Nejlepší produkty péče o pleť k léčbě rosacey– Pečujte o svůj obličej přirozeně Napsala Andrea

Co je rosacea?

Rosacea je kožní onemocnění, které postihuje tvář, a některé z nejzřetelnějších a nejběžnějších příznaků zahrnují zarudnutí obličeje, zarudnutí a nerovnoměrnou červenou pokožku. Protože citlivá pokožka může trpět občasnými vyrážkami, pravděpodobně máte milion otázek, které se právě teď chcete zeptat, jak nebo proč se to děje. A pokud bojujete s citlivou pokožkou – zejména s rosaceou – možná se budete cítit pod tlakem nalézt odpovědi.

Bohužel, rosacea je nepochopen stav kůže; její příčina nebyla přesně stanovena a dosud není znám žádný lék. „Rosacea ještě není zcela objasněna,“ řekla dermatologka Dr. Ashley Magovern s certifikátem správní rady. „Víme však, že lidé s rosaceou mají v kůži vysoké hladiny zánětlivých proteinů zvaných katelicidiny, které přispívají k zarudnutí, rozšíření cév a červeným zánětlivým otokem, které vidíme u pacientů s tímto onemocněním. Tendence k růžovce je s největší pravděpodobností genetická, ale svou roli hrají také environmentální faktory a životní styl.

Zatímco léčba rosacey je zřídka trvalá, dobrou zprávou je, že existují věci, které můžete udělat ke zmírnění příznaků. Tady doktor Magovern sdílí několik tipů, jak léčit zarudnutí a starat se o svou pokožku, pokud máte tento stav.

Léčba rosacey

Pokud máte podezření, že máte rosaceu, prvním krokem je promluvit si se svým dermatologem, abyste získali jasnou diagnózu a prodiskutovali možnosti léčby. Naštěstí, se současnou technologií mohou být příznaky rosacey kontrolovány nebo redukovány používáním volně prodejných produktů nebo ordinačních procedur. „Dnes jsou k dispozici úžasné volně prodejné léčby. Myslím si, že zmatek je v tom, jak je používat,“ říká doktor Magovern. „Pokud nevidíte zlepšení a stále rostete, přestože používáte OTC šest až osm týdnů, setkala bych se s dermatologem a prodiskutovala další možnosti,“ dodala.

Pro ty, kteří mají závažnější symptomy, Dr. Magovern doporučuje jít nad rámec léků na předpis a zvážit lasery na zarudnutí a zánět, jakož i léčbu světlem – jako je IPL (Pulsed Light), BBL (širokopásmové světlo) a PDT (fotodynamická terapie). „Tyto léčby mohou dělat zázraky u pacientů s rosaceou a zarudnutím. Opravdu pomáhají s dlouhodobým zlepšením a mohou opravdu pomoci normalizovat pokožku. Někteří pacienti mohou přestat používat své volně prodejné léky nebo léky na předpis po sérii laserových ošetření, “vysvětluje.

Tipy pro péči o pleť se sklonem k růžovce

Ať už používáte léky na předpis nebo podstupujete laserovou léčbu rosacey, součástí vašeho léčebného plánu by mělo být vytvoření pevného režimu péče o pleť. „Péče o pleť je naprosto nezbytná a podle mě totálně podceňována. Pokud se nestaráte o svou pokožku, zejména o ty, kteří mají rosaceu s přirozenou bariérou a zánětlivým problémem, pokožka se postupem času jen zhorší,“ říká Dr. Magovern. „Rosacea je chronické onemocnění. Kumulativní poškození sluncem, poškození životního prostředí a stárnutí bude potěšením a kůže nebude schopna kompenzovat škody, stejně jako někdo, kdo pečuje o svou pokožku a kožní bariéru,“ poznamenává.

Zde jsou tipy pro péči o pleť od Dr. Magoverna:

1. Nebojte se používat produkty péče o pleť.

„Pacienti s rosaceou se často zdráhají dát si cokoli na kůži,“ říká doktor Magovern. „Ale i když máte rosaceu a vaše pokožka může být citlivá, je velmi důležité používat produkty péče o pleť. Péče o pleť je jako cvičení; opravdu bys neměl přestat. Jakmile se váš stav zlepší, můžeme to změnit a doporučit jiné produkty, ale přestat není možné.“

Co se týče produktů, které byste měli používat, Dr. Magovern navrhuje jít nad čištění a hydrataci. „V dnešní době už asi nestačí čistit a zvlhčovat jemnými přípravky. Cílem je posunout váš jídelníček k nalezení produktů, které skutečně pomohou vaší pokožce stát se zdravější v průběhu času. Například produkty, které pomohou snížit zánět, bojovat proti poškození volnými radikály a stimulovat produkci kolagenu,“ říká. „Ve své stravě bych řekl, že použijte přípravek na čištění kožní bariéry, protizánětlivé / antioxidační sérum nebo pleťovou vodu, hydratační krém na opravu bariéry, abyste zabránili chemickým a mechanickým dráždidlům a samozřejmě opalovací krém.“

2. Pozor na potenciální dráždidla pokožky.

Dr. Magovern také doporučuje, abyste svou rutinu péče o pleť udržovali jednoduchou a pečlivě četli etikety produktů. „Jednoduché je vždy lepší,“ říká. „Zkuste omezit množství produktů a množství ingrediencí, které si dáváte na pokožku.“

Další tip? Hledejte produkty, které jsou speciálně navrženy pro pleť se sklonem k zarudnutí nebo citlivou pleť, protože tyto produkty obvykle pomáhají uklidnit a uklidnit pokožku a pomáhají chránit kožní bariéru. „Upřednostňuji produkty s protizánětlivými nebo proti zarudlými složkami, které dokáží posílit kožní bariéru, jako je niacinamid. Mezi další protizánětlivé složky, které je třeba hledat, patří alantoin, extrakt z lékořice, zelený čaj a resveratrol. Ceramidové zvlhčovače jsou podle mě klíčové.”

3. Pokud potřebujete použít jiné ošetřující přípravky, lehce přežehlete.

To, že máte citlivou pleť, neznamená, že nemůžete používat jiné produkty se silnými složkami, jako jsou retinol a hydroxykyseliny. Jen se ujistěte, že je používáte správně as mírou. Zde je několik věcí, které můžete udělat a co ne od Dr. Magoverna:

 • Na retinolové krémy a jiná séra a krémy proti stárnutí

„Většina lidí s rosaceou se zdráhá používat krémy, které obsahují retinol, ale pokud dokážete popracovat na aklimatizaci pokožky na používání retinolu, z dlouhodobého hlediska bude vaše pleť prospěšná. Doporučuji začít pomalu (možná jednou nebo dvakrát týdně) a použít retinol s nízkou účinností (ano, pořád to bude fungovat). Pokuste se okamžitě hydratovat. Retinoly jsou kolagenové stavitelé a jak jsme již diskutovali výše, z dlouhodobého hlediska to pomůže vaší pokožce a zlepší vaši rosaceu, výsledkem čehož bude zdravá pokožka s normálnějšími krevními cévami.

 • Pro antioxidační séra/vitamín C.

„Určitě byste se je měli snažit používat každý den. Nejenže napravuje škody způsobené volnými radikály, ale pomáhá jim také předcházet. Je ohromující, kolik antioxidačních sér a zvlhčovačů je na trhu. Důležité je najít dobře zformulován a držet se ho. Obecně doporučuji použít sérum s antioxidantem nebo vitamínem C pod hydratační krém, abyste zabránili podráždění a zachovali silnou kožní bariéru. Zdá se, že to pro mé pacienty funguje skvěle!

 • Pro AHA a jiné exfolianty

„Stejná rada, jakou jsem dal u retinolů. Zkuste to a jděte dolů a zpomalte. Není třeba spěchat a použít nejsilnější vzorec; možná se tam nikdy nedostaneš. Upřednostňuji chemické peelingy pro typy pleti se sklonem k rosacei před mechanickými peelingy. Vyzkoušejte produkty s kyselinou mandlovou, mléčnou nebo glykolovou. Opět hydratujte. Pokud to vaše pokožka netoleruje, zkuste to znovu. Je důležité, abyste pokožku příliš nedráždili a neodlupovali, což může spustit zánět a zhoršit zarudnutí a vyrážku. Dlouhodobým cílem je zlepšit si pleť v průběhu času tak, abyste jednoho dne nepotřebovali produkty, které jsou vyrobeny jen na rosací nebo citlivou pleť.

„V případě potřeby je neváhejte použít. Upřednostňuji ty se sírou a resorcinolem, ale pamatujte, že lokální léčba nepomůže kontrolovat váš dlouhodobý stav. Máte-li sklony k růžovce, léčte se klíčem je každý den celá pleť. Cílem by bylo ve vzácných případech potřebovat ošetření na místě.“

4. Používejte opalovací krém nábožensky.

Jako bych to již dostatečně nezmínil, o použití opalovacího krému se podle doktora Magoverna nedá vyjednávat. „Patogeneze rosacey ještě nemusí být zcela pochopena, ale víme, že kumulativní sluneční poškození hraje roli,“ říká. „Používání opalovacích krémů pomůže nejen předcházet nemoci u citlivých pacientů, ale také pomůže předcházet vyrážkám u těch, kteří s ní bojují.“ Zmiňuje také, že lidé s citlivou pokožkou mají tendenci sáhnout po 100% minerálních opalovacích krémech.

5. Najděte spouštěče zapalování.

Každý pacient je jiný ai když víme, že některé věci obecně spouští rosaceu, někteří mohou najít konkrétní příčinu. „Slunce, teplo, vítr, cvičení, alkohol a stres jsou běžné spouštěče,“ říká doktor Magovern. „Někteří však uvádějí, že určité ovoce, zelenina, maso nebo mléčný výrobek způsobí vyrážku.“

Kromě hledání spouštěčů a vyhýbání se jim, jak je to jen možné, doktor Magovern také doporučuje, abyste se správně stravovali a užívali doplňky, které mohou zlepšit vaše celkové zdraví. „Jíst nezánětlivou stravu bohatou na potraviny, které obsahují dobré antioxidanty, tuky a oleje, může mít velký vliv na vaši pokožku a vaše celkové zdraví.“

Nejlepší produkty péče o pleť pro rosaceu

Jste připraveni vytvořit svůj režim péče o pleť? Zde jsou některé z nejlepších produktů, které kupují lidé bojující proti rosacea.

 1. Kupte nyní v

  Jemný čistící prostředek SkinCeuticals

  Tento nedráždivý čistící krém, určený pro citlivou nebo traumatizovanou pokožku, zklidňuje a zklidňuje zanícenou pokožku, protože odstraňuje přebytečný maz a nečistoty a zanechává pokožku čistou, svěží a příjemnou.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  Eminence Organic Skin Care Cleanser Calm Skin Musetel

  Pokud jde o jemné čistící prostředky, je to všechno o složení – a tento organický čistící prostředek je plný přírodních složek, které plní svůj úkol, aniž by odstraňovaly pokožku z přírodních olejů. Jemný čistící prostředek s obsahem heřmánku, měsíčkového oleje a jedinečného antioxidačního stimulantu od Eminence Organic, BioComplex, dokáže odstranit nečistoty a nečistoty a zároveň hydratuje a snižuje podráždění.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  Sérum proti zarudnutí pro PCA pleť

  Toto sérum má za úkol působit proti zarudnutí a uklidnit pokožku, aby pomohlo snížit zánět pro klidnější pleť. Kromě toho, že snižuje zarudnutí, obsahuje výtažky z kapary a červených řas k vyrovnání tónu pleti a glycerin pro chladivý pocit.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  iS Clinical Pro-Heal Serum Advance Plus

  Toto sérum poskytuje vysokou dávku antioxidantů, včetně vitamínů C, E a A, spolu s rostlinnými látkami, jako je extrakt z olivových listů, ke zklidnění pokožky náchylné k rosaceu. Používá také síran zinečnatý ke snížení zánětu a kyselinu kojovou k zabránění vzniku skvrn.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  Avène Antirougeurs Fort Relief Concentrat

  Snižte zarudnutí a vzhled krevních cév na tvářích pomocí tohoto koncentrovaného krému, který je založen na extraktu z kmínu pro zvýšení mikrocirkulace. Přídavek termální vody pomáhá při podráždění a vedre, zatímco bambucké máslo zjemňuje pokožku a chrání před ztrátou vlhkosti. Kromě toho je hypoalergenní a nekomedogenní.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  Dermalogický uklidňující vodní gel

  Díky technologii s dvojitou kyselinou hyaluronovou, výtažky z kaktusu a aloe vera z jablek a hrušek působí tento uklidňující gel na různé vrstvy povrchu pokožky, aby zvýšil a udržel vlhkost, uklidnil citlivost a dodal, že pokožka vypadá mladší a zdravější.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  Jan Marini Rosalieve

  Toto ošetření obličeje, které obsahuje vitamín C bohatý na antioxidanty, ultra-hydratační kyselinu hyaluronovou a zklidňující aloe vera, poskytuje pokožce ochranný štít proti agresorům z prostředí, které rozechvějí červenou, citlivou a rosací náchylnou pokožku.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 8. Kupte nyní v

  REN ultra pohodlná záchranná vesta

  Tato 10minutová pleťová maska ​​s výtažkem z bílých hub nabízí okamžitý pocit klidu a pohodlí a přemění mírně podrážděnou, suchou a nečistou pokožku na sametovou a hladkou pokožku.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 9. Kupte nyní v

  EltaMD® UV Clear se širokým spektrem SPF 46

  Kromě toho, že poskytuje vynikající ochranu před sluncem, tento opalovací krém také pomáhá uklidnit a chránit citlivé typy pokožky se sklonem k vyrážkám, rosacei a změně barvy. jak? Obsahuje některé z týchž složek, jaké se nacházejí ve vašich krémech a sérách proti stárnutí, jako je niacinamid, kyselina hyaluronová a vitamín E, které pomáhají redukovat skvrny, změnu barvy a poškození fotografií. Kromě toho tento vzorec neobsahuje parfém, olej, parabeny, citlivost a nekomedogennost, což z něj činí dobrou volbu pro ty, kteří mají citlivou pokožku.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 10. Kupte nyní v

  Colorescience All Calm Clinical Redness Corrector SPF 50

  Tento multifunkční základní nátěr, barevný korektor a opalovací krém v jednom je navržen tak, aby poskytoval okamžitou a dlouhodobou úlevu u růžovky. Kromě antioxidantu niacinamidu, který také vyrovnává produkci oleje, obsahuje tento produkt Vital ET, který zklidňuje pokožku před i po vystavení UV záření a zároveň řeší zarudnutí způsobené zánětem a bakteriemi.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář