Nejlepší pleťové vody pro váš typ pleti– Tipy, jak pečovat o vlasy Přečtěte si informace, které jsem shromáždil

Tonery jsou jedním z nejvíce podceňovaných produktů péče o pleť a jsou také jedním z nejméně pochopených. Je to proto, že neexistuje žádná přísná definice, kterou by akceptovali dermatologové – některé tonery jsou formulovány s přísadami, jako je kyselina hyaluronová k hydrataci, zatímco jiné jsou technicky adstringenty obsahující alkohol, které jsou určeny ke snížení obsahu oleje v pokožce, aby se předešlo vyrážkám. (Pak jsou zde esence, které vypadají jako toner a jdou jako toner, ale jsou úplně jinou kategorií produktů.) Zmatený? I my jsme byli. Proto jsem se obrátil na doktorku Alici Zalku, certifikovaný dermatolog a zakladatel společnosti Surface Deep, aby oddělil realitu od fikce, pokud jde o toner, a jednou provždy objasnil, zda si tento typ produktu zaslouží místo na poličce.

K čemu se používá toner na obličej

Dříve jsme diskutovali o tom, že neexistuje žádná pevná definice toneru, na které by se shodli dermatologové; Je to proto, že kategorie produktů zahrnuje množství různých typů receptur pro řešení širokého spektra různých problémů s pokožkou (více o tom později). Žádná receptura není podobná, ale tonery mají obvykle jeden ze dvou klíčových účelů – poskytnout pokožce složku nebo vyčistit pokožku.

Dermatologové se mohou shodnout na tomto: toner by se měl používat jako druhý krok ve vaší rutině péče o pleť – po vyčištění – aby pomohl odstranit veškeré nečistoty, které zanechávaly čistící prostředek. „Toner zjemňuje pokožku jen o něco víc než čištění,“ říká doktor Zalka. „Představte si to takto: Čištění obličeje a po něm tonikum je jako mytí zubů ústní vodou,“ říká doktor Zalka.

A v závislosti na složení, které používáte, toner můžete použít den nebo noc (nebo obojí), ale pokud vaše pokožka toleruje toner pouze jednou denně, použijte jej v noci. Používání toneru v noci je výnosnější, neboť pomůže odstranit opalovací krém, make-up, nečistoty a mastnotu ze dne. Pokud si tvář efektivně myjete v noci, k rannímu čištění byste neměli potřebovat tonikum (mělo by stačit jen omytí obličeje nebo dokonce opláchnutí vodou).

Jak používat tonikum na obličej

Pokud používáte tekuté tonikum (což je nejoblíbenější způsob), Dr. Zalka doporučuje namočit kulatý vatový tampon do přípravku a poté otřít na čistou pokožku. „Začněte s T-zónou (čelo, nos a brada) snadným pohybem a poté aplikujte na tváře a čelist. Oči a rty mohou být vyskočeny,“ říká. „Proč? T-zóna – s převahou tvorby mazu a viditelnými póry – profituje z tonerů nejvíce. Zatímco rty a oční víčka jsou o něco více vystaveny riziku podráždění z příliš mnoho kroků při běžné péči o pleť.

„Po toniku můžete následně aplikovat séra, primery, hydratační krémy a opalovací krémy,“ dodává doktor Zalka. „Toner vytváří čistý hadřík pro jiné produkty.“

Nejlepší toner pro váš typ pleti

 1. Kupte nyní v

  Obagi Medical Nu-Derm toner (6,7 fl. Oz.)

  Pro smíšenou pleť:

  Máte-li smíšenou pleť, možná budete chtít hledat přípravek s jemnými chemickými peelingy pro kontrolu vaší T-zóny, ale takový, který obsahuje také zvlhčovače, aby se vaše pokožka neodlupovala. Obsahuje vilín a šalvěj na čištění, jakož i hydratační kyselinu hyaluronovou a zklidňující aloe vera, tato od Obagi je ideální. Smíšené typy pleti by měly mít na paměti, že můžete použít cílenou metodu aplikace toneru – pokud jste suchá na tvářích a mastná na čele, můžete použít toner pouze na T-zónu (nebo použít hydratační toner na líčka). a čistící tonik pro oblast T).

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  Elta® Skin Recovery Essence toner

  Pro citlivou pokožku:

  Máte-li citlivou pleť (nebo právě řešíte citlivou pleť v důsledku používání příliš velkého množství účinných látek současně), účinným způsobem, jak pleť doplnit, je výživný toner. Budete se chtít zbavit exfoliačních kyselin a vysokých koncentrací aktivních složek a namísto toho si vybrat vzorec jako Skin Recovery Toner od Elta®, který obsahuje klíčové aminokyseliny a hydratační základy pro podporu klidné, posílené kožní bariéry. Citlivé typy pleti mohou také zjistit, že nanášení toneru vatovým tamponem je pro jejich kůži příliš drsné. Pokud po použití kulatého vatového tamponu pocítíte nadměrné zarudnutí nebo podráždění, zkuste si nastříkat tento toner přímo na ruce a poté jemně zatlačte na pokožku.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  PCA Skin Hydratační toner (7 oz.)

  Pro suchou pokožku:

  Zatímco některé tonery obsahují adstringentní vlastnosti, které nejsou ideální pro suché typy pleti, existuje řada receptur vyrobených pro suchou pokožku a PCA Skin Moisturizing Toner je jednou z našich oblíbených možností. Toto tonikum nabité ovocnými výtažky bohatými na antioxidanty a prémiovým olejem bojuje proti vysušujícím účinkům čištění a připravuje vaši pleť pro aplikaci séra a hydratačních krémů.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  TULA pleťová voda Get Toned Pro-Glycolic 10 Surface Toner (2,7 fl. Oz.)

  Pro mastnou pleť:

  Pro mastné typy pleti je běžné, že chtějí používat suché tonery s obsahem alkoholu, které pomáhají zbavit se mastnoty, ale alkohol může vaši pokožku vysušit, což vede ke zvýšení produkce mazu, když se pokožka snaží kompenzovat alkohol. Proto hledejte něco nealkoholického, jako například tuto možnost od TULA, která obsahuje směs kyseliny glykolové a probiotik k posílení kožní bariéry a zlepšení její schopnosti samostatně regulovat tvorbu mazu.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  Dermalogic Multi-Active Toner (8,4 oz.)

  Pro zralou pleť:

  Doktor Zalka radí, aby ti, kdo mají zralou pleť, hledali tonikum, které obsahuje antioxidanty, které poskytují další vrstvu opalovacího krému, jakož i složky, které posilují pokožku, jako jsou peptidy. Tato možnost od Dermalogica se jistě hodí, protože nabízí dávku vitamínu C, aloe vera, peptidů a ricinového oleje v pohodlném sprejovém aplikátoru. Všimněte si, že tento produkt obsahuje vitamín C, takže je nejlepší jej používat ráno, abyste využili všechny antioxidační výhody (a neměl by se používat ve spojení s jakýmkoli produktem obsahujícím benzoylperoxid).

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  Indie toner Lee CoQ-10 (4,2 oz.)

  Pro normální pleť:

  Pro pleť, která není náchylná k nadměrné suchosti nebo mastnotě, hledejte tonery, které obsahují ochranné složky, jako je koenzym Q10 – silný antioxidant – a hydratační složky, jako je kyselina hyaluronová, které se obě nacházejí v toneru CoQ-10 od Indie Lee . Pokud je vaše pokožka spíše na normální až suché straně, zkuste ji nastříkat, dokud je pokožka po očištění ještě vlhká, abyste ji udrželi vlhkou.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  La Roche-Posay Effaclar Clarification Solution tonikum na akné s kyselinou salicylovou (6,76 fl. oz.)

  Pro pleť se sklonem k akné:

  Toto tonikum La Roche Posay naplněné komplexem 0,5% kyseliny salicylové a 2% kyseliny glykolové je ideální pro každého, kdo chce předcházet vyrážkám, rozpouštět černé tečky a zlepšit celkovou strukturu pleti. Tyto složky si dobře hrají s vitamínem C, takže je bezpečné používat tento produkt ráno nebo večer, ale je pravděpodobnější, že se podráždíte, pokud tento toner použijete ve stejné rutině jako jinou léčbu akné.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář