Nejlepší rady od 4 expertů Black Beauty– Triky, jak pečovat o pokožku obličeje a těla Napsala Andrea

Zatímco Měsíc černé historie přichází každý únor tady v Dermstoru, věříme, že během celého roku slavíme příspěvky odborníků na černou krásu. Čtěte dál a seznamte se s některými profesionály, jejichž tipy změnily naše kosmetické postupy k lepšímu.

Chemik: Ron Robinson

Před uvedením revoluční řady péče o pleť BeautyStat Cosmetics zkušený kosmetický chemik Ron Robinson vytvořil produkty pro těžké hráče v tomto odvětví, včetně Clinique, L’Oréal a Avon.

Jeho nejlepší rada pro kupující péče o pleť? Upřednostňujte hydrataci. I když aktiva jako retinol a vitamín C přitahují veškerou pozornost, nepodceňujte sílu jednoduchých hydratačních přísad k transformaci vaší pokožky, říká Robinson:

„Mnoho spotřebitelů zvažuje důležitost hydratace, zejména pokud jde o obnovu bariéry proti vlhkosti. Ingredience jako ceramidy, kyselina hyaluronová a skvalán by měly být základní ve stravě lidí, protože tyto složky jim pomáhají lépe zadržovat vlhkost (opravováním kožní bariéry), díky čemuž můžeme v konečném důsledku udržovat naši pokožku zdravou. .

Přečti více: Špičkový kosmetický chemik odpovídá na vaše dotazy týkající se péče o pleť

Kosmetička: Aliesh Pierce

Estetik, vizážista a licencovaný pedagog Aliesh Pierce napsal knihu o péči o pleť pro všechny etnické skupiny – doslova. Jako autorka knihy Treating Diverse Pigmentation, učebnice pro kosmetičky, se Pierce etablovala jako přední odbornice v multietnických přístupech k péči o pleť. A předtím, než se věnoval estetice, byl maskérem pro postavy jako Indie, Aria, Ming Na Wen a rodina Obamových.

Její tip číslo jedna: buďte jemní k pokožce bohaté na melanin, namísto toho, abyste bojovali s drsnými problémy s pigmentací.

„[M]Elanin je opravdu nejlepší přítel naší pokožky. Jeho úkolem je chránit DNA uvnitř buněčného jádra. […] Pleť afrického původu nazývám „reaktivní“ pleť. Je reaktivní na zranění a UV záření a díky naší geografické poloze byl vytvořen jako ultra-ochranný.

Takže chceme být ke svému melaninovému příteli laskaví a něžní. Namísto boje proti nežádoucí pigmentaci chemickým peelingem při obědě a nadměrným používáním hydrochinonu, přistupujte k ní z láskyplného a výživného hlediska. Jen se tě snaží chránit, takže to není tak, že bychom to měli spálit, spálit nebo vyčistit. Namísto toho se můžeme jemně naučit tyto buňky, převychovat je, aby reagovaly jinak. A pokud to pochopíme, můžeme se vědomě vyhnout vyvolání nežádoucí reakce.“

Přečti více: Jsem estetička specializující se na multietnickou péči o pleť. Tady je to, co musíme pochopit o léčbě afroamerické pokožky

Dermatolog: Dr. Adeline Kikam

Kromě toho, že doktorka Adeline Kikam cvičí jako certifikovaná dermatologka v Texasu, vytvořila prosperující instagramovou komunitu jako @brownskinderm. Tam odpovídá na otázky sledovatelů, bourá mýty, recenzuje produkty a nabízí odborné rady lidem s barevnou pokožkou, znevýhodněné skupině v zemi, kde jsou jen tři procenta dermatologů barevných (přes to, že jde o 12, 8 procent populace USA). .

Doktor Kikam doporučuje všem svým pacientům jednu věc: noste opalovací krém každý den bez výjimky. Potřebujete dobrý důvod? Opalovací krém zabraňuje předčasnému stárnutí, jak vysvětluje Dr. Kikam:

„UV záření způsobuje předčasné odbourávání kolagenu a elastinu v pokožce, výsledkem čehož jsou jemné linky a vrásky. Poškozuje také buňky produkující pigment zvané melanocyty, což vede k nadprodukci hyperpigmentace, která způsobuje melanin. Ultrafialové záření ze slunce je zodpovědné za přibližně 90 % viditelných známek stárnutí. Pravidelné používání opalovacích krémů vám umožní těšit se z hladké a mladistvě vypadající pokožky po celá léta.

Přečti více: Ano, opalovací krém byste měli nosit každý den – tady je 5 důvodů, proč

Zakladatel: Nancy Twine

Nancy Twine, odbornice na zelenou krásu a přírodní ingredience, má zkušenosti už z dětství, kdy pomáhala své babičce připravovat spoustu její slavné domácí vlasové péče. Dnes je generální ředitelkou a zakladatelkou Briogeo, značky péče o čisté vlasy vytvořené pro výživu vlasů všech typů a textur.

Provázek přísahá na přírodní oleje, které zmírní všechny druhy starostí s vlasy a pokožkou hlavy. Oblíbený? Kokosový olej, o kterém se říká, že je nejlepší pro celkové zdraví pokožky hlavy a navrací poškozeným vlasům život:

„Kokosový olej je jednou z těch ingrediencí, které lze použít od hlavy k patě. Tato účinná složka zlepšuje pevnost vlasů a zabraňuje vysoušení a lámavosti vlasů. Skládá se z antioxidantů a živin, jako je vitamín E, vitamín K a železo, které pomáhají bojovat a odstraňovat lupy. Obsahuje také protiplísňové a antimikrobiální vlastnosti, které udržují pokožku hlavy a vlasy čisté a chráněné.

Přečti více: 5 nejlepších přírodních olejů pro nejvyšší potřeby vašich vlasů

Napsat komentář