Nemáte rádi výplně na rty? Získejte podrobné informace o jejich rozpuštění v počátečním stádiu

V tomto článku budeme hovořit o Nemáte rádi výplně na rty? Získejte podrobné informace o jejich rozpuštění v počátečním stádiu

.

Výplně rtů jsou injekce, které dodávají rtům objem, díky čemuž vypadají plnější.

Injekční výplně nejsou trvalé, ale mohou trvat od 3 do 18 měsíců, v závislosti na typu, který si vyberete. Stále mohou být zkrátka dost velkým závazkem.

Pokud však nejste naprosto spokojeni se svými výsledky, nemusíte čekat. Možná budete moci rozpustit výplně na rty dříve, v závislosti na typu použité výplně.

Chcete-li snížit objem nebo vyhladit hrudky, můžete rozpustit veškeré plnivo nebo jen část z něj.

Níže naleznete podrobné informace o rozpouštění výplní na rty, včetně toho, jaké typy výplní můžete ředit, jak proces funguje a co můžete očekávat.

Pouze výplně na bázi kyseliny hyaluronové (HA), jako jsou Juvederm, Restylane a Belotero, se mohou rozpustit.

HA je cukr, který se přirozeně nachází ve vašem těle, především v pojivových tkáních. HA v podstatě funguje tak, aby udržela vaši pokožku hydratovanou, což přispívá k plnosti. HA v plnivech je syntetická nebo laboratorní verze.

Výplně vyrobené z čehokoli jiného jsou nevratné, ale opět nevydrží věčně, ať se děje cokoliv. Plniva se časem znehodnocují, takže je třeba provést následné injekce, aby vypadaly co nejlépe.

Co dělat s výplněmi bez HA?

Pokud byly vaše rty zvětšeny něčím jiným než HA a nejste spokojeni s výsledky, zkušený kosmetický chirurg může asymetrii nebo bulky napravit injekcí většího množství výplně k vyrovnání polohy.

Nechcete představovat další plniva nebo čekat, až se vaše plniva rozloží samy? Máte také možnost chirurgického odstranění.

Bez ohledu na to, k čemu se přikláníte, měli byste začít tím, že se zeptáte renomovaného kosmetického chirurga na své možnosti.

Najděte ve své oblasti certifikovaného kosmetického chirurga prostřednictvím Americké společnosti plastických chirurgů nebo Americké společnosti kosmetických chirurgů.

Chcete-li rozpustit výplně rtů, budete muset vedle výplně vstříknout hyaluronidázu (hyalázu).

Hyaluronidáza je koncentrovaná syntetická forma enzymu, který se přirozeně vyskytuje ve vašem těle. Když se vstříkne, začne rozkládat plnivo, čímž se urychlí proces rozpouštění, ke kterému dojde v průběhu času.

Hyaluronidáza se v medicíně používala dávno před výplněmi, ale zdravotníci ji používali k rozpouštění výplní HA již téměř 20 let.

Nerozpouští jen výplně rtů. Dokáže také rozpustit výplně na tvářích, pod očima a v jakékoli jiné oblasti – pokud jsou to výplně HA.

Pokud se rozhodnete rozpustit výplně rtů, měli byste tento proces zahájit konzultací s kosmetickým chirurgem nebo dermatologem.

Během konzultace můžete prodiskutovat vaše očekávání a možnosti rozpouštění plniv.

Hyaluronidáza má okamžitý účinek. Ale jelikož chemie každého těla je jiná, ne každý si všimne výsledků stejnou rychlostí.

Plniva na bázi HA různých značek se mohou rozkládat různou rychlostí. Množství plniva, které chcete zředit, může také ovlivnit. Možná se budete muset vrátit na více než jednu relaci, abyste dosáhli požadovaných výsledků.

Mnoho lidí si všimne výsledků již za pár dní.

Uvědomte si, že vaše rty mohou po zákroku dočasně působit plněji. Může to být způsobeno kombinací mírného otoku v důsledku injekce a extra objemu z rozpouštěcí tekutiny.

Obvykle je bezpečné nechat si rozpustit výplně rtů u renomovaného plastického chirurga nebo dermatologa.

Jako u každého postupu však existují určitá potenciální rizika, o kterých byste si měli být vědomi.

Existuje malá šance, že hyaluronidáza způsobí alergickou reakci. Podle studie z roku je riziko alergických reakcí obvykle velmi nízké, mezi 0,05 a 0,69 procenta. Méně než 0,1 procenta lidí pociťuje svědění a otok.

Je však pravděpodobnější, že budete mít alergickou reakci při dávkách vyšších než 100 000 mj. Frekvence alergických reakcí se zvyšuje na něco přes 31 procent při dávce 200 000 IU.

Váš dermatolog nebo chirurg pravděpodobně začne s nejnižší možnou dávkou, aby se minimalizovala možnost alergické reakce.

Hyaluronidáza může také interagovat s určitými léky, včetně některých léků na úzkost a antihistaminik.

Dalším potenciálním vedlejším účinkem, který je třeba zvážit, je, že hyaluronidáza může potenciálně rozložit příliš mnoho plniva, jakož i vlastní HA vašeho těla. V důsledku toho můžete ztratit více objemu, než chcete, a na rtech si všimnete nějaké nerovnosti. Takže v průběhu času bude vaše tělo produkovat víc HA, ale to může trvat několik měsíců.

Pokud nejste spokojeni s výsledky zvětšení rtů nebo máte nějaké komplikace, lékař, který vám dělal originální výplňové injekce, vám je může bezplatně vyřešit. Nikdy nezaškodí začít otázkou na jejich politiku.

Pokud se rozhodnete navštívit jiného chirurga nebo dermatologa, aby rozpustil vaše výplně rtů, nebo chcete, aby se rozpustili, protože jste změnili názor na vzhled, cena obvykle závisí na:

  • kolik hyaluronidázy budou potřebovat
  • jejich umístění
  • úroveň jejich zkušeností

Podle RealSelf.com se cena pohybuje od 50 do 1 625 USD, přičemž průměrná cena je 450 USD.

Internet nabízí dělat téměř cokoli vlastníma rukama, ale není to něco, co byste se měli snažit dělat sami. Výplně rtů budete muset rozpustit v klinickém prostředí kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem.

Pokoušet se je rozpustit sami doma může vést ke zranění a potenciálně vážným komplikacím, jako je infekce a dokonce poškození cév nebo nervů.

Hyaluronidáza dokáže rozpustit výplně rtů na bázi kyseliny hyaluronové dříve, než se samy rozloží.

Pokud nejste spokojeni se zvětšením rtů, můžete kontaktovat specialistu, který vám injekce dal, abyste se dozvěděli více o svých možnostech. Další informace můžete získat také od certifikovaného kosmetického chirurga nebo dermatologa.

Adrienne Santos-Longhurst je kanadská spisovatelka a autorka na volné noze, která již více než deset let intenzivně píše o zdraví a životním stylu. Když není zalezena v psací kůlně, neupravuje článek nebo nedělá rozhovory s lékařskými odborníky, lze ji nalézt dozvánět ve svém plážovém městečku s manželem a psy v závěsu nebo se plácat v jezeře a pokoušet se ovládat své surfové prkno.

.

Napsat komentář