Nejlepší pleťové masky– Rutiny péče o pleť Zdravaplet

V tomto článku budeme hovořit o Nejlepší pleťové masky

.

Pleťové masky jsou momentálně v módě. Kromě toho, že dělají zábavné doplňky k vašim fotkám na Instagramu, jsou jako posilující ošetření, která pomáhají zlepšit vaši rutinu péče o pleť tím, že do vaší pokožky vstřikují vysoké koncentrace přísad. Tady se ponoříme do nejlepších pleťových masek pro váš typ pleti.

Nejlepší hliněné a bahenní masky: očistěte a odstraňte nečistoty

Popularita hliněných a bahenních masek neustále roste; nejsou však zaměnitelné. Hlína má přísnější definici – jen určité minerály určitých velikostí mohou být klasifikovány jako jíl. Co se týče bahna, může obsahovat několik různých druhů minerálů. Najdete však mnoho „blátových“ masek, které jsou vyrobeny z hlíny, ačkoli mohou obsahovat i jiné druhy půdy.

Typy hliněných masek jsou kaolin (nejpopulárnější) a bentonit. Kaolin má malou velikost částic. Díky tomu účinně odstraňuje nečistoty a kožní maz z povrchu pokožky a uvnitř pórů. Je šetrný a méně vysušuje než bentonit. Bentonitový jíl (bohatý na vápník, oxid křemičitý a hořčík) více detoxikuje, ale může obzvláště vysušovat nebo dráždit. Mořský jíl zase nedráždí ani nevysušuje pokožku a obsahuje stopová množství řas a planktonu, která mají antioxidační vlastnosti.

Jílové a bahenní masky jsou ideální pro mastnou či aknózní pleť. Vytahují nečistoty, jako je špína a odumřelé kožní buňky, které ucpávají póry, což často vede k vyrážkám. Dobrá jílová maska, která se pravidelně používá, může pomoci vyčistit póry, zabránit vzniku skvrn a odstranit přebytečný kožní maz, aby pokožka vypadala méně lesklá. Jste připraveni vyzkoušet jeden pro sebe? Ať už jste nováček a nevíte, kam se obrátit, nebo se dobře vyznáte ve světě hliněných masek, prohlédněte si naše výběry nejlepších hliněných a bahenních masek.

Doporučujeme Skinceuticals Clarifying Clay Masque, která obsahuje kaolinové a bentonitové jíly pro kontrolu sekrece mazu a čištění pórů, jakož i heřmánek a aloe vera, které mají uklidňující a hydratační účinek.

Další skvělou možností je Origins Original Skin Retexturizing Mask with Rose Clay. Doporučená pro suchou, mastnou a normální pleť, tato maska ​​obsahuje středomořský růžový jíl, kanadskou vrbu a exfoliační jojobové perly, které poskytují důkladné čištění a zároveň zlepšují texturu pleti a stahují póry.

Aktivní bahenní maska ​​Borghese Fango využívá bentonitový jíl k čištění, ale také přidává sladký mandlový olej a avokádový olej pro hydrataci. Aztécká maska ​​na obličej je cenově dostupná a populární volba – ve skutečnosti kultovní. Používá čistý bentonitový jíl ke snížení tvorby mazu a odstranění jakýchkoli nečistot z pórů. Je zcela bez vůní, přísad a živočišných produktů. Glamglow’s Supermud Clearing Treatment obsahuje kaolínový jíl a přidává okurku a aloe vera, které poskytují hydrataci a zabraňují vysušování pokožky.

Fresh’s Umbrian Clay Purifying Mask obsahuje Umbrian Clay z města v Itálii spolu s adstringentním santalovým olejem a uklidňujícím heřmánkem a levandulí. Organické jílové masky Fig + Yarrow nabízí různé možnosti v závislosti na typu pleti, s možnostmi pro suchou, mastnou, citlivou a smíšenou pleť. A konečně, maska ​​L’Oreal Paris Pure Clay Mask obsahuje kaolínový jíl a marocký lávový jíl na čištění pleti s přidaným uhlím pro výjimečně dobrou exfoliaci pórů.

Nejlepší slupovací masky s aktivním uhlím: Pro minimalizaci pórů a černých teček

Není nic uspokojivějšího než slupovací maska. Když si ho pomalu stáhnete z obličeje a podíváte se na všechny nečistoty, které vám vyšly z pórů, nemůžete si pomoci a zhluboka si vydechnout. Je to téměř duchovní.

Slupovací pleťové masky jsou ideální pro lidi s nečistou pletí, které trápí černé tečky (černé tečky). Když se odumřelé kožní buňky nezbavují správně, shlukují se a spojí s kožním mazem (olejem) a vytvářejí zátky ve vlasových folikulech nebo pórech. Tyto zátky vyčnívají přes kůži a oxidují, zčernaví nebo šedou, odtud název.

Kyselina salicylová je beta hydroxykyselina, která je jednou z nejběžnějších složek při léčbě černých teček. Kyselina salicylová působí tak, že odstraňuje všechny odumřelé kožní buňky, které jsou uvízlé v pórech, a pomalu je odstraňuje. Přípravky na předpis s obsahem retinolu (vitamin A) lze použít i na odlupování černých teček, abyste je minimalizovali nebo se jich zcela zbavili. Existuje také manuální odstranění, i když se to často nenavrhuje, protože to může vést ke zjizvení, pokud není provedeno správně nebo odborníkem.

Zde jsou obzvláště užitečné slupovací masky s aktivním uhlím. Se slupovací maskou nemusíte k odstranění černých teček fyzicky tápat prsty (třesením) nebo jinými nástroji. A dřevěné uhlí? Dokonale odstraňuje veškeré nečistoty, mastnotu, odumřelé kožní buňky a jiné nečistoty, které ucpávají póry a natahují je, díky čemuž vypadají mnohem větší, než ve skutečnosti jsou. To je v podstatě to, co může způsobit zvětšení pórů. Jakmile jsou póry odblokovány dřevěným uhlím, mohou se stáhnout zpět na svoji původní velikost. Některé z nejlepších masek na dřevěné uhlí zahrnují Boscia, Clinique a Origins. Boscia Luminizing Black Charcoal Mask obsahuje také vitamín C, který pomáhá vyrovnat tón pleti tím, že snižuje zabarvení. Clinique City Block Purifying Charcoal Mask a Scrub obsahuje bambusové uhlí a kaolínový jíl pro důkladné čištění pórů. Aktivní maska ​​Origins Clear Improvement obsahuje také dřevěné uhlí a čínský bílý jíl ke snížení environmentálních toxinů ze znečištění a podobně.

Nejlepší masky na akné

Akné je velmi častý kožní problém, který postihuje miliony lidí. Nejčastěji se vyskytuje v období puberty při změně hormonů, ale trápí ji i mnoho dospělých. Akné u dospělých může být obzvláště nepříjemné pro lidi trpící akné, protože věří, že by měli překonat tuto kožní překážku v době, kdy dosáhnou určitého věku. Pupínky, černé tečky a skvrny se objeví, když se vlasový folikul ucpe mastnotou a odumřelými kožními buňkami. Pokud ucpaný pórek není infikován bakteriemi, zůstává černá tečka. Pokud se nakazí, změní se na zanícené červené bulky, které mohou být někdy velmi bolestivé. Akné si může vybrat daň na vašem sebevědomí, zvláště pokud je obzvláště tvrdohlavé – a často je to tak! Řešení může být pro mnoho lidí dlouhotrvající frustrací, ale existuje mnoho možností léčby.

Pleťové masky na akné se stávají oblíbenou léčbou mnoha lidí. Snadno se používají a obsahují mnoho účinných složek, které pomáhají předcházet a snižovat výskyt lézí. Kyselina salicylová, síra, druhy jílů, benzoylperoxid a alfa-hydroxykyseliny jsou běžné složky, které se často nacházejí, protože patří mezi nejúčinnější.

Mezi naše oblíbené pleťové masky na akné patří Terapeutická sírová maska ​​Petera Thomase Rotha, která obsahuje 10% síry a kaolinové a bentonitové jíly pro kontrolu mastnoty, odstranění nečistot a redukci pupínků. Další skvělou možností je Tata Harper Clarifying Mask, která je vhodná pro všechny typy pleti a obsahuje směs alfa hydroxykyselin a mikrokrystalů křemenného písku pro úplné a důkladné odlupování ucpaných pórů.

Vyzkoušet můžete také masku na akné Neutrogena Light Therapy. Neutrogena je skvělá drogerie a tato maska ​​užívá světelnou terapii, aby pomohla vaší pokožce hojit se. Kromě toho doporučujeme Clinique’s Acne Solutions Oil Cleansing Mask, která obsahuje kaolínový jíl, který snižuje tvorbu kožního mazu a čistí ucpané póry. Náš seznam doplňuje sírová maska ​​Ze Skin Health Offfects a AHA maska ​​Pai Copaiba Deep Cleanse. Maska Ze Skin také obsahuje síru, kaolin a bentonit, stejně jako maska ​​Petra Thomase Rotha, zatímco maska ​​Pai Copaiba využívá působení alfa hydroxykyselin k odstranění skvrn.

Nejlepší hydratační krém pro suchou pokožku

Odlupování, svědění, drsná textura – to jsou frustrující příznaky suché pokožky, které jsou problémem mnoha lidí. Suchost může být také předehrou k dermatitidě a stárnoucí pokožku může ještě zhoršit. Může za to podnebí, kožní onemocnění, jako je ekzém a psoriáza, a možná poněkud překvapivě i proces stárnutí. S přibývajícím věkem se pokožka stává tenčí a náchylnější k vysoušení. To často způsobuje, že vrásky a jemné linky vypadají výrazněji. Stručně řečeno, ano, chcete udělat vše pro výživu a hydrataci suché pokožky, aby byla jemná, hladká a zdravá. A super hydratační masky a hydratační krémy jsou tou nejlepší volbou. Zejména hydratační masky poskytují silný příval vlhkosti, aby pomohly léčit vysušenou pokožku a obnovit její zářivost. Při prohlížení seznamů složek můžete narazit na glycerin, kyselinu hyaluronovou a pantenol (vitamin B5) a některé rostlinné složky jako složky, které poskytují pokožce hydrataci, udržují ji pevnou a omlazenou.

Naše doporučení zahrnují Laneige Water Sleeping Mask, Origins Drink Up Intenzivní noční masku, Dermalogica Intense Moisture Balance, Amorepacific Moisture Bound Intensive Serum Mask a Fresh Rose Face Mask. Maska Laneige poskytuje hydrataci hydro-ionizovanou minerální vodou a disponuje technologií osmihodinového uvolňování, aby byla pokožka hydratována po dlouhou dobu. Origins Mask je noční maska ​​s avokádovým olejem a olejem z meruňkových jader k doplnění ztráty vlhkosti během dne. Maska Dermalogica posiluje ochrannou bariéru pokožky a zabraňuje ztrátě vlhkosti. Masky Amorepacific a Fresh využívají hydratační asijské bylinky a růžové lupínky a růžovou vodu, aby pokožku naplnily správně zklidňující a léčivou vlhkostí.

Nejlepší listové masky na obličej

Kdo ještě nevyzkoušel plátkovou masku? Všudypřítomné obličejové masky si získaly oddané fanoušky poté, co byly popularizovány v Koreji a rozšířily se po celém světě. Tyto hydratační masky jsou obvykle vyrobeny z bavlny, vlákniny, kokosové dužiny nebo celulózy a jsou určeny k nošení na obličeji s výřezy, aby se vešly kolem očí, nosních dírek a úst.

Plechové masky vytvářejí bariéru, která zachycuje všechny hydratační a výživné složky v pokožce, kde je může pokožka správně absorbovat bez vypařování, dříve než stihnou udělat svou práci. Plechové masky jsou plné zvlhčujících látek, které vážou vodu v pokožce, hydratují a vyplňují ji. Další složky, které se často nacházejí v maskách, zahrnují kyselinu hyaluronovou, peptidy a rostlinné extrakty. Pleťové masky se mohou zaměřit na specifické problémy pleti, jako je stárnutí a akné, a mohou poskytnout téměř každému typu pleti silnou dávku hydratace. Dehydratovaná pleť může trpět různými problémy, včetně zrychleného stárnutí, oslabené kožní bariéry a výraznějších linek a vrásek. Plechové masky jsou rychlým a relaxačním způsobem hydratace, který vás nezničí (obvykle).

Výběr listové masky se často může zdát skličující. Trh je jimi zaplaven, ale mít různé možnosti může být také skvělé, když jsou masky na jedno použití. Můžete experimentovat s různými – až sedm za týden, pokud děláte to, co některé celebrity a používáte jeden každý den. Začněte tím, že přesně zúžíte to, čeho chcete dosáhnout pomocí masky a pracujte odtamtud. Existují masky proti stárnutí, rozjasňující masky, hydratační masky a masky proti akné. Doporučujeme SK-II Facial Treatment Mask, Lancome Advanced Genifique Hydrogel Melting Mask a Estee Lauder Advanced Night Repair Concentrated Recovery Powerfoil Mask. Plechová maska ​​SK-II bojuje proti matnosti, nerovnoměrnému tónu pleti a ztrátě pevnosti. Je obohacený o Pitera, speciální složku plnou aminokyselin, vitamínů, minerálů a organických kyselin, které bojují proti stárnutí pokožky. Japonské plátěné masky se obvykle dodávají volně ložené, na rozdíl od korejských, které mají často jen jednu v balení. I díky tomu jsou velmi cenné, jelikož někdy může být v balení až 30 masek. Plechová maska ​​Lancome je naplněna extraktem Bifidus, bakteriálním extraktem, který hydratuje, snižuje citlivost pokožky a zvyšuje odolnost pokožky vůči fyzikálním a chemickým stresům. Estee Lauder’s Advanced Night Repair Concentrated Recovery PowerFoil Mask je skvělá maska ​​na obličej pro suchou pokožku. Silně hydratuje díky dvojité kyselině hyaluronové. Fólie pokrytá fólií pomáhá ingrediencím rychle a efektivně proniknout do pokožky.

Nejlepší uklidňující pleťové masky pro citlivou pleť

Citlivá pleť má tendenci spadat do dvou kategorií – geneticky citlivá pleť nebo senzibilizovaná pleť vzniklá v důsledku nadměrného používání určitých produktů, jako jsou exfolianty nebo příliš mnoho chemických peelingů. Léčba obou je delikátní rovnováha. Citlivá a citlivá pokožka se může velmi rychle podráždit výrobky, které obsahují příliš mnoho agresivních složek nebo dokonce něco tak běžného, ​​jako je vůně. Podráždění má obvykle podobu zarudnutí, šupinatění, suchosti, svědění a nepříjemného pocitu napětí.

Tyto příznaky může pociťovat citlivá i alergická pokožka. Citlivou pokožku lze obvykle léčit, pokud se používají správné produkty. Citlivá pleť vyžaduje od přírody pečlivou péči, obvykle po celý život, protože při nesprávném kroku se může snadno podráždit. Produkty šetrné k citlivé pokožce budou mít velmi málo přísad a malou až žádnou vůni. Vyhýbat byste se měli také výrobkům, které obsahují alkohol a retinoidy či kyseliny. Mezi uklidňující složky, které je třeba hledat, patří aloe vera, koloidní ovesné vločky, alantoin, heřmánek a zelený čaj. Některé z těchto složek také obsahují silné antioxidanty, které pomáhají neutralizovat volné radikály, které mohou vést ke zrychlenému stárnutí.

Mezi několik doporučených hydratačních obličejových masek pro citlivou pleť patří SkinCeuticals Bio Cellulose Restorative Masque a First Aid Beauty Ultra Repair Instant Oatmeal Mask. Maska SkinCeuticals je po ošetření pro pleť zázrakem. Poskytuje nepřetržité chlazení a uklidňující působení snížením tepla z chemických nebo laserových ošetření, které může pálit a dráždit, což způsobuje zarudnutí a pálení. First Aid Beauty Oat Mask je dar z nebes pro dehydrovanou pleť, která potřebuje příval hydratace. Koloidní ovesné vločky, bisabolol (složka heřmánku) a bambucké máslo jsou klíčové složky se zklidňujícími, zklidňujícími a zvlhčujícími vlastnostmi. Za pouhých deset minut může tato maska ​​pomoci citlivé a senzibilizované pokožce na její cestě k zotavení.

Nejlepší rozjasňující a exfoliační masky

Rozjasňující a exfoliační masky pomáhají léčit mnohá kožní onemocnění, včetně tmavých skvrn, skvrn a celkově matné textury. Tmavé skvrny mohou být způsobeny akné (které může zanechat jizvy), poškozením sluncem (které může zvýšit melanin) nebo jen obyčejným stárnutím. Tmavé skvrny mohou způsobit, že pokožka bude skvrnitá a nerovnoměrná, přičemž postižený vypadá starší, než ve skutečnosti je.

Rozjasňující masky mohou obsahovat složky jako vitamíny C a E, kyselinu kojovou a kyselinu ferulovou, které pomáhají inhibovat tvorbu melaninu a jemně a postupně zesvětlují zabarvení bez ohledu na příčinu. Exfoliační masky mohou také pomoci zesvětlit tmavé skvrny exfoliací vnějších vrstev pokožky, které často obsahují odumřelé kožní buňky. Exfoliační masky pomáhají léčit skvrny a matnou texturu stejným způsobem, pomalu odstraňují odumřelé kožní buňky a mastnotu z pórů, minimalizují je, aby byly méně nápadné a zlepšují texturu. Exfoliační masky často obsahují alfa hydroxy kyseliny (AHA) a beta hydroxy kyseliny (BHA), jako je kyselina mléčná, kyselina glykolová a kyselina salicylová. Tyto kyseliny jsou velmi dobré při léčbě skvrn a skvrn tím, že odbourávají faktory, které ucpávají póry.

Některé skvělé masky pro zahájení léčby skvrn a skvrn zahrnují Shiseido Ibuki Beauty Sleeping Mask a Drunk Elephant TLC Sukari Babyfacial. Maska Shiseido využívá komplexu PhytoTarget k ochraně pokožky před vnějšími stresovými faktory posílením kožní bariéry. Vitamíny C a E spolupracují při redukci tmavých skvrn, zatímco extrakt z fytoplanktonu (plný vitamínů a minerálů) pomáhá zvyšovat hydrataci pro plnější vzhled. Hood Drunk Elephant kombinuje AHA a BHA pro skutečně silný útok na nahromaděné odumřelé kožní buňky. Tento vzorec obsahuje neuvěřitelných 25% alfa hydroxykyselin a 2% beta hydroxykyselin, které v podstatě rozpouštějí vazbu, která spojuje odumřelé kožní buňky. Niacinamid neboli vitamin B3 je další složkou této masky, která pomáhá zesvětlit zabarvení a nerovnoměrné skvrny.

Nejlepší masky proti stárnutí

Stárnutí se týká nás všech. Vyznačuje se postupným odbouráváním základních bílkovin pokožky, kolagenu a elastinu, které začíná, když překročíme věk 30 let. Tato degradace v konečném důsledku vede ke ztrátě pevnosti a pružnosti, což má za následek vrásky a ochablou pokožku. Výsledkem může být i celkově matná textura s velkými póry a tmavými skvrnami, které mohou člověka skutečně zestárnout. Poškození sluncem je hlavním viníkem stárnutí. UV záření poškozuje kolagen a elastin, čímž vlákna ztrácejí svou pevnost a strukturu. Mezi další faktory, které způsobují stárnutí, patří znečištění životního prostředí, kouření, nadměrné pití alkoholu a celkový čas. Masky proti stárnutí používají řadu klíčových složek, které pomáhají předcházet nebo zvrátit většinu tohoto poškození. Peptidy a vitamíny, zejména vitamín C, pomáhají podporovat produkci kolagenu, čímž brání přirozené degradaci, ke které dochází v důsledku věku nebo nadměrného vystavení UV záření. Kyselina hyaluronová, zvlhčovadlo, které váže vodu v pokožce, pomáhá vyplnit jemné linky a vrásky, aby byly méně nápadné. Retinol neboli vitamin A odstraňuje silné vrstvy pokožky a vyhlazuje vrásky. Niacinamid neboli vitamin B3 zlepšuje elasticitu a zároveň rozjasňuje. Antioxidanty jako vitamín E a extrakt ze zeleného čaje působí proti poškození volnými radikály, což také vede k rozkladu kolagenu negativním vlivům na zdravé kožní buňky.

Naše výběry nejlepších anti-agingových a hydratačních masek zahrnují Tatcha Luminous Deep Hydrating Lifting Mask, Hanacure All-In-One Facial, Decleor Hydra Floral Intense Hydrating & Plumping Mask a Origins Plantscription Powerful Lifting Overnight Mask.

Maska Tatcha obsahuje červené řasy Okinawa a kyselinu hyaluronovou, které poskytují pokožce úžasnou dávku hydratace, která minimalizuje vrásky jejich vyplněním. Maska Hanacure využívá technologii C02 OctoLift (oxid uhličitý smíchaný s gelem) k napnutí a zvednutí pokožky, naplňuje ji různými peptidy a rostlinnými rostlinnými látkami, včetně extraktu z lotosových listů, extraktu ze zeleného čaje, extraktu z kořene pivoňky a oleje rozjasňují. , stáhne póry, zlepší texturu, sjednotí tón pleti a zlepší vzhled vrásek.

Korejské pleťové masky mají tendenci být velmi žádané, protože často využívají nejinovativnější technologii a účinné složky k dosažení výsledků, které nelze popřít. Zejména pleťová maska ​​Hanacure je v poslední době velmi populární, protože nabízí jedinečnou technologii, která přináší téměř okamžité výsledky – stahující efekt pocítíte okamžitě a pleť je rozjasněna již po jednom použití.

Maska Decleor začíná krémově a přechází do oleje, který obsahuje výtažek z macešky a kyselinu hyaluronovou pro vyhlazení vrásek, díky čemuž jsou mnohem méně nápadné. Nakonec maska ​​Origins obsahuje rostlinné látky jako anogeissus a commiphora v kombinaci s červenými řasami a extraktem ze sladkých mandlí, které pozvednou a zpevní, zjemní kontury obličeje a minimalizují vrásky.

Naše nejlepší volba

Naší nejlepší volbou je Deep Science Peel Mask.
Toto peelingové ošetření obsahuje kyseliny glykolovou, pyrohroznovou a mléčnou, které revitalizují poškozenou pokožku. Pomáhá redukovat vzhled vrásek a minimalizovat vzhled pórů.

Napsat komentář