Nejlepší sérum s vitamínem C pro odbarvení– Tipy, jak pečovat o vlasy

Při čtení tohoto příspěvku se dozvíte několik informací o Nejlepší sérum s vitamínem C pro odbarvení

.

Výzkum naznačuje, že globální trh s léčbou poruch pigmentace vygeneruje do konce roku 2024 přibližně 8 479,08 milionu, přičemž od nynějška do roku 2024 poroste v CAGR přibližně 7,02 %. Důvody tohoto nárůstu zahrnují zvýšené výdaje na produkty osobní péče a zvyšující se výskyt kůže. podmínky – mnohé z nich jsou způsobeny globálním oteplováním. Dalšími důvody oživení na globálním trhu jsou vysoký disponibilní příjem, rostoucí kouření mezi mladými dospělými a rostoucí poptávka ze strany mileniálů.

Ať už řešíte odbarvení rtů, periorbitální zbarvení, akné nebo cokoli jiného, ​​existuje několik různých způsobů léčby (za chvíli se jim dostaneme). ve stabilizovaném séru – může být jednoduchým, ale účinným arzenálem, protože přerušuje kritická stadia melanogeneze.

Vitamin C interaguje s ionty mědi v aktivním místě tyrozinázy a inhibuje aktivitu enzymu tyrozinázy, což snižuje tvorbu melaninu. C je nestabilní sloučenina, proto se často kombinuje s jinými depigmentačními činidly, jako je sója nebo lékořice pro efektivnější účinek.

Podívejme se blíže na to, co způsobuje změnu barvy a co můžete udělat, abyste se jich zbavili, včetně jednoho z nejlepších sér s vitamínem C na trhu.

Související: Nejlepší sérum na obličej

Seznam

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ
Mrkev a tyčinka Obranné sérum, 60 dolarů

ÚPLNÝ SEZNAM
Vzorec Aktivní sérum Vitamin B, C, E, Ferul + Niacinamid, 80

SkinCeuticals CE Ferulic s 15% kyselinou L-askorbovou, 166 dolarů

Normální Roztok askorbyl tetraizopalmitátu 20% ve vitamínu F, 17,80 $

RoC Denní sérum Multi-Correxion Revive + Glow, 32,99 dolarů

L’Oreal Paris Revitalift Derm Intensives vitamin C koncentrát, 29,99 dolarů

doktor Dennis Gross C+ Kolagen Rozjasňující a pevné sérum s vitamínem C, 80 dolarů

OLEHENRIKSEN Banánové čisté sérum s vitamínem C, 65 dolarů

POLIKLINIKA Smart Custom Repair Serum, 62 dolarů

Opilý slon Denní sérum C-Firma, 80

Lancôme Génifique Advanced Youth Activation Serum, 78,75 $

Recept na lesk Rozjasňující sérum Ananas-C, 49 dolarů

Mario Badescu Sérum vitamínu C, 45

Tatch Rozjasňující sérum Violet-C 20% vitamín C + 10% AHA, 88 dolarů

Murad Glykolové rozjasňující sérum s vitamínem C, 80 dolarů

Kate Somerville + Retinol vitamín C sérum, 98 dolarů

Peter Thomas Roth Sérum Potent-C Power, 98 dolarů

Městská kůže RxRozjasňující sérum Super C, 58 dolarů

Cerave Sérum s vitamínem C pro obnovu pokožky, 15,69 dolarů

LilyAna Naturals Super C sérum, 28 dolarů

BL+ Sérum, 180

La Roche Posay 10% sérum vitamínu C, 39,99 dolarů

Lesklá krása pleti Denní C + výkon, 130 dolarů

Hyper Clear Rozjasňující čistící sérum s vitamínem C, 36 dolarů

Co je změna barvy?

Změna barvy je běžný, obvykle neškodný stav, který se vyskytuje, když skvrny na kůži ztmavnou jako normální okolní kůže. Toto ztmavnutí nastává, když nadbytek melaninu, pigmentu, který dodává pokožce normální barvu, vytváří koncentrované usazeniny v kůži. Barva vaší pokožky závisí na množství kožního pigmentu, melaninu, proteinu produkovaného specifickým typem kožních buněk zvaných melanocyty.

Vaše pokožka se neustále mění. Nové kožní buňky jsou produkovány ve spodních vrstvách epidermis a postupně migrují směrem vzhůru k povrchu pokožky, kde nakonec odumřou a jsou exfoliovány. Melanocyty se nacházejí v hlubších vrstvách epidermis. Melanocyty u lidí s tmavší pokožkou produkují více melaninu než lidé s bílou pokožkou. Jelikož produkce melaninu je podporována vystavením slunci a záření, lidé s tmavší pokožkou jsou lépe chráněni před sluncem než lidé se světlou pokožkou. Změna barvy je ovšem běžnější u lidí s barevnou pokožkou.

Co způsobuje změnu barvy?

Nejdůležitějšími příčinami změny barvy jsou sluneční záření a zánět, protože obě mohou zvýšit produkci melaninu. Čím více se vystavujete slunci, tím větší je riziko zvýšené pigmentace kůže. Mezi další rizikové faktory patří:

 • Těhotenství
 • Perorální antikoncepce
 • Chemická nebo fyzická zranění
 • Kouření tabáku
 • Zánětlivá onemocnění (alergie, astma, hepatitida, autoimunitní onemocnění, lichen planus atd.)
 • Obezita
 • Hormonální výkyvy
 • Tmavší tón pleti
 • Chronologické (vnitřní) stárnutí
 • Etnická příslušnost s tmavší pokožkou
 • Dlouhodobé působení kosmetiky nebo jiných lokálních produktů
 • Vystavení mírnému teplu nebo infračervenému záření
 • Některé léky, včetně těch, které se používají během chemoterapie
 • Rezistence na inzulín
 • Určité zdravotní stavy, jako je Addisonova choroba, diabetická dermatopatie a hyperaktivní štítná žláza

Typy odbarvení

Tři nejčastější formy hyperpigmentace jsou melasma, sluneční skvrny a pozánětlivá hyperpigmentace.

 • Melasma: Mnoho lidí porovnává odbarvení melasmy VS, ale ve skutečnosti jsou jedno a totéž. Předpokládá se, že melasma je způsobena hormonálními změnami, které spouštějí nadprodukci melaninu, což vede ke stavu známému jako „maska ​​těhotenství“. Tato forma zbarvení se však může objevit na břiše nebo jiných místech kůže.
 • sluneční skvrny: Také nazývané jaterní skvrny nebo sluneční čočkové skvrny, sluneční skvrny jsou běžnou formou změny barvy. Vznikají nadměrným vystavováním se slunci po čase a objevují se na místech, kde je pokožka vystavena slunci, například na obličeji, dekoltu a rukou.
 • Pozánětlivé zbarvení: PIH je výsledkem traumatu nebo zánětu kůže – například akné.

Jak zabránit zabarvení

Nejlepším způsobem, jak zabránit zabarvení (a stárnutí pokožky), je ochrana před sluncem. To znamená nosit SPF 30 nebo vyšší každý den – i když je venku zataženo – a znovu jej aplikovat každé dvě hodiny a po plavání nebo silném pocení. Americká akademie dermatologie uvádí, že i během zamračených dní může proniknout pokožkou až 80 procent škodlivých ultrafialových paprsků slunce.

Pokud nosíte make-up, vyberte si minerální pudry, spreje nebo podkladovou bázi pro usnadnění procesu opětovného nanášení. Abyste zůstali na vrcholu své hry, zde je několik věcí, na které je třeba myslet: Jeden den nadměrného vystavení slunci může zkrátit měsíce léčby.

Pamatujte, že žádný opalovací krém nedokáže zcela ochránit vaši pokožku, takže nejlepší způsob, jak se slunci vyhnout, je držet se od něj dál – zejména mezi 10:00 a 16:00, kdy jsou sluneční paprsky nejsilnější. Lehátka jsou nedostupná i tehdy, chcete-li předejít změně barvy, předčasnému stárnutí a riziku rakoviny kůže.

Nejlepší léčba odbarvení

Pokud se ptáte, jak se zbavit zabarvení, nezapomeňte, že tyto tmavé skvrny ne vždy zmizí. Dokonce i při speciální úpravě odbarvení zůstanou některé změny zbarvení trvalé. Zlepšení může v průměru trvat 3 až 24 měsíců v závislosti na závažnosti a velikosti tmavých skvrn. Předtím, než přejdeme k nejlepšímu séru s vitamínem C pro boj proti změně barvy, zde jsou některé další standardní léčby.

Související: Nejlepší sérum s vitamínem C

Volně prodejné zesvětlující krémy

OTC zesvětlující krémy jsou formulovány se specifickými složkami, které pomáhají snižovat pigmentaci při náboženské aplikaci jednou nebo dvakrát denně. Standardní složky jsou hydrochinon, niacinamid, extrakt z lékořice a N-acetylglukosamin. Mnoho lokálních krémů nebo gelů je dostupných také na předpis, ale dermatolog musí nejprve diagnostikovat změnu barvy.

Související: Špičkové krémy na bělení pokožky

Retinoidy

Retinoidy odvozené od vitamínu A patří mezi nejoblíbenější a nejúčinnější OTC složky péče o pleť na trhu. Jejich jemná molekulární struktura jim umožňuje proniknout hluboko do pokožky a vyživovat vrstvy pod epidermou. Často se používají ve formulacích, které se zaměřují na jemné linky, vrásky, nerovnoměrný tón pleti, texturu a skvrny. Pokud nevidíte žádné výsledky OTC retinoidů, na předpis dermatologa jsou k dispozici silnější receptury.

Související: Retinol vs Retinoid

Domácí peelingy na obličej

Peelingy na obličej nejsou tak silné jako ty profesionální, které vám dal váš lékař nebo kosmetička, ale stále mohou být účinné, pokud je děláte pravidelně. Peeling funguje tak, že odlupuje svrchní vrstvu pokožky, čímž usnadňuje tvorbu nových, zdravých kožních buněk. Výsledkem je rovnoměrnější a hladší vzhled.

Populární obličejové kyseliny, které lze nalézt v domácích OTC pleťových peelingech, zahrnují:

 • alfa-hydroxykyseliny (glykolová, mléčná, jablečná, vinná, citron)
 • kyselina kojová
 • Kyselina salicylová
 • Kyselina azelaová
 • Vitamin C (forma kyseliny L-askorbové)

Související: Nejlepší domácí chemický peeling

Volně prodejný kancelářský chemický peeling

Chemický peeling k odbarvení používá kyseliny ve vyšších koncentracích než domácí peelingy k ozdravení požadované oblasti pokožky v hlubší vrstvě. Snižují vzhled zbarvení odstraněním epidermis. Některé hlubší formulace však mohou proniknout i do dermis (střední vrstvy kůže), aby ošetřily více odolných skvrn. Peelingy v kanceláři často poskytují rychlejší výsledky. Přinášejí však i větší riziko vedlejších účinků. Promluvte si se svým dermatologem, abyste zjistili, zda je pro vás peeling v ordinaci vhodný.

Laserový resurfacing

Laserový resurfacing je neinvazivní postup, který využívá lasery k odstranění vrstev kůže. V závislosti na závažnosti změny barvy se použije ablativní nebo neablační laserový nástroj. Ablace odstraní pouze svrchní vrstvu kůže, takže tmavé skvrny by musely být méně výrazné.

Na druhé straně, neablativní lasery také odstraňují tyto vrchní vrstvy, ale také zahřívají dermis (podkladovou tkáň kůže), takže tělo produkuje nový kolagen. Když se ošetřovaná oblast epidermis (vnější vrstva) hojí a regeneruje, pokožka se stává hladší, napnutější, tonizovanější a rovnoměrnější.

I když výsledky mohou být prospěšné, budete muset opakovat laser k odbarvení každých pár měsíců. Pamatujte, že existuje i riziko dodatečného zabarvení a jizvení.

Terapie intenzivním pulsním světlem (IPL)

IPL terapie (také známá jako fotofaciální) je neablativní (frakční) laserové ošetření, které stimuluje růst kolagenu v dermu. IPL se používá k obecným problémům s pigmentací, ale ploché náplasti na toto ošetření reagují obzvláště po více sezeních.

Nejlepší sérum na odbarvení: Klíčem je vitamín C

Abyste pochopili, jak vitamín C působí proti změně barvy, musíte nejprve pochopit, co jsou volné radikály a jak nepříznivě ovlivňují vaši pokožku. Přestože se jedná o přirozené molekuly, volné radikály mohou významně přispívat ke stárnutí (včetně změny barvy) a nemocem. Antioxidanty jako vitamín C pomáhají neutralizovat volné radikály, které bojují s těmito nepříznivými účinky.

Jedním z nejlepších produktů proti zabarvení je sérum s vitamínem C. Tento silný antioxidant narušuje tvorbu kožního pigmentu a odstraňuje známky zabarvení. Po přidání séra vitamínu C do vašeho režimu péče o pleť můžete zaznamenat viditelné zlepšení přibližně po jednom měsíci a časem ještě výrazněji.

Nosí se pod hydratačním krémem a dodávají vysokou koncentraci různých aktivních složek hluboko do pokožky. Jsou formulovány s molekulami, které dokážou proniknout hlouběji než krémy, které fungují jen na povrchu. Při léčbě změny barvy hledejte sérum formulované s magnesium-askorbylfosfátem (MAP), nejstabilnějším a preferovaným askorbylesterem. Další požadované formy zahrnují kyselinu L-askorbovou, askorbylpalmitát a askorbylfosfát hořečnatý.

Další úvahy při koupi séra s vitamínem C k odbarvení zahrnují:

 • Jak je sérum vitamínu C baleno Zatímco láhve z tmavého skla byly tradičně preferovaným materiálem, společnosti zavedly mnoho inovativních obalů k udržení stability C. Když je C vystaveno světlu, produkt zežloutne – nechcete, aby se to stalo protože může ztmavit pokožku místo toho, aby pomohl s problémem se změnou barvy. Sérum vitamínu C vždy skladujte na chladném a tmavém místě.
 • Dále si budete chtít vybrat správné sérum s vitamínem C pro váš typ pleti. Máte-li například suchou, zralou pleť, hledejte více hydratační séra, která obsahují v tucích rozpustné formy vitamínu C, jako je askorbylpalmitát a tetrahexyldecyl askorbát. Pokud jste na mastnější straně, lepší je sérum s kyselinou L-askorbovou a askorbylfosfátem sodným, protože tyto složky jsou rozpustné ve vodě, což znamená, že jsou lehčí a vhodnější pro mastnou pleť.
 • Nakonec věnujte pozornost úrovni koncentrace vitamínu C v séru, abyste zajistili jeho účinnost. Většina odborníků souhlasí s tím, že úroveň mezi 10 a 20% je nejlepší bod – 8% je příliš málo, zatímco překročení 20% může být dráždivé a není účinnější.

Nejlepší sérum s vitamínem C pro odbarvení

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ
Mrkev a tyčinka Obranné sérum, 60 dolarů
Toto revitalizační sérum s antioxidanty podporuje tvorbu kolagenu a viditelně rozjasňuje pleť. Tři různé deriváty vitaminu C spolupracují v boji proti viditelnému poškození způsobenému volnými radikály a prodlužují životnost buněk. Pravidelné používání pomáhá přeměnit matnou, nerovnoměrnou pleť s tmavými skvrnami na jasnou pleť, kterou jste měli, když jste byli mladí.

ÚPLNÝ SEZNAM
Vzorec Aktivní sérum Vitamin B, C, E, Ferul + Niacinamid, 80
Toto sérum na skvrny od Formulyst obsahuje nejvyšší koncentraci čistých vitamínů C (silných 20%), B a E, kyselinu ferulovou a niacinamid – jednu ze dvou základních forem vitamínu B3, která pomáhá řešit akné, rosaceu a skvrny. zjemnění vrásek. Jak již bylo řečeno, toto je sérum vitamínu C, které může dostat každý.

Související: Nejlepší niacinamidové sérum

SkinCeuticals CE Ferulic s 15% kyselinou L-askorbovou, 166 dolarů
Nejlepší sérum s vitamínem C doporučené dermatologem (nebo spíše dermatologem) získalo množství ocenění, obsahuje patentované složky a je stále oblíbené mezi spotřebiteli na celém světě. I když léčivá vůně trochu vyděsí, téměř okamžitě se rozplyne a vůně vám prozradí, že používáte čistý vitamín C (15 %), vitamín E (1 %) a kyselinu ferulovou (0,5 %), které tvrdě pracují. neutralizuje volné radikály a postupně mizí známky zbarvení jen 4-5 kapkami každé ráno.

Normální Roztok askorbyl tetraizopalmitátu 20% ve vitamínu F, 17,80 $
Existuje mnoho článků o tom, zda produkty od The Ordinary „stojí za ten humbuk“, ale popravdě; toto je jedno z nejlepších cenově dostupných sér s vitamínem C pro ty, kteří si stahují peněženky, ale hledají výsledky. Obsahuje askorbyl tetraizopalmitát (známý pro své vlastnosti pro zesvětlení pokožky) a stabilní, Olej– rozpustný derivát vitaminu C, který lze použít ve vyšších koncentracích bez podráždění.

RoC Denní sérum Multi-Correxion Revive + Glow, 32,99 dolarů
Tato populární drogerie značky RoC tvrdí, že jejich složení rozjasňuje a napíná lépe než nejlepší C séra na trhu luxusní péče o pleť. Klinické testy ukazují, že toto lehké sérum vytváří jasnější, silnější a rovnoměrnější tón pleti s menším počtem tmavých skvrn již za čtyři týdny, a to díky 10% aktivní směsi vitamínu C.

L’Oreal Paris Revitalift Derm Intensives vitamin C koncentrát, 29,99 dolarů
10 procent kyseliny askorbové viditelně zlepšuje jemné linky, vrásky, nevýraznost a změnu barvy. Přestože mírně krémové v porovnání s jinými sérami, přidání lehké kyseliny hyaluronové poskytuje hydrataci, aniž by ji zatěžovalo.

doktor Dennis Hrubý C + Kolagen Rozjasňující a pevné sérum s vitamínem C, 80 dolarů
Zatímco vitamin C je technicky nezbytný pro syntézu kolagenu, sérum jej posouvá na vyšší úroveň přidáním kolagenových aminokyselin. Nechybí ani mléčné a mandlové kyseliny, které rozpouštějí odumřelé kožní buňky. Patentovaný energetický komplex (CoQ10, superoxiddismutáza, karnitin a niacinamid) zvyšuje zářivost, zlepšuje pevnost a snižuje projevy zbarvení v průběhu času.

OLEHENRIKSEN Banánové čisté sérum s vitamínem C, 65 dolarů
Ikonický oční krém Banana Bright Eye Cream dokonale ladí s tímto super nabitým sérem, které spolu s kyselinou hyaluronovou pro hydrataci obsahuje 15% vitamínu C pro zesvětlení a postupné vyblednutí zabarvených oblastí. Vitamin E vyživuje a exfoliační polyhydroxykyseliny podporují rovnoměrnější a revitalizovaný tón pleti.

Související: Nejlepší sérum s kyselinou hyaluronovou

POLIKLINIKA Smart Custom Repair Serum, 62 dolarů
Toto technologicky vyspělé sérum se přizpůsobuje potřebám každého, kdo jej nosí. Zaměřuje se, léčí a předchází specifickým kožním problémům včetně ztráty elasticity, jemných linek, vrásek, suchosti, matnosti, skvrn a změny barvy. Tajná omáčka je směsí zesvětlujících rostlin, vitamínu C, peptidů a kyseliny salicylové.

Opilý slon Denní sérum C-Firma, 80
Toto je na tomto séru fascinující: má to, co Opilý slon nazývá „efekt rezervoáru“, což znamená, že produkt zůstává aktivní na pokožce až 72 hodin – dokonce i po umytí obličeje nebo potření pokožky. Je vhodný pro citlivou pokožku, jelikož má pH 3,3 a neobsahuje esenciální oleje, silikony a vonné látky. Co je to pokud Obsahuje silnou směs kyseliny L-askorbové a kyseliny ferulové, které podporují zářivost, pevnost a ještě více

jednotný vzhled pleti, vyblednutí tmavých skvrn při pravidelném používání. Přídavek crosspolymeru hyaluronátu sodného (upravená forma kyseliny hyaluronové) poskytuje silné zvýšení hydratace a extrakt z dýňové fermentace jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky.

Lancôme Génifique Advanced Youth Activation Serum, 78,75 $
Toto sérum je jedním z nejprodávanějších produktů značky a má k tomu dobrý důvod. Obsahuje prebiotikum Bifidus, vitamín Cg a kyselinu hyaluronovou, které viditelně vyhlazují, hydratují a vyrovnávají strukturu pokožky. Aplikuje se ráno a večer, pomáhá posilovat hydratační bariéru pokožky, aby se chránila před agresory z prostředí. Pokožka je hydratovaná, viditelně jemnější a hladší. Zářivost pleti se zlepší po týdnu a jemné linky, vrásky a zabarvení se zredukují již po jedné lahvičce.

Recept na lesk Rozjasňující sérum Ananas-C, 49 dolarů
Nenechte se oklamat drzým balením. Zatímco všechny typy pleti mohou mít prospěch z tohoto séra s vitamínem C podle receptu Glow, je ideální pro lidi s mastnou pletí. Složení je lehké a obsahuje přírodní alfa-hydroxykyseliny a ananasové bromelínové enzymy, které jemně odlupují odumřelé kožní buňky, které se přilepí na mastnou pleť a způsobují akné a matnou pleť. Rekvizity obsahující tři účinné formy vitamínu C (22% ananasová šťáva, čistá kyselina askorbová a stabilní kyselina 3-O-ethylaskorbová) bojují s jizvami a skvrnami po akné. Zklidňující aloe vera a heřmánek dodávají pokožce zářivost zevnitř bez podráždění.

Mario Badescu Sérum vitamínu C, 45
Toto sérum pro zlepšení pleti obnovuje textury vyhlazuje a odhaluje viditelně jasnější a zářivější pleť. Obsahuje tři formy vitamínu C – kyselinu askorbovou, tetrahexyldecyl askorbát a kyselinu 3-O-ethylaskorbovou – pro zvýšenou stabilitu. Vitamin C zesvětluje nerovnoměrný tón pleti a zesvětluje tmavé skvrny a zároveň snižuje výskyt jemných vrásek. Hyaluronát sodný a kolagen spolu hydratují a vyhlazují pokožku, která vypadá zářivě a zářivě.

Tatch Rozjasňující sérum Violet-C 20% vitamín C + 10% AHA, 88 dolarů

Láhev může být krásná, ale důležité je, co je uvnitř. Toto lehké sérum, vhodné pro všechny typy pleti, kombinuje 20% vitamínu C, alfa-hydroxykyselinu, kyselinu mléčnou a mírně ovocné kyseliny pro zvýšení buněčné výměny a jemného odlupování pokožky. Přídavek japonské krásy pomáhá zvýšit účinnost vitamínu C a zároveň stabilizuje složení. Kořen anděliky zároveň rozjasňuje a pomáhá vyblednout zabarvení a jizvy.

Murad Glykolové rozjasňující sérum s vitamínem C, 80 dolarů
Toto unikátní sérum využívá sílu zlatem stabilizovaného vitamínu C a kyseliny glykolové k zajištění optimálních výsledků bělení – 83 % uživatelů zaznamenalo rozdíl do čtyř týdnů. Vitamin C také pomáhá při nerovnoměrném tónu pleti a změně zbarvení, zatímco kyselina glykolová urychluje výměnu buněk, odstraňuje odumřelé kožní buňky a poskytuje hladkou a zářivou pleť. Toto složení je bez parfemace a bez umělých barviv, díky čemuž je vhodné pro všechny typy pleti.

Kate Somerville + Retinol vitamín C sérum, 98 dolarů
Séra, která obsahují retinol, často nevidíte a vitamín C, protože se jim daří ve dvou různých prostředích pH. Kate Somerville však dokázala vytvořit sérum, které využívá obě tyto silné složky. Působí během spánku, rozjasňuje, tonizuje a oživuje matný, nerovnoměrný tón pleti sužovaný zabarvením. Klinické studie ukazují, že po týdnu 90 % uživatelů uvedlo, že jejich tón pleti vypadá světlejší.

Související: Nejlepší retinolové sérum

Peter Thomas Roth Sérum Potent-C Power, 98 dolarů
Toto silné sérum obsahuje THD askorbát, ultrastabilní vědecký objev, který je 50krát účinnější než tradiční vitamín C, který viditelně snižuje výskyt jemných linek, vrásek a změny barvy. Složení je vylepšeno přidáním 3% vitamínu E a 2% kyseliny ferulové, dvou vysoce účinných antioxidantů a ultra-hydratační kyseliny hyaluronové.

Související: Nejlepší hydratační sérum

Městská kůže RxRozjasňující sérum Super C, 58 dolarů
Urban Skin Rx je známý vývojem produktů zaměřených na výsledky, které viditelně rozjasňují pleť. Toto konkrétní sérum je součástí luxusní kolekce profesionálních receptur značky (původně vyvinutých pro estéty pro použití v jejich prvních léčebných lázních), které bojují proti zabarvení a matnosti. Kombinace 20% kyseliny L-askorbové (vitamin C), kyseliny ferulové a kyseliny kojové působí synergicky na rozjasnění, odstranění skvrn a zlepšení vzhledu stárnoucí pleti.

CeraVe sérum regenerující vitamín C.15,69 dolarů
Tato oblíbená drogerie obsahuje 10% čisté kyseliny L-askorbové, která viditelně rozjasňuje pleť a sjednocuje tón pleti. Tři esenciální ceramidy, kyselina hyaluronová a vitamín B5 spolupracují na zklidnění, zlepšení textury, vzniku skvrn a obnově ochranné bariéry pokožky, díky čemuž je to správné složení pro všechny typy pleti.

LilyAna Naturals Super C sérum, 28 dolarů
Tato ikonická, přírodní (a veganská) kosmetická značka vyvinula tajnou omáčku pro zářivou pleť s 85% přírodními – a přírodními – ingrediencemi. Spolu s 10% vitamínem C, kyselinou hyaluronovou, niacinamidem, koenzymem Q10, růžovou vodou, šťávou z aloe a komplexem mořských řas spolupracují na redukci jemných linek a vrásek a tmavých skvrn. Sérum navíc hydratuje, zklidňuje záněty, zlepšuje elasticitu a neutralizuje volné radikály.

BL+ Sérum, 180
Toto super sérum 3 v 1 využívá sílu vitamínu C, tři formy kyseliny hyaluronové a patentovaný BL + komplex pro zesvětlení, zesvětlení tmavých skvrn, hydrataci a viditelnou ochranu pokožky. Po čase se pokožka stává silnější, pevnější a hloubkově hydratovanou na buněčné úrovni, výsledkem čehož je zdravá, zářivá pleť. Vzorec je olejový a bez zápachu, neucpává póry a byl dermatologicky testován.

La Roche Posay 10% sérum vitamínu C, 39,99 dolarů
Nemusíte letět do Paříže, abyste si užila výhod této oblíbené francouzské lékárny. Toto sérum obsahuje 10% čistého vitamínu C a kyseliny salicylové pro zlepšení textury a barvy a zároveň zjemňuje vrásky. Přidání neurosenzinu z něj činí žádoucí volbu lidí s citlivou pokožkou, ekzémem nebo rosaceou, protože zklidňuje kožní reakce, jako je zarudnutí a svědění.

Lesklá krása pleti Denní C + výkon, 130 dolarů
Toto silné sérum radikálně mění pleť díky silné dávce (20%) vitamínu C a peptidů. Poskytuje antioxidační podporu a ochranu životního prostředí, přičemž pleť posiluje, regeneruje a rozjasňuje – včetně odbarvení.

Hyper Clear Rozjasňující čistící sérum s vitamínem C, 36 dolarů
Zatímco všechna séra s vitamínem C do určité míry zesvětlují pokožku, tato receptura obsahuje kyselinu kojovou na zesvětlení pokožky, ovocné enzymy, medvědici a kurkumu na zesvětlení, vyhlazení jemných vrásek a snížení drsné textury. Radikálně také odstraňuje jizvy po akné a tmavé skvrny způsobené změnou barvy. Očekávejte výsledky již za čtyři týdny.

Nejlepší sérum s vitamínem C pro odbarvení: shrnutí

Změna barvy je běžný, obvykle neškodný stav, který se vyskytuje, když skvrny na kůži ztmavnou jako normální okolní kůže. Toto ztmavnutí nastává, když nadbytek melaninu, pigmentu, který dodává pokožce normální barvu, vytváří koncentrované usazeniny v kůži.

Odbarvení pokožky může být obtížné, ale ne nemožné, zbavit se. Tři nejčastější formy hyperpigmentace jsou melasma, sluneční skvrny a pozánětlivá hyperpigmentace. Mezi oblíbená ošetření patří volně prodejné zesvětlující krémy, retinoidy, domácí a kancelářské peelingy, laserová ošetření a ošetření IPL.

Avšak vitamin C – zejména ve stabilizovaném séru – může být jednoduchým, ale účinným arzenálem, protože přerušuje kritická stadia melanogeneze. Vitamin C interaguje s ionty mědi v aktivním místě tyrozinázy a inhibuje působení enzymu tyrozinázy, což snižuje tvorbu melaninu.

Nosí se pod hydratačním krémem a dodávají vysokou koncentraci různých aktivních složek hluboko do pokožky. Jsou formulovány s molekulami, které dokážou proniknout hlouběji než krémy, které fungují jen na povrchu. Při léčbě změny barvy hledejte sérum formulované s magnesium-askorbylfosfátem (MAP), nejstabilnějším a preferovaným askorbylesterem. Další požadované formy zahrnují kyselinu L-askorbovou, askorbylpalmitát a askorbylfosfát hořečnatý.

Když kupujete sérum s vitamínem C, zvažte, jak je zabaleno, abyste jej udrželi stabilizovaný, typ pleti a úroveň koncentrace, aby se zajistilo, že bude účinné. Většina odborníků souhlasí s tím, že úroveň mezi 10 a 20% je nejlepší bod – 8% je příliš málo, zatímco překročení 20% může být dráždivé a není účinnější.

Bibliografie:
„Výzkum odhaluje, že slunce poškozuje pokožku starších černochů,“ otevřen přístup vlády.
„Vitamin C v dermatologii“, Národní lékařská knihovna USA, Národní instituty zdraví.
„Často kladené otázky o opalovacích krémech,“ Americká akademie dermatologie.
„Účinek vitamínu C a jeho vliv na syntézu kolagenu“, Pubmed.Gov.

Napsat komentář