Nejlepší oční krém na vrásky? Zde je našich 16 nejlepších návrhů proti stárnutí– Triky, jak pečovat o pokožku obličeje a těla

Pokud jste zde proto, že se chcete dozvědět více o Nejlepší oční krém na vrásky? Zde je našich 16 nejlepších návrhů proti stárnutí

.

Nejlepší oční krém na vrásky – proč je to důležité téma? Vaše oči jsou jednou z prvních věcí, kterých si na vás lidé všimnou, takže když vypadáte unaveně, vrásčitě nebo oteklý, působíte unaveně – bez ohledu na to, jak zářivý může být zbytek vašeho obličeje.

Během procesu stárnutí se rychlost obnovy kožních buněk zpomaluje, což způsobuje, že pokožka kolem této jemné oblasti se začíná ztenčovat. Snižuje se produkce kolagenu a elastinu, což přispívá k tvorbě jemných vrásek a snižuje tvorbu mazu, což způsobuje vysušování pokožky – v této oblasti je také méně mazových žláz. Proto potřebujete oční krém na vrásky.

Vrásky pod očima jsou nezbytnou součástí procesu stárnutí, ale můžete ho trochu zpomalit tím nejlepším očním krémem na vrásky.

Nevíte, kde začít hledat nejlépe hodnocený oční krém na vrásky? Žádný strach. Tady v Derm Recenze jsme prozkoumali stovky vědeckých produktů na čočky, abychom se ujistili, že vytváříte bezpečný a účinný režim péče o pleť. Před námi je 16 druhů, které vám pomohou být o krok blíže k nalezení toho nejlepšího očního krému proti vráskám.

Související: Nejlepší oční krémy

Nejlepší oční krém na vrásky: seznam

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ
NEJLEPŠÍ: Oční krém s mrkví a tyčinkou60 dolarů

Oční sérum s mrkví a tyčinkou, 70 dolarů

ÚPLNÝ SEZNAM
Formulyst Complete Anti-Aging oční krém85

Obagi Elastiderm oční krém, 115,50 dolarů

Krémová oční léčba Kiehl’s s avokádem, 50 dolarů

Oční krém Olay Eyes Ultimate, 25,00 dolarů

RoC Retinol Correxion Sensitive oční krém, 24,99 dolarů

Neocutis Lumière97 PLN

Intenzivní oční konturovací krém Shiseido Benefiance WrinkleResist24, 64 dolarů

SK-II RNA POWER Oční krém139 dolarů

La Mer Eye koncentrát245 dolarů

CeraVe regenerační oční krém, 11 dolarů

DR. Brandt 24/7 Retinol oční krém55 dolarů

Oprava očí Skinmedica TNS, 102 PLN

Oční mléko Skinceuticals82 PLN

Caudalie Premier Cru oční krém proti vráskám99 PLN

CHANEL Sublimage La Crème Yeux Ultimate Régénération oční krém, 260

Jak vybrat ten nejlepší oční krém na vrásky?

Existuje spousta očních krémů proti vráskám, ze kterých si můžete vybrat, ať už rádi nakupujete v místní drogerii nebo preferujete butikové značky – a existuje produkt pro každý rozpočet. Oční krémy se dodávají v různých složeních včetně gelů, krémů, olejů a sér.

 • Při výběru správného vzorce dle osobních preferencí vstupují do hry i jiné faktory. Měli byste zvážit svůj typ pleti, způsob používání make-upu, věk a typ patra, ve kterém žijete.
 • Krémy jsou hustší a sytější a gely a séra snáze a snáze se vstřebávají, což znamená, že make-up je méně náchylný ke sklouznutí. Někdo si vybere na noc hustší oční krém a na den hustší oční krém.
 • Zvažte také, pokud se současně snažíte řešit i jiné problémy, jako jsou otoky, tmavé kruhy pod očima, ztráta zbarvení atd., abyste si místo toho, který funguje jen na vrásky pod očima, zvolili víceúčelový přípravek.

Související: Nejlepší oční krémy na tmavé kruhy pod očima

Co hledat v očním krému na vrásky

Spolu se složkami založenými na důkazech by měl nejlépe hodnocený oční krém proti vráskám odstranit jemné linky, vrásky, vrásky, ztrátu tónu as tím spojené otoky, tmavost a změnu barvy. Tyto vlastnosti tvoří nejlepší oční krém proti stárnutí – a další.

 • Kromě toho si při psaní zde v Derm Recenze přečtěte recenze produktů a značek. Získal produkt nějaká ocenění? Doporučují to dermatologové? Jaký je průměrný počet hvězdiček?
 • I když to není vždy 100% možné, snažte se vyhýbat krémům s tmavými kruhy, které obsahují škodlivé složky jako denaturovaný alkohol, parabeny a vonné látky a testujte je na zvířatech. Hledejte čisté receptury se směsí syntetických a přírodních, bezpečných složek zaměřených na výsledky.
 • Pokud zkoušíte nový oční krém nebo experimentujete s novými složkami, proveďte nejprve náplastový test.

Nejlepší ingredience v očním krému proti vráskám

I když toto není úplný seznam složek, které mohou mít pozitivní vliv na jemnou pokožku pod očima, patří mezi ty nejúčinnější.

 • Retinol
  Snad nejdůležitější složkou očního krému proti stárnutí je retinol, který je volně prodejný. Tento derivát vitamínu A podporuje obnovu buněk a snižuje výskyt jemných linek a vrásek pod očima. Retinol může vysušit a způsobit podráždění, proto hledejte vzorec, který obsahuje hydratační superhvězdy, jako je kyselina hyaluronová.
 • Kyselina hyaluronová

  Hydratuje, zpevňuje a rozjasňuje jemnou pokožku pod očima, čímž pomáhá zklidnit jemné linky a vrásky pod očima. Kyselina hyaluronová také zlepšuje elasticitu pokožky.

 • Vitamin C
  Vitamin C chrání pokožku před faktory, jako je slunce (ačkoli nenahrazuje opalovací krém), znečištění a cigaretový kouř, které mohou urychlit tvorbu vrásek. Také odrazuje od tvorby melaninu v pokožce, což pomáhá při problémech se zabarvením (myslím hnědé fleky), vyrovnává tón pleti, zvyšuje zářivost a hydratuje.
 • Peptidy
  Peptidy pomáhají udržovat oční okolí plné a hladké tím, že stimulují růst kolagenu, který pomáhá zpevnit oční okolí zjemňováním jemných linek a vrásek.
 • Niacinamid
  Vitamin B3, také známý jako nikotinamid (také známý jako niacinamid), má mnoho výhod – proto je základní složkou mnoha produktů péče o pleť. V případě očí posiluje pružnost pokožky, hydratuje, zklidňuje záněty, chrání před poškozením volnými radikály a rozjasňuje.
 • Ceramidy
  Ceramidy napodobují přirozené hydratační systémy pokožky a účinně zabraňují dehydrataci, která zlepšuje vzhled jemných linek a vrásek.
 • koenzym Q10
  CoQ10 chrání pokožku před poškozením sluncem a snižuje riziko jemných linek a vrásek.
 • vitamín E
  Vitamin E působí jako antioxidant, který má také hydratační a uklidňující vlastnosti.
 • SPF
  Ochrana před slunečním zářením je klíčová pro prevenci poškození sluncem a vrásek kolem očí.

Jak aplikovat oční krém na vrásky?

Oční krém by se měl aplikovat před denním hydratačním a opalovacím krémem a před nočním krémem, protože jde o lehčí a těžší přípravky by se měly používat jako poslední.

Snažte se nepoužívat mnoho očního krému – na obě oči stačí spousta velikosti hrášku. Použití příliš velkého množství produktu usnadňuje pronikání krému pod oči, což způsobuje podráždění, které jen zhorší vrásky, otoky a tmavé kruhy pod očima. Zde je návod, jak z očního krému na vrásky vytěžit maximum:

Aplikace prstem

 • Oční krém nanášejte vždy prsteníkem. Je nejslabší, proto bude mít přirozeně jemný dotek.
 • Pomocí malé špachtle naberte množství produktu o velikosti hrášku.
 • Jemně se dotkněte malých teček pod očima, začněte od nejvnitřnějšího koutku a postupujte směrem ven. Vyhněte se nanášení krému příliš blízko dolních řas.
 • Jemně vklepejte přípravek do pokožky. Vyhněte se tahání, tření a tahání – tím se vrásky zhorší.
 • Počkejte dvě minuty, než se krém zcela vstřebá, a poté naneste zbytek produktů péče o pleť a make-upu.

S aplikátorem na oční krém

Stále více očních krémů se vyrábí s aplikátorem očního krému, což jsou kovové kuličky připevněné na špičkách tuby s očním krémem, které jsou určeny k rychlému ochlazení pokožky, zlepšení krevního oběhu a snížení otoků kolem očí.

Související: Nejlepší oční krém na otoky

Stejně jako prstem, budete chtít použít lehký dotek a stále budete chtít pracovat s aplikátorem, začněte od nejvnitřnějšího koutku a postupujte směrem ven.

Proč potřebujete oční krém proti stárnutí

I když jste vyzbrojeni hedvábným povlečením na polštář, extra velkými slunečními brýlemi a chlazenými plátky okurky, stále potřebujete omlazující oční krém. Častou chybou je myslet si, že na oční okolí lze aplikovat běžné pleťové mléko.

Oční krémy mají jiný vzorec než hydratační krémy na obličej. Protože je pokožka kolem očí tak tenká a oblast očí může být citlivá, receptury jsou hustší, bohatší a obsahují oleje a další hluboce hydratační složky, které kompenzují nedostatek přirozeně produkovaných olejů v této oblasti. Nemluvě o množstvích účinných látek, které jsou pro oči bezpečné, jako je retinol, aby nezpůsobovaly podráždění.

Investice do dobrého očního krému proti vráskám pomáhá předcházet jemným vráskám a také léčit stávající. Nejlepší oční krém proti stárnutí dělá dvojí práci; zvlhčují oční okolí a pomáhají vyplňovat vrásky, což znamená, že jejich používání může využít každý, ať už je 30, 40, 50 nebo 60 let nebo zralou pleť.

Dynamické versus statické vrásky pod očima

Kombinace pohybů pokožky (mimika, spánkové návyky) a ztráta kolagenu a elastinu jsou hlavními příčinami vrásek pod očima – ale volné radikály, poškození sluncem a hormonální výkyvy mohou zhoršit proces stárnutí. Vnitřní stárnutí je přirozený proces stárnutí, zatímco životní styl a environmentální návyky ovlivňují vnější stárnutí.

Existují dva hlavní typy vrásek pod očima: dynamické a statické. Dynamické vrásky se objevují během svalové kontrakce, kdy děláte mimiku. Vrásky pod očima při úsměvu? Pravděpodobně jsou dynamické. Zatímco statické vrásky (způsobené přírodními faktory, jako je stárnutí a gravitace) mohou být viditelnější při svalové kontrakci, jsou patrné neustále, i když je tvář v klidu. Oční vrásky mohou být přímým důsledkem statických i dynamických vrásek.

Nejlepší oční krém na vrásky

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ
NEJLEPŠÍ: Oční krém s mrkví a tyčinkou60 dolarů
Oční krém Carrot & Stick řeší každý problém kolem očí, včetně tmavých kruhů pod očima, váčků a ochablé pokožky. Je to díky rostlinným složkám včetně perského morušového stromu (Albizia julibrissin), který pomáhá napínat a chránit jemnou pokožku kolem očních víček. Zároveň sv. Paul’s (Sigesbeckia Orientalis) stimuluje kolagen a elastin, aby pomohla obnovit vitalitu.

Oční sérum s mrkví a tyčinkou, 70 dolarů
Směs pokročilých peptidů redukuje zabarvení, zatímco bohaté zvlhčovače bojují proti suchosti. Vraní nožky jsou vyhlazené, otoky jsou redukovány a pokožka je při každé aplikaci viditelně nadzvednuta a rozzářena.

ÚPLNÝ SEZNAM
Kompletní oční krém proti stárnutí Formulyst, 85 dolarů
Oči mohou být oknem do duše, ale mohou být také hostitelem mnoha kožních problémů včetně vrásek, otoků a váčků. Oční krém Formulyst Complete Anti-Aging Eye Cream je víceúčelový přípravek zaměřený na různé známky stárnutí kolem očí.

Silný oční krém obsahuje komplex retinyl a peptidovou technologii, které pomáhají redukovat výskyt jemných linek a vrásek, zatímco kyselina hyaluronová a extrakt z okurky zklidňují a zvlhčují jemnou oblast očí.

Obagi Elastiderm oční krém, 115,50 dolarů
Jak stárneme, elastinová vlákna v naší pokožce degradují, což znamená, že se stává ochablou a ochablou. To způsobuje povisnutí a vrásky kolem očí. Oční krém Obagi Elastiderm to pomáhá snižovat díky kombinaci biminerálního komplexu a kyseliny malonové. Biminerální komplex kombinuje minerály měď a zinek a předpokládá se, že pomáhá zlepšit elasticitu a hydrataci.

Krémová oční léčba Kiehl’s s avokádem, 50 dolarů
Tento nejprodávanější sytě zelený oční krém obsahuje avokádový olej, betakaroten a bambucké máslo. Tyto složky pomáhají vyživovat oční okolí a zároveň zabraňují vráskám a zároveň pomáhají vyplnit jemné linky, zesvětlit oblast a snížit otoky. Tento špičkový oční krém je vhodný pro všechny typy pleti – včetně pleti citlivé.

Oční krém Olay Eyes Ultimate, 25,00 dolarů
Tento oční krém proti stárnutí představuje trojí hrozbu. Bojuje proti otokům, tmavým kruhům a vráskám v jednom volně prodejném složení. Niacinamid neboli vitamin B3 je zesvětlovač pleti, který bojuje proti skvrnám nebo hyperpigmentaci, čímž účinně zlepšuje vzhled stínů. Niacinamid je další víceúčelový nástroj, který pomáhá zlepšit jemné linie, zarudnutí, žloutnutí a změnu barvy.

RoC Retinol Correxion Sensitive oční krém, 24,99 dolarů
Tento oční krém proti vráskám doporučený dermatology je cenově dostupný pro lidi s citlivou pokožkou. Hlavní složkou je mírná forma retinolu, což je složka zlatého standardu, která pomáhá snižovat známky stárnutí. Retinol pomáhá snižovat otoky tím, že zvyšuje produkci kolagenu – je ovšem dostatečně jemný, aby nedráždil.

Neocutis Lumière97 PLN
Tento energeticky bohatý oční krém obsahuje hydratační kyselinu hyaluronovou, antioxidanty a patentovanou směs peptidů s názvem PSP (Processed Skin Cell Proteins), které synergicky rozjasňují, vyhlazují, maskují tmavé kruhy pod očima a zklidňují jemné linky. a vrásky. Budete k tomu potřebovat recept, což je skvělá výmluva na setkání s dermatologem.

Intenzivní oční konturovací krém Shiseido Benefiance WrinkleResist24, 64 dolarů
Tento oční krém proti stárnutí odstraňuje mnohé vrásky pod očima, včetně vrásek pod očima, vrásek pod očima, záhybů v koutcích a očních víček. Mezi klíčové složky patří zelené a hnědé řasy, extrakt z kurkumy, vodní peptidy a patentovaný komplex KOMBU-Bounce, který pomáhá řešit příčiny vrásek a zároveň působí jako přirozená výplň vrásek.

Tento účinný oční krém proti vráskám s novým složením poskytuje viditelné výsledky již po jednom týdnu.

SK-II RNA POWER oční krém139 dolarů
Jako všechny SK-II produkty obsahuje i tento anti-agingový oční krém na vrásky pitera, charakteristickou fermentovanou složku společnosti. Sametový krém na vrásky pod očima se zaměřuje na tmavé kruhy pod očima, jemné linky a ztrátu elasticity díky hydrolyzovanému sójovému proteinu, kvasinkovému proteinu, artyčoku a extraktu z listů vojtěšky.

La Mer Eye koncentrát245 dolarů
Tento oční krém proti stárnutí může být dostupný za cenu, ze které máte slzy v očích, ale La Mer má své oddané následovníky – a je to nejprodávanější oční krém značky. Oční koncentrát je vyvinut pro boj proti tmavým kruhům, jemným liniím a vráskám, jakož i suchosti díky patentovanému zázračnému vývaru La Mer, který obsahuje fermentované mořské řasy a minerály. Bonusové body za chladivý kovový aplikátor, který pomáhá snižovat otoky a poskytuje okamžitý chladivý pocit.

CeraVe regenerační oční krém, 11 dolarů
Oční krém CeraVe je plný ceramidů, kyseliny hyaluronové a niacinamidu, které působí na obnovu a udržování přirozené ochranné bariéry pokožky a zároveň zmírňují vrásky pod očima. CeraVe vyvinula technologii dodávání MVE pro dodávání ceramidů do pokožky na dočasném základě pro nepřetržitý, ne praskavý efekt.

Vzorec je bez parfemace, nekomedogenní a obsahuje výživné látky vhodné pro citlivou pokožku.

DR. Brandt 24/7 Retinol oční krém55 dolarů
Tato neuvěřitelně působivá výplň vrásek bez jehly rozjasňuje, chrání před environmentálními stresory a zklidňuje jemné linky a vrásky pomocí časově uvolňovaného retinolu a patentovaného komplexu Ruby Crystal. Komplex Hydra-Balance (citronový med, fosfolipidy a aminokyselina hluboce hydratují a zabraňují ztrátě vlhkosti.

Související: Nejlepší retinolový oční krém

Oprava očí Skinmedica TNS, 102 PLN
Tento oční krém proti stárnutí využívá lidské fibroblasty (TNS) k boji proti vráskám kolem očí – zamyslete se jako přirozený proteinový posly. Byl vyvinut tak, aby redukoval výskyt jemných linek, vrásek a tmavých kruhů pod očima. Jeho bohatá textura poskytuje hloubkovou hydrataci díky kyselině hyaluronové.

Dehydratační linie jsou redukovány a lesk je posílen. Peptidy a TNS vyhlazují oční okolí, čímž pomáhají udržovat mladistvý vzhled, zatímco nitrid boru poskytuje světelný efekt, který rozptyluje zabarvení.

Oční mléko Skinceuticals82 PLN
Tento oční krém proti vráskám je speciálně vyvinut pro zralou pleť. Je formulován s ohledem na suchou, stárnoucí pokožku a obsahuje synergickou směs silných, ale jemných rostlinných složek, které vyživují a vyhlazují pokožku kolem očí. Tento bohatý hydratační krém jasně bojuje proti třem hlavním viditelným známkám stárnutí – ztrátě vlhkosti, ochablosti pokožky a poškození volnými radikály – jakož i otokem, jemným liniím a vráskám.

Caudalie Premier Cru oční krém proti vráskám99 PLN
Tento bestseller má přezdívku „Photoshop pro oči“ pro jeho úžasnou schopnost viditelně redukovat jemné linky, vrásky, otoky a stíny pod očima při kontaktu a po čase. Patentovaná směs resveratrolu, viniferinu a hroznových jadérek Caudalie spolupracují na pozvednutí, tónování, rozjasnění a ochraně před poškozením volnými radikály.

Hloubkově hydratuje, přičemž se bez námahy vlije do pleti, takže se dobře hodí s make-upem nebo samostatně jako přírodní rozjasňovač pro odstranění tmavých kruhů pod očima.

CHANEL Sublimage La Crème Yeux Ultimate Régénération oční krém, 260
Tento neuvěřitelně bohatý oční krém může sloužit také jako oční maska, když vaše pokožka pod očima potřebuje okamžitou hydrataci. Exkluzivní receptura značky Planifolia PolyFracctioned Active v nálevu navíc působí proti vráskám a ztrátě elasticity. Okamžitě zaznamenáte zlepšení hydratace, pevnosti, zářivosti a barvy.

Nejlepší oční krém na vrásky: Bottom Line

Jaký je nejlepší oční krém na vrásky? Celkově doporučujeme Oční krém s mrkví a tyčinkou. Doporučujeme také Oční sérum s mrkví a tyčinkou. Séra jsou koncentrovanější a pronikají hlouběji.

Během procesu stárnutí se rychlost obnovy kožních buněk zpomaluje, což způsobuje, že pokožka kolem této jemné oblasti se začíná ztenčovat. Snižuje se produkce kolagenu a elastinu, což přispívá k tvorbě jemných vrásek a snižuje tvorbu mazu, což způsobuje vysušování pokožky – v této oblasti je také méně mazových žláz. Proto potřebujete oční krém na vrásky.

Oční krémy mají jiný vzorec než hydratační krémy na obličej. Protože je pokožka kolem očí tak tenká a oblast očí může být citlivá, receptury jsou hustší, bohatší a obsahují oleje a další hluboce hydratační složky, které kompenzují nedostatek přirozeně produkovaných olejů v této oblasti.

Nejlepší oční krémy proti vráskám a stárnutí jsou nabity cílenými složkami jako retinol, kyselina hyaluronová, ceramidy, vitamín C a samozřejmě opalovací krém, který pomáhá zlepšit vzhled jemných vrásek a zároveň pomáhá zpevnit a pozvednout oční okolí.

Jaký je podle vás nejlepší oční krém na vrásky? Dejte nám vědět v komentářích níže!

Často kladené dotazy

Stárnutí není jedinou příčinou vrásek. Příliš časté mrkání očima, kouření, pobyt na slunci, špatná strava a přetírání očí, to vše může přispět k vráskám a křivici. Dokonce i to, jak spíte – máte-li jednu stranu obličeje neustále stlačenou a složenou na polštáři, může to zhoršit vrásky a zvrásnit pokožku kolem očí.

Všechny oční krémy nejsou vytvořeny stejně. Oční krém proti vráskám na vrásky je prevence a hydratace; myslete na to jako na všestranného. Obvykle jsou nabité zvlhčovači, jako je kyselina hyaluronová, která pomáhá vyplnit oblast očí a obsahuje opalovací krém.

Oční krémy proti stárnutí mohou obsahovat i antioxidanty, jako jsou vitamíny C a E. Krém proti vráskám se zaměřuje na zjemnění vzhledu jemných vrásek pomocí přísad, jako je retinol (derivát vitamínu A). Může obsahovat rozjasňovače, které pomáhají redukovat tmavé kruhy pod očima. Některé oční krémy mají trochu obou.

Kromě používání očního krému proti stárnutí můžete přijmout další opatření, jako je nošení opalovacího krému, přestat kouřit, změnit spánkové návyky, cvičit si obličej, pravidelně si dělat peeling, zvládat alergie, pít dostatek vody a zdravou (vyváženou) stravu. .

Chemický peeling je považován za výbornou léčbu vrásek pod očima, která dokáže regenerací pokožky účinně eliminovat povrchové – ne hluboké – vrásky. Peeling odstraňuje svrchní vrstvu pokožky, odhaluje novou vrstvu a snižuje výskyt jemných linek a vrásek. K udržení výsledků budete muset pravidelně provádět peelingy.

Zatímco nejlépe hodnocený oční krém proti vráskám, opalovací krém a zdravý životní styl mohou snížit výskyt jemných vrásek nebo snížit výskyt jemných vrásek, možná se jim nebudete moci úplně vyhnout.

Věc je následující: pokud vás dobře sestavený oční krém nedokáže úplně zbavit vrásek, domácí lék to ve skutečnosti nedokáže – ale ani neublíží a může být schopen zmírnit výskyt vrásek. Některé DIY možnosti jsou vaječné bílky, banánová nebo okurková maska, aloe vera, kokosový olej a olivový olej.

Vazelína může způsobit, že vrásky budou méně viditelné, neboť hydratuje pokožku. Ovšem jen oční krém s osvědčenou účinnou látkou, jako je retinol, dokáže dramaticky ovlivnit vrásky.

Zdroje:
„Retinoidy v léčbě stárnutí kůže,“ Americká národní knihovna zdraví, Národní instituty zdraví.
Retinoidy v léčbě stárnutí kůže: Přehled klinické účinnosti a bezpečnosti, Národní biologické centrum americké Národní lékařské knihovny.
„Jak zpomalit stárnutí pokožky,“ Scripps.org.

Napsat komentář