Nejlepší zvlhčovač pokožky: Monoi olej

V tomto článku vám povíme některé informace týkající se Nejlepší zvlhčovač pokožky: Monoi olej

.

Getty Images

Zapomeňte na děti v cukrárnách – nic se podle mých zkušeností nevyrovná radosti a úžasu dospělých žen, které se chystají koupit si hrsti krásně zabaleného kokosového oleje. S chichotáním se, zakladatelka Carol’s Daughter Lisa Price a já si prohlížíme regály malého dárkového obchodu v továrně Parfumerie Tiki v Papeetu na Tahiti. Chytíme vše, co vidíme, strkáme nos do láhve za lahví, šklebíme se jako opilí. Není to však jen podvodník s vůní kokosového oleje nebo opalovacího mléka, což nás tak vzrušuje – je to skutečné.monoi

: Slaboucí aromatická směs vyrobená namáčením květů tiare, druhu gardénie původem z Francouzské Polynésie, v kokosovém oleji z místních zdrojů.

Price a já máme v těchto věcech mimořádnou zálibu: poprvé jsem navštívil Tahiti v roce 2005, fyzicky a emocionálně traumatizovaný dvojitým šokem velké operace a těžkého rozchodu a našel jsem balzám v ostrovním ráji a oleji. pro oba. Price byl fascinován údajnými kosmetickými vlastnostmi monoi již léta předtím, než představil složku v nedávno vydané Monoï Repairing Collection od Carol’s Daughter (která zahrnuje šampon, kondicionér a masku na vlasy). Když narazíte na víceúčelový hydratační krém, o kterém se říká, že zanechává vlasy lesklé, nadýchané, zanechává pokožku jemnou a zářivou a poskytuje čichovou přestávku v jedné kapce, je obtížné nebýt posedlý.

Obyvatelé jižního Pacifiku používali monoi, což znamená „posvátný olej“, po staletí. Je to, říká Price, „jejich vazelína“: denně si ji přelévají od hlavy k patě, aby si chránily pokožku a vlasy před vysušujícími účinky slané vody a tropického slunce; používá se ke zklidnění zánětu při odřeninách a bodnutí hmyzem; těhotné ženy ho používají k boji proti striím; masírují miminka po narození. Většina rodin má své vlastní recepty na monoi, z nichž mnohé obsahují další aromatické látky, jako je ylang-ylang, santalové dřevo, vanilka a bazalka (druhá, jak mi říká místní žena, je pikantní směs používaná k odvrácení „špatného parfému a nechtěných nápadníků „. „což by skutečně mohlo být jedno a to samé). dokonce i repelenty proti hmyzu.

Stejně jako v případě několika starověkých bylinných kosmetických produktů populárních na vzdálených místech, mnohé z legendárních výhod monoi byly v posledních letech vědecky ověřeny. Květy obsahují vysoké hladiny methylsalicylátu, který je známý svými čistícími a protizánětlivými vlastnostmi (souvisí s kyselinou salicylovou, ze které pochází aspirin a mnohé léky na akné), a během typické 15-ti denní macerace se tyto aktivní vlastnosti přeneseny do oleje. Zatímco jakýkoli kokosový olej je účinným hydratačním prostředkem pro pokožku a roztřepené konečky – chrání lipidovou bariéru pokožky a snadno proniká do vlasových folikulů, aby zabránil ztrátě bílkovin a vody – kokosové ořechy z korálových ostrovů používané na monoi mají super schopnosti: obsahují extra bílky hedvábnější, méně mastné máslo než ty, které se pěstují jinde. Toto je šťastná alchymie.

„Nejprve jsem chtěl použít monoi jednoduše proto, že se mi líbila vůně a skutečnost, že pochází z Francouzské Polynésie,“ říká Price, „ale když jsme dělali klinické zkoušky s produkty Repair Collection, poskytli úžasné výsledky – mnohem lepší než já. mohl. doufat.“ Dcera Carol skutečně zjistila, že po jediném použití šamponu a masky na vlasy se lámavost vlasů snížila o 96 procent. A při testu tahem, který napodobuje běžné nošení, se vlasy neošetřené monoesterem po 10 000 potaženích zlomily, zatímco pramínky s monoesterovou úpravou vydrželi 130 000 potažení.

S výsledky, jako je tento, není překvapením, že řada kosmetických společností umisťuje své plážové slunečníky na stejný úsek tropického písku: Monoi se objevuje ve všem, od bronzerů přes rtěnky až po krémy proti stárnutí. (Existují určité důkazy, že má zpevňující účinek na pokožku: Ženy v malé studii provedené Institut du Monoï, neziskovou organizací založenou vládou Tahiti na propagaci zázračného oleje, prokázaly 27procentní nárůst pokožky. elasticita ve srovnání s 28 lety.dny používání.)

Jedním z průkopníků monoi byl zakladatel a kreativní ředitel Nars Cosmetics François Nars, který se po návštěvě Tahiti v 90. letech natolik zamiloval do exotické přitažlivosti regionu, že v roce 1998 představil Nars Body Glow, monoi se třpytivým leskem. účinek. hydratační krém od hlavy k patě. (On také koupil si vlastní ostrov u Bora Bora.) Pro Nars to nebyly jen „uklidňující, hydratační a ochranné vlastnosti oleje, které miluji,“ říká; jeho smyslná vůně mu tak živě připomínala jeho domov daleko od domova. „V mé zahradě mám 60 nebo 70 keřů tiare a vůně květin vás provází, když se v noci procházíte po pláži. Je to prostě neuvěřitelné.“

Eric Waxeler, francouzský původ, charismatický ředitel Institutu Monoi, opakuje Narsovy pocity, když s Priceem procházíme vedle plantáže s diadémy, kde zemi jako hvězdy roztrousí sněhobílé květiny. Podstata přitažlivosti monoi je podle jeho názoru jednoduchá: je to nebe v láhvi. „Vyvolává to velmi silnou pozitivní emocionální odezvu od lidí,“ říká, „stejně jako samotné Tahiti.“ Jelikož jeho hlavní složky nelze vyrobit nikde jinde, monoi je proniknut nesmazatelným smyslem pro místo: použít jej znamená ochutnat legendární pochoutky jižního Pacifiku, v jistém smyslu se nechat přenést do jeho vzdálených akvamarínových lagun. a majestátní sopečné vrcholy. Vzpomínám si na sladký klid, který jsem cítil pokaždé, když jsem otevřel láhev, kterou jsem si přinesl domů z mé první návštěvy – bylo to, jako kdyby hučící auta za mým oknem na Manhattanu na chvíli zmizela ve vlnách. To, že to dodalo i mé pokožce a vlasům tu záři ostrovní bohyně, byl jen bonus.

Všichni chceme multitaskingový zvlhčovač, který funguje, konec příběhu. Ale najít takového s příběh? je to ještě lepší.

Getty Images

Fantastická cesta: Bare Escentuals BareMinerals Rock Candy Tahitská růžová rtěnka hydratuje monoi rty; přirozeně voděodolný monoi ve spreji na vlasy Ojon Color Sustain Gloss Finishing pokryje prameny ochrannou bariérou; Monoï Tiki Tahiti od Parfumerie Tiki vyrábí tatáž rodina v Papeetu od roku 1942 a obsahuje květ diadém v každé láhvi; Carol’s Daughter Monoï Repair Conditioner činí vlasy odolnějšími vůči lámání; Tělový balzám Body Shop Spa Wisdom Polynesia Monoï nabízí výhody monoi oleje v našlehaném tělovém másle; Nars Body Glow přidal bronzer pro extra zlatavý tón pleti.

.

Napsat komentář