Nejlepší krém na vrásky na čele– Blog o tom, jak se starat o pleť a vlasy

Pokud jste zde, protože se chcete dozvědět více o Nejlepší krém na vrásky na čele

.

Jako u všech vrásek, i vrásky na čele jsou nezbytnou součástí procesu stárnutí, bez ohledu na to, jak přísná je vaše rutina péče o pleť nebo čistý životní styl. Když si tedy začnete všímat jemných nebo hlubokých vrásek na čele, možná se budete divit, jak můžete těmto paralelním liniím, které vám procházejí přes čelo, předejít nebo se jich zbavit.

Jde o to, že proces stárnutí nezastavíte, ale můžete ho trochu zpomalit správnými návyky. Výzkum naznačuje, že s přirozeným (vnitřním) stárnutím se vrásky objevují v čele spíše než ostatní oblasti obličeje. Ačkoli se obvykle objevují až ve věku 40 let, údaje ukazují, že u lidí ve věku 20 a 30 let se mohou v důsledku nadměrného (a nechráněného) slunění a silného kouření vyvinout předčasné vrásky v čele – svou roli může hrát i genetika.

Související: Nejlepší krémy proti vráskám

S ohledem na to nikdy není příliš brzy (nebo příliš pozdě) začít s prevencí a léčbou vrásek na čele. I když se budeme zabývat několika prostředky, jedním jednoduchým řešením, které může následovat každý, je léčit vrásky v čele jako krém. Sesbírali jsme 15 receptur, které pomáhají řešit tento nezbytný a potenciálně frustrující příznak stárnutí pokožky.

Seznam

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

NEJLEPŠÍ: Mrkev a hydratační tyčinka60 dolarů

ÚPLNÝ SEZNAM

Formule krému proti vráskám80 dolarů

Smysluplná krása Noční krém na obnovení věku, 68 dolarů

Neutrogena Zdravá pleť noční krém proti vráskám13,49 dolarů

Pleťový vyhlazující krém Dermalogica69 dolarů

Algenist GENIUS Ultimate krém proti vráskám112 dolarů

Kate Somerville DermalQuench Liquid Lift + Retinol98 dolarů

Eminence Kokosový hydratační krém na úpravu věku, 62 dolarů

Olay Regenerist Noční hydratační krém na obličej Retinol24, 38,99 dolarů

Hydratační noční krém First Aid Beauty Ultra Repair40 dolarů

Věda o lepší pleti Intenzivní noční krém AlphaRet, 125 dolarů.

RoC Krém na hluboké vrásky s retinolem, 18 dolarů

Opilý Elephant A-Passioni Retinolový krém74 dolarů

Hydratační denní krém na obličej L’Oréal Revitalift Triple Power proti stárnutí19,50 dolarů

CeraVe hydratační krém pro normální až suchou pleť, 11,62 dolarů

Co způsobuje vrásky v čele?

Vrásek v čele způsobuje několik faktorů, prvním a nejdůležitějším z nich je vnitřní stárnutí, genetický proces. Kolísání hormonů, glykace, oxidační stres a DNA, to vše přispívá ke ztrátě pružnosti, řídnutí, nerovnoměrnému/mdlému tónu pleti, drsnosti a vzniku jemných linek a vrásek.

Stárnutí pleti způsobují také vnější faktory jako slunce, kouření, nezdravá strava, nadměrná konzumace alkoholu, mimika, stres, spánkové návyky, čumění do elektroniky a faktory prostředí.

Dynamické versus statické vrásky

Opakující se pohyb obočí přirozeně způsobuje vrásky v čele při standardní mimice a gestikulaci. Postupem času tento pohyb narušuje tkáň pod vašimi mimickými liniemi, což způsobuje, že se vrásky objevují, i když neprovádíte mimiku. Toto je rozdíl mezi dynamickými a statickými vráskami.

Související: Vrásky kolem úst

Realita je taková, že vrásky se nestanou trvalými (statickými), dokud se nestanou trvalými bez výrazu obličeje. Genetika často ovlivňuje, kdy se u člověka začnou objevovat statické vrásky. Na druhé straně dynamické vrásky provázejí běžné, každodenní pohyby a mimika.

Související: Nejlepší krémy proti stárnutí proti vráskám

Jak předcházet vráskám v čele

I když je přirozené, chronologické (vnitřní) stárnutí nevyhnutelné, existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste zpomalili tvorbu vrásek v čele (prevence je klíčová!).

Používejte opalovací krém denně

Slunce je zodpovědné za 90 % viditelných změn na pokožce, takže i něco tak jednoduchého, jako je pravidelné používání opalovacích krémů, může způsobit velký rozdíl v tvorbě vrásek na čele. Každodenní péčí (opětovné nanášení každé dvě hodiny a po plavání a nadměrném pocení) lze předejít většině poškození kůže. Výzkum naznačuje, že lidé, kteří používali širokospektrální opalovací krém denně po dobu čtyř let, vypadali mladší než ti, kteří jej nepoužívali. Ve skutečnosti jejich pokožka nevykazovala žádné známky stárnutí.

Související: Nejlepší opalovací krémy

Používejte antioxidační sérum

Na rozdíl od toho, co byste si mohli myslet, nejsou to UV paprsky, které rozkládají kolagen a elastin v pokožce, ale volné radikály produkované touto smrtelnou formou záření, kdy je pokožka absorbuje. Volné radikály jsou nestabilní molekuly s chybějícími elektrony, které kradou elektrony ze zdravých molekul nacházejících se v kůži.

Tento začarovaný kruh způsobuje poškození buněk – zde vstupují do hry antioxidanty. Tyto funkční molekuly darují volný elektron volnému radikálu, aby jej stabilizovaly a zabránily poškození. Bohužel opalovací krémy dokáží zabránit tvorbě volných radikálů jen asi na 55 %. Zatímco některé opalovací krémy obsahují přidanou antioxidační ochranu, může být prospěšnější zařadit do vaší rutiny sérum s obsahem antioxidantů.

Pro nejlepší ochranu hledejte přípravek, který obsahuje kombinaci antioxidantů, jako jsou vitamíny C a E, niacinamid, zelený čaj, resveratrol a koenzym Q10.

Související: Nejlepší sérum na obličej

Vzdejte se kouře

Kouření je spolu s opalováním nebo používáním solária jednou z nejničivějších činností, které můžete své pokožce způsobit. Osvětlení snižuje prokrvení pokožky, zbavuje ji kyslíku a základních živin a brání odstraňování produktů metabolismu a volných radikálů.

Související: Nejlepší kolagenový krém

Výzkum naznačuje, že kuřáci mají v pokožce méně kolagenu a elastinu, což znamená, že mají viditelnější jemné linky a vrásky. Přesněji řečeno, vrásky jsou u kuřáků asi třikrát horší než u nekuřáků. Závažnost a hloubka vrásek závisí na tom, jak často člověk kouří.

Snižte hladinu stresu

Chcete-li předcházet vráskám, kontrolujte úroveň stresu. Stres zvyšuje hladinu kortizolu, což urychluje proces stárnutí. Psychický stres nebo úzkost mohou navíc způsobit fyzické symptomy včetně hlubších vrásek nebo linek. Snažte se věnovat pozornost výrazům obličeje, abyste se mohli vědomě snažit uvolnit svůj obličej.

Související: Jak se zbavit vrásek

Získejte Ample Shuteye

Když spíte, vaše tělo přejde do režimu opravy, takže je důležité, abyste si dopřáli dostatek spánku každou noc – nejen o víkendech. Noční čas je také časem, kdy chcete použít regenerační a hydratační produkty péče o pleť, neboť vaše pleť dokáže efektivně využít účinné látky. Kromě toho výzkum naznačuje, že nedostatek spánku je spojen s jemnějšími liniemi, vráskami a ztrátou elasticity.

Jak se zbavit vrásek v čele

Jelikož věkem všichni ztrácíme kolagen a elastin, není zcela možné zbavit se všech vrásek na čele – zvláště pokud jsou linky hluboké. Pevné ošetření vrásek v čele však může znamenat velký rozdíl za předpokladu, že nemáte vážné statické vrásky. V tomto případě je lepší použít proceduru v ordinaci, jako jsou injekce nebo resurfacing lasery.

Jak dlouho trvá zbavit se vrásek v čele? Očekávejte, že počkáte alespoň tři měsíce, než uvidíte viditelné výsledky produktů péče o pleť, které stimulují produkci kolagenu. Samozřejmě dobrá rutina péče o pleť, která zahrnuje pravidelnou exfoliaci a hydrataci, může okamžitě přinést malé, ale viditelné zlepšení. Nakonec mějte na paměti, že preventivní léčba bude trvat jen omezenou dobu. Nakonec se vrásky na čele stanou přiměřenými věku.

Jak se zbavit vrásek Přirozeně

Předpokládejme, že se chcete zbavit vrásek, aniž byste svou pokožku vystavili agresivnímu ošetření. Je to možné, ale potřebujete více trpělivosti a odhodlání.

Související: Jak se zbavit vrásek

Podívejte se na laserové ošetření

Laserový resurfacing je neinvazivní ošetření, které využívá lasery k odstranění vrstev kůže. V závislosti na závažnosti vrásek se použije ablační nebo neablační laserový nástroj. Ablative odstraňuje jen svrchní vrstvu pokožky, takže linky by musely být méně výrazné. Neablativní lasery na druhé straně také odstraňují tyto vrchní vrstvy, ale také zahřívají dermis (podkladovou kožní tkáň), takže tělo produkuje nový kolagen.

Když se ošetřovaná oblast epidermis (vnější vrstva) pokožky hojí a regeneruje, pokožka se jeví hladší, napnutější a tonizovanější. Existuje několik různých typů laserů, ale k odstranění vrásek se upřednostňuje Fraxel. I když výsledky mohou být příznivé, budete muset laserové ošetření opakovat každých pár měsíců v závislosti na hloubce vrásek na čele.

Sáhněte po Retinolu

Retinol je jednou z nejlepších složek pro zjemnění a prevenci jemných linek a vrásek, stimulaci produkce kolagenu, zvýšení buněčné výměny a zlepšení textury pokožky. Skládá se také z menších molekul, takže dokáže proniknout hluboko do pokožky, a proto je považována za zlatý standard v péči o pleť. Během dne používejte opalovací krém, neboť retinol způsobuje, že pokožka je citlivější na slunce, což může způsobit nežádoucí reakci vedoucí k tvorbě vrásek.

Související: Nejlepší retinolový krém

Pravidelně si dělejte peeling

Pokožka se obnovuje každých 28 dní, takže odumřelé kožní buňky se přirozeně zbavují. Jak však stárneme, rychlost buněčné výměny se začíná zpomalovat. Když se to stane, na povrchu se hromadí odumřelé kožní buňky. Nejen, že vaše pleť bude matná a mdlá, ale vaše séra a hydratační krémy nebudou schopny proniknout do pokožky, takže můžete mít pocit, že nefungují. Ve skutečnosti je to vrstva mrtvé kůže, která jim stojí v cestě.

Zatímco retinoidy, jak je uvedeno výše, zvyšují rychlost buněčné přeměny, nemají exfoliační účinek, který by zbavoval povrchové buňky. Kombinací retinoidů s chemickými exfolianty, jako jsou AHA nebo BHA, můžete dramaticky zlepšit jejich výkon. Peeling je důležitý, protože odhaluje zdravější a zářivější pleť, díky čemuž jsou vrásky na čele méně výrazné.

Související: Chemické exfolianty

Investujte do nejlepšího krému na čelo proti vráskám

Pomáhá krém vráskám na čele? Hydratační krém je jednou ze základních složek vaší rutiny péče o pleť, bez ohledu na váš typ pleti. Co je zvlhčovač vzduchu? Z klinického hlediska jsou krémy nejběžněji používanými systémy dodávání zvlhčovačů. Krémy jsou dvoufázový systém (emulze) obsahující dvě nemísitelné kapaliny – olej a vodu, z nichž jedna je rozptýlena ve druhé ve formě mikroskopických nebo submikroskopických kapiček. K tomu, aby byla účinná, je podstatný poměr oleje a vody, druh oleje a množství a druh ostatních složek. Dobrý zvlhčovač:

  • Léčba a prevence suchosti: Ať už se jedná o klimatické změny, vnitřní teplo, klimatizaci, některé léky, pobyt na slunci nebo používání nesprávných produktů na obličej, pokožka může být zbavena nezbytné vlhkosti. Dobrý krém nejenže doplní ztracenou vlhkost, ale také zabrání další ztrátě. Když je pokožka dehydrovaná, vrásky na čele jsou viditelnější.
  • Poskytněte výhody proti stárnutí: Žádný zázračný krém neodstraní všechny vrásky na čele. Čím dříve však začnete používat hydratační krém, tím větší je šance na zpomalení jejich tvorby. To platí zejména tehdy, používáte-li přípravek, který obsahuje složky proti stárnutí, jako je retinol (derivát vitaminu A) a antioxidanty, jako je vitamin C. Peptidy vyplňující pokožku a hydratační kyselina hyaluronová mohou také výrazně zjemnit výskyt vrásek na čele.

Související: Nejlepší sérum na obličej proti stárnutí

Důležitá je frekvence nanášení krému na čelo

Nezapomeňte používat hydratační krém ve dne i v noci, abyste dosáhli co nejlepších výsledků. Údaje vypočítané společností Statista pomocí údajů amerického sčítání lidu a Simmons National Consumer Survey (NHCS) ukazují, že 60,47 milionu Američanů používá hydratační krém sedmkrát týdně (nebo jednou denně) ve srovnání s 25,54 miliony, kteří používají hydratační krém 14krát týdně nebo dvakrát týdně. den.

Nejlepší krémy na hluboké vrásky na čele

Vzhledem k tomu, že trh péče o pleť je ohromující, čtěte dále a objevte některé z nejlepších krémů na čelo proti vráskám, které můžete přidat do své rutiny.

NEJLEPŠÍ CELKOVĚ

NEJLEPŠÍ: Mrkev a hydratační tyčinka, 60 dolarů
Tento všestranný hydratační krém lze používat ráno i večer. Poskytuje silnou dávku hydratace a zároveň pomáhá zanechat pokožku v čele hladkou a zářivou. Mezi klíčové složky patří silné rostlinné bílkoviny, vitamíny, peptidy a amino-kolagen. Aktivní komplex tří přírodních biofermentů navíc podporuje vyšší hustotu živin a efektivnější vstřebávání.

Související: Nejlepší hydratační krémy na obličej

ÚPLNÝ SEZNAM

Formule krému proti vráskám80 dolarů
Dlouhotrvající složení proti stárnutí, speciálně vyvinuté pro zralou a devitalizovanou pleť, noční krém proti stárnutí od Formulyst hydratuje, zklidňuje a viditelně přeměňuje pokožku během spánku. Časem uvolňovaný zapouzdřený retinol stimuluje produkci kolagenu a zlepšuje projevy stárnutí bez podráždění.

Související: Nejlepší noční krémy proti vráskám pro pleť po 50-tce

Smysluplná krása Noční krém na obnovení věku, 68 dolarů
Pokud se snažíte předejít vráskám na čele nebo je zredukovat, připomínáme, že retinolový krém se vyplatí zařadit do každodenního programu. Je klinicky prokázáno, že retinol minimalizuje výskyt jemných linek a vrásek, zlepšuje nerovnoměrný tón pleti, obnovuje pevnost pokožky a snižuje výskyt rozšířených pórů. Složení obsahuje retinol a antioxidační vitamíny C a E. A samozřejmě, klíčová složka značky #1, extrakt z francouzského melounu.

Související: Nejlepší noční krémy pro stárnoucí pleť

Neutrogena Zdravý noční krém proti vráskám13,49 dolarů
Přestože obsahuje pouze 0,085% retinolu, Neutrogena Zdravá pleťový noční krém proti vráskám je stále účinným arzenálem proti stárnutí. Toto je jeden z několika vynikajících startovacích krémů pro začátečníky s retinolem nebo pro ty, kteří mají citlivou pokožku. Kombinace provitaminu B5, vitamínu E a jedinečných hydratačních látek spolupracuje s přirozenými mechanismy pokožky pro hydrataci, ochranu a rozjasnění matné pleti.

Pleťový vyhlazující krém Dermalogica69 dolarů
Vrásky na čele jsou výraznější, když je pokožka dehydrovaná. Tento populární hydratační krém od Dermalogica tvrdí, že dodává pokožce nepřetržitou 48hodinovou hydrataci a zároveň chrání před environmentálním stresem. Vzorec obsahuje komplex kyseliny hyaluronové, který pomáhá uzamknout vlhkost pro trvalou hydrataci. Jako bonus obsahuje také silné antioxidanty jako vitamín C, vitamín E a extrakt z hroznových jadérek.

Související: Nejlepší zpevňující krém

Algenist GENIUS Ultimate krém proti vráskám112 dolarů
Jelikož se jedná o značku oddanou proti stárnutí, dává smysl, že jedním z nejprodávanějších produktů Algenist je jeho krém proti stárnutí. Algenist GENIUS Krém proti vráskám je navržen tak, aby dramaticky redukoval výskyt vrásek a jemných linek – včetně na čele – a zároveň zvýšil pružnost a vitalitu pokožky. Tento krém proti stárnutí je založen na technologii značky proti stárnutí receptura ‚využívá kyselinu alguronovou a olej z mikrořas, které pomáhají napnout, tonizovat a revitalizovat pokožku pro mladistvější vzhled.

Kate Somerville DermalQuench Liquid Lift + Retinol98 dolarů
Toto ošetření založené na výsledcích kombinuje sílu kyslíkové léčby. 1 na klinice Kate Somervilles s účinky přírodních bioretinolů proti stárnutí, které odhalují jasnější, jasnější, plnější a pevnější pleť a zároveň minimalizují podráždění. Zatímco výsledky jsou patrné již po jednom použití, klinické studie ukazují výraznější zlepšení jemných linek, vrásek, velikosti pórů a změny barvy již po dvou týdnech.

Související: Retinol vs Retinoid

Eminence Kokosový hydratační krém na úpravu věku, 62 dolarů
Když kosmetický produkt vyhraje ne jednu, ne dvě, ale osm různých ocenění Beauty Awards, víte, že musí být dobrý. Zajímavou složkou v Eminence Coconut Age Corrective Moisturizer je přírodní retinolový alternativní komplex, který se skládá z oligosacharidů z kořene čekanky a gumy tara tree. Ukázalo se, že tato kombinace složek má okamžitý a střednědobý efekt napínání pokožky. Kromě toho studie in vitro (ve zkumavce) ukázaly, že tyto složky zvyšují syntézu kolagenu.

Olay Regenerist Noční hydratační krém na obličej Retinol24, 38,99 dolarů
S tímto retinolovým krémem se nemusíte obávat vysušení a odlupování, neboť hluboce hydratuje po dobu působivých 24 hodin. Patentovaný vzorec Olay, který obsahuje vitamín B3 (niacinamid) a komplex retinolu, poskytuje viditelné zlepšení jemných linek, vrásek, textury, tónu, změny barvy a velikosti pórů.

Hydratační noční krém First Aid Beauty Ultra Repair40 dolarů
Bohatý, máslový noční krém, který pomáhá hydratovat pro hladší, plnější a hydratovanou pleť. Tense Glutamine, patentovaná směs poháněná květem Spilanthes Acmella, činí pleť pevnější a vyhlazuje jemné linky a vrásky na čele. Mezi další klíčové složky patří glycerin, triglycerid kyseliny kaprylové/kaprinové, bambucké máslo, dimetikon, ferment laktobacilů, niacinamid a peptidy.

Věda o lepší pleti Intenzivní noční krém AlphaRet, 125 dolarů
Stejně jako originální noční krém značky AlphaRet obsahuje i tento vzorec jedinečnou složku sestávající z retinoidu kombinovaného s alfa hydroxy kyselinou (AHA). Jediný rozdíl je v tom, že tento krém obsahuje vyšší koncentraci kyseliny glykolové, díky čemuž je účinnější při léčbě jemných linek a vrásek na čele. Podle SBS by tento krém měl výrazně snížit výskyt vrásek za pouhé čtyři týdny, s malým nebo žádným podrážděním.

RoC Krém na hluboké vrásky s retinolem, 18 dolarů
S více než 10 000 téměř pětihvězdičkovými recenzemi na Amazonu lze s jistotou říci, že tento hydratační přípravek z drogerie proti stárnutí je u spotřebitelů oblíbený. Retinol a patentovaný minerální komplex RoC spolupracují při každodenním používání na redukci výskytu hlubokých vrásek až o 50%. Pleť se stává napnutou, pevnější, hladší, zářivější a hydratovanou. Klinicky dokázáno, že pleť vypadá o deset let mladší.

Související: Retinol pro citlivou pokožku

Opilý Elephant A-Passioni Retinolový krém74 dolarů
Jako ve všech produktech Drunk Elephant, nenajdete v něm laurethsulfát sodný, vůně, barviva, esenciální oleje, chemická síta, vysušující alkoholy a silikony, takže je to vysněný krém pro lidi s citlivou pokožkou. Zatímco 1% retinolu může být pro některé začátečníky příliš vysoké, směs mučenkového, meruňkového, marulového a jojobového oleje doplňuje esenciální lipidy a vlhkost. Kapusta, ozimá třešeň a xantofyly bohaté na antioxidanty zároveň pomáhají bránit se před volnými radikály z prostředí.

Hydratační denní krém na obličej L’Oréal Revitalift Triple Power proti stárnutí19,50 dolarů
Ptáte se, jaký je nejlepší krém proti vráskám na trhu? Přestože jich je několik, tento silný denní krém obsahuje tři z nejlepších ingrediencí doporučených pletí: pro-retinol, kyselinu hyaluronovou a vitamín C. Trojice působí synergicky na redukci vrásek, zpevnění a rozjasnění pleti již za jeden týden. Pokožka se pravidelným používáním stává hladší, jemnější a svěžejší.

CeraVe hydratační krém pro normální až suchou pleť, 11,62 dolarů
Nenechte se zmást jednoduchým balením a nízkou cenou. Téměř 40 000 pětihvězdičkových recenzí vám řekne, že tento hydratační krém má sílu. Dermatologové vyvinuli tento hluboce hydratační krém na obličej, ale lze jej použít i na tělo. Nemastný hydratační krém CeraVe obsahuje patentovanou technologii dodávání MVE, která uvolňuje stabilní proud kyseliny hyaluronové a tří základních ceramidů během dne a noci.

Nejlepší krém na vrásky na čele: Sečteno a podtrženo

Jaký je nejlepší krém proti vráskám na trhu? Celkově doporučujeme Carrot & Stick The Moisturizer.

Používejte sérum jako součást rutiny proti stárnutí. Sérum proniká hlouběji a obsahuje vyšší koncentraci účinných látek. Doporučujeme Carrot and Chopsticks Repair Serum.

Na vzniku vrásek na čele se podílí několik faktorů, z nichž prvním a nejdůležitějším je vnitřní stárnutí, geneticky podmíněný proces. Kolísání hormonů, glykace, oxidační stres a DNA, to vše přispívá ke ztrátě pružnosti, řídnutí, nerovnoměrnému/mdlému tónu pleti, drsnosti a vzniku jemných linek a vrásek.

Stárnutí pleti způsobují také vnější faktory jako slunce, kouření, nezdravá strava, nadměrná konzumace alkoholu, mimika, stres, spánkové návyky, čumění do elektroniky a faktory prostředí. Nošení opalovacího krému, používání antioxidačního séra a odvykání cigaret je několik klíčových způsobů, jak zabránit – nebo zpomalit – těmto paralelním liniím.

Související: Jak se zbavit povislých líc

Předpokládejme však, že se ptáte, jak zredukovat vrásky na čele. Ošetření laserovým resurfacingem, lokální retinol, pravidelná exfoliace a špičkový krém na obličej mohou být účinnými možnostmi za předpokladu, že jste trpěliví a odhodláni.

Přestože žádný zázračný krém neodstraní všechny vrásky na čele, čím dříve začnete používat hydratační krém, tím větší je šance na zpomalení jejich tvorby. To platí zejména tehdy, používáte-li přípravek, který obsahuje složky proti stárnutí, jako je retinol (derivát vitaminu A) a antioxidanty, jako je vitamin C. Peptidy vyplňující pokožku a hydratační kyselina hyaluronová mohou také výrazně zjemnit výskyt vrásek na čele.

Zdroje:
„Kvantifikace linií obličeje souvisejících s věkem u mužů a žen pomocí metody 3D okrajové projekce a ověřených hodnotících škál,“ Wiley Online Library.
„Vzorec morfologie čela: naznačuje potenciální existenci takzvaného otisku čela?“, SciDoc Publishing.
„Analýza změn měkkých tkání obličeje se stárnutím a jejich vliv na morfologii obličeje: Forenzní perspektiva,“ Science Direct.
„Fotoaging: co potřebujete vědět o jiném druhu stárnutí,“ říká Nadace pro rakovinu kůže.
„Opalovací krém a prevence stárnutí pokožky: Randomizovaná zkouška,“ National Library of Medicine.
„Opalovací krémy dostatečně nechrání před volnými radikály vyvolanými ultrafialovým zářením A v kůži: důsledky pro stárnutí kůže a melanom?“, PubMed.Gov.
„Vnitřní a vnější faktory stárnutí kůže: Přehled,“ National Library of Medicine.
„Klinický přínos zvlhčovačů,“ Researchgate.net.
„Populace USA: Kolikrát jste za posledních sedm dní použili hydratační krém/mléko/pleťové mléko?“, Statista.

Napsat komentář