Niacinamid: vlastnosti a výhody pro vaši pokožku

Niacinamid, také známý jako vitamín B3, je pro naši pokožku skvělým spojencem. Je to jedna z nejsilnějších a nejúčinnějších účinných látek v kosmetice současnosti a pokud ji obsahují vaše krémy a séra, všimnete si toho 😉

Jak vždy říkám, týmová práce je lepší ai když jedna ingredience může fungovat dobře i sama o sobě, je důležité, aby byla kombinována s ostatními ve formě synergií, které pomohou zvýšit její účinek nebo dosáhnout jiných.

A proč vám to říkám, vždyť to je případ niacinamidu. Sama o sobě je výbornou ingrediencí, ale v kombinaci s jinými může být zlatá.

Vlastnosti niacinamidu nebo vitamínu B3

  • proti stárnutí
  • vrásčitost
  • depigmentace
  • zvlhčovače
  • analgetika

Niacinamid dokáže posílit kožní bariéru a zároveň provádět regeneraci buněk hydratací a péčí o dermis.

Je to dobrá složka proti stárnutí, která bojuje proti mimickým liniím a vráskám, neboť její použití může generovat vyšší produkci kolagenu, který udržuje pokožku plnou a zdravou, zabraňuje fragmentaci a prasknutí tkání, které způsobují vrásky.

Kromě toho je to složka, kterou často najdeme v depigmentačních kúrách, neboť výrazně snižuje pigmentaci způsobenou sluncem. V tomto případě se pravděpodobně nachází spolu s dalšími účinnými látkami, jako je retinol, které zvyšují jeho aktivitu.

Zároveň dokáže zlepšit tón pleti potlačením nažloutlého tónu, který se někdy může objevit, nebo zklidněním citlivé nebo zarudlé pokožky s rosaceou.

A výhodou niacinamidu oproti jiným účinným látkám je, že nejen ošetřuje, ale také zabraňuje ztrátě hydratace a zároveň udržuje pokožku hydratovanou, takže tvoří dokonalé ošetřující kombo.

Chcete-li znát niacinamidovou kosmetiku, stačí se přihlásit k odběru Kosmetika na zkušebním zpravodaji a poštou obdržíte všechny produkty, které doporučuji.

Zvem vás, abyste si přečetli další recenze produktů, jako je ta, kterou jsem udělal o krému Lidl

Napsat komentář