Nejlepší mytí obličeje pro suchou pokožku– Na zdravém těle zdravá kůže Co doporučuje Andrea?

Pokud bojujete se suchou pokožkou zejména v zimních měsících, jste v dobré společnosti. Kombinace nižších teplot a nízké vlhkosti může být pro pokožku drsná a zanechává ji neupravenou a napnutou, říká Dr. Marisa Garshick, certifikovaná dermatologka na palubě. Lékařská dermatologie a kosmetická chirurgie (MDCS) v New Yorku.

Suchá pokožka samozřejmě není jen zimní problém. Ve skutečnosti se suchá pokožka považuje za typ pokožky a může být způsobena genetikou, stavy, jako je ekzém nebo psoriáza, nebo jednoduše proto, že „některé [people] produkuje méně oleje pro hydrataci a utěsnění pokožky,“ vysvětluje doktor Papri Sarkar, certifikovaný dermatolog v Bostonu. S přibývajícím věkem je pokožka také sušší. „Starší pacienti mají sušší pokožku, protože mají poškozenou kožní bariérovou vrstvu, produkují méně mazu a mají méně podpůrné kožní tkáně,“ říká doktor Sarkar.

Ať už jsou vaše boje se suchou pokožkou sezónní nebo celoroční, jedna věc je jistá: klíčem je výběr správných produktů péče o pleť, počínaje čistícím prostředkem na obličej. „Problémy s čištěním jsou navrženy tak, aby odstranily přebytečný maz, nečistoty, zbytky a nahromadění z pokožky, ale je důležité, aby čistící prostředek neodstranil pokožku od jejích přirozených olejů, protože to může později pokožku vysušit,“ říká Dr. Garshick. .. Doporučuje najít prostředek na mytí obličeje, který se snadno čistí, přičemž zachovává kožní bariéru a obnovuje vlhkost, jako jeden z našich oblíbených níže:

 1. Kupte nyní v

  Tula Skincare Kultovní klasický čistící přípravek na obličej

  Tento čistící prostředek typu vše v jednom je vyroben ze směsi superpotravin, včetně kurkumy a výtažku z borůvek, a je bohatý na probiotika, která mohou pomoci obnovit vlhkost a uklidnit zánět, poznamenává Dr. Garshick. „Obsahuje také kyselinu mléčnou, která je přírodním exfoliantem, ale i hydratačním prostředkem, takže pleť zanechává zářivou, aniž by ji vysušovala,“ dodává.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 2. Kupte nyní v

  Čistící krém na pleť PCA

  Nenechte se zmást jednoduchým balením – tento čistící prostředek je plný ultra hydratačních složek včetně aloe vera a výživných olejů. „Je to skvělá volba pro lidi se suchou pokožkou a je dostatečně jemný na to, aby se používal dvakrát denně, ráno a večer,“ říká Dr. Garshick. „Obsahuje šípkový olej, ale také slunečnicový olej, který je bohatý na esenciální mastné kyseliny. [and helps] vyživuje pokožku a poskytuje antioxidační výhody.”

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 3. Kupte nyní v

  Jemný čistící prostředek Obagi Nu-Derm

  Pokud je vaše pokožka nejen suchá, ale také citlivá a náchylná k podráždění, je to vynikající čistící prostředek k použití. Je jemný k suché pokožce a čistí bez odstraňování vlhkosti z pokožky. „Obsahuje ovesné aminokyseliny, které pomáhají posilovat kožní bariéru, jakož i výtažek ze šalvěje k uklidnění zarudnutí a zánětu,“ říká doktor Garshick.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 4. Kupte nyní v

  Jemný čistící prostředek SkinCeuticals

  Tento jemný čistící krém je skvělý pro všechny typy pleti, zvláště pro suchou a citlivou pleť. „Používejte mírně změkčující povrchově aktivní látky, jakož i hydratační složky (včetně alantoinu a glycerinu) a pomerančový olej, který pokožku zklidňuje,“ říká doktor Garshick. „Je to skvělé pro lidi se suchou nebo citlivou pokožkou, protože neobsahuje mýdla, sulfáty, alkohol, parabeny a další.“

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 5. Kupte nyní v

  Krém HoliFrog Tashmoo výživné mytí leknínem

  Když je pokožka nejen suchá, ale také zanícená vlivem prostředí, je důležité používat čistící přípravek bez vůně, který jemně odstraňuje nečistoty a zároveň pokožku hydratuje. Obsahuje směs 14 aminokyselin, které pomáhají opravit hydratační bariéru pokožky. Obsahuje také modrozelené řasy bohaté na antioxidanty, které pomáhají pokožce odolávat volným radikálům, jakož i olej z meruňkových jader, který je výborným zdrojem vitamínu E.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 6. Kupte nyní v

  Čistící kondicionér Elemis Pro-Collagen

  Pokud hledáte čistič na suchou pleť, který vám pomůže odstranit make-up spolu s nečistotami, aniž by z pokožky sloupnul její přirozené oleje, je to skvělá volba. „Je bohatý na mastné kyseliny a kyselinu linolovou ze složek, jako je šokový olej a hvězdicový olej, jakož i mnoho dalších hydratačních a uklidňujících složek pro pokožku,“ říká doktor Sarkar.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

 7. Kupte nyní v

  Naturopathic Marshmallow Probiotický zklidňující krém pro citlivost

  Jak již název napovídá, tento čistící prostředek obsahuje marshmallows, botanickou látku známou svými uklidňujícími vlastnostmi. Pomáhá snižovat zarudnutí zvýšením úrovně hydratace pokožky. Mezi další klíčové složky patří mikrořasy ze středomořských zdrojů, které chrání bariéru proti vlhkosti a probiotický lyzát, který podporuje mikrobiom pokožky.

  Nakupte nyní s dopravou zdarma

Napsat komentář