Nejlepší pleťové masky pro citlivou pleť– tvůj kosmetický blog Doporučení A. Skarkova

Tyto masky jsou skvělá zábava. Ale jako u téměř každého produktu péče o pleť, i zde se chcete ujistit, že jste si vybrali masku vyrobenou pro váš typ pleti, zvláště pokud máte citlivou pleť. Některé složky totiž mohou zvýšit citlivost a způsobit, že pokožka bude zanícená a podrážděná. Naštěstí existuje řada přísad, které se nacházejí v některých z nejlepších pleťových masek, které dobře fungují s citlivou pokožkou (nebo přinejmenším mohou mít důsledky pro jasnější a jasnější pleť).

Dále se blíže podíváme na maskování citlivé pleti, ponoříme se do nejlepších pleťových masek pro tento typ pleti, složek, které musíte dodržovat (pro pozitivní i negativní účinky) a tipů, jak co nejlépe využít své maskování.

Proč maskování prospívá citlivým typům pleti

Maskování je skvělý způsob, jak zacílit a léčit specifické kožní problémy, jako jsou vedlejší účinky citlivé pokožky (myslete na suchost, zánět a zarudnutí), protože poskytuje vyšší koncentrace aktivních složek na vyvážení pokožky.“ Říká Dr. Debra Jaliman. , certifikovaný dermatolog v New Yorku. Protože tato domácí ošetření se zaměřují na specifičtější podmínky (a jsou plné přísad, které podporují zdraví pokožky), mohou to být některé z nejúčinnějších produktů, které používáte. To platí zejména tehdy, pokud máte citlivou pokožku, protože masky mohou pomoci uklidnit, uklidnit a v důsledku toho podpořit jasnější pleť.

Tipy pro používání masek na citlivou pokožku

I když jsou složky důležitým faktorem při výběru pleťové masky pro citlivou pleť, je třeba zvážit i aplikaci. Pokud jde o maskování na citlivou pleť, musíte se nejprve ujistit, že je pleť čistá. „Před maskou použijte jemný čistící prostředek, [as] chcete se ujistit, že na vaší tváři je veškerá nečistota, olej a make-up,“ říká Dr. Jaliman. Za tímto účelem navrhuje použít jemný čisticí prostředek k vytvoření čistého hadříku. A po ošetření obličeje doma: „Měli byste následovat dobrý hydratační krém,“ dodává.

Kromě přípravy pokožky na maskování (a následné zvlhčení) je třeba zvážit i další důležité faktory. Proces odstraňování může vyžadovat zvýšenou pozornost, neboť některé techniky mohou způsobit podráždění pokožky. Při odstraňování pleťové masky netřete ani netřete pokožku. Místo toho namočte hadřík do teplé vody a přiložte jej na pokožku, poté přípravek jemně setřete. Když je vaše pleť očištěna od masky, jemně ji vklepejte do sucha a pokračujte s hydratačními krémy.

Složka, které je třeba se vyhnout

Vždy je důležité držet se dále od složek, které neslouží vašemu typu pleti. Pokud je vaše citlivost způsobena suchostí, Dr. Jaliman říká, abyste se vyhýbali maskám (a jiným produktům) formulovaným s kyselinou salicylovou. Na to je třeba myslet zejména tehdy, pokud přípravek neobsahuje hydratační složky, protože „to by vaši pokožku mohl ještě více vysušit“, vysvětluje Jaliman.

Kromě kyseliny salicylové by „peelingové perličky mohly zapálit pokožku,“ poznamenává doktor Jaliman. Vzhledem k jejich textuře může oděr nesprávně třít pokožku a může způsobit další podráždění. Doktor Jaliman varuje také před maskami s přidanými příchutěmi a vůněmi. „Máte-li citlivou nebo aknózní pokožku, mohou vám podráždit pokožku,“ varuje.

Nejlepší pleťové masky (a přísady) pro citlivou pleť

Teď, když už máte rady a triky na maskování citlivé pleti, pojďme si povídat o produktech, které byste měli vyzkoušet. Tady v Dermstoru máme rádi dobré pleťové masky, zejména ty, které jsou dostatečně jemné pro citlivou pokožku. Podívejte se na některé z našich oblíbených masek (a přísad) níže.

 1. Kupte nyní v

  1. Kyselina hyaluronová

  Kyselina hyaluronová (HA) je jednou z těch složek, které mohou být prospěšné pro všechny typy pleti. Zejména citlivá pokožka však může po použití přísady zaznamenat určitá výrazná zlepšení. Doktor Jaliman poznamenává, že „pomáhá udržovat pokožku hydratovanou“ a v důsledku toho může uklidnit a uklidnit pokožku (zejména pokud vaše citlivost souvisí se suchou pokožkou).
  Vyzkoušejte: SkinCeuticals Phyto Corrective Masque
  Co je lepší než týdenní ošetření ke zklidnění pokožky? Ten, který může zůstat přes noc! Maska Phyto Corrective SkinCeuticals je vyrobena z kyseliny hyaluronové a rostlinných výtažků, které dodávají pokožce pocit chladu a výživy. A při pravidelném používání může pomoci snížit zarudnutí, podráždění a podpořit hladší pleť.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  2. Měsíček lékařský

  Když se vaše pokožka cítí podrážděná, jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, je nosit pleťovou masku s protizánětlivými složkami. Mimochodem, měsíček je jedním z nich, protože je „bohatý na antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti“, vysvětluje doktor Jaliman.
  Vyzkoušejte: Eminence Organic Skin Care Clear Skin Probiotic Masque
  Tato maska ​​je nabitá některými z nejlepších ingrediencí pro citlivou pokožku, včetně měsíčku, okurek, jogurtu, bambuckého másla a rozchodníku. Osvěžující, uklidňující a vyživující účinky těchto složek v kombinaci s hloubkovými čistícími vlastnostmi kaolinového jílu z ní dělají skvělou masku k odstranění nečistot z citlivých typů pleti.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  3. Okurka

  Okurka je ultra cool ingredience, která může velmi prospět citlivé pokožce. „Okurka obsahuje antioxidanty a také podporuje hydrataci díky vysokému obsahu vody,“ říká doktor Jaliman. Některé z těchto antioxidantů zahrnují vitamíny A a C, které mohou také pomoci rozjasnit a chránit před agresory stárnutí.
  Vyzkoušejte: Peter Thomas Roth Okurková gelová maska
  Osvěžující gel působí na citlivou pokožku úžasně a okurková gelová maska ​​Peter Thomas Roth má podobný účinek, s výjimkou účinnějších složek, jako je okurka, aloe vera a výtažek z borůvek. Při aplikaci je pokožka nejen hladká, ale také dobře vyživená a pružnější.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  4. Termální voda

  Pokud máte citlivou pokožku, možná jste již slyšeli o termální vodě z pramene, protože se používá v mnoha sprejích na obličej, které zklidňují pokožku. Věděli jste však, že jej najdete také v některých z nejlepších masek pro citlivé typy pleti? Přirozeně se vyskytující voda je „čistá a bohatá na minerály a pomáhá ochladit a zklidnit pokožku, která je zanícená a podrážděná,“ říká doktor Jaliman.
  Vyzkoušejte: Avene zklidňující fóliová maska
  Vlhkost dokáže okamžitě uklidnit a oživit pokožku a zklidňující fóliová maska ​​má mnoho. Plechová maska ​​bez vůně, posílená silou termální pramenité vody, přináší pokožce okamžitou vitalitu a zanechává ji na pohled a pocit vyživenější a zářivější.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  5. Modrý tansy olej

  Máte-li psoriázu nebo jiná zánětlivá onemocnění, doktor Jaliman říká, že olej z modrého taninu může pomoci při problémech s péčí o pleť. „Blue Tansy olej pochází z původní evropské rostliny a má antibakteriální a antifungální vlastnosti,“ vysvětluje. „Je to skvělá ingredience pro lidi s citlivou pokožkou,“ dodává Jaliman.
  Vyzkoušejte: Herbivore Botanicals Blue Tansy Mask
  Pokud je vaše pokožka podrážděná, použijte masku Blue Tansy od Herbivore Botanicals. Vyživující pleťová maska, bohatá na enzymy, kůru vrby bílé a samozřejmě olej z ostropestřce modrého, byla vyrobena speciálně pro podrážděnou pokožku. Při aplikaci jeho chladivé účinky jdou po některých zánětech a nepohodlí, které přichází s citlivou pokožkou.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  6. Aloe Vera

  Použití produktu s formulací s aloe vera může dělat zázraky na citlivých typech pleti, protože je „protizánětlivý, takže zbavuje pokožku zarudnutí a zklidňuje ji,“ říká doktor Jaliman. Díky svému chladivému a vyživujícímu účinku může pomoci odstranit i některé hlavní viníky citlivé pokožky, jako je suchost. Navíc se jedná o ultraobvazovou složku, takže by neměla způsobovat další podráždění.
  Vyzkoušejte: Natura Bisse Stabilizační čistící maska
  Čisticí a maskovací duo bohaté na zklidňující složky, včetně aloe vera a extraktu z vrbové kůry, je nejen bezpečné pro podrážděnou pokožku, ale působí také na zklidnění, výživu a ochranu citlivé pokožky před agresory z prostředí.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  7. Výtažek z bílé houby

  Houby právě teď dělají rozruch ve světě wellness. A jak se ukázalo, může se pochlubit také velkými výhodami péče o pleť. Výtažek z bílé houby je „známý tím, že snižuje zánět kůže a pomáhá při otocích,“ poznamenává doktor Jaliman. Kromě toho pravidelné zapracování přísad může také pomoci udržet vrásky na uzdě.
  Vyzkoušejte: REN Ultra uklidňující záchranná maska
  Tato maska ​​přináší komfort vaší pleti již za 10 minut. Ultra-komfortní záchranná maska, plná citlivých složek prospěšných pro pokožku, jako je extrakt z bílé houby, bambucké máslo, vitamín E a jojobový olej, poskytuje hydratační úder, který udrží pokožku hydratovanou a zklidněnou při každém použití.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

 8. Kupte nyní v

  8. Pitera

  Podle doktora Jalimana je „Pitera přírodní složka, která podporuje přirozený proces omlazování pokožky.“ Díky svým omlazujícím vlastnostem může pomoci uklidnit pokožku a zlepšit vzhled zánětu a podráždění.
  Vyzkoušejte pleťovou masku SK-II
  Citlivá pleť může profitovat z příjmu vitamínů, minerálů a aminokyselin nacházejících se v pokožce a této pleťové masky. Tato maska ​​na obličej, která se zaměřuje na nerovnoměrný tón pleti – něco, čím mohou citlivé typy pleti někdy trpět – a vlhkost může pomoci uklidnit a vyživit pokožku při aplikaci.

  Kupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář