Nejlepší ošetření pro linie a vrásky na rtech– Každodenní péče o vaše tělo Co doporučuje Andrea?

Radost z každodenního života, od povídání si s blízkými až po zakousnutí do dobrého jídla, může konečně zanechat vrásky kolem vašich rtů. Začněte včas s ošetřením na výživu pokožky a blokování škodlivého UV záření. Zvažte nechirurgickou léčbu v ordinaci svého lékaře v závislosti na rozšíření linií rtů.

4 účinné metody k ošetření vrásek rtů

Od krémů na rty a lokálních ošetření až po lasery a injekce, existuje mnoho různých způsobů, jak předcházet, redukovat nebo eliminovat vrásky a linky na rtech. Zdůrazňujeme 4 nejúčinnější ošetření, která vám pomohou získat jemné, plné a mladší vypadající rty.

1. Lokální ošetření k vyhlazení a ochraně rtů

Cílené lokální ošetření linií rtů může poskytnout plnější a jemnější vzhled jemným liniím v povrchových vrstvách pokožky. Produkty, které stimulují produkci kolagenu a podporují obnovu buněk, mohou pomoci udržet dobrou kůži a zvrátit tendenci k poškození kůže. Krémy na rty obsahují složky jako peptidy a antioxidanty, které chrání pokožku a zároveň jí dodávají hněv proti vráskám. Hlubší vrásky související se svalovými kontrakcemi nemusí reagovat na krémy, ale ty malé svislé čáry na horním rtu jsou dobrými kandidáty na lokální pomoc.

2. Laserová ošetření ke stimulaci produkce kolagenu

Dotyk laseru může kolem vašich rtů trvat roky. Dělá to spálením nebo odstraněním tkáně, aby se stimulovala produkce kolagenu v procesu hojení. Typ laseru, který si vyberete, určuje, jak intenzivní je zákrok, jak dlouho trvá hojení a nakolik je účinný při odstraňování vrásek. Oznamte svému lékaři, pokud jste měla opakovanou elektrolýzu na horním rtu, protože poškození vlasových folikulů by mohlo narušit vaše hojení.

3. Výplně a injekce k naplnění vaší studny

Pro přetrvávající linky kolem rtů může být nejlépe zvrásnit až k výplni. Gelové injekce kyseliny hyaluronové mohou tyto linie okamžitě zlepšit, s odolností asi šest měsíců. Pokud dostáváte pravidelná ošetření, budete moci své injekce oddálit ještě více, protože injekce stimulují pokožku k produkci potřebného kolagenu. Modřiny mohou po ošetření trvat několik dní a výplň se nemusí správně usadit. Vyhněte se tlačení nebo tření obličeje jeden den po proceduře a snažte se několik hodin poté nesmát ani se neusmívat.

4. Trvalá péče o ochranu a prevenci

Nejprve se zamyslete nad tím, co píší tyto řádky. Je vaše rutina péče o pleť stejná? Věnujte pozornost pokožce kolem rtů při použití jemného hydratačního mytí obličeje a alfa-hydroxy exfoliace. A vždy si chraňte svou pokožku, aniž byste zanedbávali své rty a pokožku kolem úst, než vyjdete ven. Ultrafialové paprsky oslabují kolagen, takže poškozená pokožka je zranitelná vůči tvorbě vrásek na rtech. Používejte přípravky určené pro pokožku obličeje s minimálně SPF 30 kolem úst a balzám na rty se stejným ochranným faktorem proti slunečnímu záření. Chraňte si tvář kloboukem se širokým okrajem a úkryt hledejte během oběda, když je slunce nejintenzivnější. Pamatujte, že UVA spektrum zodpovědné za vrásky může procházet skrz sklo, takže se nespoléhejte na okno jako na opalovací krém.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář