polštářkem nebo pilníkem na nehty, abyste odstranili zbytky lepidla. Pokožku nedrhněte ani netahejte.
 3. Pokud je to možné, namočte postižené místo do odlakovače na bázi acetonu. Pokud ne, namočte vatový tampon nebo tampon do acetonového odlakovače a přiložte na postižené místo. Vydržte asi 10 minut. Kombinace acetonu a tepla pomůže přerušit adhezní vazbu. Aceton může štípat, proto se ujistěte, že ho nenanášíte na otevřené ranky, oděrky nebo jinak poškozenou pokožku.
 4. Místo znovu jemně kartáčujte, abyste odstranili zbytky lepidla.
 5. Jelikož aceton pokožku vysušuje, potírejte oblast hydratačním krémem a olejem nebo vazelínou. To kůži hydratuje a zklidní.
Jak odstranit lepidlo z nehtů

Co nedělat

Drsné chemikálie v lepidle na umělé nehty a acetonu mohou oslabit nebo poškodit vaše nehty. Zvažte použití umělých nehtů pouze při zvláštních příležitostech nebo nouzových situacích. Pokud se bez nich neobejdete, snažte se dělat si přestávky co nejčastěji, aby se vaše vlastní nehty mohly regenerovat.

Neodstraňujte lepidlo na nehty ze rtů, očí nebo očních víček přípravkem na bázi acetonu. Pokud se lepidlo na nehty dostane do kontaktu s těmito oblastmi, navlhčete je teplou vodou a poraďte se s lékařem.

Nechte se inspirovat mým článkem Trendy barvy na nehty podzim 2022.

Hledáte už nápady na zimní gelové nehty s vánočními motivy 2022?

Zůstaňte s trendy v předstihu a přečtěte si jaké nehty letní barvy si vybrat na léto 2023.

Napsat komentář