Nejlepší zvlhčovače SPF– Tipy na líčení a péči o pleť

Pokud čtete tento článek, jste na správném místě, abyste se dozvěděli o Nejlepší zvlhčovače SPF

.

Slunce je zodpovědné za 90 % viditelných změn na pokožce, takže něco tak jednoduchého, jako je začlenění opalovacího krému do vaší každodenní rutiny, může výrazně ovlivnit jemné linky, vrásky, sluneční skvrny a ztrátu elasticity. Spousta lidí nechápe, že iv zamračených dnech je třeba si chránit pokožku. Americká akademie dermatologie uvádí, že iv zamračeném počasí může proniknout pokožkou až 80 procent škodlivých ultrafialových paprsků slunce.

Kromě toho může sníh odrážet až 80 procent ultrafialových (UV) paprsků, čímž se zvyšuje riziko vystavení slunečnímu záření. Navíc čím vyšší nadmořská výška, tím větší expozice UV záření, takže ochrana před sluncem je klíčová i během vaší lyžařské dovolené.

Navzdory těmto významným skutečnostem zpráva z roku odhalila, že zatímco téměř dvě třetiny Američanů používají produkty proti stárnutí jako součást své každodenní rutiny. Ochrana pokožky běžně jen 11% používá opalovací krém každý den a je neuvěřitelné, že téměř polovina (46%) opalovací krém vůbec nepoužívá. Jeden z hlavních důvodů proč? Lidé říkají, že nemají čas – nebo jsou trochu líní.

Možná to je důvod, proč průmysl péče o pleť spojil dva důležité kroky v jednom, aby vznikl koncept hydratačního krému SPF. Podívejme se blíže na to, jak tento produkt konkuruje tradičnímu opalovacímu krému, proč byste jej měli nosit denně a na 20 pečlivě vybraných receptur, které vám pomohou začít s hydratací a ochranou pokožky před škodlivými slunečními paprsky.

Související: Nejlepší hydratační krémy na obličej

Seznam

Cerave AM SPF 30 hydratační pleťové mléko, 10,99 dolarů

Garnier Krémové sérum Green Labs Hyalu-Melon Filling SPF 30, 22 dolarů

čj. 7 Vezměte a osvětlete denní krém s trojím účinkem s SPF 30,27 $

La Roche-Posay Anthelios Ultra Light Lotion SPF 60, 29,99 dolarů

Cetafil Profesionální Olej Absorbující hydratační krém SPF 30, 17,99 dolarů

Olay regenerátor Šlehač SPF 25, 29, 25

Kožená kancelář SkinSit tvář, 59 dolarů

Murad nezbytný C Denní hydratační spektrum SPF 30 PA+++, 65 USD

Shiseido Bílá lucentní denní emulze Široké spektrum SPF 23. 70 USD

Pixi Opalovací mlha SPF 30, 18 USD

Dr. Jart Ošetření pro korekci barvy tygří trávy Cicapair, 19 dolarů

Opilý slon Fyzická denní obrana Umbra Tinte s opalovacím krémem SPF 30, 36 dolarů

Různé Absorbující hydratační olej SPF 30, 9,74 USD

Neutrogena Hydro Boost Vodní gel na opalování se širokým spektrem SPF 50,16 USD

Clarins Multiaktivní denní krém SPF 20,50 $

Fenty Kůže Hydra Vizor Invisible Moisturizer Broad Spectrum SPF 30, $ 25

Dermalogica Prisma Protect SPF 30,65 $

Lancôme Renergie Lift Multi-Action Ultra zpevňující a korigující tmavé zbarvení, hydratační

Elta MUDr Širokospektrální SPF 44 tónované UV prvky, 36,50 $

Elizabeth Arden Ceramide Premiere Intenzivní hydratační a regenerační opalovací krém se širokým spektrem SPF 30

SPF přes historii: velký vývoj

Možná jeden z důvodů, proč je pro lidi obtížné naskočit na módu SPF, je ten, že jeho skutečný ochranný faktor (a důležitost) nebyl až donedávna skutečně objeven – pojďme se na to podívat blíže.

  • Kromě lékařských experimentů Egypťanů, Řeků a Římanů vyvinul australský chemik HA Milton Blake nejranější formu opalovacího krému ve 30. letech 20. století. Jeho experimentální krém na opalování, ze kterého se později stal Hamilton Sun and Skin, se stále prodává. Několik dalších následovalo ve 30. a 40. letech 20. století.
  • Zní jméno Coppertone jako zvon? První velká letní společnost zabývající se péčí o pleť debutovala v 50. letech 20. století s opalovacím mlékem, které se prodávalo jako způsob, jak dosáhnout „rychlejšího a hlubšího opálení“, přičemž vaši pokožku stále chrání před sluncem. Společnost uvedla, že produkt propouští pouze UV ​​záření na podporu opálení, což se později ukázalo jako nepřesné – jelikož skvrny a pihy jsou stále synonymem poškozené pokožky.
  • Pojem SPF (ochranný sluneční faktor) byl poprvé představen v 60. letech minulého století. Bohužel, jen malé procento 2-4 SPF. Nemluvě o tom, že receptury byly často mastné, husté a nevstřebaly se rychle do pokožky.
  • Sedmdesátá a osmdesátá léta minulého století byla dvě desetiletí plná falešných tvrzení, že opalovací oleje se při opalování „postarají“ o pokožku (často s hliníkovou fólií pro zvýšenou intenzitu). Ve skutečnosti podporují vrásky, sluneční skvrny a bohužel i případy rakoviny kůže.
  • Nakonec v 90. letech došlo k několika inovacím. Opalovací krémy nyní obsahovaly UVA blokátory. Proces aplikace je usnadněn použitím sprejů a gelových opalovacích krémů. Ochrana před sluncem se začala objevovat iv jiných produktech péče o pleť (jako jsou hydratační krémy). Úrovně SPF nadále stoupaly na bezpečnější a důvěryhodnou úroveň ochrany.
  • V současnosti FDA reguluje etikety opalovacích krémů, aby byly pro spotřebitele přátelštější, takže přesně víte, co kupujete a jak moc vás to ochrání.

Proč se vyplatí nosit opalovací krém každý den?

Slunce může na vaší pokožce působit dobře a pozvednout vám náladu, ale toto jsou hlavní důvody, proč je důležité používat opalovací krém každý den – nebo hydratační krém.

Ochrana před UV zářením

Úbytek ozonové vrstvy způsobil, že naše pokožka byla ještě náchylnější ke škodlivým účinkům UV záření. SPF blokuje tyto paprsky, čímž výrazně snižuje pravděpodobnost poškození sluncem.

Snižuje riziko rakoviny kůže

Rakovina kůže je nejběžnější formou rakoviny ve Spojených státech. Melanom, nejnebezpečnější typ rakoviny kůže, každoročně diagnostikují více než 96 400 lidem a přibližně 7 200 na něj zemře. Jednoduchým nanášením opalovacího krému každý den snížíte riziko rakoviny kůže na polovinu.

Udržuje rovnoměrný tón pleti

Vystavení slunci způsobuje, že vaše pokožka zvyšuje produkci melaninu, pigmentu, který dává vaší pokožce její barvu. Opalovací krém pomáhá předcházet změně barvy a tmavým skvrnám způsobeným poškozením sluncem.

Zabraňuje předčasnému stárnutí

Fotostárnutí pokožky vypadá hustá, kožovitá, odbarvená, vrásčitá a povislá. Výzkum ukazuje, že lidé ve věku 55 a méně let, kteří pravidelně používají opalovací krém, mají o 24 procent menší pravděpodobnost, že budou vykazovat známky stárnutí než lidé, kteří jej nepoužívají.

Je hydratační krém SPF stejně dobrý jako opalovací krém?

Zatímco odborníci doporučují používat hydratační krém i samostatný opalovací krém, argument nepochází jen ze schopnosti produktů pronikat do pokožky. „Obecně by se měl hydratační krém aplikovat před produktem SPF, aby nenarušoval ochranu, kterou vytváří na pokožce. Pokud nanesete hydratační krém na SPF, může to snížit ochranu před sluncem,“ říká Elle MacLeman, biochemička, specialistka na péči o pleť a hlavní technická autorka The Derm Recenze.

„Navíc, pokud jde o hydratační krémy s obsahem SPF, ty obvykle neobsahují dostatek SPF – ne z hlediska síly (tedy SPF 15 nebo 30), ale z hlediska koncentrace. V mléce není dostatek opalovacího krému pro správnou ochranu pokožky, vysvětluje MacLeman. „Zvlhčovače SPF mohou být skvělé pro vnitřní použití na ochranu pokožky před UVA paprsky, které pronikají skrz sklo. Pokud jste však na přímém nebo silném, nepřímém slunci, vždy je nejlepší nanést si na obličej ten nejlepší opalovací krém po nanesení hydratačního krému. Dobrým obecným pravidlem je použít lžičku krému na obličej opalovací krém. Mnoho lidí se neaplikuje dostatečně na to, aby si chránili pokožku.“

Přestože to odborníci nedoporučují, používání hydratačního krému SPF je lepší než jeho používání vůbec. To může usnadnit lidem, kteří jsou náchylní k nedbalé péči o pleť, plížit se na opalovací krém.

Rozdíl mezi různými úrovněmi SPF

Podle MacLemana stojí za to mluvit o rozdílu mezi různými silami SPF. „SPF 15 blokuje 93 % UVB paprsků, SPF 30 blokuje 97 % UVB paprsků a SPF 50 blokuje 98 % UVB paprsků,“ vysvětluje. „Jelikož mezi silnými stránkami není velký rozdíl, pokud jde o ochranu, opětovná aplikace je nejdůležitější součástí používání produktu SPF.“

Tip MacLeman Takeaway: „Měli byste aplikaci opakovat každé dvě hodiny. Existuje mnoho produktů, které můžete použít na make-up, aby nenarušily, nenarušily nebo neposunuli podklad, pudry nebo tvářenku. Některé z těchto produktů jsou práškový opalovací krém, opalovací krém a použití kosmetického mixéru k opětovnému nanesení tekutého opalovacího krému.

Jak vybrat SPF hydratační krém?

Při výběru produktu dva v jednom, jako je hydratační krém SPF, je třeba zvážit několik pokynů.

Související: Nejlepší zvlhčovače pro suchou pokožku

Přečtěte si štítky úplně

Ujistěte se, že se jedná o hydratační krém SPF, který je určen k ochraně obličeje (a krku), ne těla. Nejenže nemusí být dostatečně silný na to, aby zcela ochránil vaši pokožku, ale může také způsobit ucpané póry a vyrážky.

Identifikujte svůj typ pleti

Pravděpodobně už víte, jaký je váš typ pleti. To je velmi důležité, protože nalezení správného hydratačního krému SPF může být poněkud složité. Hledejte na štítku, zda je nekomedogenní, bez parfemace a bez oleje – zvláště pokud máte sklony k vyrážkám a ucpaným pórům.

Nezapomeňte na hydratační prvek

Bez ohledu na váš typ pleti by váš hydratační krém SPF měl být hydratační. Hledejte složky jako kyselina hyaluronová, ceramidy, glycerin, bambucké máslo, avokádový olej a aloe vera.

Nejlepší hydratační krémy na obličej s SPF

Jaké je nejlepší pleťové mléko SPF? Máme jich 20.

Nejlepší drogeriový zvlhčovač s SPF

Cerave AM SPF 30 hydratační pleťové mléko, 10,99 dolarů
Tento nekomedogenní hydratační krém na obličej s SPF, který doporučuje National Skin Cancer Foundation, je bez oleje a vůně, takže je vhodný jak pro citlivé typy pleti, tak pro mastnou a aknózní pleť. Kyselina hyaluronová a ceramidy spolupracují při obnově a hydrataci pokožky, niacinamid (forma vitamínu B3) zklidňuje a oxid zinečnatý poskytuje širokospektrální ochranu. Je považován za nejlepší hydratační krém na obličej s SPF doporučený dermatology.

Garnier Krémové sérum Green Labs Hyalu-Melon Filling SPF 30, 22 dolarů
Tento jedinečný vzorec je sérum na obličej, hydratační krém a opalovací krém v jednom. Obsahuje kyselinu hyaluronovou zpevňující pokožku a vodní meloun, které synergicky působí na redukci jemných vrásek a zlepšují elasticitu. Navzdory svým ultra hydratačním vlastnostem je lehký a rychle se vstřebává do pokožky.

čj. 7 Vezměte a osvětlete denní krém s trojím účinkem s SPF 30,27 $
Tento denní krém obsahuje patentovanou technologii Double Defense No7 a aktivní látky proti stárnutí, které redukují tři klíčové příznaky stárnutí: vrásky, tón a texturu – všechny se zlepšují do dvou týdnů, nemluvě o čase. Pokožka zůstává hydratovaná až 24 hodin po aplikaci.

Nejlepší hydratační krém SPF pro mastnou pleť

La Roche-Posay Anthelios Ultra Light Lotion SPF 60, 29,99 dolarů
Toto lehké, matné složení se rychle vstřebává do pokožky, díky čemuž je ideálním základem pod make-up, jakož i účinným zvlhčovačem a opalovacím krémem. Obsahuje také množství antioxidantů pro boj proti volným radikálům, které pomáhají bojovat proti známkám stárnutí pokožky, včetně jemných linií a skvrn. Nemluvě o hydratačním krému na obličej SPF 50, který je obtížnější získat.

Cetafil Profesionální hydratační vlasový olej SPF 30, 17,99 dolarů
Tento matný hydratační krém s ochranným faktorem SPF, speciálně vyvinutý pro mastnou pleť, nezpůsobuje vyrážky ani nedráždí stávající akné. Glycerin nasává a zadržuje vlhkost, dimetikon zabraňuje ztrátě vody bez ucpávání pórů a filtr SPF 30 poskytuje širokospektrální ochranu před sluncem.

Olay regenerátor Šlehač SPF 25, 29, 25
Jaký je nejlepší zvlhčovač pro mastnou pleť? Zvažte tento jeden z nejlepších zvlhčovačů SPF i pro ty nejmastnější typy pleti. Jeho našlehaná textura absorbuje olej během několika vteřin a zanechává sametově hladký povrch, který lze použít jako základ pod make-up. Má také vlastnosti proti stárnutí. Postupem času se pružnost zlepšuje, vrásky se vyhlazují a pleť má pevnější, nadzvednutý vzhled.

Nejlepší krém proti vráskám s SPF

Kožená kancelář SkinSit tvář, 59 dolarů
Existují hydratační krémy s SPF, jakož i super receptura od Skin Authority. Pro začátek má široké spektrum SPF 50, které může být obtížné najít. Ale je to také vysoce účinný zvlhčovač, který chrání před modrým světlem, infračerveným zářením, teplem z aktivity a znečištěním. Nesmíme zapomínat, že vzorec obsahuje retinol (silný prostředek proti stárnutí) a vitamíny C a E – až 200%. I když se zdá, že toto mléko dělá téměř všechno, je bez parabenů a bez parfemace.

Murad nezbytný C Denní hydratační spektrum SPF 30 PA+++, 65 USD
Vitamin C pomáhá zesvětlit menší případy melasy, ale přidaná ochrana před sluncem zabraňuje úniku tmavých skvrn. Samozřejmě C je také silný antioxidant, který pomáhá chránit před environmentálními stresory. Nakonec poskytuje dokonalé množství hydratace, ze které mohou profitovat všechny typy pleti.

Shiseido Bílá lucentní denní emulze Široké spektrum SPF 23. 70 USD
Tento denní SPF, který je vytvořen pomocí patentované technologie ReNeura Technology+ od Shiseido, zlepšuje vzhled tmavých skvrn a známek stárnutí a zároveň podporuje zářivou a světlou pleť. Kromě toho chrání pokožku před pylem a znečištěním ovzduší a zároveň hydratuje, redukuje jemné vrásky a suchost.

Nejlepší hydratační krém na obličej s SPF pro citlivou pokožku

Pixi Opalovací mlha SPF 30, 18 USD
Pro lehké polední osvěžení vyzkoušejte tuto opalovací mlhu od Pixi. Nejenže poskytuje pokožce tolik potřebnou podporu SPF 30, ale obsahuje také výtažky z bambusu, aloe vera a heřmánkových listů, které pokožku zklidňují, vyživují a zklidňují. Dokonalá odpolední hydratační a opalovací mlha.

Dr. Jart Ošetření pro korekci barvy tygří trávy Cicapair, 19 dolarů
Ošetření pro úpravu barvy trávy Dr. Jart Cicapair Tiger Grass je kúra pro korekci barvy od zelené po béžovou, která koriguje zarudnutí a pomáhá chránit pokožku před agresory z prostředí. Poskytuje ochranu SPF 30 před UV zářením a vytváří prachovou bariéru pro ochranu pokožky před vnějším prostředím a zároveň zvyšuje životaschopnost pokožky.

Opilý slon Fyzická denní obrana Umbra Tinte s opalovacím krémem SPF 30, 36 dolarů
Tento přírodní opalovací krém – ideální pro citlivé typy pleti – obsahuje působivých 20% oxidu zinečnatého, ale nikdy byste to nevěděli, protože tak dobře splyne s vaší pokožkou. Výtažek z řas a slunečnicových klíčků navíc poskytuje antioxidační ochranu.

Související: Nejlepší zvlhčovače pro mastnou pleť

Nejlepší hydratační krém s SPF pro aknózní pleť

Různé Absorbující hydratační olej SPF 30, 9,74 USD
SPF a zvlhčovače ve spojení s akné mohou způsobit komplikace, ale ne tento vzorec. Je ideální pro pleť se sklonem k akné, neboť neobsahuje dráždivé vůně a neucpává póry olejů. Při kontaktu se absorbuje a zanechává matný povrch.

Neutrogena Hydro Boost Vodní gel na opalování se širokým spektrem SPF 50,16 USD
Tento gelový krémový hydratační krém obsahuje kyselinu hyaluronovou, která udržuje pokožku jemnou, pružnou a hladkou po celý den bez ucpávání pórů a zhoršení aknózní pleti. Jelikož mnohé ze složek bojujících proti skvrnám způsobují, že pokožka je citlivější na slunce, obsahuje působivý SPF 50 pro maximální ochranu.

Nejlepší hydratační krémy s SPF pro smíšenou pleť

Clarins Multiaktivní denní krém SPF 20,50 $
Se smíšenou pokožkou může být obtížné se vypořádat, ale tento hydratační krém s ochranným faktorem SPF je navržen tak, aby vyhovoval všem typům pleti – dokonce i té vybíravé. Pomáhá také předcházet a viditelně korigovat jemné linky a vrásky díky extraktu z myrothamnu. Pamatujte, že toto není nejlepší volba pro lidi s velmi citlivou pokožkou kvůli nižším úrovním SPF.

Fenty Kůže Hydra Vizor Invisible Moisturizer Broad Spectrum SPF 30, $ 25
Tato vzdušná hydratace poskytuje neviditelnou ochranu před sluncem a zároveň rozjasňuje pokožku. Tato kombinace SPF, která je šetrná k pokožce, neobsahuje oxybenzon a oktinoxát a časem snižuje výskyt pórů, změnu barvy, jemné linky, vrásky a pružnost.

Dermalogica Prisma Protect SPF 30,65 $
Pokud milujete slunce, ale přesto chcete chránit svoji pokožku, toto high-tech mléko je pro vás. Tento světle aktivovaný SPF hydratační krém pomáhá udržovat rovnoměrný tón pleti a poskytuje celodenní hydrataci pro viditelně hladkou pokožku.

Nejlepší hydratační krém s SPF pro zralou pleť

Lancôme Renergie Lift Multi-Action Ultra Zpevňující a korigující tmavé zbarvení Hydratační SPF 30, 109 $
Tento denní krém je vynikající volbou pro lidi, kteří bojují se zralou pletí spojenou s tmavými skvrnami. Kyselina glykolová bez hydrochinonu je klíčovou složkou, která zlepšuje strukturu pokožky a redukuje vrásky, zbarvení, vypíná a zpevňuje pokožku. Přídavek SPF 30 chrání pokožku před škodlivými slunečními paprsky.

Elta MUDr Širokospektrální SPF 44 tónované UV prvky, 36,50 $
Toto složení dva v jednom, vhodné pro všechny typy pleti (dokonce i pro citlivou pleť), obsahuje oxid zinečnatý a oxid titaničitý (široké spektrum 44), které poskytují vynikající ochranu před sluncem, a kyselinu hyaluronovou pro hloubkovou hydrataci a zjemnění vzhledu jemných linek vrásek. . Aby toho nebylo málo, má lichotivý přirozený odstín. Nejlepší barvící balzám s SPF pro zralou pleť (KW)

Související: Nejlepší ztmavující hydratační krém

Elizabeth Arden Ceramide Premiere Intenzivní hydratační a regenerační opalovací krém se širokým spektrem SPF 30
Pokud hledáte výživný hydratační krém, který nešetří na ochraně a proti stárnutí, tohle je on. Hluboce hydratuje pokožku a zároveň revitalizuje její vzhled a texturu. Použitý krém zpevňuje a posiluje přirozené bariéry pokožky kolagen výroby. Obsahuje silný retinolový komplex, vápník a značkové aminokyseliny, které posilují kůži. Toto je jeden z nejlepších hydratačních krémů s SPF pro suchou pokožku.

Nejlepší zvlhčovače SPF: shrnutí

Slunce je zodpovědné za 90 % viditelných změn na pokožce, takže něco tak jednoduchého, jako je začlenění opalovacího krému do vaší každodenní rutiny, může výrazně ovlivnit jemné linky, vrásky, sluneční skvrny a ztrátu elasticity.

Navzdory této významné skutečnosti zpráva z roku zjistila, že zatímco téměř dvě třetiny Američanů používají produkty proti stárnutí jako součást své každodenní rutiny péče o pleť, pouze 11 % používá opalovací krém každý den a překvapivě téměř polovina (46 %) je nepoužívá nikdy. opalovací krém.nosí. vůbec. Jeden z hlavních důvodů proč? Lidé říkají, že nemají čas – nebo jsou trochu líní.

Možná to je důvod, proč průmysl péče o pleť spojil dva důležité kroky v jednom, aby vznikl koncept hydratačního krému SPF.

Bibliografie:
Fotostárnutí: Co potřebujete vědět o jiném typu stárnutí, o nadaci proti rakovině kůže.
„Často kladené otázky o ochraně před sluncem,“ Americká společnost pro dermatologii.
„Většina Američanů nepoužívá opalovací krém každý den,“ Centrum pro dermatologii a laserovou kožní chirurgii.
„Slunce a vaše pokožka: co potřebujete vědět“, Nadace proti rakovině kůže.
„Rakovina kůže“, prevence rakoviny.
„Denní opalovací krém může zabránit stárnutí pokožky,“ uvedla agentura Reuters.

Napsat komentář