Nejlepší léčby jizev na tváři– Tipy pro dokonalou pleť a vlasy Doporučení A. Skarkova

Zatímco jizvu na těle můžete zakrýt, jizvy na tváři se maskují obtížněji. Ať už máte co do činění s běžnými jizvami po akné, popáleninách nebo chirurgických jizvách, víte, že nejste jediný, kdo hledá řešení. Dobrou zprávou je, že existují možnosti, které pomohou zlepšit barvu, strukturu a vzhled jizev na tváři.

Znalost aktuálních témat

Stejné léčby, které lékaři používají k vyléčení těžkých jizev, jsou dostupné lokálně ve vaší místní lékárně. Historicky byl silikon medicínským řešením na zvětšené jizvy – ve formě gelu nebo fólie změkčuje tkáň jizvy hydratací a odbourává nadbytečný kolagen ke zploštění pokožky. Quercetin, aktivní složka v cibulovém extraktu, je dalším populárním tématem na redukci jizev bez lékařského předpisu. S protizánětlivými a antihistaminovými sloučeninami působí kvercetin podobně jako silikon při blokování produkce kolagenu, čímž se snižuje objem jizev. Pokud jde o novější jizvy, vazelína je účinná i při léčbě rány nebo místa chirurgického zákroku (kde jsou stehy) a může snížit budoucí jizvy. Jeho hydratační a antibakteriální vlastnosti zabraňují hromadění jizvové tkáně.

Laserové zaostřování

Pokud je vaše jizva vážná, zvažte různé dostupné typy laserové terapie. Frakční laserový resurfacing, který vytváří množství drobných ran v oblasti jizev, nutí poškozenou pokožku, aby se sama obnovila, čímž pokožka vypadá normálně namísto odbarvených nebo reliéfních částí. Mezi další metody patří frakční laserový resurfacing, při kterém lékaři odstraňují svrchní vrstvu kůže s nejsilnějšími jizvami, čímž umožňují napnutí a vyhlazení středních vrstev. Neablační laserový resurfacing nevyžaduje odstranění kůže, ale spíše zahřívání středních vrstev kůže. To podporuje tvorbu kolagenu a umožňuje novým kožním buňkám nahradit poškozené.

Přirozené osvětlení

Léčba vitamínem C může pomoci vyblednout tmavé jizvy přirozeně depigmentací. Bojuje proti volným radikálům, které způsobují trvalé poškození buněk. Vitamin C lze použít ke zklidnění jizev po akné, ale může pomoci jizvám různých příčin. Stimulací tvorby kolagenu a pojivové tkáně kůží vitamín C redukuje nejen barvu, ale také velikost jizev na tváři.

Použití správného nátěru

Kromě ošetření jizev můžete jejich zabarvení skrýt dobrým korektorem. Hledejte korektor s voděodolným nebo dlouhotrvajícím složením. Hledejte takový, který obsahuje léčivé složky, jako jsou vitamíny A a C, jakož i složky proti akné, jako je kyselina salicylová nebo čajovníkový olej.

Tento článek byl zhodnocen dermatologkou Dr. Emmy Graberovou.

Napsat komentář