Nejlepší produkty ranní péče o pleť ve věku 20, 30 a 40 let

Tento článek je založen na některých informacích týkajících se Nejlepší produkty ranní péče o pleť ve věku 20, 30 a 40 let

.

Pokud jde o péči o pleť, je třeba pamatovat na dvě pravidla: vytrvalost je klíčová a čas je všechno. „Vždy říkám, že ve 20 máte pleť, s jakou jste se narodili, ale v 50 dostanete pleť, jakou si zasloužíte,“ říká dermatolog z New Yorku Dandy Engelman. Jinými slovy, provedení několika inteligentních vylepšení ve správný čas může znamenat obrovský rozdíl v tom, jak stárnete. Tady je její revoluční strategie pro zdravou, zářivou pleť – nyní a navždy.

Pravděpodobně jste si vytvořili nějaké základní návyky pro péči o pleť – čistit, hydratovat, opakovat – ale v této fázi je nejdůležitější zachovat a chránit. „Pokud se o svou pleť začnete starat teď, v budoucnu budete mít méně starostí,“ říká Engelman. To znamená zůstat na slunci v bezpečí (čti: už žádné spáleniny) a dodržovat tyto užitečné rady.

Vyberte si čistící prostředek pro váš specifický typ pleti

Prvním krokem každé dobré péče o pleť je správné čištění. Mytí nesprávným složením může ve skutečnosti zhoršit vaši pokožku. Máte-li normální pleť, bude fungovat téměř jakýkoli typ čistícího prostředku – gel, pěna, olej atp. Máte-li suchou nebo citlivou pokožku, držte se dále od pěnivých produktů a všeho, co obsahuje vonné látky, které mohou dráždit. Místo toho zkuste krémové možnosti, jako jsou balzámy a mléka. Máte-li mastnou nebo aknózní pleť, hledejte čistící prostředky se 2 procenty kyseliny glykolové nebo salicylové, abyste udrželi olej a bakterie pod kontrolou. Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud „formulaci nanesete krouživými pohyby a před opláchnutím ji necháte na pokožce alespoň minutu,“ říká Engelman.

Přidejte antioxidanty

„Jsou to superhrdinové péče o pleť, kteří bojují s volnými radikály, zabraňují rozpadu kolagenu a opravují poškození způsobená sluncem,“ říká Engelman. Doporučuje se začít se silným, ale lehkým posilovačem (který aplikujete před sérem nebo hydratačním krémem), jako je SUPERSTART Skin Renewal Booster značky Elizabeth Arden, bez ohledu na typ pleti. „Výtažky ze lněných semínek a mořského fenyklu pomáhají posílit stratum corneum – vnější vrstvu vaší pokožky – a zvyšují přirozenou schopnost pokožky chránit se,“ říká. Mezi další špičkové antioxidanty patří vitamín C, zelený čaj a granátové jablko.

Každý den naneste (a znovu naneste) opalovací krém

Aplikace širokospektrálního opalovacího krému, jako je hydratační štít PREVAGE City Smart Broad Spectrum SPF 50 značky Elizabeth Arden, vytváří neviditelnou ochrannou bariéru, která pomáhá předcházet pronikání škodlivých toxinů a částic znečištění do pokožky, zatímco jeho 100% minerální širokospektrální opal oxid zinečnatý a oxid titaničitý) filtruje UVA a UVB paprsky. „Jen to však nestačí,“ říká Engelman. Pro celodenní ochranu aplikujte každých pár hodin. Můžete si věci usnadnit tím, že jej schováte do tašky, a tato verze se dodává v pohodlném tónovaném krémovém (univerzálním odstínu) formátu, který je ideální na cesty.

Je také čas zintenzívnit svou práci v boji proti stárnutí, protože ty jemné linky a vrásky se vkrádají dovnitř. Abyste toho dosáhli bez podráždění pokožky, postupujte podle těchto rad.

Vyměňte čistící prostředek za tonikum

„Zejména ten, který má vyvážené pH,“ navrhuje Engelman. příčina? Pokožka se víkem vysušuje a příliš časté mytí ji může připravit o vlhkost a poškodit její ochrannou bariéru. Navíc, během spánku nejste vystaveni znečišťujícím látkám ani špíně, takže „opravdu není třeba si ráno mýt obličej, pokud jste si večer předtím pečlivě odstraňovali make-up a olej,“ říká. Když se postavíte, nalijte si do dlaní několik kapek toneru, rozetřete je o sebe a jemně naneste na čelo, tváře a bradu. Uzamkněte hydrataci nanesením séra na povrch, dokud je pokožka ještě vlhká.

Více peelingujte

V současnosti „odumřelým buňkám trvá odlupování dvakrát déle – 40 dní oproti 20,“ vysvětluje Engelman, což znamená, že pleť vypadá méně zářivě a více zbarvená. Nejlepší způsob, jak vrátit záři mládí? Dva až třikrát týdně používejte chemický peeling s kyselinou glykolovou nebo mléčnou (nepoužívejte drsné peelingy, protože mohou způsobit zánět), abyste obnovili texturu, odstranili pigmentaci a zredukovali vrásky. V těchto dnech si nejprve udělejte peeling, poté aplikujte tonikum a sérum.

Začněte používat oční krém

Skutečný rozhovor: Ve věku 30 let ztratíte asi 10 procent kolagenu, který vyplňuje pokožku pod očima. Přidejte k tomu kumulativní účinky poškození sluncem a strabismu a najednou máte co do činění s dvojitou ranou tmavých kruhů a vrány. Chcete-li je zastavit, použijte obousměrné Engelmanův přístup: Investujte do vražedného páru odstínů (ne nic skrýt, ale odfiltrovat UV záření) a očního séra bohatého na antioxidanty, jako je oční sérum PREVAGE Anti-Aging od Elizabeth Arden. . Má chladivý hrot, který okamžitě snižuje zánět, pomáhá při známkách stárnutí a otoků a zároveň rozjasňuje pleť.

Suchost a vrásky jsou vaše největší obavy, takže vaší celkovou strategií by mělo být zvýšení vlhkosti a oprava poškození. Udělejte to tak, že se každé ráno opláchnete uklidňující čistící vodou podle těchto jednoduchých kroků.

Investujte do multifunkčního séra

Toto je desetiletí, kdy nás naše minulé kožní vady dobíhají a projevují se nesčetnými nepříjemnými způsoby, od slunečních skvrn a jemných vrásek až po ochablou pokožku. Zatímco k úplnému odstranění všech známek poškození může být zapotřebí ambulantní ošetření, použití multifunkčního séra bohatého na složky, které plní dvojité funkce, může velmi pomoci. Engelmanová navrhuje vybrat si produkt se silným antioxidantem, jako je idebenon – používá denní sérum proti stárnutí PREVAGE od Elizabeth Arden. Je obzvlášť účinný, protože dokáže chránit před několika volnými radikály současně i předcházet jemným linkám a vráskám.

nalít olej

Pleťové oleje jsou svatým grálem mladistvé pleti: dokážou zjemnit jemné linky, snížit podráždění, zvýšit hydrataci a ještě lépe zaručit, že cokoli na ně nanesete. Naneste několik kapek (to je vše, co potřebujete) na suchá místa pokožky po aplikaci séra.

Aktualizujte svůj zvlhčovač

Vaše bývalá asistentka to už zřejmě nezvládá. Je to proto, že produkce kožního mazu a hladiny estrogenu klesají ve věku 40 let, takže pokožka je velmi suchá a šupinatá. Přejděte na krém zpevňující pokožku s ceramidy, který může „pomoci doplnit přirozené lipidy a zabránit ztrátě vody,“ říká Engelman. Její jednoduchá řešení, jak se probouzet zářivější a orosenější? Naneste hydratační noční masku a dobře se vyspěte.

.

Napsat komentář