Nejlepší lékařská péče o pleť– Pečujte o vlasy a pokožku

Tento článek je založen na některých informacích týkajících se Nejlepší lékařská péče o pleť

.

Projděte se typickým obchodním domem a pravděpodobně uvidíte solidní kosmetickou sekci s nedočkavými prodejci, kteří se vám snaží prodat nejnovější hydratační krém, sérum nebo oční krém. I když je z čeho vybírat, v léčebných lázních, dermatologických kancelářích a autorizovaných online prodejnách neuvidíte produkty lékařské péče o pleť. Všimnete si, že cena může být o něco vyšší a tyto produkty je o něco obtížnější sehnat – ale mají své výhody.

Navzdory krizi COVID-19 a hrozící ekonomické recesi se předpokládá, že trh zdravotnické péče o pleť do konce roku 2027 celosvětově vzroste o 1,1 miliardy dolarů, a to díky pečlivé analýze a udržení se na vrcholu trendů.

Oslovili jsme Elle MacLeman, biochemičku, specialistku na péči o pleť a hlavní technickou autorku v The Derm Recenze, abychom poskytli lepší přehled o rozdílech mezi lékařskou a běžnou péčí o pleť a na co se zaměřit při nákupu nejlepších produktů.

Nejlepší produkty péče o pleť lékařské kvality: seznam

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

NEJLEPŠÍ: Carrot & Stick Repair Serum

Mrkvové a tyčinkové obranné sérum

NEJLEPŠÍ PRO OČI
Mrkev a tyčinka: oční krém

ÚPLNÝ SEZNAM

Cosmedix čisté c

Dr. Lancer Younger Pure Youth Serum

Elta MUDr UV průhledný opalovací krém

Extravagance Výkonový peeling

Strevectin Nové peelingové polštářky Daily Reveal

GlyMed Plus AHA urychlovač, odborně předepsaný

Glyton Omlazující mini peelingový gel

Akné Odstraňovač tmavých skvrn

NeoZtráta Bionický krém na obličej

Hydratační mléko PCA Skincare Après Peel

Revize péče o pleť Režim dokonalosti vstřikování

DDF Pokročilý koncentrát zpevňující oční okolí

Jan Marini Multikyselinové obnovující peelingy

Co je lékařská péče o pleť?

Lékařská péče o pleť, známá také jako kosmeceutická péče o pleť, je formulována tak, aby řešila specifické problémy v péči o pleť, jako je akné, poškození sluncem a předčasné stárnutí – ale na hlubší a efektivnější úrovni než volně prodejné produkty. Lékařská péče o pleť poskytuje léčivé a kosmetické výhody.

Čím se liší produkty lékařské kvality od nálezů v obchodních domech?

Podle Elle MacLemanové je „medicínská péče o pleť poněkud nesprávné pojmenování. Tento výraz není regulován a navzdory tvrzením, že péče o pleť na lékařské úrovni spadá pod jinou regulační strukturu FDA než konvenční péče o pleť, není to pravda.

„I když je někdy pravdou, že do péče o pleť na lékařské úrovni se investuje více výzkumu než do péče o pleť na oddělení, není tomu vždy tak. Některé značky obchodních domů skutečně provádějí klinické testování na podobné úrovni jako u produktů péče o pleť lékařské kvality,“ pokračuje Elle.

„Obecně se produkty lékařské péče o pleť více zaměřují na bariérovou ochranu a méně na přeceňované aktivní složky. To může být skvělé pro pokožku, která trpí podrážděním, citlivostí nebo vyrážkami, ale v obchodních domech často naleznete ekvivalentní produkty, které dělají totéž.

Pokud jde o produkty péče o pleť lékařské kvality oproti běžným produktům, existuje několik klíčových rozdílů.

  • Omezená kupní síla: Kdysi bylo možné produkty péče o pleť lékařské kvality koupit pouze v ordinaci lékaře, ale nyní je naleznete online a prodávají je autorizovaní prodejci, kteří se specializují na produkty této úrovně. Výhodou návštěvy léčebných lázní nebo dermatologické ambulance je, že obdržíte i personalizované poradenství a specifická doporučení produktů.
  • Stabilita: Nejlepší produkty péče o pleť lékařské kvality se skládají ze stabilizovanějších složek – což znamená, že jejich rozklad trvá déle – než běžné produkty. Mají také lepší absorpci, což znamená, že tyto složky zaměřené na výkon se dostávají hlouběji do pokožky. Kupující však pozor: ačkoli jde o malý počet, některé společnosti používají pouze stopová množství účinných látek v kombinaci se syntetickými přísadami, která nejsou účinná a nepravdivá tvrzení.
  • Regulace FDA: Jelikož FDA nereguluje volně prodejné produkty, nemohou proniknout za svrchní vrstvu pokožky. Ve volně prodejných recepturách není povoleno uvádět žádná medicínská tvrzení, jako je například léčba specifického stavu pokožky. Protože péče o pleť na lékařské úrovni je regulována, může dělat nároky a bezpečně proniknout do pokožky na hlubší úrovni.

Je lékařská péče o pleť lepší?

I když na produktech z oddělení nebo drogerie není nic špatného, ​​péče o pleť na lékařské úrovni je podložena klinickými důkazy a často odborným poradenstvím v závislosti na tom, kde si ji koupíte. Jak již bylo zmíněno, je také silnější a kvalitní, což znamená, že výsledky uvidíte dříve. Přesto, kupující pozor.

„Jak jste možná uhodli z předchozích informací, péče o pleť na lékařské úrovni není nutně lepší,“ říká MacLeman. „Jejich receptury jsou obvykle lepší pro citlivé typy pleti as narušenou bariérou, ale často jsou podobné jako jiné produkty na trhu.“

„Jedním z rozdílů je, že jsou méně spojeny s drahým brandingem, myslím La Mer nebo značkovou péčí o pleť,“ vysvětluje. „Nicméně samotný termín ‚lékařský stupeň‘ je marketingovým pojmem. Často naleznete značky z drogerie, které mají velmi podobné složení a nejsou cenově stejné jako produkty prodávané jako medicínské.“

Nejlepší ingredience, které je třeba hledat ve vzorcích lékařské kvality

Podle Elle se „péče o pleť na lékařské úrovni často zaměřuje na aktivní složky, jako je vitamín C, retinoidy a kyseliny. Mohou být skvělé pro některé typy pleti, jsou-li dobře tolerovány, ale mějte na paměti, že vysoké koncentrace účinných látek nebo složité kombinace účinných látek nejsou pro vaši pokožku vždy nejlepší. Méně je často lepší.“

Elle’s Choices: Některé skvělé ingredience, na které je třeba dávat pozor, zahrnují:

  • Glycerin, vynikající zvlhčovač a levná alternativa kyseliny hyaluronové.
  • ceramidy
  • retinol
  • Vitamin C – kyselina L-askorbová – je z této skupiny nejlepší. Nefunguje to ovšem u každého. Navzdory výzkumům, které ukazují, že vitamín C je vynikající pro pokožku, mnozí lidé považují kyselou povahu produktů s vitamínem C za příliš dráždivou na to, aby využili jeho výhod.
  • AHA – dávejte pozor na nadměrné používání hydroxykyselin, protože jejich příliš časté používání nebo používání produktů s vysokou koncentrací hydroxykyselin může narušit přirozenou ochrannou bariéru pokožky. Toto narušení může způsobit podráždění a citlivost.

Preventivní opatření při používání silnějších produktů

Pokud máte citlivou pokožku nebo kožní onemocnění, jako je ekzém nebo psoriáza, některé složky ve výrobcích lékařské kvality mohou způsobit podráždění, zarudnutí a zánět. Před experimentováním s novou rutinou je proto nejlepší poradit se se svým lékařem.

„Přirozená bariéra vaší pokožky ji chrání před bakteriemi, alergeny a ztrátou vlhkosti,“ vysvětluje Elle. „Silné nebo koncentrované aktivní produkty mohou narušit přirozenou ochrannou bariéru pokožky, díky čemuž je pokožka o něco náchylnější k opotřebování. Značky, zejména značky lékařské péče o pleť, často inzerují vysoké koncentrace přísad. To se může zdát opravdu atraktivní. Vždyť kdo by nechtěl, aby jeho péče o pleť fungovala efektivněji a rychleji? Kožní bariéra je však křehká a potřebuje jemné ochranné složky, aby byla zdravá. Rozhodnout o značky, které nepoužívají tvrzení o vysoké koncentraci ke zvýšení prodeje, a místo toho se zaměřují na ty, které se zaměřují na vyvážení bariérové ​​podpory a aktivních složek.

Nejlepší produkty péče o pleť v lékařské kvalitě

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

NEJLEPŠÍ: Carrot & Stick Repair Serum
Aplikujte toto sérum denně, aby byla vaše pleť hydratována a chráněna před poškozením volnými radikály. Carrot & Stick Repair Serum pomáhá nadzvednout, napnout a zpevnit pokožku pomocí sedmi neuropeptidů rostlinného původu, zatímco syntetizované růstové faktory pomáhají udržovat zářivý vzhled pokožky.

Mrkvové a tyčinkové obranné sérum
Proč se spokojit jen s jedním typem vitamínu C? Nejlepší sérum s vitamínem C je silné složení od Carrot & Stick. Je plný tří derivátů vitamínu C, které spolupracují na podpoře kolagenu a viditelně rozjasňují vaši pokožku. Denní dávka vitamínu C také pomáhá bojovat proti volným radikálům a zvyšovat životaschopnost buněk. Používejte ráno a večer na vyčištěnou pleť.

NEJLEPŠÍ PRO OČI
Mrkev a tyčinka: oční krém
Toto revoluční ošetření využívá vysoce účinné rostlinné výtažky ke snížení známek stresu a únavy, včetně váčků pod očima a tmavých kruhů pod očima. Perský morušový strom (Albizia julibrissin) má antiglykační účinek, který pomáhá jemné pokožce kolem očních víček vypadat napjatěji. Třezalka tečkovaná (Sigesbeckia Orientalis) zlepšuje vzhled kolagenu a elastinu, obnovuje vitalitu.

ÚPLNÝ SEZNAM

Formule koncentrátu proti stárnutí
Rychle působící, víceúčelové supersérum Formulyst s ProBioBalance a silným peptidovým komplexem pro stárnoucí pleť využívá přirozených výhod péče o pleť bambuckého másla, zeleného čaje a vitamínů C+E pro viditelnou podporu pěti znaků mládí – zářivosti, pružnosti, pevnosti, tón.

Cosmedix
Pure CPure C je považován za nejoblíbenější produkt Cosmedix. Přestože je obtížné stabilizovat C, tento produkt funguje smícháním čistého prášku vitamínu C (kyseliny L-askorbové) s vaším oblíbeným sérem nebo nočním hydratačním krémem. Pomáhá zpevňovat pokožku a vyhlazovat vrásky, jakož i vyrovnávat tón pleti tím, že snižuje výskyt jizev po akné, tmavých skvrn a zabarvení.

Dr. Lancer Younger Pure Youth Serum
Toto sérum proti stárnutí obsahuje Mimixyl, Dr. Lancer. Obsahuje také hydroxypinacolone retinoate (HPR), který poskytuje stejné výhody jako retinol, ale bez podráždění. Výsledky zahrnují redukci vzhledu jemných linek, vrásek a velikosti pórů; zlepšený tón pleti; pevnost obnovena.

Elta MUDr UV průhledný opalovací krém
Elta MD je známá svými účinnými opalovacími krémy a tento je na vrcholu seznamu mezi spotřebiteli. Poskytuje široké spektrum ochrany a může uklidnit a chránit citlivé typy pleti se sklonem ke skvrnám a skvrnám spojeným s akné a růžovkou. Hedvábné, lehké složení je bez parfemace, bez oleje, bez parabenů, nealergické a nekomedogenní. Vzorec obsahuje minerální opalovací krém z oxidu zinečnatého a chemický oktinoxátový opalovací krém pro širokospektrální ochranu SPF 46.

Extravagance Výkonový peeling
Exuviance, původní výrobci peelingu kyseliny glykolové, vytvořili vysoce výkonný domácí peeling, který je bezpečný a zároveň účinný. Obsahuje 25% směs alfa-hydroxykyselin a polyhydroxykyselin, jako je glykolová, mandlová a glukonolakton. Klinické výsledky ukazují, že 100 % uživatelů zaznamenalo zlepšení jemných linek a vrásek po jednom měsíci používání dvakrát týdně.

Strevectin Nové peelingové polštářky Daily Reveal
Čtyři různé typy kyselin (alfa-hydroxy, beta-hydroxy, polyhydroxy a tranexam) urychlují přirozenou rychlost exfoliace pokožky již za tři dny, výsledkem čehož je rovnoměrnější tón pleti a zářivá pleť. Protože je peelingový roztok naplněn mikropeelingovými vločkami, získáte také výhody fyzického peelingu.

GlyMed Plus AHA urychlovač, odborně předepsaný
Peeling s kyselinou glykolovou doma? I když budete potřebovat návštěvu kosmetičky nebo dermatologa, abyste si pořídili tuto domácí recepturu, je to jedna z nejsilnějších, kterou můžete používat samostatně, díky 20% kyselinám glykolové a mléčné. Tento urychlovač vhodný pro většinu typů pleti redukuje matnou a nerovnoměrnou strukturu pleti, zvyšuje pevnost a pružnost, redukuje jemné linky a vrásky a minimalizuje póry.

Glyton Omlazující mini peelingový gel
Zatímco tělové produkty Glytone Skin Care jsou nejlépe hodnoceny, značka září, pokud jde o produkty na obličej s bezplatnou kyselinou glykolovou. Oceněný Glytone Rejuvenating Mini Peel Gel je domácí peeling navržen tak, aby posunul domácí exfoliaci o krok dále a zastavil se těsně před úplným chemickým peelingem. Jeho složení obsahuje 10,8% volné kyseliny glykolové, která redukuje výskyt jemných linek a vrásek a zanechává pokožku jemnější, hladší a mladší vypadající.

Akné Odstraňovač tmavých skvrn
Tento odstraňovač tmavých skvrn je jedním z nejprodávanějších produktů značky. Léčí hyperpigmentaci (tmavé skvrny) na obličeji a těle pomocí 2% hydrochinonu – zlatého standardu pro hyperpigmentaci – jakož i alfa a beta hydroxykyselin, retinylpalmitátu, vitamínu E, aloe vera a extraktu z listů medvědice. Při pravidelném používání odstraňovače tmavých skvrn MDacne můžete začít vidět výsledky již za jeden týden.

NeoZtráta Bionický krém na obličej
Tento hydratační krém lékařské kvality poskytuje intenzivní hydrataci a zároveň pomáhá uklidnit a oživit vzhled namáhané pokožky. Toto bohaté, uklidňující změkčovadlo je bez parfemace a je speciálně navrženo pro suchou a citlivou pokožku. Některé z klíčových složek jsou PHA (forma kyselého peelingu, která odstraňuje odumřelé kožní buňky a podporuje obnovu buněk), pěnový olej ze semen a několik různých silikonů.

Hydratační mléko PCA Skincare Après Peel
Pleťová voda má pokročilé složení, které obnovuje hydrataci a zároveň bojuje proti viditelným známkám stárnutí. Koneckonců, byl navržen k použití jako chemický peeling. Fytohormony, sójové isoflavony a extrakt ze stromu cudného obnovují kolagen, díky čemuž je pokožka jemnější, mladší a odolnější.

Revize péče o pleť Režim dokonalosti vstřikování
Tento systém je určen k posílení a prodloužení účinků léčby po injekcích a výplních. Pětidílná sada obsahuje oční krém Revox 7 bohatý na peptidy, sérum na vitamín K, krém na obličej a hydratační krém proti stárnutí s opalovacím krémem nebo multi-ochranný širokospektrální SPF 50 dle vašeho výběru.

DDF Pokročilý koncentrát zpevňující oční okolí
Kurkuma odstraňuje tmavé kruhy pod očima a jizvy, glycerin hydratuje a kofein snižuje otoky stažením cév. I když jsou výsledky okamžité, časem je viditelnější zlepšení. Je považován za jeden z nejlepších lékařských očních krémů.

Jan Marini Obnovující peelingy s více kyselinami, 88 dolarů
Tyto čtyřnásobné exfoliační polštářky účinně zlepšují texturu pokožky a snižují výskyt jemných linek, vrásek a velikosti pórů. Jsou také vynikající volbou pro lidi s akné (díky kyselině salicylové), včetně těch, kteří mají zbývající jizvy. Přestože je účinným domácím peelingem, výtažky z aloe vera, heřmánku a zeleného čaje zklidňují a vyrovnávají pokožku a zanechávají pleť čistou a zářivou.

Nejlepší lékařská péče o pleť: poslední slovo

Naše oblíbené produkty péče o pleť jsou Carrot & Stick Repair Serum a Carrot & Stick The Defense Serum.

I když nejsme proti běžné péči o pleť, rozmanitost lékařské kvality může být prospěšnější. Lékařská péče o pleť, známá také jako kosmeceutická péče o pleť, je formulována tak, aby řešila specifické problémy v péči o pleť, jako je akné, poškození sluncem a předčasné stárnutí – ale pro hlubší a účinnější než volně prodejné produkty.

Přesto, kupující pozor. „Péče o pleť na lékařské úrovni není nutně lepší,“ říká MacLeman. „Jejich receptury jsou obvykle lepší pro citlivé typy pleti as narušenou bariérou, ale často jsou podobné jako jiné produkty na trhu.“

Jaká je nejlepší medicínská linie pro péči o pleť? Je jich několik, ale hledejte složky jako glycerin – vynikající hydratační prostředek a levná alternativa kyseliny hyaluronové – ceramidy, retinol, vitamín C (kyselina L-askorbová) a alfa-hydroxykyseliny.

Máte-li citlivou pokožku nebo kožní onemocnění, jako je ekzém nebo psoriáza, některé složky ve výrobcích lékařské kvality mohou způsobit podráždění, zarudnutí a zánět. Před experimentováním s novou rutinou je proto nejlepší poradit se se svým lékařem.

Zdroje
„Globální průmysl medicínské péče o pleť -2027,“ PR News Wire, červen .

Napsat komentář